Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

No dobra ....

Zanim opuszczę to forum to sypnę jeszcze garść informacji....

Soungenic od paru dobrych miesięcy leży w PremiumSound czeka (już drugi) na reklamacji. Arek mówi, że nie wie co jest grane i moze mi oddać kasę, jego egzemplarz testowany wcześniej u mnie jest z tych pierwszych, mój z ostatniej dostawy na zastępczych częściach, początkowo nie chciałem słyszeć o zwrocie pieniądza, ale teraz jestem chyba na TAK.

Problem polega, że wysiada jego karta sieciowa przez co nie jest widoczny dla sterowania, pierwszy padł po wgraniu 1płyty a drugi, gdy kopiowałem muzykę z dysku zewnętrznego (czy 200GB to dużo?), zwyczajnie skrzynka się przegrzewa, bo powiedzieć ze była ciepło, to za mało, zwyczajnie przerwało kopiowanie gdzieś przy 70-80% i koniec - zwiecha.

------

Mój Node 2 biały też jest na sprzedaż, nie wiem, jak to gra u innych, bo o ile pliki i Qobuz gra jako tako - akceptowalnie, to radia nie bardzo chce się słuchać, jest mało dynamiki i przebasowane. Nie mam pojęcia jak można się zachwycać słuchając tak Spotify.

Liczę, że wkrótce przywiozę na kwadrat Silent Angel Munich M1T 8GB RAM na testy.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego między innymi powodu, gdy ktoś na forum prosi o podpowiedź odnośnie nowgo sprzętu, poza informcjami opisującymi wrażenia z odsłuchu i lepszą lub gorszą kompatybilność z danymi kolumnami, pytający powinien dowiedzić się o ewentualnym brumieniu transformatorów, skrzypieniu przycisków, konieczności odesłania nowo zakupionego sprzętu do serwisu, krótkiej żywotności , problemie z serwisem etc.

Powinien otrzymać informacje o plusach i minusach danego sprzętu. Bo dla wielu przyszłych użytkowików lepiej jest zakupić sprzęt nieco gorzej grający, ale solidnie wykonany i bezawaryjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, terracan1929 napisał:

Powinien otrzymać informacje o plusach i minusach danego sprzętu. Bo dla wielu przyszłych użytkowików lepiej jest zakupić sprzęt nieco gorzej grający, ale solidnie wykonany i bezawaryjny.

Domyślam się, że piszesz o Soundgenic, więc dopowiem jeszcze, że Arek (szeryf salonu) przestał polecać to urządzenie klientom z powodu obojętności i braku serwisu przez dystrybutora tego sprzętu na PL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

BS Node trafił w inne miejsce, a możeee? zrobił miejsce na inny streamer.

https://postimg.cc/4YpJmz5n

czyli do sypialni: tam funkcjonalność jest ważniejsza. Wykorzystałem też możliwość współpracy (sparowania) słuchawek Bowers'a z dwoma źródłami, czyli teraz jest Nokia 8 i Node. Co dobre ... to po przejściu na Bluetooth w BS z automatu odłącza sygnał po RCA. 

 

musze jeszcze sprawdzić co lepsze w połączeniach, czy tak jak teraz przez RCA, czy po optyku? bo tylko takie wejście cyfrowe ma Denon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Bogusław a tak szczerze to czemu szukasz innego playera?

Piotr

hmm... tak szczerze? to sam nie wiem.

Komputer jako źródło gra mi bardziej dynamicznie z lepszym (szybszym) basem ....... tylko scena 3D jest trafiona, muzyka gra z linii kolumn (cały czas mówię o graniu z PC) nic do przodu i nic w głąb, plusem jest też czystość instrumentów. Co do Node? to określiłbym granie jak patrzenie przez przykurzone okulary, jest troche bałaganu/chaosu w tym całym graniu. Moze problemem jest bezpośrednie porównanie z CEC? gdzie to samo gra jak bym właśnie przetarłem szmatką okular i 3D wraca do pokoju. Separacja między kanałami jest lepsza w PC bo Node uśrednia wszystko. To, dlatego po pierwszych dźwiękach z Node powiedziałem - NIE, ale na ratunek przyszła przyjazna apka i tak został a ja szybko postanowiłem zainwestować w zasilanie liniowe, więc zakupiłem to co było w tamtej chwili dostępne, czyli płytka czyszcząca gruntownie śmieci z sieci 230V co już dało poprawę, niestety sam zasilacz z braku części (dostawy-covid) nie był dostępny, potem Paweł dostał troche i zbudował kilka nowych zasilaczy ... tylko ja się nie załapałem a potem .....

001.thumb.JPG.d7bafe42e0b5e4425bbb93e05cb301a9.JPG

 

do dziś się nie pokazał.

Teraz czekam na zasilacz liniowy zamówiony u muzgaudio.

Tak więc Node dostanie druga szansę, gdy zasiłka wróci od Asi, która ponownie testuje NAD D1050 bo słabowity zasilacz Tomanka nie dawał rady i się mocno grzał.

Inna kwestia to zasilacz od Silent Angel który mocno brałem pod uwagę myśląc o transporcie (gdyby został) Munich M1T, tylko kolega testował i .....

01.thumb.JPG.fc7b615884571dbe30495c25887350e2.JPG

Tak więc .... ogólnie nie jest łatwo i wybrałem zasilacz od "muzga" (rozmawiałem z nim przez tel.) z dwoma kablami ... chodzi o wtyczki .. 5,5-2,1 i 5,5-2,5 by pasował do wielu urządzeń a mocowo ma 5A (na papierze) niech ma tylko 3A w realu i to już starczy, a wkrótce się upewnię lub nie, gdy Aska sprawdzi go na DACu 1050. 

Do zasilacza od Pawła jeszcze wrócę, jak w końcu ukarze się produkt ostateczny 

image.thumb.png.1371bbf334f29171ae65046c3d99e218.png

sadze, że cenowo będzie podobnie do zasilacza od MuzgAudioa tylko podejrzewam, że technicznie ten od Pawła może być lepszy (Gość się stara), bo Ferrum Hypsos nie zamierzam kupować.

Uff ....... tyle pisania i po co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie kup zasilacz komputerowy modularny bequieta w top normie , odpowiedni kabelek do tego co tam chcesz podpiąć i będzie lepiej niż jakieś rzeźby rzeźbiarzy w garażu :) 

ew. z drewna wyrzeźbić obudowę by fajniej wyglądało , w sumie taki zasilacz w palikach drewnianych dookoła fajnie mógłby wyglądać :D bequiet jest cichy , u mnie w PC działa już prawie 10 lat bezawaryjnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, można wybrać zasilacz z wysokiej półki "Platinum" czy "Titanium"? nie pamiętam który lepszy, ale nadal będzie to impulsowy chociaż trzymający wszystkie potrzebne napięcia w bardzo małej tolerancji niezależnie od obciążenia. Ale zasilacz to nie wszystko choc ten można wymienić na liniowy. Dalej ... wszystkie zakłócenia EMI między innymi wentylatory chociaż to idzie ominąć pasywnym chłodzeniem, ale potem wypadałoby wymieniać karty .. sieciową czy z USB, potem jeszcze kable, bo jak wiesz ludziska podmieniają już okablowanie w kolumnach czy ramieniu od drapaka. Ogólnie jest tego troche, cenowo nie opłacalne na tle ilości streamerów na rynku dziś a tymi co jeszcze się pojawią.

02.thumb.JPG.5f89d4457df5d3771fbc3f36ef119b66.JPG

Zwyczajnie trzeba znaleźć streamer, który najlepiej spełni moje oczekiwania a komputer? komputer ma inne przeznaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zacząć od iFI Audio ZEN Stream, ale ten wygląd ... koszmarna sprawa, u mnie nie przejdzie, ani to schować, ani zostawiać na widoku.

Potem ... sMS-200ultra Neo, łatwo można go schować, ale on sam to za mało, potrzebne będą dodatki jak ROON czy zasilacz, a to zmienia cenę końcową.

Kolejnym jest mały Lumin U1mini ... mam SET po jaśniejszej stronie i powinien pasować i chować go nie trzeba, nietrudno dostępny z drugiej ręki za 6,5-7k, co najwyżej dołożyć liniowy zasilacz.

Zawsze tez mogę dołożyć moduł Mind2 do mojego DACa, ale tego chciałem wymienić na lepszy (to, dlatego były próby z Ayon S10 II). 

No nic .... trza będzie coś potestować, idzie wiosna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas podmieniam sobie lampy ECC81 we wzmacniaczu, dziś przyszedł czas na ... niby Amperex Bugle Boy kupione za dwie setki od Bazodrut, dokładny przebieg nie znany i lekko się zdziwiłem ............... jakieś dziwne szumy, drobne trzaski ...... wytrzymałem 5min i wyjąłem.

https://i.postimg.cc/3xRr0myV/IMG-20220330-100300.jpg

A swoją drogą sprzedam Brimar 81 i 83, ja nie używam ani jednych ani drugich. Nadmierny bas i podkreślone wysokie ... mi nie basują.

@S4Home To racja, teraz czas wyjść na zewnątrz ... prace ogrodowe, szczególnie czesanie trawy już wkrótce, ale jakoś więcej chęci na testowanie mam w okresie letnim. 

---------

Dziś sypie u mnie drobnym śniegiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

 

 

20220330-175214.jpg

 

Nodzik dostał zasilanie z bakterii, czy lepiej? ...... wydaje mi się? a może? itp. .. Jakby deko jaśniej, bardziej czysto i ze skromniejszym basem, ale to wszystko na granicy chyba - wydaje mi się.

Jutro przełożę Node do podstawowego składu (SETa) i zobaczę co to da.

A ta bateria to jakiś powerbank?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DiBatonio napisał:

Czyli to  nie jest dobre źródło zasilania, myślę, że zasilacz liniowy zrobi więcej dobrego.

Nie pytaj dlaczego, sprawdź 😉

Pamiętam czasy, gdy Technics wprowadzał baterie we wzmacniaczach do pre.

Laptop też jest lepszy od PC, bo bierze prad z baterii nawet gdy jest pod prądem.

albo Ile to osób zasilało malinkę z baterii? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria, akumulator, to nie powerbank, tam jest elektronika. 

Nie pamiętam już gdzie, ale czytałem, że powerbank może generować zakłócenia,  chyba nawet ktoś się pokusił o zmierzenie tego.

Tutaj chodzi też o lepszą wydajność prądową zasilacza pod obciążeniem,  na powerbanku mogą być większe spadki i do tego niestabilność. 

Warto porównać z zasilaczem liniowym, a wtedy będzie wiadomo co lepsze.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...