Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Node przeniesiony. Pierwsze dźwięki obiecujące poprawę. 

Gram z pliku (rip CD) przez USB .... 1492 – Conquest Of Paradise ostatni song

bardziej sprężysty bas i dźwięczniejsza góra, ................. hmm... ciekawe. Wpierw pomyślałem o kablach, ale .... poprzednio standardowo był AQ Carbon digital do DAC, a tylko chcąc poprawić granie BS zamieniłem cyfrowy na Siltech, a ten jest lepszy od AQ. hmm... ciekawe co będzie dalej, robi się interesująco.

IMG_20220331_083220.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbanki niewiele się różnią od zasilaczy smps. Też mają przetwornice dc/dc i tranzystory kluczujące śmiecą zakłóceniami wcz. Oczywiście możliwe, że mniej. Kiedyś porównywałem i generalnie częstotliwości kluczowania są dużo wyższe niż w zasilaczach ale to nie bateria, która nie ma zakłóceń wynikających z przetwarzania dc/dc. 

Sam zasilałem długo Chromecasta power bankiem. Nie słyszałem różnicy ale czułem się spokojniejszy 😉

Zasilacze liniowe też mają wady i generalnie w porównaniu do wypasionych zasilaczy smps nie mają startu. Dowód to osiągi wzmacniacza Benchmark AHB2. Zasilacz liniowy nie dałby możliwości osiągnięcia takich rewelacyjnych osiągów w zakresie dynamiki i małych zakłóceń. 

Kwestią brzmienia oczywiście należy się zajmować ale to sprawa gustu i upodobań. Zatem próby podłączania różnych źródeł napięcia są jak najbardziej uzasadnione. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MariuszZ napisał:

Powerbanki niewiele się różnią od zasilaczy smps. Też mają przetwornice dc/dc i tranzystory kluczujące śmiecą zakłóceniami wcz. Oczywiście możliwe, że mniej. Kiedyś porównywałem i generalnie częstotliwości kluczowania są dużo wyższe niż w zasilaczach ale to nie bateria, która nie ma zakłóceń wynikających z przetwarzania dc/dc. 

Sam zasilałem długo Chromecasta power bankiem. Nie słyszałem różnicy ale czułem się spokojniejszy 😉

Zasilacze liniowe też mają wady i generalnie w porównaniu do wypasionych zasilaczy smps nie mają startu. Dowód to osiągi wzmacniacza Benchmark AHB2. Zasilacz liniowy nie dałby możliwości osiągnięcia takich rewelacyjnych osiągów w zakresie dynamiki i małych zakłóceń. 

Kwestią brzmienia oczywiście należy się zajmować ale to sprawa gustu i upodobań. Zatem próby podłączania różnych źródeł napięcia są jak najbardziej uzasadnione. 

Pozdrawiam. 

Mariusz ... pozwól, że przypomnę o tym, że w środku jest już płytka czyszcząca wszelkie śmieci.

https://i.postimg.cc/k4Sjm4Vs/20211118-094849.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że ten upgrade wnosi poprawę osiągów w zakresie minimalizacji zakłóceń. Czytałem wiele pozytywnych komentarzy ale nie miałem okazji posłuchać tego streamera mimo, że brałem pod rozwagę szukając rozwiązania do strimingu. Ostatecznie skończyłem na Allo Sparky z USBridge i nie żałuję. W połączeniu z Gustardem X16 po USB to jak na moje potrzeby wystarczająco dobre jest rozwiązanie. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ

Zasilacze smps, nawet jak wypasione, to zawsze to impulsówki.

Wypasione smps od bele liniowego z alli może i jest lepszy...

Jednak zasilacze liniowe nie wytwarzają zakłóceń elektrycznych na napięcie wyjściowe. Zapewnia izolację między wyjściem a wejściem ze względu na transformator. Dlatego liniowe zasilacze są stosowane w aplikacjach o wysokiej częstotliwości, takich jak urządzenia o częstotliwości radiowej, aplikacje audio, testy laboratoryjne wymagające bezszumowego zasilania, przetwarzania sygnału i wzmacniaczy.

https://pl.sawakinome.com/articles/technology/difference-between-smps-and-linear-power-supply-2.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2022 o 10:40, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A swoją drogą sprzedam Brimar 81 i 83, ja nie używam ani jednych ani drugich. Nadmierny bas i podkreślone wysokie ... mi nie basują.

Co Ty w ogóle piszesz??? Brimar uważane są za bardzo dobre melodyjne lampy. Wcześniej w mojej hybrydzie używałem najlepszych Mullardów, potem doskonałych Telefunken Smooth Plate, a na koniec bardzo dobrych Amperex for Medicine. Miałem z poprzdniego wzmacniacza parkę Brimare ECC83 i nawet zastanawiałem się, czy ich nie sprzedać, ale 2 tygodnie temu na próbę włożyłem je do posłuchania i takie plastyczności to ja jeszcze nigdy nie słyszałem. Te lampy są absolutnie genialne. Grają nieprawdopodobnie melodyjnie, a przy tym nie ma żadnego zamulenia. Nie może być więc mowy o jakiś wyostrzeniach na górze. Wręcz przeciwnie. W stosunku do Telefunkenów czy Amperexów grają wysokie tony ciut łagodniej. To samo jest z basem, który Mullard np. bardziej rozmiękczał. Brimar gra dla mnie bardzo liniowo, a przy tym urzekająco tonalnie. Sam jestem zaskoczony, choć wiem, że to są lampy bardzo chwalone przez wielu ludzi, zwłaszcza na Zachodzie:

 

ecc83 the best.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melo-man napisał:

bardzo dobre melodyjne lampy

Pisałem ... "mi nie pasują"

-------------

Z 83 mam jeszcze 7025 S Premium Selected -Mullard style i nie pamiętam, kiedy były ostatnio w użyciu. Też mogę sprzedać.

Wszelkie próby użytkowania tych lamp na wzmacniaczu nie wychodzą na lepsze, owszem oryginalna lampa JJ gra troche sucho względem wymienionych, ale za to gra uniwersalnie (do każdego gatunku muzyki) czego nie mogę powiedzieć o Brimar i pseudo Mullard.

Zaprzestałem kupowanie lamp ECC83 i teraz tylko ECC 81, czyli odwracaczem fazy. Zmiany są subtelne ale słyszalne. I tak zamieniam sobie pomiędzy Amperex - Marconi  i oryginalnymi Mac od JJ Electronic bo o Brimar 81 już wspominałem. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pracy BS Node na baterii ..... grał cały dzień, włącznie z różnymi stacjami radiowymi, to tu jest słychać największy progres dźwiękowy z sygnału mp3 o małym przesyle Node ustabilizował bas i rozjaśnił górę, niestety ... to jest to tanie rozjaśnienie, "sztuczne" i udawana poprawa. Na plikach płyt JMJ czy Waters'a gdzie jest dużo przejść i dodanych dodatków do kanałów separacja kanałów poprawiona choć .... do PC jeszcze brakuje. Ogólnie, BS zyskuje na baterii i podejrzewam, że na zasilaczu liniowym sytuacja będzie podobna o czy wkrótce się przekonam jak zasiłka wróci od Asi. Co do samej Asi ... jako że już nie pisuje na tym forum, zresztą jak mój kolega Marcin z Redy, to napisze pare słów jak wyszło drugie podejście do NAD 1050D a moze nawet dopisze coś o nowych kolumnach Marcina (już wygrzanych) Audio Physic. I tym optymistycznym akcentem kończę pisać i wracam do słuchania Muzyki z BS Node - Qobuz.

Pamiętajcie! .... dziś 1 kwietnia, czyli dzień żartów, czyli Prima aprilis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem ... "mi nie pasują"

Naprawdę Ci kibicuję w tym wątku, ale proszę nie obraź się, ale albo masz coś z akustyką pomieszczenia, albo z systemem, bo Twoje opinie są nie raz dla mnie bardzo dziwne.

Sprzedawałem np. ostatnie kable Audioquesta głośnikowe (Rocket 88) i XLR (Earth). Było wielu zainteresowanych. Pytający posiadali różne systemy, najczęściej kojarzące się już z High-endem, ale nikt z nich nie twierdził, że kable tej amerykańskiej firmy grają V-ką. Wszyscy zainteresowanie Earthem wskazywali, że to kabel przeźroczysty do bólu. Z kolei Rockety 88 kupił jegomość, aby przygasić właśnie wysokie tony w jego systemie Accu + Bowersy.

I pierwszy raz czytam, że ktoś pisze, że lampa Brimar ECC83 zaostrza górę. To co będzie jak użyjesz Siemensa czy Telefunkena???

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ECC88, ale jestem zaskoczony jak tonalnie na nowej hybrydzie brzmią Brimar ECC83. Brzmienie absolutnie nie osiągalne dla najlepszych tranzystorów. Świetne jest to w tych lampach, że mimo "ocieplenia" one są uniwersalne, bo mają bardzo różnorodną górę. Lekko wygładzoną to fakt, ale z blaskiem. Rock i klasyka na nich brzmi też świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Asia odesłała mi zasilacz 5V wiec czas podłączyć się liniowym zasilaniem pod Node, czy będzie lepiej niż na bakterii?

No i jeszcze jutro wraca AudioQuest Blizzard przeznaczony pod owy zasilacz wiec rozpoczynam poszukiwania następcy BS Node.

https://i.postimg.cc/tJ1VhW9t/20220422-143341.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw gra już pare godzin, czy jest lepiej?  

Jakości zyskał bas, jest szybszy, ale po drugiej stronie znów słyszę to delikatne, sztuczne podbicie wysokich (najbardziej to słychać na muzyce akustycznej, zas dobrze się sprawdza w elektronice), coś co ma przekonać i zachęcić do kupna potencjalnego klienta i o ile na słabszym sprzęcie moze się spodobać to ja nie dam się nabrac .. nie zemną te numery Bruner.

Node gra delikatnie lepiej na zasilaczu niźli na Power bank, ale to nie duże różnice.

--------

Malinka?      Kiedyś Marcin przywiózł do mnie, ale nie udało się jej uruchomić wiec bezpośredniej konfrontacji nie było. Ale gdy ostatnio byłem u niego posłuchać jego nowych kolumn, malina zagrała lepiej niż jego CD Denon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale gdy ostatnio byłem u niego posłuchać jego nowych kolumn, malina zagrała lepiej niż jego CD Denon.

To teraz pomyśl o wersji dedykowanej do audio 😉 Allo się gdzieś chwaliło że udało im się bodajże o 10dB ograniczyć szumy na Usbridge Sig w stosunku do gołej pi3. Do tego tyle zabawy z softami i zasilaniem... robiłem na moode 7. 6.1 i 8.0.2 testy bit perfect, przeszło, więc jest prawilnie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia zgłaszała, że zasilacz w trybie pracy z NAD D1050 był ciepły, u mnie pod Node jest ... zimny. Widocznie Nodzik nie jest żadnym wyzwaniem dla zasilaczy co tłumaczy bezproblemowa prace na zasilaniu z baterii. A w takim układzie można się pokusić o rezygnacje z zasilania liniowego na rzecz Power Banku, będzie taniej finansowo i wcale nie gorzej dźwiękowo.

Porównanie zasilaczy https://i.postimg.cc/FFqhtytr/IMG-20220401-125010.jpg różnica w wadze ma podobne proporcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, to otwarty dźwięk, dobra kontrola basu o wielu twarzach, nawet chciałbym więcej mocy w uderzeniach, świetnie pokazuje szczegóły w nagraniach, coś co BS Node prostacko gubi uśredniając wszystko i skupiając uwagę słuchacza na niskim i średnim zakresie coś na kształt "grania" dobrego tunera radiowego. Anioł to podobne granie do Soundgenic, dużo czystych dźwięków dobrze osadzonych w 3D. Zamieniłem też uzywany dotychczas do Node AQ Carbon coax na XLR PAD Genesis by dociążyć dzięki w niskim zakresie.

Zasilacz ci jest, od MuzgAudio, ba ... nawet zasilający to AQ Blizzard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas napisać coś o minusach, a więc ...

radio - Nie da się przeszukać zasobów przez filtrowanie po regionie czy kraju lub lokalizacji, ba nawet nie ma miejsca by wpisać stacje radiową po nazwie, więc zapomnijcie o polskich stacjach. Jest tylko rozbudowany podział na garunki i podgatunki. Małym plusem jest dodatkowa informacja przy każdej stacji o gęstości przesyłu.

Screenshot-20220502-205911.pngScreenshot-20220502-205830.pngScreenshot-20220502-210247.png

 

Inna sprawa .... do tej pory nie udało mi się uruchomić w trybie natywnym sygnału DSD 256, nawet gdy jest ta opcja włączona, mało tego, złapałem go na tym, że potrafi się "potykać" konwertując w locie (hmm czyżby za słaby procek?)

 

Screenshot-20220502-210109.pngScreenshot-20220502-210041.pngScreenshot-20220502-210145.png

 

Poczyniłem tez próby z "mocnym" sygnałem na gniazdo XLR ale tu, nie wierzyłem w sukces ze względu na wiek mojego Moon`a który za pewnie nie rozpoznaje nic poza 192kHz na coax czy XLR i moje przypuszczenia stały się rzeczywistością.

Screenshot-20220502-211750.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...