Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

12 godzin temu, audiowit napisał:

Protagonist jest znanym dac. Mysle, ze na O lub A nie postalby dlugo.

Bedę nudny i polecę x-sabre i okablowanie wysokiej klasy do niego. Wejsć trzeba po rca lub aes/ebu i wyjść po xlr. Masz dźwięk bardzo wysokiej półki.

http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-zrodla/dac-audio-surgery-the-protagon-art213.html

Przepraszam Was ale mam jakieś mieszane czucia względem tej skrzynki.

14 godzin temu, S4Home napisał:

A myślałeś o roksan K3 albo zapoda nowość :) audio surgery - the protagonist? 

 

Piotrek

 

A coś z wejściem HDMI?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, dzięki Piotrze za pomoc, jeszcze wrócimy do tematu ale za jakiś czas, może coś nowego wypłynie na rynku, oj, szkoda ze nie mogę wybrać się na AVS....18

ale chyba zamówię, tak na wszelki wypadek, https://sklep.rms.pl/przejsciowka-lacznik-gniazdo-rca-cinch-wtyk-bnc-pozlacana-agrwbnc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracając do tematu DAC w domu i zagrodzie, postanowiłem wypróbować C 658 jak będzie bardziej dostępny. Booo i tak będę potrzebował, bo zamiast pójść w Node2 którego potrzebuje do Tidala zamiast uruchamiać PC i w końcu ostatnio zainteresowałem się Dirac Live i byłem już skłonny na zakup MiniDSP DDRC-24, wiec uznałem że może połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dźwięk z funkcjonalnością a czy to zadziała to sprawdzę "soon"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Idzie Wiosna, wiec czas poszukać DAC

NAD C 658? hmm, u nas mało dostępny, ale na granicą już szerzej opisany tutaj.  Przez długi czas firma nie podawała na jakiej kości będzie DAC? a dziś już wiemy że to ES9028Q2M  co niestety nie jest szczęśliwa informacją, bo to nic szczególnego, ba, nawet do Maliny można dokupić. tu.  NA dziś bez Dirac Live, z brakiem informacji czy XLR-y są "prawdziwe" i innymi pytaniami (patrz forum) to... to, taki NODE2i + 

Wygląda tak, jakby priorytetem była funkcjonalność a nie dźwięk, hmm, ten cały projekt jest zagrożony przez owe dodatki, oby dobrze się wszystko skończyło bo teraz to, jak z hasłem "coś co jest do wszystkiego, tak naprawdę jest do niczego" . Oczywiście pilotuje cały czas ten sprzęt, ale mój zapał znacznie ostygł, wiec myślę że lepiej porostu poszukać pełnoprawnego DACa a funkcjonalność dokupić później, może być Node2i

Poszukiwany (raczej pełno wymiarowy) DAC o ciepłym graniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, już tam byłem. Tylko ........zbierając wszystkie informacje w całość, funkcjonalność 658 kuleje a dźwięk .....nic lepiej. Nie wiem czy warto się wysilać? Sądzę że lepiej dziś połączyć NAD M51 z Node2, tylko jest potrzeba czarnego koloru, a DAC?- ma być lepszy od grania CD Emotiva i by to miało sens. 

Edit.

Kolega odpisał że o 658 już zapomniał i że Moon 280 D jest warte dołożenia grosza, do dźwięku, no i mamy już https://www.hifisystem.pl/pl/p/Mytek-Brooklyn-Bridge/4257   bo Dirac Live w 658 nie działa. i nie wiemy kiedy zadziała a to jedyny jego atut, wiec odejmując jeszcze cały przedwzmacniacz, czy moduł bluetooth to nie mogli wstawić wartościowej kości, co tłumaczy wszelkie zwlekanie z pełną specyfikacją. No nic, trzeba życzyć tylko by Nad 658 jak najszybciej odzyskał pełną sprawność działania bo dziś nie jest wart tych pieniędzy i stracił moje zainteresowanie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... a wiec, jest potencjał w dźwięku, o tak, teraz wszystkie smaczki, przejścia (prawa-lewa) nabieranie powierza (wokal) czystość basu czy w końcu w niczym nie przeszkadzające sybilanty (teraz naturalne), to i inne świadczą o klasie tego sprzętu, po prostu "wszystkiego jest więcej" (dynamika, tło, nasycenie instrumentów, atak dźwięku, itd.)  Tu w tym miejscu należy dodać, że nie zdajemy sobie sprawy z tego że może być lepiej, dopóki tego nie usłyszymy (porównamy) i także tu sprawdzą się słowa W. Pacuły o przyzwyczajeniu do bylejakości dźwięku do której jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień i ja też się na to złapałem, bo byłem świecie przekonany że jest już u mnie dobrze, taki DAC + Keplery zaburzyły moje samozadowolenie.

  Niestety są i negatywne odczucia, przede wszystkim nie udało mi się zmusić DACa do współpracy z Foobar 2000 https://docplayer.net/15219269-Setup-guide-moon-usb-hd-dsd-driver-moon-neo-340i-d-3-moon-neo-350p-d-3-moon-evolution-780d-musical-ecstasy-date-code-20150820.html  a także Tidal nie potrafił z automatu zmieniać częstotliwości próbkowania, będę jeszcze próbować ponownie, bo może coś robię nie tak, ale  widać że sterownik Moona ewidentnie stwarza problemy co potwierdzają również zachodnie fora. No i ostatnia sprawa na NIE - Diody pokazujące status urządzenia, niebieska oznacza prace , jest ok ale pozostałe dwie czerwone pokazujące wejście i częstotliwość, niestety wystarczy pochmurne niebo, 3m od sprzętu jak u mnie i nie wiem co danym momencie jest załączone. (obiecałem że nie rozpakuje pilota)

edit:

Moon rozpoznaje już dsd ale nadal od 44,1 do 352,8 nic, szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva CD do Moona nie podskoczy, a Atoll ......

grał prawie non-stop od piątku i nabrał już właściwy bas i barwy, ale dźwięk.....nhgsghohftiojhg....chcieli zbudować neutralny (w zamyśle profesjonalny) DAC a wyszło....... strasznie marnie, kto jest ciekaw mojego zdania to na PW bo nie chce tu pisać wprost co myślę o tym sprzęcie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...