Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

By obiektywnie ocenić to potrzeba paru dni z uwagi chociażby na tzw. efekt "wow" , czy też słabszy dzień uszu. Trzeba się osłuchać każdego dnia słuchając tego samego kawałka by wyciągnąć wnioski.

Przy lampach jestem w stanie zrozumieć brak wypożyczenia (chociaż gdyby testujący miał swoje lampy to czemu by nie?) ,ale przy innych klockach słabo chociaż wiadomo iż potem taki drogi klocek zostaje jako "używany" i trzeba go taniej sprzedać a to też ciekawa opcja dla cwaniaków , wypożyczyć poprzez kolegę a potem kupić taniej jako "powystawowe" :D

W tym momencie który sprzęt wypadł u Bogusława najlepiej ?

 

PS: żeby tylko pizza , jakby zobaczyli chivasa czy coś to mogłoby się imprezą skończyć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gra Mac, ma gniazdo do słuchawek (nie muszę włączać wzmacniacza przy późnowieczornych odsłuchach) + regulowane wyjście na końcówkę mocy (to mógłbym wykorzystać w przyszłości). Tylko, nadal potrafi podkreślić sybilanty, jest to niewielki procent, ale występuje. Zakładam, że inne kolumny (mniej rozdzielcze) i powinno być ok, Można by jeszcze zgubić coś na pochłaniaczach czy rozpraszaniu, tego .....nie sprawdzę.

Samo granie D150 jest wyrafinowane i to słychać, dotychczasowy mój sprzęt zaliczałem do Hi Fi, ale to połączenie, to już tak bliżej Hi-End`u, martwi mnie tylko ta rozdzielczość, chwilami mnie przeraża, chociaż wiem, że są osoby lubiące takie granie.

Włączam Diana Krall czy płyty te starsze, jaśniej nagrane (ABBA, Paul Anka) i moim zdaniem jest deko za dużo wysokich tonów a na takich płytach to słychać, bo inne cd,  ... jest lepiej, ten DAC jest cholernie dokładny, a potem słucham Vangelis ‎– Nocturne i .... banan nie schodzi mi z gęby, to piano........... k..... jak to gra!

Tak żałuje że nie mogę postawić obok Moon`a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jak odblokuje kasę to pogadam o pożyczenie. No, mam blisko do https://kezard.pl/kategoria-produktu/stereo/?filter_producent=ayon

tylko jeden mały problem jest: nie pożyczają do domu, ale słyszałem że mogą ewentualnie podjechać do mnie ze sprzętem na odsłuch, hmm.. czy to dobre rozwiązanie?

Mistrz tak kiedyś proponowano. Ja tak nie lubię. Facet siedzi ci na głowie. Wywiera presję nawet podświadomie. Ja jestem na nie. Ale wiem że to nie jeden przypadek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, oczywiście DHL znów nawalił i nie przyjechał wczoraj po karton, pewnie dziś będzie, ale czy mnie zastanie?

Tak się zastanawiam co dalej? czy w ogóle warto szukać DAC jeszcze wyżej? Atoll i McIntosh, ... jakoś wprowadziły małe zwątpienie, jest jeszcze Ayon Sigma i Bryston BDA-3 tylko uzyskany przyrost jakości względem ceny lekko rozczarowuje, .....pewnie odpuszczę.

Dostałem propozycje Moon 280D + moduł MIND, do testów, granie już znam, ale z dodatku .............chyba nie skorzystam, teraz PC-et jest transportem plików i z Tidalem w MQA, i wystarczy tylko dla wygody w odpowiednim czasie wymienić go na Node2i jeśli zajdzie taka potrzeba, wiec sam 280D dziś, wystarczy. 

Może coś do testów?, ale tym razem za mniejszą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dostałem propozycje Moon 280D + moduł MIND, do testów, granie już znam, ale z dodatku .............chyba nie skorzystam, teraz PC-et jest transportem plików i z Tidalem w MQA, i wystarczy tylko dla wygody w odpowiednim czasie wymienić go na Node2i jeśli zajdzie taka potrzeba, wiec sam 280D dziś, wystarczy.

MIND czy MIND 2 ?
Normalnie dopłata w stosunku do "gołego" 280D niestety jest spora 😞 Więc jak Tobie wystarczy samo 280D to już jest wyraźna oszczędność.

Jest jednak pewien i to duży plus w obecnej sytuacji (zmiana dystrybutora pół roku temu): 280D MIND w TopHiFi jest tylko minimalnie droższy od gołego 280D 🙂

Jak jest z gwarancją: TopHiFi na pozostałości Moona daje 10 lat? Czy bierzesz (o ile się na niego zdecydujesz) już z nowej dystrybucji?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z zasobów Top HiFi

Propozycja była z MIND, ale wiem że nie wspiera MQA (-) Zaś jeśli myślimy o MIND2 ze wsparciem MQA to koszt wzrasta znacznie i tu tańsza opcją jest 280D + Node2i  /   Z innego forum wiem że różnica dźwięku jest słyszalna pomiędzy Node i Mind, ale nikt nie testował obu do jednego DACa. Ja tego tego nie sprawdzę bo Sopot nie posiada obu na stanie. A i jest też wpis kolegi "DAC-Streamer 280D po up-gradzie (MiND2). Dokładniejszy, szybszy, precyzyjniejszy, z większym oddechem"   dołożył moduł i zamienił firmware z 1,13 na 1,18

Tu rodzi się kolejne pytanie - MQA.....!! czy warto? http://hd-opinie.pl/13528,audio,zasiac-ferment-czesc-i-a-moze-po-prostu-bladzimy.html

Czy biorę? to na razie mój TOP ONE niestety, nie najlepsza  współpraca z HiFI Club (McIntosh D150) blokuje kasę by przetestować 280D z MIND2 a czas ucieka.

I dodam jeszcze że BROOKLYN BRIDGE od MYTEKa nie wspiera "Gapless" - sprawdzone.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

280D + Node2i 

Sprzętu Moon nie znam ale Node 2i użytkuje od grudnia zeszłego roku. Pod względem funkcjonalnym jest niesamowity. Możliwość tworzenia playlist gdzie jeden utwór z TIDAL, drugi Spotify a trzeci z lokalnego NAS. Jezeli tylko masz wolne przyciski na pilocie to zaprogramujemy je żeby działały z Bluesound. Bawiłem się już kilkoma streamerami ale tego funkcjonalność jest niesamowita.  Także wydaje mi się ze jako transport sprawdzi się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon - ja poznałem tylko CeDeki ale cena była na poziomie dla mnie nie akceptowalnym choć grało bardzo dobrze.

Mnie cały czas zastanawia jedna sprawa.

Dlaczego producenci sprzętów audio unikają jak ognia projektowania DACów tak aby były "user friendly"

W dobie powszechnych ekranów, wyświetlaczy to propozycje z jakimiś diodami, obok mikroskopijnych napisów to jakaś paranoja.

Żeby do obsługi urządzenia potrzebować telefonu...

Pomijam takie bzdurne i brzydkie wynalazki jak chord serwuje. Połączenie świecacych kulek z klockami lego. To już bardziej przypomina takie chinskie ustrojstwa dla dzieciaków 1-3 latka wydające dźwieki po naciśnięciu świecacych kulek ;)

Dlaczego nie projektuje się pełnowymiarowych DACów z normalnym ekranem wielkości telefonu gdzie wyświetlałaby się płyta nazwa itp. dane pliku...

Jak już coś w tym stylu robią to ekran jest malutki....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aż tak źle nie jest, Atoll czy Mac posiadają display, lepsze modele Moona tez mają ekran, a sterowanie z fona to taka, moda i obecny trend ku wygodzie.

Po teście 280D dopisałem, że wady też ma, własnie chodziło mi o te diody i małe napisy, 😄 wystarczy pochmurne niebo, 3m odległości i nie widać z czego gra i jaka częstotliwość, z drugiej strony opcji wielu nie ma, płyta da zawsze 44,1 a z PC po prawidłowym skonfigurowaniu Playera wszystko zmienia z automatu i to info do niczego nie jest potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałes te ekraniki ? W "realu' wcale nie sa tak duże.

Proponuję prosty eksperyment . Weź na swoim telefonie wyświetl obraz płyty (okładki) i postaw w miejscu gdzie masz swój sprzęcior.

Zobacz jakiej to jest realnie wielkości....

Edytka:

Nawet w atollu St200 Signature - gdzie ekran jest już spory, to z proporcji zdjęć zamieszczonych w sieci wynika że szerokosć ekranu to ok 13cm.

Współczesne telefony mają przy grubych ramkach i czytniku od frontu trochę mniej ale te bezramkowe mają prawie 16cm i wiecej.

Biorąc pod uwagę że nie musza to być ekrany IPS to koszt takiego ekranu przy zamówieniach hurtowych zamyka się pewnie w okolicach 20-40 zł...

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dzięki @Inferno, Miałem okazje bawić się skrzyneczką na miejscu, Sopot, wiem że dużo może dlatego taki mój kierunek myślenia po wybraniu docelowego DACa. No i pilot Moona 280d ma sporo wolnych przycisków.

Pod względem ceny, funkcjonalności i jakości to wg mnie najlepiej wziąć Node oraz 280d MIND i poczekać na promocyjne ceny upgrade'u (a wtedy ew. sprzedać Node). Ale problemem może być zmiana dystrybutora i kwestia gwarancji... i bądź tu mądry.

Wystarczające są dla Ciebie  złącza w tym Moonie? Dla mnie jest tego trochę mało i szkoda, że nie ma XLRów.

Pantaleon z AS chyba nie porównywał wersji MIND i MIND2 a od razu poszedł z 280d na M2.

A co do wielkości wyświetlaczy- to albo dużo informacji i mała czcionka jak w ACE czy Neo240 , albo duże litery i tylko pare znaków mieści się na wyświetlaczu -jak w CD i wzmacniaczach tej firmy.

Optymalne rozwiązanie jest np. w M-DAC i M-DAC+ jeśli chodzi o wielkość wyświetlacza i liter. Choć tak naprawdę to by się przydała skalowalność i danie użytkownikowi możliwości wyboru co chce mieć na wyswietlaczu :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telefon to tak bardziej do dzwonienia służy, nie mam tam nic by wyświetlać okładki płyt. mnie ta moda jakoś ominęła, hehe

Atoll, na który tak liczyłem, fajny display, fakt.

 

20190316_093220 (1).jpg

20190315_154058 (2).jpg

 

 

Jak tylko ruszysz prawym potencjometrem, na chwile pokazuje poziom grania na gniazdo do słuchawek.

@RoRo myślałem nad tym dodatkiem do 280d i jednak wole mieć streamer osobno, łatwo wymienić na lepszy i odsprzedać. Nie wiem o jakich xlr-ch mówisz?, są na wyjściu, tylko sygnał musiałem w Macu podnieść o 6dB (dobrze że mam tą możliwość i do każdego wejścia niezależnie mogę ustawić balans, sopran, bas i poziom wejściowy) jest też xlr cyfrowe wejście.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RoRo napisał:

Choć tak naprawdę to by się przydała skalowalność i danie użytkownikowi możliwości wyboru co chce mieć na wyswietlaczu 🙂

No właśnie taka funkcjonalność to wyświetlacze "telefoniczne" - przeca tam moze być wszystko...

łacznie z... :

https://hackaday.com/2018/05/21/ditch-the-tapes-put-an-android-in-your-deck/

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@RoRo myślałem nad tym dodatkiem do 280d i jednak wole mieć streamer osobno, łatwo wymienić na lepszy i odsprzedać. Nie wiem o jakich xlr-ch mówisz?, są na wyjściu, tylko sygnał musiałem w Macu podnieść o 6dB (dobrze że mam tą możliwość i do każdego wejścia niezależnie mogę ustawić balans, sopran, bas i poziom wejściowy) jest też xlr cyfrowe wejście.

Bogusław.
Masz rację odnośnie XLRów - dla przypomnienia sobie zerknąłem tylko na specyfikację szczegółową na stronie THF
https://www.tophifi.pl/moon-neo-280d-mind.html?gclid=EAIaIQobChMIj6yEmKW74QIVxOWaCh3lQwxcEAQYASABEgIP9PD_BwE
(brak m.in. wejścia AES/EBU i coaxiala oraz XLRów na wyjściu), zdziwiłem się ale już nie szukałem dalej (bo nie planuję zakupu tego Moona)  i nie sprawdzałem na zdjęciach 😞
A na niedużym wyświetlaczu komórki mało widać...

Fafniak - fajny projekt znalazłeś odnośnie decka 🙂
Ale odnośnie skalowalności wyświetlacza - to miałem na myśli urządzenie, a nie smartfon.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehehe, no tak.... THF zaszalał, hehe

coraz częściej myślę że ta sama skrzynka wróci na to samo miejsce.

Bogdan,
To nie jest zły pomysł 🙂
Ale mimo wszystko namawiałbym na dopłatę niecałych 300zł (czyli mniej niż 4%) i wersję 280D Mind zamiast "gołego" 280d...

Dowiadywałeś się czy THF daje pełną 10letnią gwarancję?
To jest "nówka" czy poekspozycyjny?

Fafniak,
sam wiesz, że to co kosztuje kilka dolarów w hurcie (wyświetlacz) wstawione do sprzętu będzie kosztowało końcowego nabywcę 10 czy 100 razy więcej.
Firma policzy sobie również za nowy soft do obsługi wyświetlacza, dodatkowe przyciski (choć zapewne wyświetlacz jest dotykowy...),  zasilanie itd.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...