Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

6 godzin temu, kn1234 napisał:

Jak myślicie ,pc+topping e30 czy lepiej node3

Chromecast Audio + Topping E30 też jest warty rozważenia. U mnie mimo dedykowanego lapka do PC chyba dźwięk z CA bardziej odpowiada. Samo w sobie E30 jest bardzo ok. Porównywane w tym samym systemie z wiele droższymi dacami - Topping D90, Pontus, Rme Adi i różnic olbrzymich nie ma.

Na PC możesz zrobić korekcje pomieszczenia i to jest plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu testowałem pierwszego Node i pamiętam, że skatalogowanie 14-15k piosenek zajmowało mu sporo czasu, dziś ten sam dysk (2TB) trwało znacznie szybciej, to zapewne zasługa obecnej i mocniejszej konfiguracji.

Ale zanim dysk HDD został podłączony to zagrało tzw. "radyjko" z dodatkiem MQA co DAC zasygnalizował 88,2KkHz

Gdy katalogowanie się skończyło podałem po kolei nagrania z próbkowaniem 44,1 - 48 - 96 - 192kHz wszystko przeszło przez coax ale dzwiekowoooooo .. rozczarowanie. Dźwięk zgaszony.

Kto pamięta moja walkie z podłączeniem dysku pod ruter tak by Denon w sypialni mógł z niego korzystać po akcji z TuneIn?

Tam dźwięk był podobny, czyli to wina elektroniki w interfejsie dysku a raczej w obudowie. No nic ... nie zrażam się i wpisuje hasło do Qobuz. O! tak, teraz lepiej.

@seba3002 tak, wiem o tym, ale w tym modelu zmieniono go na prawie gładki plastik, coś jak płytka touchpad w laptopie

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Piękny. No i co Boguś , można ? A nie jakieś burżuazyjne McIntoshe , Moony i takie tam fanaberie :)

Czy chodzi o kolor? 🙃

Node cały czas był brany pod uwagę, to dlatego mam sieciową "ósemkę" Audioquest, chociaż myśląc o Lumin U1mini jest też AQ Blizzard ze swoja mini wtykiem pod sprzęt (to były już wcześniejsze przygotowania pod streaming) inną dodatnią cechą jest .... programowania dowolnego pilota .. a mam taki very rzadko używany od Moona 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze coś ... https://alpha-audio.net/review/review-pd-voedingsmodificatie-bluesound-node-2i/

=========

Skrzynek jest zupełnie nowy i ocenę dźwiękową zostawię na poniedziałek a do czego czasu .... niechaj gra muzyka.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pozbawiłem zasilania soundgenic-a bo zabrałem mu ósemkowy kabel zasilający AQ do zasilenia Node to rozpocząłem intensywne poszukiwania zasilacza pod plikowca  https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

Ale ja nie o tym a o pobieraniu/graniu plików przez Node z soungenic-a jako z zewnętrznego dysku w porównaniu z moim poprzednim 2TB ... różnica .... duża. Czy nie można tak sobie podłączyć byle czego jako dysku zewnętrznego.

ustawiłem sobie też muzykę dla obu taką samą i przełączam sobie na DAC wejścia coax i USB .. niestety .. to nie to samo granie.

Pisze to dla tych wszystkich którzy uważają ze cyfra to cyfra i zawsze jest (musi być) tak samo. A to DUŻY błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisze to dla tych wszystkich którzy uważają ze cyfra to cyfra i zawsze jest (musi być) tak samo. A to DUŻY błąd.

Jest to DUŻY błąd dla tych, którzy "słyszą cyferki",a Bardzo Kosztowny Błąd dla tych których wciągnie ten wir, choć ich nie słyszą.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zawsze lubię Boguś.  Ale trzeba rzeczy nazywać po imieniu, żeby nie pogubić się w tym wszystkim.

Co w którym punkcie toru powoduje zmiany w odbiorze dźwięku?

Gdzie kończy cyfra a zaczyna analog? Co to jest rendering i dlaczego może być różny?

To są ciekawe rzeczy. Na wszystkie pytania odpowiedzi nie znam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, po dwóch dniach porównań albumów granych z Qobuz oraz plików przez Node i PC ... odłączyłem się całkowicie od tego drugiego.

Sprzedam w atrakcyjnej cenie dożywotni klucz do JRiver Media Center 25, komuś kto używa PC/Laptop jako jedynego źródła, to dobry soft z dużymi możliwościami, nie będzie mi już potrzebny.

===========

Porównanie -

Node daje lepsze separacje między kanałami od PC, który wszystko uśrednia i skleja. Teraz w BS ustawienia muzyków na scenie są bliżej graniu z płyty CD przez TL5.  

Wadą Node jest troche mały sygnał na wyjściu coax (w setup ustawiony baz regulacji, czyli na max), inna wada BS do dynamika ... PC ma lepszą, gra bardziej agresywnie .. co ma swoje zalety. Słychać tez różnice pomiędzy Qobuz - pliki, co świadczy ze sekcja streamera niestety jest słabsza, bo nie miałem tego problemu z Ayon S10 gdzie z obu źródeł grała tak samo, oczywiście te wszystkie moje wrażenia/przemyślenia odnosi się na standardowym zasilaniu, a jak wszystkim wiadomo przejście na "liniowy prąd" wnosi dużą/sporą poprawę, no i jest to odsłuch tylko sekcji cyfrowej.

========

Tak na prawdę? ...... mam troche niedosytu, chyba za dużo sobie obiecywałem po Node. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak .... licząc/oczekując poprawy dźwiękowej u Node? czas na zasilanie liniowe.

https://pd-cf.pl/produkt/bluesound-node-2021-gen-3-zestaw-z-zasilaczem-smpsu/

czyli moduł do środka + dodatkowy zewnętrzny zasilacz SMPSU 5A – Meanwell GSM40B05 (5V)

lub zasilacz bez grzebania w środku https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

w tym tez miejscu trzeba wspomnieć o https://www.audiofast.pl/pl/keces-audio/p3 z dwoma niezależnymi liniami/wyjściami 

który można dodatkowo wykorzystać jeszcze do zasilenia Soundgenic 4TB (12V)

Trudny wybór.

konkurencja - https://alpha-audio.net/review/multitest-external-12-volt-power-supplies/6/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Amarok napisał:

https://pd-cf.pl/produkt/bluesound-node-2-2i-zestaw-interfejs-z-zasilaczem-liniowym/

Ja wybrałem ten zestaw czyli komplet, różnica na plus która mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się aż takiej poprawy w brzmieniu. 

Dzięki za info, tylko ja mam nowy Node ((gen.3) i do tego jeszcze nie ma zasilacza nisko-szumowego .... no i chyba nie chce otwierać urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest z Malinką? dźwiękowo - zasilaniem i softem, ale uważam ze to lepsze rozwiązanie niż PC czy Laptop, który swoją powszechnością jest najtańszym źródłem grania.

Node ustępuje dźwiękowo Soundgenic, jeszcze większa jest dysproporcja do CEC i płyty CD z tym samym materiałem, pomimo że Node dostał na pen drive 24-192 a płyta CD wiadomo 16-44,1 ale funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu to zaprzeczalne zalety ten małej skrzyneczki. 

Dziś musze podjąć decyzje czy Node zostaje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

Node ustępuje dźwiękowo Soundgenic, jeszcze większa jest dysproporcja do CEC i płyty CD z tym samym materiałem, pomimo że Node dostał na pen drive 24-192 a płyta CD wiadomo 16-44,1 ale funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu to zaprzeczalne zalety ten małej skrzyneczki. 

Nie jestem specjalnie zaskoczony.

Już się pogubiłem czy masz już do soundgenic zasilacz liniowy? Dużo to zmienia. Niedługo będę miał jeszcze nowy kabel dc to dam znać czy jest przyrost jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...