Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

No dobra .. jako ze mój Siltech trafił do kolegi wraz z sieciowym PAD pod wzmacniacz Accu 380, to ja w rewanżu dostałem RCA Herminix 101, niestety nie wiem dokładnie które to wcielenie tego przewodnika prądu.

Pierwsze info godne odnotowania .... znów te zakręcane wtyki, ehhh... nie lubię tego, a ... A.... pierwsza myśl po puszczeniu muzyki (Node - Qobuz - Sting) .... szeroka scena, dźwięk oderwany od kolumn i to bardziej niż Poseidon XLR 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kubakk napisał:

Nie ma fotek kabli to tak jakby nie istniały.

Po co te testy , nie było już dobrane ?

Harmonix już wpięty pomiędzy DAC a wzmacniacz, zrobię foto jak już będę oddawał.

Kabelki moje są dobrane, a pisałem wcześniej.

22 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

to ja w rewanżu dostałem RCA Herminix 101

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic? ... Harmonix nie chodzi tak nisko jak moje kable, bardziej faworyzuje górny zakres niskich, nie ma tez tak pełnego dźwięku na średnicy jak Acrolink, mam tez silne wrażenie ze za średnicą jest małe wyciszenie, brakuje mi pewnych wybrzmień instrumentów które znam z moich kabli, a może to już tak zwana bezpieczna góra? bez szorstkości, mocno ugładzona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś podatek za zakupy z zagranicy w ramach rządowej wali z rynkiem chińskim a przy okazji rykoszetem złapało Japonie, wiec grono osób kupującej płyty z Japonii nazwało tą daninę jako opłata "Sasina" 

Dotychczas wszystkie płyty zamawiałem z Japan i płaciłem "opłatę", tym razem zamówiłem w DE, bo wersji Japan nie ma i dla sprawdzenia czy też coś zapłacę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Trzeba będzie zamawiać płyty pakietowo do 150 euro i tylko z EU.

Przecież jedno z drugim nie ma nic wspólnego

W EU możesz zamówić i za 60000ojro - podatek vat itp. pobierane sa na terenie kraju w którym kupujesz. Chyba ze kupujesz na firmę wtedy placisz to u nas w kraju a tam dostajesz cenę netto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wakacje zamawiałem poprzez ebaya dwie płyty CD z UK. Zakupy były oddzielnie. Każdy wart dosłownie parę funktów (bez przesyłki).

Jak przesyłki dotarły do Polski, to musiałem za obie opłacić cło.

Dnia 25.11.2021 o 19:26, Kubakk napisał:

O kurde! Czy jest tutaj ktoś na sali, kto wierzy w te kondycjonery masy? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2021 o 16:14, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Normalnie to go nie słucham, gdy kolumny mam blisko ściany, bo potrafi dudnić, a tu patrz .. 8 płyt zaliczonych i bez uszczerbku na basie dzięki RCA Harmonix. 

Boguś prośba/prozycja. Kreujesz bardzo poetyckie opisy wrażeń dźwiękowych jakich doświadczasz przy zmianie kabli, ale są zazwyczaj zupełnie abstrakcyjne czyli nie odnoszą się do konkretnych utworów już nie mówiąc o konkretnych momentach w tychże. A może podjąbyś się takiego wyzwania. Najlepszy Twój kabel kontra najgorszy jaki masz (np. fabryczny) i jeden konkretny utwór. Opisz w którym momęcie utworu, co się zmiania, jak się zmienia, co słychać a czego nie itp.

Co ty na to? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Nie bierz , kablami poprawiasz wszystko

Ty Marcinie nie prowokuj. Wypij zdrowie za koleżeńskie relacje na forum lepiej jak możesz przy piątkowym wyluzowaniu. 

Jak nie praktykujesz lub nie możesz to chociaż pomyśl o tym 😉

Mam nadzieję, że masz swoją ścieżkę do lepszego. Pochwal się ale nie wytykaj w taki kpiarski sposób ścieżki do lepszego brzmienia innym użytkownikom. 

Poxdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprzętów. Accuphase ma kłopoty z częściami do swoich urządzeń. "Kompakt", który powinien wejść w miejsce 430-ki  (450-ka) ma już pół roku opóźnienia i termin premiery w PL nadal nie znany. Podobnie jest z McIntosh .. przestawiają całe produkcje na własny rynek (USA) i już zapowiedzieli ze dostępność będzie mała a cena ... niestety musi iść w górę. Ja już dziś wiem ze mój MA 252 będzie kosztował 23,5k Na rynku, obie hybrydy schodzą jak świeże bułki. Ten na zdjęciu to obecnie chyba jedyny w naszym kraju na sprzedaż.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...