Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

chciałem podejrzeć co moderator napisał a w między czasie ramka do pisania zrobiła się pusta i zaś pisać jeszcze raz musiałem od nowa. ehh..

Sorki. Gdybyś chciał wypróbować taki AVR to mam jakiś podstawowy model bez wyświetlaczy. Mogę podesłać inpostem. Chciałem to sprawdzić czy to działa ale u mnie nie działa. Różnica jest zbyt mała i nie przyłącza uzwojeń trafa stabilizatora, a przerabiać mi się nie chce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmienię banki i będę "obserwował" brumienie.

1 minutę temu, MariuszZ napisał:

Sorki. Gdybyś chciał wypróbować taki AVR to mam jakiś podstawowy model bez wyświetlaczy. Mogę podesłać inpostem. Chciałem to sprawdzić czy to działa ale u mnie nie działa. Różnica jest zbyt mała i nie przyłącza uzwojeń trafa stabilizatora, a przerabiać mi się nie chce. 

Nie wiem co to za magiczne urządzenie, ale chcenie sprawdzę je u siebie, tylko moze już po nowym roku // Dzięki, odezwę się na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie ten skrót AVR kojarzy mi się ze stabilizacja napięcia w generatorach prądu, swego czasu szukałem takiego 2-3kW, ba ... nawet w trakcie remontu puściłem dodatkowy przewód do piwnicy w pomieszczenie, gdzie miał owy generator stanąć, hehe.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dziś profilaktycznie sprawdziłem wymiary MA352 i o zgrozo to duży "kwadraciak" 44.3 X 44.5cm

Bliskość ściany z tyłu powoduje problemy z okablowaniem, ale teraz wiem czemu wizualnie ("live") mi coś nie pasowało ... kwadraciak jak nic.

mały wzmak , mój lampowy ma 50cm głębokości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdor (m.in.) przyniósł mi słuchawki Bluetooth pod choinkę = ATH-ANC900BT wczoraj rozpakowałem i użyłem na sobie wraz z tel. Nokia 8 i apce "Poweramp" (pełna wersja). Hmm... pierwsze połączenie falami i .... słabo zagrały, nie zraziłem się wiec połączyłam się kabelkiem …. ehh.  niewiele lepiej. Nie kombinując wiele, udałem się do dobrze mi znanego Top HiFi Sopot i podmieniłem je na Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition, pierwsze uruchomienie (przez Bluetooth) cholerka, jest różnica na +

cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy?🤔 .............. po 🕙 ..  :)

 

 

-----------------------

cd.

 Te 8-em setek różnicy które dałem, robi różnicę i nie tylko w dźwięku.

Tu w padach widać duże i wyraźne "R" i "L" a to dobrze, bo z mojego skromnego doświadczenia ze słuchawkami, nie zawsze było to tak widoczne.

Gdy włączam słuchawki wita mnie muzyczny akcent, podobnie jest, gdy już wyłączam słuchawki, a to miłe jest.

Inny voice powie mi ze łączy się ze źródłem, gdy połączenie zostanie nawiązane, ten sam miły żeński głos oznajmi "connected" ba ... gdy sparowałem je z Node i telefonem, powie, że połączył się z pierwszym lub drugim źródłem.

Podoba mi się pewien suwaczek w aplikacji Bowers na fona który powoduje ze wszystkie dźwięki przechodzą do środka, nawet lekko wzmocnione tak jakby słuchawek w ogóle nie było. Inny suwaczek "Wear Sensors" po zdjęciu słuchawek z głowy zatrzymuje muzykę u źródła i słuchawki przechodzą w tryp czuwania, gdy ponownie zakładam je na głowe .. wszystko się uruchamia.

Ehh... ta technika, za "moich" czasów rzecz abstrakcyjna.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Amarok napisał:

Nawet nie wiedziałem, że takie bajerki mają słuchawki. Od jakiegoś czasu zacząłem się rozglądać za słuchawkami, może to dobry trop. Jak długi kabel mają te słuchawki?

To prawda, oficjalnie to słuchawki Bluetooth, ALE .. jest i kabelek, z którego jeszcze nie korzystałem, ale zapewne to metrowej długości przewodnik zakończony dwoma małymi Jack 'ami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Amarok napisał:

Doczytałem, by posłuchać na kablu to akumulatorki nie mogą być rozładowane. 

Jak tylko metrowej długości to trochę pożałowali przewodu. 

Bo chodzi o system wyciszania otoczenia, bez bakterii nie zadziała.

Kabelek krótki ... jak zazwyczaj, bo teraz to wszystko przecież połączenie z telefonem najważniejsze. Dobrze, że to standardowe wtyki i nie będzie problemu by zamienić na dłuższy czy bardzie audiofilski kto będzie chciał. Ale wrócę do wtyku w słuchawkach od Gwiazdora, czyli Audio-Technica, bo tam był ten mini-mini Jacek od strony słuchawek co ogranicza nam wybór w kablach.

Musze chwilowo zostawić słuchawki, bo kolega "kaviter" już jedzie z Gdańska "na kawę" ..... wyłączyłem wiec opcje "wear sensor" i słuchawki grają sobie na połączonym z Nokia kablem, leząc na stole.

cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...