Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pboczku, nie dziwię się. Masz bardzo fajny zestaw i dobrze zestawiony. U mnie tak gralo prawie rok. Muzyka to magia. Zmiany za to robiłem w innych systemach :)

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zapamiętajcie jedno, gra cały set

Do tego dążę.

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To co? zamawiać na test? http://www.furutech.com/2013/01/30/3484/

Bogusław zamawiaj , jak byś go zatrzymał, a odpukać coś by się stało z oplotem to identyczny / sprawdzałem na AVS , poliester z włóknem metalizowanym/ stosuje HAMA w kablach HDMI , w każdym MM dostaniesz po cienkich kosztach :) Sam założyłem takowy oplot / od starego HDMI/ na Suprę EFF-I i wygląda jak te Furutechy na AVS :)  

Zamawiaj i opisz wrażenia , jesteś skarbnicą wiedzy empirycznej i naprawdę chylę czoło.

@S4Home Piotrek, pisałem do Stanisława ale się nie odzywa, czy jeszcze tam pracuje? 

Co do kompa to uważam że Malina jest lepszym rozwiązaniem nić PC, przynajmniej wywalili wszystko czego Player nie potrzebuje, a co znajdziemy w dorosłym kompie. Niestety nadal sygnał Audio w czasie obróbki nie ma bufora danych i możliwości sprawdzenia poprawności danych potrzebnych do odtworzenia brakujących zer i jedynek, zwyczajnie pierwsze "kompy" nie były dźwiękowe, bo nikt o tym nie myślał w owym czasie, głos dostały wraz z mostkiem południowym dużo później, wiec jeśli gdzieś, coś zginie (Pc, czy Malina) to już na amen.

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem do niego po wcześniejszych mailach od PAD rano, a numer tel. przepadł wraz z poprzednim fonem.

Dodam tylko że kontakt nawiązany i zapytanie o Furutech Evolution Digital XLR poszło.

----------------

@degsterr mnie odwiedził z Maliną, trzeba poczekać na Jego ocenę dźwięku. J w tym czasie posłucham dzisiejszej premiery https://tidal.com/album/109592080

a w tle poczytam dzisiejsze wydanie miesięcznika Audio-Video nr 5/2019

Ukhm... Że, się tak wyrażę (nie zaczyna się zdania od "że" no ale dobra) ;) w chwili obecnej słuchając Rhye - Taste z albumu "Blood" stwierdzam z przekonaniem, że system Bogusława (choć jeszcze niedoskonały - dla mnie za jasno i nie tyle co "klinicznie", ale zdecydowanie analitycznie i rozdzielczo i na bank nie sucho, ale brakuje swoistego "mułu" i muzykalnego ciepła, jak myślę odpowiednie lampy przyniosą odpowiedni efekt. Jestem zdania, że stosowane przewody z dodatkiem sreberka za nie nazwę tego nadmierną jasność, a wyczuwalnie słyszalną oraz "eski" - odpowiadają). Powiem tak śmiało z głębokim przekonaniem, że system jest w stanie wiele i to znacznie obnażyć i jak pokazał, że nakładka HiFiBerry Digi+ Pro w Jego torze jest ogniwem takim jak w łańcuchu spinacz, a nie dedykowana spinka czy zakuty oryginalny pin. Wiadomo, Boguś ma ten "Taste" przez duże T i jak zwykle miły i szarmancki nie powiedział mi wprost, że to g...., ale ja o tym z góry wiedziałem, mając już porównanie z innymi transportami Raspberry Pi, że u niego owa nakładka się nie sprawdzi. Na HiFiBerry Digi+ Pro  słychać było potwierdzone fakty grania nakładki (skrajami pasma i wycofaną średnicę - zaraz tutej mi się kojarzy producent na "Y") i zauważalne darcie "szmat" w poszczególnych pasmach, a na odkręceniu gałki w prawo już w ogóle. Zaznaczę, że na moim budżetowym torze gra to zgoła odmiennie. Cóż, kolejne odwiedziny u mnie z inna wręcz odwrotną bolączką nawiasem mówiąc (pisząc). ale to taki off top. Do rzeczy - (wtrącę jednak, że nakładek jest -naście lub już -dzieścia od Allo do Soekrisa) tanio i dobrze tu nie będzie - Allo DigiOne Signature (drożej) wpiszę się u Bogusia dobrze myślę i zanim zakupi upatrzony transport to usłyszy moją opcję, jednakże wpierw w kolejnej fazie do testów zamówiona Allo DigiOne 1.2 zmieni mam nadzieję pogląd, a i pomysł - malinowego DAC'a. może owszem też się sprawdzić)
BTW. Boguś - banalny babol w moim wydaniu przy zmianie systemu, że moOde nie zagrało, jednak na telefonie nie to, co kompjuter (w sensie widać więcej).

@degsterr

Dzięki Marcinie za newsa. Przesłuchałem Twój coaxal i stwierdzam że głoski syczące są zredukowane znacząco i trochę pogłosu też uciekło ale martwi mnie to co po drugiej stronie jest, dodało mi basu, tylko ... ...ilość przysłoniła jakość, bo zaczął gubić kontrole, jest mniej zróżnicowania perkusja i wyciął mi tło, jest dźwięk i szybko zanika, gdzie jeszcze powinien brzmieć. Jak to dobrze że cyfrowe kable nie mają znaczenia, hehehehehe

a propos.... mam nadzieje że Kawa smakowała, bo Twój Jabłecznik wyjątkowo smaczny co żona potwierdziła zjadając ostatni kawałek.

Dnia 30.05.2019 o 16:55, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@S4Home Piotrek, pisałem do Stanisława ale się nie odzywa, czy jeszcze tam pracuje? 

Tak. Jeśli nie odpisze do poniedziałku do interweniuj do mnie to go przycisnę.

Dnia 30.05.2019 o 11:43, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W salonie S4, Heco na lampie grały z podbitym o +2dB wysokimi tonami z tyłu na zaciskach. Co teraz? Znajdzie się Piotrek to się spytamy jak te testowe Statementy u nich grały?

Wystarczą kable głośnikowe Melodika i góra zgaśnie.

Jestem , jestem tylko brak postów nie pozwolił mi już na odpisanie w piatek, ehh limity.

Nie pamiętam z czym wtedy grały ale chyba z Cayinem A55TP albo Simply Italy. I faktycznie wtedy najprawdopodobniej były spięte Melodika MDC2250 z zarobionymi seryjnie bananami.

One tłumią górę.

Dnia 30.05.2019 o 17:47, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem do niego po wcześniejszych mailach od PAD rano, a numer tel. przepadł wraz z poprzednim fonem.

Na wypadek ponownej awari to kontakty są tutaj. Po za numerem telefonu do mnie :P

https://s4home.pl/kontakt/

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Odezwał sie w czwartek wieczorem, odpisałem i .......cisza do tej chwili, musi być Chłop silnie zajęty.

Plan jest prosty, wpierw potrzebny na test Furutech Evolution Digital XLR, jesli kierunek dźwiękowy będzie słuszny to zamienimy na testowy Purist Audio Design Aqueous Aureus Digital -S/PDIF czy XLR (co łatwiej dostępne), potem decyzja i wypełnię odpowiedni formularz zapotrzebowania.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie pamiętam z czym wtedy grały ale chyba z Cayinem A55TP albo Simply Italy. I faktycznie wtedy najprawdopodobniej były spięte Melodika MDC2250 z zarobionymi seryjnie bananami.

odnalazłem ten zapis

heco.JPG

I to jeszcze ja pisałem na audiostereo :)

Dnia 1.06.2019 o 11:59, Bogusław Kożyczkowski napisał:
Dnia 1.06.2019 o 10:42, S4Home napisał:

Odezwał sie w czwartek wieczorem, odpisałem i .......cisza do tej chwili, musi być Chłop silnie zajęty.

W weekendy pracujemy wybiórczo. Oczywiście maila będą odpisane. Ale raczej poświęcamy ten czas rodzinie, bliskim i pasjom :)

2 godziny temu, S4Home napisał:

to jeszcze ja pisałem na audiostereo

Tam grało z NAD 375 i Technice 770D na zwyczajnych RCA AQ.

Teraz poziom wyrafinowana dźwięku poszedł deko w górę,  jeszcze inne (cieple) lampy trza spróbować. 

Dnia 1.06.2019 o 01:04, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@degsterr

Dzięki Marcinie za newsa. Przesłuchałem Twój coaxal i stwierdzam że głoski syczące są zredukowane znacząco i trochę pogłosu też uciekło ale martwi mnie to co po drugiej stronie jest, dodało mi basu, tylko ... ...ilość przysłoniła jakość, bo zaczął gubić kontrole, jest mniej zróżnicowania perkusja i wyciął mi tło, jest dźwięk i szybko zanika, gdzie jeszcze powinien brzmieć. Jak to dobrze że cyfrowe kable nie mają znaczenia, hehehehehe

Cieszę się niezmiernie, że jest zmiana! Naprawdę to kabelek budget brand & model hehe, a w Twoim systemie zmienił na + i -. Minusów bardziej można było się spodziewać, niż plusów a tu proszę. Coaxialny to może być dobra ścieżka podążania ku zmianie. Już wkrótce dostaniesz ode mnie inny coaxial na odsłuch - tym razem droższy, może nie taki jak Twój, ale zobaczysz kolejną zmianę (zakładam na plus). Posłuchałem również Twojego i w moim torze przyniósł bardziej pożądany efekt! Ale to jeszcze nie to... Natomiast wtrącę, że NAD DAC wycina niektóre dźwięki (dla mnie charakterystyczne w znanych utworach) wybrzmiewania są krótsze, jak i basu dodaje, wysokie tracą rozdzielczość, średnicę wycofuje, gra bardziej wgłąb, zwiększa muzykalność, artysta jest w innym miejscu na scenie.
Tak oczywiście kable nie grają, te cyfrowe to już wcale, a wcale, a my jesteśmy może to dziwnie zabrzmi "kablo-pervertami" ;)

Dnia 1.06.2019 o 01:04, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@degsterr

a propos.... mam nadzieje że Kawa smakowała, bo Twój Jabłecznik wyjątkowo smaczny co żona potwierdziła zjadając ostatni kawałek.

Kawka smakowita owszem jak zawsze, dobry wyrafinowany smak - mówi specjalista zarządzania jakością ;) placek jak placek muzyka ma lepszy smaczek :D

Hmm... jeśli Carbon na 5% srebra to dobry kurs to teraz coś na srebrze, może Clear od mbaudiokable?

DAC 1050 to nic szczególnego,  podłączyłem raz pod cd Carbon em. .... i wróciłem do xlr do cd,(grało lepiej) i tak u mnie płyta cd jest na topie, a dac tylko dorywczo dogrywał dźwięki,  do teraz.

Tak,tak,,  antenowy kabel jest git. Też 75 Ohm. 

Napisano (edytowany)

M&B Audio Cable bardzo mnie zainteresowały, musiałbym potestować różne wersje jak crystal, clear i diamond. Jednak frapują mnie kable od małpki tj. Monkey Cable Clarity http://www.monkeycable.com/docs/about/product_line_up.shtml# Hmm sam już nie wiem... chyba założę wątek... Ohh mam w garażu różne kawałki koncentryków, możze wtyczki kupię, zarobię i sam coaxial sobie zrobię 🙄
Nie powiem, że Twój NAD D-1050 jest jakiś zły, jest całkiem całkiem i ma wszystkie potrzebne wejścia cyfrowe. Po prostu u mnie by się raczej na dłuższą metę nie sprawdził, musiałbym jeszcze posłuchać i dokonać głębszej analizy z innymi interkonektami.

Edytowano przez degsterr

No tak, ale mówiłeś że  u Ciebie po cieplej stronie sprzęt,  wiec ten DAC i tak dobrze że zagrało to razem,  znając granie NADa, nie liczyłem na to. Ale przynajmniej wiesz co jest w Denon, (jaki DAC) jest porównanie, bo nigdy tego nie wiemy dopiero test prawdę powie.

Chilowo nie ma mnie w domu i nie wiem kiedy opuszczę szpital, miał być tylko weekend a coś się przedłuża. 

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Teraz czytam mój wpis, hehe    ...a miało być. ...  bedzie prościej coś pożyczyć i posłuchać. 

@S4Home  pomimo mojego przebywania poza domem, nadal brak ruchu w email,ach ze Stanisławem, to nic,        jak to mówią "nic na siłę".

Nie bójmy się napisać iż olewają Cię Bogusławie :D 

Jakieś lampy wytypowałeś wstępnie ?

2 minuty temu, Kubakk napisał:

Nie bójmy się napisać iż olewają Cię Bogusławie :D 

Jakieś lampy wytypowałeś wstępnie ?

Zobaczymy co Piotrek napisze.

Z tymi lampami to, mam kocioł w głowie.  Nie ma żadnego pewniaka że zagra na 100% w każdym urządzeniu. Trzeba konsekwentnie parami zmieniać i słuchać,  i jeszcze te zawiłości z nierównym źazeniem,  ekranowaniem, jakieś pierścienie na lampach, kosmos, to nie dla mnie.

Tak jak pisałemwcześniej , po życzę od Bazy co ma najlepszego i tyle, albo zadziała albo nie.

19 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Teraz czytam mój wpis, hehe    ...a miało być. ...  bedzie prościej coś pożyczyć i posłuchać. 

@S4Home  pomimo mojego przebywania poza domem, nadal brak ruchu w email,ach ze Stanisławem, to nic,        jak to mówią "nic na siłę".

Na siłę . Na siłę. Już go cisnę!!

Niestety koledzy mają problemy z organizacją.

Walczę z tym od początku jak wiecie.

Działam