Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Dnia 12.06.2019 o 16:24, audiowit napisał:

Teoretycznie wlasnie ten Velum to już bardzo wysoka półka. Wiec dlatego się zmartwiłem, bo prawdopodobnie zbyt wysoko stroiłem system.

No,.... to tak jak Moon lepiej pod pasował pod MA252 + Heco. Mac D150 jest lepszy dźwiękowo, tylko już za rozdzielczy u mnie.  Zastanawiałem się jak to jest możliwe, że zawsze wiedział jak zagrać nuty by było lepiej, jak by wiedział kiedy być ostry, drapieżny a kiedy trzeba, jest stonowany i subtelny, niestety Moon tego nie potrafi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit 18,31

Kolega też testował AQ Carbon, oto co napisał

"......Niestety to domena Carbona. Miałem USB i było tak samo. Niby całkiem fajny kabel ale nieco za chropowaty i podkreślający sybilanty"

Ten kabelek to chyba mała skucha, no nic, trzeba będzie sprzedać, bo do ciemniejszych konfiguracji jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, degsterr napisał:

Tak na szybko po pierwszych wrażeniach Thunder wniósł większą,ale nie jakąś znaczną przestrzeń, bas ciut przybrał na masie, ale z większą konturowością oraz trochę więcej detali w górze. Jednak powoduje u mnie pewien ścisk tak jak balon, który nie można dalej nadmuchać, choć jest jeszcze miejsce. Muszę się jeszcze z nim osłuchać. Stockowy choć w pewnych aspektach mniej szczegółowy bardziej mi odpowiada, także zasilający będzie inny i może też być tak, że tym dwojga dużym rdzeniowym transformatorom wcale dużo lepszej zasiłki nie potrzeba.

Jeśli możesz odwróć wtyczkę o 180 stopni w scianie. Mac D150 i Moon 280D nie reagują, ale Atoll DAC 300, ....tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

@audiowit Własnie miałem to napisać.

--------------------------------

McIntosh, jest nie do ruszenia, ani dziś, ani jutro, no ...... może pojutrze. Jeśli to nastanie to albo modele Mac`a w górę, i na pewno ruszę po wzmacniacze Accuphase.

Wrócimy do rozmowy o Lampach, jak przesłuchacie u siebie MA 252.

Jesli ktoś pamieta mój opis z testowania Mac`a (przed oficjalnymi w prasie branżowej) to już wtedy wspomniałem o jego rozdzielczości na granicy rozkładu na atomy.

Poczekajmy na PAD Genesis digital, pieniądze poszły do S4, tylko czekać zostało.

Wzmacniacze Lampowe to, można porównać z gramofonem, czyli zmiany i wymiany (częstej przy moim graniu) lamp przeciw doborem igły i zacnego pre. Staram się nie pchać łapy miedzy drzwi a futrynę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wrócimy do rozmowy o Lampach, jak przesłuchacie u siebie MA 252.

Myślę że wątpię ;)

Nigdy nie było tak by mak mnie zauroczył. Wyglądem i owszem ale dźwiękiem... no raczej nie. Przyznaję że nie słuchałem u siebie a tylko w czasie prezentacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Fafniak napisał:

Taaaak... kable to podstawa. Ich zbawienne działanie jest do zaobserwowania na przestrzeni tego całego wątku ;)

Kable..... jeśli o tym mowa, tak... by trzymać się wątku, to kłopot jest. 

----------------------

Już dwa tygodnie czekam na odpowiedz od Simaudio, czy 280D jest w pełni zbalansowany, bez odzewu. Podejrzewam że Nie i te 2V na wyjściu xlr mówi raczej o zdublowaniu RCA (też 2V). Gdzie nie zajrzę to Xlr podaje 4V (DAC, CD), na regulowanym okolice do 4,6V. Mój wzmacniacz też czeka na 4V a tu tylko 2V, co może mieć wpływ na zakres sygnał-szum. Chińskie DACi wykorzystują dwie takie kości DA, czyli tu bardziej prawdopodobnie jest że ich tor jest w pełni zbalansowany, no nic, tylko źle że wydałem prawie 4k na Purist Audio Design Poseidon xlr. Teraz czeka mnie zakup RCA, jak tylko będzie to możliwe, to Harmonix HS-101 Improved-S i Hijiri HCI-R10 będą porównane z Poseidon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Fafniak napisał:

Myślę że wątpię ;)

Nigdy nie było tak by mak mnie zauroczył. Wyglądem i owszem ale dźwiękiem... no raczej nie. Przyznaję że nie słuchałem u siebie a tylko w czasie prezentacji

Jest w tym co piszesz dużo racji, Mac`i grają bez efektu wow, tylko później po dłuższym użytkowaniu, okazuje się że potrafią zagrać poprawnie każdy rodzaj muzyki, nie złapiesz ich na zamulaniu czy bezbarwnych wokalach i co najważniejsze odtwarzanie wielkich składów orkiestry nie jest zadnym wyzwaniem,co w innych sprzętach nie zawsze jest oczywiste.

to tylko fragment pewnej korespondencji, kolega testował

Cześć Bogusław, teraz Ayon Mercury II.

Poprzednio Ayon Scorpio, a wcześniej Octave v40 i v70, a przed nimi Leben Cs300f.

Leben to super zabaweczka, dźwięk miodzio, ale malutka moc. Octave jak tranzystory. Ale Ayon to już potęga. O ile Scorpio na KT88 wymiatał w rocku, to Mercury w soft rocku i wokalach niesamowity.

O tu jest fragment dla @S4Home

A napewno Chord nie jest aż taki szokujący, że ach i och...

No i ta cena- 5tys to sporo 

i dalej ............................

Ale prawie napewno jestem przekonany do lampy Cronus Magnum II. Słuchałem ostatnio Accuphase 370 i Lebena cs600 

Były jeszcze inne, LAR IA30mk2 też, starczy tego pisania. Finalnie zakupił Lebena cs600, i dopisał że to jeszcze nie to.............

Sorry za błędy, to nie moje.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się czepia?

Kabelki??? hmmm......  Nie wiem, jakie lampy można zamieniać, tylko to nigdy nie pokarze pełnego potencjału sprzętu. IC ..... ta sama historia. Jak gdzieś trafie do salonu na odsłuch, zawsze zaglądam co tam z tyłu, za sprzętem, jaka listwy, jaki kable? Ja wiem, że o wiele prościej i taniej jest wymieniać lampy. Na stronie sklep.lampyelektronowe, zaznaczyłem od najdroższych, wypadło na EL34PH PSVANE,  nie wiem do czego pasuje, ale cenowo to odpowiednik sieciówki  AQ Blizzard, czyli nic szczególnego, a co z resztą okablowania? Moim zdaniem wymiana lamp przy użyciu standardowych sznurówek, tylko daje złudzenie wspaniałych zmian. Jeśli się mylę sorry, to tylko moja opinia.

Będą zmiany u mnie w lampach, jak uznam że reszta seta jest na to gotowa, ta wymiana lamp, to akurat nie wielki koszt.

Ups! ....teraz czytam że to cena za dobraną parę.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski tylko wymiana lamp zmienia wielokrotnie bardziej brzmienie niż jakikolwiek kabel :P

Nic nie pisałeś ,że masz pełną lampę opartą o EL34 (lampa mocy , coś jak tranzystor w hybrydzie MA252)

12AX7a (ecc83) i 12AT7 (ecc81) <-- te po 2szt masz w sterowaniu i one najbardziej zmieniają barwę o czym już pisaliśmy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem przekornie. I lampy i kable :).

Tylko, że zmiany lampy chyba nie da się nie uslyszeć natomiast zmian w niektorych kablach nie odczuwam.

jest tego minus. Żle dobrana lampa naprawde może zepsuć brzmienie. Dlatego najpierw trzeba zmienic lampy, poźniej dopieszczać okablowaniem.

Wogole kable to ostatni sznyt.

I bez pośpiechu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk Już sprawdziłeś, co tam u mnie świeci? :D

------------------------

Nic się nie zmieniło, będą lampy na test od Bazodruta, niech daje najlepsze co posiada, ale wpierw wrócę do dźwięku jaki był i co Carbon zmienił (zepsuł). Teraz grają nowości z Tidala z PC, a USB też Carbon i jakoś ten gra prawidłowo, czyżby napęd Emotiva dawał jasny sygnał cyfrowy?? jest w ogóle coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A mnie gonisz za kable. Podejrzewałem taką sytuacje u Ciebie :9_innocent:

No ale przecież najpierw lampy sobie zmieniłem , a może do zimy jeszcze zastanowię się nad marconi 6sn7gt , potem kable głośnikowe , IC , z prądowym nie wiem bo muszę mieć wtyczkę na bok (wpszoniak kiedyś dał namiar na takie obrotowe furutechy, ale cenowo nie są tanie , tak więc nie wiem czy byłby sens cena/poprawa brzmienia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubakk napisał:

No ale przecież najpierw lampy sobie zmieniłem , a może do zimy jeszcze zastanowię się nad marconi 6sn7gt , potem kable głośnikowe , IC , z prądowym nie wiem bo muszę mieć wtyczkę na bok (wpszoniak kiedyś dał namiar na takie obrotowe furutechy, ale cenowo nie są tanie , tak więc nie wiem czy byłby sens cena/poprawa brzmienia)

Czy wywierasz na mnie presje z lampami Marconi? :35_thinking: .....żartuje. Kable, to ciężki temat, nie ma recepty na sukces. Lipa że tradycyjna wtyka u Ciebie nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, audiowit napisał:

Boguslawie, Tobie 6sn7 nie podejdzie. Ale oczywiscie są Marconi ecc81 czy tam ecc82 :). Nawet slyszałem i robilismy odsluchy castingowe na lampę sterujaca w New Audi Frontiers 845. Marconi poległo. Wniosek taki, ze nie każda lampa....:)

Miałem na myśli coś takiego   https://allegro.pl/oferta/marconi-ecc81-nos-8078142126  jaki będzie efekt??????

Przeglądam nowości Tidala z obecnie gra https://tidal.com/browse/album/110764352

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...