Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@Kraft             Jeśli chcesz, to pożyczę Tobie Umik1, zanim zaczniesz  w ich miejsce, kupować nowe absorbery czy rozpraszacze.

Byłoby wspaniale! Na słuch wydaje mi się, że uzyskałem dużą poprawę. Ciekawi mnie teraz, co na to pomiary. Co te moje zabiegi faktycznie zmieniły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Najlepszym sposobem na wydobycie potencjału ze sprzętu to butelka soczystego trunku i zaaplikowanie odpowiedniej jej ilości , odczekanie 10-15minut (akurat lekka rozgrzewka sprzętu) i gotowe ;) 

 

😁 To też działa, hehe

2 minuty temu, Kraft napisał:

Byłoby wspaniale! Na słuch wydaje mi się, że uzyskałem dużą poprawę. Ciekawi mnie teraz, co na to pomiary. Co te moje zabiegi faktycznie zmieniły. 

Nie ma sprawy. Podaj na PW namiar, a ja poszukam opakowania. Pliki do kalibracji (bo są 2) podeśle na email.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubakk napisał:

Nom i robią ecc81 i ecc83 do Twego wzmaka ;) 

A wiadomo kto oryginalnie zaopatruje McIntosha w lampy ?

Na zachodnim forum piszą:

I've done some tube rolling, replacing the stock JJ Tesla 12AX7 with Gold Lion B759 drop in type. 

Detail, smoothness and transparency are first rate. I have some NOS Mullard 12AT7 coming in along with the Gold Lion equivalent this week. I'll report on those soon. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft  Tak sobie myślę że karta dźwiękowa w Laptopie to nie jest optymalne rozwiązanie do pomiarów.

Jeśli lapek jest wartościowszy, będzie miał osobną kość (DAC) do dźwięku, jeśli z tych tańszych to ....... chybaaa, mostek południowy ma dodatkowe komendy, kod (instrukcje) odpowiedzialny za dźwięki.

Pomyślę nad rozwiązaniem.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubakk napisał:

Gold Lion fajne lampy mocy robią , chyba najlepsza jakość/cena na rynku

Tak... to typowe audio zaklęcia

9 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@Kraft  Tak sobie myślę że karta dźwiękowa w Laptopie to nie jest optymalne rozwiązanie do pomiarów.

Jeśli lapek jest wartościowszy, będzie miał osobną kość (DAC) do dźwięku, jeśli z tych tańszych to ....... chybaaa, mostek południowy ma dodatkowe komendy, kod (instrukcje) odpowiedzialny za dźwięki.

Pomyślę nad rozwiązaniem.

???? przecież ten system (o ile dobrze przeczytałem) pomija kartę audio w komputerze. mikrofon ma wyjście usb którym wysyla cyfrowo przetworzony sygnał

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego kuriera. Przerabialiśmy już kilku i każdy na swoje wady. Jak nie regularne opóźnianie w dostawie to uszkodzone paczki albo różne inne takie. No niestety to także firmy. A z reguły teraz kierowcy są jacy są i faktycznie nakładanie drogi niekiedy dla 6 zł jakie ma z paczki nie jest dla niego opłacalne. :/

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@S4Home Piotrek!  mieliście zrezygnować z tych obsrańców DHL, ehh. 

W zasadzie to do nich wróciliśmy 

Był dpd ale było gorzej :/

ups i FedEx jest spoko ale przetłumacz klientowi czemu ma płacić za paczkę znacznie więcej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT.

Jaki jest problem z umowami z różnymi kurierami? Klient będzie chciał lepszą ale droższą usługę, ma wybór 🙂

Zamawiałem Subwoofer w poniedziałek około 10 rano, 50 kg paczka zawitała do mnie następnego dnia o 11 przed południem. Paczka pokonała drogę Norwegia - UK. Za przesyłkę nie zapłaciłem nic ( tak wiem, wliczona w cenę produktu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furgonetka.pl i można zamawiać różnych , cenowo spoko 15-18zł

A co do kurierów , to często się wykruszają , mają pod-firmy , gdzie też olewają i tak to wygląda... Chyba nawet Ukraińcy się "kończą"

Tydzień się kończy , w weekend Bogusław mógłby kabel testować a tu nie ma , kiepsko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski możesz napisać do kenallen@deutschepost.de U mnie zamówione pod klienta serwery, DHL dostarczył pod inny adres. Po awanturze z lokalnym kierownikiem oddziału DHL-u skontaktowałem się z kierownictwem DHL-a, wysłałem kilka wiadomości, kilka telefonów. Moją przesyłkę dostarczono tego samo dnia, zciągano z domu kierowce i oboje z kierownikiem oddziału dostarczyli przesyłkę tego samego wieczora, po 22:00 o ile mnie pamięć nie myli. Od tamtego czasu nie mam najmniejszych problemów z DHL-em, sami dzwonią czy godzina  dostawy mi odpowiada 🙂 Szkoda tylko że potrzeba było awantury u CEO aby robili to, za co im się płaci!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz u mnie fedex ponad 2tyg dostarczał paczkę w tym samym mieście , więc nie ma reguły :P 

Pocztex kiedyś niby paczkę zgubił , potem że niby ktoś odebrał , finalnie zwrócili kasę - pewnie kurier ukradł kartę grafiki , szczególnie ,że kurierzy rotują niekiedy 1-2tyg wytrzymają i znikają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław dzwonił ..... już trochę temu i ponoć Kurier pracuje dziś do 17,00, hehehe, ta na pewno. Pewnie posłali osobówkę z przesyłką bo hałas się zrobił i jeszcze analogowy RCA nadal u mnie, a przecież już w poniedziałek przesyłkę DHL dostarczył i kable powrotne zabrał.   1,5-2h tyle zajmuje czasu, droga z zzaa Gdańska do Wejherowa.

jaka ekscytacja.

ohh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

A widzisz u mnie fedex ponad 2tyg dostarczał paczkę w tym samym mieście , więc nie ma reguły :P 

Może zaznaczyli opcję pieszą dostawy :) 

Dla mnie horrorem było gdy zakupiłem w Luksemburgu pre CX -1000 i ...... zaginęło w akcji ,dogadanie się z gośćmi z niemieckiej firmy kurierskiej Hermes / najtańsza/,  to dopiero jest sztuka , paczka nim dotarła do granicy, była w ośmiu magazynach na terenie Niemiec i oczywiście nikt nic nie wiedział :) Opinie w necie o tej firmie są tylko negatywne , więc tak ku przestrodze, jak by ktoś kupował coś u naszych sąsiadów to warto dopłacić do jakiejś bardziej cywilizowanej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...