Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Oj, gdybym taki pokój  (pomieszczenie) posiadał,  nie było by kłopotu z głośnikowymi,  .......2x2m, stolik pomiędzy kolumny, i ........parę tysięcy zaoszczędzone,  przeznaczyć na adaptacje,  ehhh....  i tak długo zwlekałem z głośnikowym, nie uśmiecha mi się 2X4m (a tych uciąć się nie da).  Teraz juz wiem ze nie prędko,  cokolwiek będę mógł zmienić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

Jak będę kupować głośnikowe to też niby z lewej 1,5m styka , z prawej 3m = 2x3m potrzeba ...

http://audioautonomy.com/test-interkonektow-albedo-blue-vs-neotech-3001/#more-2506

a to czytał Bogusław ? Trzeba by dopytać AA , ale jak widać kable z różnych materiałów wpływały na brzmienie góry :) 

Boguś tego porównania nie czytał,  ale jak widać nie tylko ja mam kłopot ze srebrem w drutach. Przekonałem się o tym gdy Top hifi wcisnął mi wspaniały IC który miał ożywić umarłych,  i jak po grał dłużej i nabrał końcowej barwy,  stało się tak jak obiecywał sprzedający.  Nie dało się słuchać.  Obecnie nie używany w ogóle,  wiec wysłany do kolegi Kraft wraz z mikrofonem i DACiem na pomiar jego pomieszczenia, akustycznie już ustawionego na ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała wzmianka o lampach w Mac`u, dająca światło na lampy wejściowe i sterujące.

".....McIntosh MC2152 wykorzystuje osiem lamp mocy KT88 oraz zestaw ośmiu lamp sterujących, składający się z czterech 12AX7A i czterech 12AT7. Połowa z każdego typu lamp obsługuje jeden kanał. Lampy 12AX7A są dla stopni wejściowych, lampy 12AT7 dla stopni napięciowych i sterujących."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2019 o 18:27, audiowit napisał:

Styrodur. Zrobienie tego to bulka z masłem. Ale pomalowanie, tragedia. Jutro skonczę. Nie mam czarnej farby.

Koszt, narazie 0zł. Jutro za farbe musze zaplacić. Przepraszam, kupilem na olx noz do termicznego ciecia styroduru. Ale niepotrzebnie. Nożem tapicerskim wszystko zrobilem.

Niegłupi pomysł żeby samemu zrobić sobie takie ustroje w wolnym czasie ( tego zawsze jest za mało :)). Z jakiego projektu korzystałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E! Ja też chcę do wątku lampowego,  jakby nie było, teraz i ja, jestem zainteresowany szkłem. 

Od włożenia, Mullardy grał po 3-5h do popołudnia,  przerwa , po południu?   Ten sam czas.  Dziś ponownie zagrały Brimar. 

Znam już różnice i mam swój typ na przyszłość.

Co do pozostałych to opiszę lekko co i jak.

Amperex Bugle Boy Ecc81 --- te lampy u mnie sprawdzają się najmniej, środek ciężkości gdzieś pomiędzy srednie-niskie, za miękki dół do moich Heco. Może tak kolumna, słupek z jednym niski-srednii i będzie git. Lampy do sprzedania.

Orginalne McIntosh,  orginalne z nazwy, równe w całym zakresie, tylko z jakością grania, hmmm .......Słyszałem lepsze, ogólnie nie ma tragedii. 

Mullard i Brimar, jeszcze bez opisu. 

 

I przy o.

Przygotowania do f1.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wrócić do lamp Mullarda i Brimar. 

Mullard, ciepła lampa, do słuchania bez wchodzenia w szczegóły nagrania. Po wygrzaniu tonowo rowna. Bas scisniety, mało odcieni, słaby atak dźwięku.  Średnie tony blisko linii kolumn, mam wrażenie że deczko cofnięte, spujne, przyjemne, dobę połączenie z niskimi tonami. Wysokie tony bez natarczywosci, , wszystko słychać,  ale brakuje smaczków z nagrania, rzetelne granie baż szaleństwa, spokojnie.

Brimar,  pierwsze skojarzenie? Czyściej.  Bas z pełnym atakiem i szybkim wygaszeniu, konturowy, nie schodzi tak nisko jak Mullard,  ale głębi mu nie brakuje, tonowy neutral. Średnie tony, opuszczają kolumny, Mike-Oldfield stoi pomiędzy kolumną a mną.  Świetne wybrzmienia. Gitara, fortepian, jak żywe.  Górne tony,    ... za jasne u mnie, ale...... Pink Floyd i płyta Ciemna Strona, od mobile Fidelity, nagranie z zegarami.... pokaż barw i dźwięków,  nie trzeba zamykać oczu by być w tym pomieszczeniu. Jean michael jarre,  Oxygene, to same wydawnictwo. Jeszcze nigdy nie słyszałem tak oddanych wysokich dźwięków klawiszy czy innych przeszkadzajek, spektakl i pokaż możliwości gwizdka 30mm z Heco The New Statement. 

 

Plan do przodu? Poczekać na głośnikowe Puristy,  po wygrzaniu kabli kreować dzwiek wokół Ecc81 od Brimara i dobierać lampy ecc83 bez ruszania niskich i średnich,  można lekko przy gasić górę, tylko bez uszczerbku dla dobrych, wysokich tonów.  Zaleca ostrożność w doborze lamp. Można by dołożyć Mullard ecc83 do Brimara. Można też spróbować połączenia Mullard 81 z Brimar 83, a może jeszcze inne połączenia.  Zobaczy się puzniej, jaką drogą pójść. 

Sybilanty? Są poruwnywalne na wszystkich lampach, nawet jasny Brimar nie kaleczy ich specjalnie. Test w aucie potwierdził że czepiam się nie potrzebnie. Po korekcie wlasnych przekonań o sybilanty,  stwierdzam że, coax Carbon, gra porównywalnie do USB Carbona, oba dalikatnie akcentują to zjawisko, czyli? Chyba, tak ma być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Bogusławie iż szukasz w brzmieniu tego co ja ;)  Te różne dzwonki , brzeczydajła robią wrażenia na górze przy dobrej lampie sterującej.

Dawałeś schemat jakiegoś innego macintosha i tam wychodziło iż ecc83 miały chyba większy wpływ na sterowanie , tak więc jeśli u Ciebie tak samo , to może być tylko lepiej. Może nawet spektakularnie lepiej :D

I też nie ma co wątpić w Mullarda , być może na ecc83 będzie zupełnie inaczej , 1 producent mający w ofercie x rodzajów lamp może zaoferować różnie brzmienia.

PS: takie podsumowanie i nie ma fotki "zwycięzcy" ecc81 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wątku dowiesz się raczej że dobrze jest kupić McIntosha MA252 , ale chyba lepiej jakiś wzmacniacz całkowicie lampowy :) . Z tych które wymieniłeś to głównie zależy jakie brzmienie będzie Ci bardziej odpowiadało i ich funkcjonalność. To bardzo różne wzmacniacze i sporo zależy od tego z jakimi kolumnami będą grały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamusic napisał:

witam

ponieważ to jest wątek "nowy wzmacniacz" mam pytanie do znawców :

czy lepiej kupić denon pma 800 czy nad c326 bee ?

proszę o odpowiedź i komentarz dlaczego - mam zamiar kupić jeden z nich w sierpniu

Adam

Denon jest mi nie znany, ale NAD 326 był na testach i co nieco, jeszcze pamietam, wiec zależy o co pytasz?

23 godziny temu, Kubakk napisał:

Widzę Bogusławie iż szukasz w brzmieniu tego co ja ;)  Te różne dzwonki , brzeczydajła robią wrażenia na górze przy dobrej lampie sterującej.

Dawałeś schemat jakiegoś innego macintosha i tam wychodziło iż ecc83 miały chyba większy wpływ na sterowanie , tak więc jeśli u Ciebie tak samo , to może być tylko lepiej. Może nawet spektakularnie lepiej :D

I też nie ma co wątpić w Mullarda , być może na ecc83 będzie zupełnie inaczej , 1 producent mający w ofercie x rodzajów lamp może zaoferować różnie brzmienia.

PS: takie podsumowanie i nie ma fotki "zwycięzcy" ecc81 ?

Foto, już było jak przywiózłem od Baza.

Właśnie Baza twierdził że Mullard to nie jest dobry kierunek dla mnie. Powiedział też że Marconi może też nie pasować bo mam za jasny system, dodał też na koniec, że jest pewny Brimara i ma jeszcze ecc83 Brimar gdyby co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Właśnie Baza twierdził że Mullard to nie jest dobry kierunek dla mnie. Powiedział też że Marconi może też nie pasować bo mam za jasny system, dodał też na koniec, że jest pewny Brimara i ma jeszcze ecc83 Brimar gdyby co. 

No widzisz , a się pokłóciliście ... ciekawe czy sylvania ecc83 też dała by radę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mullard, Mullard,  Mullard, miał dobre opinie wszędzie,  wiec to co mówił o Mullard, myślałem że sciemniał, bo chce sprzedać Brimara.  No nic, ......obawiam sie tylko, że 2x Brimar to już może przesada.  Dziś nie będę jeszcze panikować. 

Tylko to być może się sprawdza przy pełnej lampie u Ciebie hybryda ;)  ja bym poszukał nawet lekko używanych sylvek ecc83 w dobrym sparowaniu , za niewielkie pieniądze i byś sprawdził. Jeśli Tobie pasują 180st inne lampy niż 99% ludzi uważa za topowe to właśnie takie sylvki mogą nimi być :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.pl/itm/5751-12AX7-ECC83-Sylvania-3-Mica-tubes-very-strong-2pcs-MATCHED/392353229228?hash=item5b5a1329ac:g:c-cAAOSweYhc~VAo

może coś takiego warto sprawdzić , u mnie sylvki 6f8g grają ciemno , z dużym driv-em (stereophonics - all in one night , gitara na początku , i wchodzi wokal taki gardłowy , ze "śliną") , myślę ,że by Ci podeszło jeśli ecc83 daje podobne wrażenia u sylvek. Na żadnym utworze nie ma sybilantów , bo są ów ciemnicą przykryte , na marconi są bardziej słyszalne , chociaż ja akurat uważam ,że sybilanty być powinny bo to bardziej naturalne ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Brimar to ta sama szkola co Mullard...

Też brakuje mi pomysłu. Pożyczylbym Ci Tfk, bo tylko takie mam 83. Ale to kompletnie inne granie.

To inne granie. Relaks przeciw dynamice.  Tu jestem sklonny uwierzyc w slowa Bazy. Tez tak odbieram obie lampy, moze do hybrydy tak lepiej. Szkoda ze 81 u Ciebie nie pasują. 

3 minuty temu, Kubakk napisał:

https://www.ebay.pl/itm/5751-12AX7-ECC83-Sylvania-3-Mica-tubes-very-strong-2pcs-MATCHED/392353229228?hash=item5b5a1329ac:g:c-cAAOSweYhc~VAo

może coś takiego warto sprawdzić , u mnie sylvki 6f8g grają ciemno , z dużym driv-em (stereophonics - all in one night , gitara na początku , i wchodzi wokal taki gardłowy , ze "śliną") , myślę ,że by Ci podeszło jeśli ecc83 daje podobne wrażenia u sylvek. Na żadnym utworze nie ma sybilantów , bo są ów ciemnicą przykryte , na marconi są bardziej słyszalne , chociaż ja akurat uważam ,że sybilanty być powinny bo to bardziej naturalne ;) 

Stan -0

Marconi u Bazy posypał iskrami,  dlatego ich nie brałem. Teraz zobacz po ile chodzą dobrane Brimar 83

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z 83 trzeba zakupić, wiec może coś z tego?

https://valvetubeguitaramps.com/product/brimar-12ax7/

https://www.partsconnexion.com/cgi-bin/sc/productsearch.cgi?storeid=*20b7b4534d0a875b77f1157d6bb78322a865&search_field=ecc83

https://www.ebay.pl/itm/ECC83-12AX7-PAIR-LONG-PLATE-BRIMAR-VALVE-TUBE-AMPLITREX-TESTED-U10/183757076627?hash=item2ac8c67893:g:7woAAOSwMvJcoiRb

 

Edit.

Przeanalizowałem rynek, przemyślałem sprawę i .....  jeśli nie widać już ostatniej pozycji? znaczy że jedzie do Poland

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Marconi w przypadku ecc83 jest dość jasną lampą o duzej rozdzielczości ale jednoczesnie nie jest techniczna tak jak np siemens. Nie wiem co powiedzieć natomiast na temat Brimara, bo co prawda 83jek nie slyszałem bo odradzano mi je znając moje podejście do Mullarda. Slodkie wysokie, piekna srednica ale bas nie jest kontrolowany.

Hmm moze dyplomatycznie wybrnę, że charakter lampy jest zalezny od ukladu( wzmacniacza) i reszty toru :)))

Widzę, ze je kupileś. Jak dotrą i się nie wpiszą w Twoje gusta, to mozemy się wymienić na tydzień. Nabierzemy nowego doswiadczenia :)

Tfk ribbed plates- granie calkowicie rowne w calym pasmie. Na uwagę zasluguje bas. W pelni kontrolowany i najnizej schodzący z wszystkich 83. Brzmienie nie jest tak techniczne jak w większosci siemensów ale nie nalezy się tu spodziewać " magii".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z różnymi wynalazkami tu wymienionymi. Każdy poleca, a nikt nie miał :)

Denona czy Nada, zawsze sprzedaż jak Ci się znudzi. Co do dźwięku, to model 800 pachnie tu 700-tką, a ta znowu jest nie zła, z tym że trochę za jasna. Z Nadem C326 będzie bardziej zrównoważony dźwięk. Minus, że Nad będzie brzydszy z wyglądu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...