Skocz do zawartości

Recommended Posts

8 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czy to już czas na zmiany?

Nie powiem posłuchałbym, choć co do hybryd to mam jakieś mieszane uczucia. Szkoda że mieszkasz taki kawał Polski...

A te kolumny to takie super granie?

Pomimo że daleko, to zapraszam.

Kolumny?  Chodzi o średnio-tonowy, to głośnik z magnesem Alnico (zapewnia duże natężenie pola w szczelinie) tylko 5% kolumn na świecie korzysta z tego rozwiązania i to znacznie, znacznie droższych. Mają jedną wadę,  ten głośnik za parę lat się rozmagnesuje. To tak sama liga co średnio-tonowy w ATC 40.

A 2x20cm niskotonowe potrafią, co nie co. Podsumowanie w teście AV

.....Kolumn, które grają spektakularnie, oferują potężny, niemal nieograniczony bas, mają dużą efektywność, a jednocześnie nie są pozbawione przejrzystości i wyrafinowania.

Głębokość 0,5 metra, waga? 48kg. 

To prawda.

Te kolumny heco mają coś swojego co wyróżnia je na tle innych. Oczywiście nie każdy musi lubić taki dźwięk i ja to rozumiem.

Ale większość klientów jak odpalamy im te kolumny w salce to robi pierwsze wow. Bo faktycznie na tle pozostałych mają spektakularna moc i swobodę grania. 

Boguś co do głośnika, to masz informację kiedy można się spodziewać rozmagnetyzowania? Czy to czasem nie jest tak że grając podtrzymujemy ich byt?

26 minut temu, S4Home napisał:

Ale większość klientów jak odpalamy im te kolumny w salce to robi pierwsze wow. Bo faktycznie na tle pozostałych mają spektakularna moc i swobodę grania. 

Wow może być mylące

Napisano (edytowany)
52 minuty temu, S4Home napisał:

Boguś co do głośnika, to masz informację kiedy można się spodziewać rozmagnetyzowania? Czy to czasem nie jest tak że grając podtrzymujemy ich byt?

Na pewnym forum, Człowiek szukał kogoś, kto ponownie namagnesuje głośnik.  Chodziło o jakieś 20-to letnie kolumny, wiec na dziś czy jutro, .......zmartwienie - 0

@Fafniak   lekko źle odczytałeś słowa Piotrka, chodzi o inny aspekt....

52 minuty temu, S4Home napisał:

Bo faktycznie na tle pozostałych mają spektakularna moc i swobodę grania

Mówimy o innym efekcie "Wow" tym pozytywnym. Mam to często jak są goście u mnie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

Nie znam "negatywnego" efektu "wow".

Temu wyrażeniu przypisane jest raczej jedno znaczenie ;) - o rany ale to fajnie gra,jeździ,wygląda itd.itp.

Nie tylko w światku audio.

9 minut temu, Fafniak napisał:

Nie znam "negatywnego" efektu "wow".

Temu wyrażeniu przypisane jest raczej jedno znaczenie ;) - o rany ale to fajnie gra,jeździ,wygląda itd.itp.

Nie tylko w światku audio.

Też racja.

To napisze inaczej.... to efekt WOW, który nabiera wartości z czasem.

Dynavoice df-x także robi efekt "wow" przy pierwszym odsłuchu dzięki wstędze - na dłuższą metę lekko męczące mogłoby być. Może to Heco "męczy" Bogusława ,że tak ciągle szuka brzmienia ? ;) 

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Dynavoice df-x także robi efekt "wow" przy pierwszym odsłuchu dzięki wstędze - na dłuższą metę lekko męczące mogłoby być. Może to Heco "męczy" Bogusława ,że tak ciągle szuka brzmienia ? ;) 

Nie lubię wstęgi, w nie za drogich kolumnach wstęga jest nie przewidywalna.

To wyższa szkoła by dobrze wszystko zgrać w kolumnie z takim gwizdkiem.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Ja już tyle razy znalazlem swoje brzmienie, a nadal cos zmieniam....

Bo zawsze .......... można lepiej.

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie lubię wstęgi, w nie za drogich kolumnach wstęga jest nie przewidywalna.

To wyższa szkoła by dobrze wszystko zgrać w kolumnie z takim gwizdkiem.

Może tak być :P

To jakie plany by było lepiej u Bogusława ?

U Bogusia jest ....git.

Oczywiście, to tylko moje skromne zdanie. Ani dziś, ani jutro, zmian nie przewiduje, co prawda nadal streamera brakuje a losy Emotiva (dziś odesłana na reklamacje) stoją pod znakiem zapytania. Jeśli coś się nowego pojawi (streamer), czy wymieni (player CD) .... dźwiękowo i tak to już nic nie zmieni.

@Inferno

@Bogusław Kożyczkowski wczoraj jak się bawiłem i troszkę szukałem w necie :

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_UPnP_AV_media_servers_and_clients

takie kompendium informacji z przydatnymi linkami 🙂

------------------

Przeniosłem wpis by nie zaśmiecać tamtego tematu.

Dzięki. Poczytam trochę, ale nie.... żebym musiał coś tak koniecznie rzeźbić w temacie, to nie.  iRiver działa ok.

Roon ... to nic specjalnego, firma dogaduje się z producentami sprzętów by lansowali Roona i nabija sobie kasę. Przypomina mi to działania JVC wiele, wiele lat temu jak na rynku były 3 systemy zapisu pierwszych magnetowidów. JVC był sprytny i wypościł na kasetach VHS klasyki filmowe w owym czasie (westerny, Przeminęło z wiatrem i takie tam) Kto chciał obejrzeć film u siebie w domu musiał do kaset kupić właściwy sprzęt i w ten sposób JVC wygrał ze swoim standardem VHS, a "video system 2000" Grundiga był lepszy.

Bogusław -napisałeś "streamera brakuje...". To co się stało z Twoim MOONem? Czyżby Emotiva zarażała też inne sprzęty?

Pozdrawiam

PS. Standard VHS rozpowszechnił się też dlatego, że wielu producentów skorzystało z licencji i zaczęło robić magnetowidy VHS.

Dnia 2.09.2019 o 08:42, Fafniak napisał:

Wow może być mylące

Mylące lub nie. Jest grono osób które szuka takiego dźwięku. 

Świadomi klienci klipsch decydują się właśnie na taki dźwięk. 

Dnia 2.09.2019 o 11:29, audiowit napisał:

Ja już tyle razy znalazlem swoje brzmienie, a nadal cos zmieniam....

Haha, no właśnie! :)

9 godzin temu, RoRo napisał:

Bogusław -napisałeś "streamera brakuje...". To co się stało z Twoim MOONem? Czyżby Emotiva zarażała też inne sprzęty?

Pozdrawiam

PS. Standard VHS rozpowszechnił się też dlatego, że wielu producentów skorzystało z licencji i zaczęło robić magnetowidy VHS.

hehe. to nie to, Moon 280D jest bez Mind. Nie chciałem sobie ograniczać wyboru streamera i myśląc lekko do przodu, gdy przyjdzie czas (a przyjdzie) zmienić DAC na coś lepszego, to nie stracę streamera też. No i nie wiadomo jak to będzie w przyszłości z wyborem dostępności do Tidal ...itd. a może Qubuz zagości w naszym kraju?  wymiana softu dziś w dotychczasowych urządzeniach nie idzie łatwo.

VHS? bo JVC miało inna politykę niż SONY.

Dnia 2.09.2019 o 13:59, Bogusław Kożyczkowski napisał:

U Bogusia jest ....git.

Oczywiście, to tylko moje skromne zdanie. Ani dziś, ani jutro, zmian nie przewiduje, co prawda nadal streamera brakuje a losy Emotiva (dziś odesłana na reklamacje) stoją pod znakiem zapytania. Jeśli coś się nowego pojawi (streamer), czy wymieni (player CD) .... dźwiękowo i tak to już nic nie zmieni.

Dostałem odpowiedz z SoundClub, że nie wiedzą gdzie jest problem, jest kłopot z wymianą na nowy bo .....już ich nie ma. Padła też propozycja zwrotu monety. 

Wiec odpisałem że pomyśle co dalej? wspomniałem też delikatnie o wymianie na nowy ERC 4.  Co dalej? zobaczymy.

Bier monety

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.