Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

14 minut temu, JacSantana napisał:

Chodzi mi z grubsza również o to że gdy kilka marek zostanie skupionych w jednych rękach to prędzej czy później (raczej prędzej) ciśnienie ze strony księgowych spowoduje cięcie kosztów np, poprzez unifikację. W efekcie będziesz mógł nabyć taki sam produkt w różnych obudowach i pod różnymi markami. Czyli wybór de facto się kurczy

Niekoniecznie. Przykład Denona i Marantza pokazuje, że tak być nie musi. Firmy od lat są powiązane, a jednak np. ich wzmacniaczy nic nie łączy. To zupełnie odrębne konstrukcje. Aż dziw bierze, jak odmienne. Inny przykład to IAG Group. Czy ich kolumny marek Mission, Castle , Quad czy Wharfedale są choć trochę do siebie podobne. Nic, a nic. Zupełnie inna filozofia konstrukcji i zastosowane rozwiązania techniczne. Nie musi być tak źle, jak piszesz.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie musi, ale może. W pewnych okolicznościach nawet firmy które wymieniłeś mogą zejść z dziś obranej drogi. Mam nadzieję że tak nie będzie, ale generalnie konsolidacja mi się nie podoba. Czym bliżej monopolu tym gorzej dla konsumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 20:14, Bogusław Kożyczkowski napisał:

pozwoliłem sobie wrócić do tematu wymiana wzmacniacza

wzmacniacz NAD375 wszystkim znany i to on jest do zastąpienia czymś bardziej wyrafinowanym, oto lista modeli które biorę pod uwagę, a waszym zadaniem jest wyeliminować piece które najmniej pasują do połączenia z Heco The New Statement

Electrocompaniet ECI-5 MkII
MONRIO MC206
Leema Acoustics Tucana crossword solver sip calculator epfo II Anniversary Edition
MCINTOSH MA252
Emotiva XSP-1 Gen 2 + Emotiva XPA G3
Accuphase E-270
Haiku Audio SOL II
VINCENT SV-700
Rogue Audio Sphinx V2
Sugden A21 Signature
Sonneteer Orton mkIV

listę trzeba okroić do 3-4 modeli + wasze typy

górny limit to 15tys.

moja konfiguracja obecnie --  Heco The New Statement / Audioquest Typ4 / NAD C375BEE + AC Power NRG-4 / Emotiva ERC-3 + GigaWatt LC-1 MK3 // NAD D1050 DAC / WireWorld Ultraviolet 7 USB (A to B) //  RCA  = Harmonix CI 230 MK2 Improved  / -Audioquest - Big Sur // GigaWatt PF-1 MK2 + AudioQuest NRG-4 

Bo to faktycznie nie ma co pisać na forum. Ostatnio pisałeś i lista urosła zamiast zmaleć. Bez sensu. Słuchaj co Ci się uda i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o czym innym. 

Po 3tyg. znów w domu, a tu nie ma gdzie płyty cd odtworzyć, uuuu ... / nie wiem jaki będzie finał z ERC3 Emotiva ale trzeba wstępnie zacząć szukać następcy. 

CEC TL5 - na dziś jest za daleko dla mnie.  

Czekam na propozycje dobrego i sprawdzonego oraz cichego transportu CD

Moja propozycja to Primare DD15, "szczelinowy" to minus / ale dzięki temu .....z dobrą korekcją i mało czuły na wibracje 

co jeszcze brać pod uwagę?  nie przekraczamy zanadto 5k i pełny wymiar (szerokość) wymagana.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedz od dystrybutora Emotiva

 "......więc mogę zaproponować zwrot ceny urządzenia, gdyż jak Panu wiadomo model został wycofany z produkcji. 

Alternatywnie mogę zaproponować wymianę na ERC-4 bez dopłaty [cena będzie zapewne 3200] jak już ten model pojawi się w europejskiej wersji."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle decyzja zapadła odnośnie CD Emotiva. Biere kasę i tak już odpisałem.

ERC-4 ma wejście na DAC - mi nie potrzebne / ma tez przetwornik D/A w środku - też mi nie potrzebne bo korzystam z Moon`a  / ...nie wiadomo czy napęd będzie lepszy (cichszy). Skrzynka za 3,2k = transport - DAC - elektronika, dźwiękowo będzie nie gorzej od "trójki" ale gdzieś trzeba oszczędzić. Jest jeszcze inna sprawa ... każdy, kto już mocniej zagłębi się w sprzęt, będzie składał zestaw z osobnych elementów, DAC to DAC, napęd to napęd, streamer to ..itd, wskazane jest osobno preamplifier i 2X końcówki mocy, ale do tego jeszcze nie doszedłem.

13 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@S4Home Piotrek, czy jest dojście do 6000CDT?

Dzwoniłem już do Stanisława, mówi że na salon doszła już paka z serią 6000, czy jest tam CDT? ...czekam na telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@S4Home Piotrek, czy jest dojście do 6000CDT?

 

 

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dzwoniłem już do Stanisława, mówi że na salon doszła już paka z serią 6000, czy jest tam CDT? ...czekam na telefon.

Przypilnuje go aby dał Ci szybko odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

każdy, kto już mocniej zagłębi się w sprzęt, będzie składał zestaw z osobnych elementów, DAC to DAC, napęd to napęd, streamer to ..itd, wskazane jest osobno preamplifier i 2X końcówki mocy, ale do tego jeszcze nie doszedłem.

kupisz FBI i zapomnisz o tej "prawdzie ;)"

3 dychy za używkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tylko jedno pytanie.... czy jakikolwiek problem jest z napędem, wysuwanie, czy porysowane płyty to kłopot i takie tam?

Dobry cd nie powinien mieć problemów ;) 

Dobrze ,żeś się pozbył tamtego dziada co Ci psuł relaksacje :D może coś $ zostanie na jakiś zacny trunek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja.

-----------------

Dzwoniłem pytać o cenę netto CEC TL5, w tym roku za daleko dla mnie, ale nie odpuszczam, w końcu CEC CD5 (dobre recenzje) ma ten sam mechanizm w obu "piątkach", a tak się składa że DAC w CEC-CD5 (link) jest taki sam jak w Moon 280D i dźwięk może być znacznie zbliżony. O pożyczeniu TL5 nie ma mowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...