Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

30 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Od dziś ponownie Qobuz, tylko współpraca z DAC  coś się nie układa. Jest tylko 44,1

Bogusław, na zamieszczonym wyżej zdjęciu widzę HiRes 24/192 ale u mnie ten album Blue World mój DAC pokazuje 96.0 kHz. Czasem chyba podają nieprawdziwe info, sam już nie wiem. Często widzę w opisie HiRes a faktycznie gra 44.1 z serwisów streamingowych. 

Ps, jest już w Polsce Qobuz? Czy trzeba przez VPN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JohnDoe napisał:

Ja mam z Node 2i i chyba nic nie poradzę.  Ale sprawdziłem inny album - ( Norah Jones - Come Away With Me ) - zawsze było 192 na pewno bo pamiętam a teraz pokazuje ten album 96.0 

🤔?

Tidal u Ciebie? czy Kobuz?

Jeśli Tidal?, to czyta tylko pierwszą warstwę MQA  - do 96k

Qubuz ma 3 wersje

1 maj 12 - 24/192

1 sty 13 - 24/192

1 sty 13 - 24/96

 

01.jpg 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o Qobuz teraz.        Tidal MQA wiem że tylko do połowy rozpakowuje u mnie ale mi to nie wadzi bo wiem że mój DAC nie wspiera MQA. 

Dziwi mnie że wcześniej to co było 192 w Qobuz teraz pokazuje 96.0.   Może po aktualizacji ostatniej Node coś zepsuli, nie zwracałem na to uwagi ostatnio, dopiero teraz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JohnDoe napisał:

Mówię o Qobuz teraz.        Tidal MQA wiem że tylko do połowy rozpakowuje u mnie ale mi to nie wadzi bo wiem że mój DAC nie wspiera MQA. 

Dziwi mnie że wcześniej to co było 192 w Qobuz teraz pokazuje 96.0.   Może po aktualizacji ostatniej Node coś zepsuli, nie zwracałem na to uwagi ostatnio, dopiero teraz. 

To nie jest tak - to Node rozpakowuje MQA, a DAC dostaje sygnał 24/96

---

Ale wracając do Qobuz to jak widzisz na załączonym obrazku są 3 wersje. Jedna jest 24-96

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kupiłem na eBay słabszy Qobuz na miesiąc na próbę, nie wiem co tam sprzedają.     Myślę czy  kupić Sublime na rok, dają rabat na HiRes download. 

Node ja mam podłączone optykiem do zewnętrznego DAC bo chcę z niego korzystać a nie z DAC w Node. Jestem świadomy że wtedy nie rozpakuje mi MQA. 

W Node wybrana opcja zewnętrzny DAC. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale są tylko 3 wersje - mp3 - 320mb / CD 16/44,1 / hi RES czyli od 24/44,1-192k

HiRes download? nie wiem czy ma sens, jeśli w każdej chwili możesz odsłuchać kupionej płyty w streamer, chyba że przy zakupie są jeszcze lepsze jakościowo wersje.

---- -------------------------------------------------

 

ja już główkuje nad zamianą Tidal na Qobuz

Rożnicę w dźwięku słychać natychmiast. Poprzednio testowałem Qobuz na NAD 1050 nie była tak wyraźna względem Tidala, dlatego odpuściłem. Teraz jest inaczej.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już leci  Qobuz 192 z Node. Trzeba było wejść w ustawienia Node i zaznaczyć  "HD+ 24bit up to 192kHz".  Było HD bez tego "+" i dlatego tylko 96.0kHz.  Głupie to trochę. 

 

45 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Poprzednio testowałem Qobuz na NAD 1050 nie była tak wyraźna względem Tidala, dlatego odpuściłem. Teraz jest inaczej.

Masz jakiś streamer nowy czy z PC grasz Qobuz? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JohnDoe napisał:

Już leci  Qobuz 192 z Node. Trzeba było wejść w ustawienia Node i zaznaczyć  "HD+ 24bit up to 192kHz".  Było HD bez tego "+" i dlatego tylko 96.0kHz.  Głupie to trochę. 

 

Masz jakiś streamer nowy czy na PC grasz Qobuz? 

O! i gotowe.

Nadal PC u mnie i strasznie mnie to boli, ......Lumin chodzi po głowie. PS. nie wiedziałem, że Node obsługuje Qobuz`a, hmmm....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nie wiedziałem, że Node obsługuje Qobuz`a, hmmm....

1928756803_Screenshot(18).thumb.png.de61a5a7e0a7f867fe6d02e2fd868910.png

Jest tam też serwis  nugs.net   -  koncerty zarejestrowane w HiRes, już kiedyś o tym mówiłem że jest takowy. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...