Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

A więc, niech gra dalej.

Jestem przyzwyczajony że po oddaniu płyty w inne ręce (napęd) siadam na swoim miejscu i słucham. Niestety, tu nic się nie dzieje. Tu płyta nie startuje sama. 

Musze ręcznie aktywować tą funkcje, a że, nie rozpakowałem pilota, tym bardziej musi być manualnie zabieg wykonany by cyferki na wyświetlaczu zaczęły się zmieniać.

Martwi mnie tez pokrywa o delikatnej lekko szorstkiej faktorze, mogą wystąpić kłopoty z czyszczeniem za jakiś czas, gładkie to gładkie.

Front skromny, tylko to co potrzebne, gdzie te czasy Technics 770D?

Miedzy graniem przez Toslink a coaxial delikatna różnica.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten audiolab z wyglądu także jakoś tak mi podchodzi , szczególnie brak wysuwanej tacki na płytę. Nie znam się , ale wydaje mi się ,że takie wysuwane są trwalsze i fajniejsze ;) 

Co do połączeń , też mnie się wydaje przez swój dac , iż lepiej brzmi niekiedy po optyku z tv , niż po usb z pc , tak jakby więcej "syfu" łapało ,ale czy tak jest to ktoś obeznany w temacie musiałby wyjaśnić.

To co Bogusławie , a może jakiś cd teac-a , albo sony ? Podobno yamaha robi dobre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiałem sprawy formalne ze zwrotem gotówki za ERC3 i tylko zmieniam płyty w Audiolabie.

Wygląd jak to wygląd, liczyłem na lepsze wrażenia, ale nie to jest ważne, tu napęd się liczy. Mówią (piszą) że szpara ma dużo zalet (cokolwiek to znaczy :D) i w tych pieniądzach jest lepszy od szuflady, chyba żle by wyglądał taki napęd w takim McIntos`u czy Accuphase, bo tam szuflada stabilna jak beton i łatwiej operować manualnie płytą szczególnie w nocy.  Własne doświadczenie z wczoraj.

Na tą chwile jak bym miał określić charakter grania?  Powiem że ten transport (1/2 Player) to grajek pierwszego planu + szeroka scena. 

I to mnie dziwi..... Audiolab  6000A, króry jest do kompletu, wykorzystuje tan sam DAC jaki mam u siebie w Moon, mało tego, ten sam DAC jest w CEC cd5. I tak się okazuje że kostka krzemu to nie wszystko. 

Chyba za wysoko ustawiłem mu (CDT) poprzeczkę, nie ma szans by dogonił Emotive. Ale wyniki końcowe później. Niech jeszcze gra (coś czułem by nie wynosić kartonu z pokoju).

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Odsłuch najważniejszy ale może ta recka rzuci trochę światła co to za napęd i z czym gra lepiej lub gorzej 😋 Pozdrawiam.

Ja nie jestem tak optymistycznie nastawiony, może naprawdę musi dłużej być na chodzie, ale przecież mówimy o transporcie! co tu ma się wygrzać?

Spojrzałem jeszcze na sprzęt towarzyszący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja nie jestem tak optymistycznie nastawiony

Może recenzent jest po prostu z nam nieznanych pobudek przyjazny firmie. Jego recka integry Audiolab 6000A stawia ją w czołówce odpowiedniego przedziału cenowego. Miód na serce bo użytkuję hehe ale wiadomo jak to działa. Zastanawiam się nad tym transportem bo pasowałby wizualnie 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja nie jestem tak optymistycznie nastawiony, może naprawdę musi dłużej być na chodzie, ale przecież mówimy o transporcie! co tu ma się wygrzać?

Włącz ogrzewane i czekaj cierpliwie :) 

A poważniej to cenię Twoje podejście , że nie próbujesz dostosować słuchu do sprzętu. Muszę się pochwalić , że też skończyłem z etapem , że jak kupuję sprzęt to próbuję sobie zracjonalizować , że jak mi coś nie pasuje, to może to nie on / bo tyle kosztował , czy też legenda/ , może kolumny , może kabel , może .... Zmieniam i wszystko. 

39 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

bo tam szuflada stabilna jak beton i łatwiej operować manualnie płytą szczególnie w nocy.  Własne doświadczenie z wczoraj.

Bogusław , jak byś chciał prawdziwy hard core to kup Yamachę S 700 i spróbuj wcelować płytą wieczorem przy lampce nocnej , mimo , że jest tam szuflada , przerabiałem :) 

Głowa do góry , może będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MariuszZ napisał:

Może recenzent jest po prostu z nam nieznanych pobudek przyjazny firmie. Jego recka integry Audiolab 6000A stawia ją w czołówce odpowiedniego przedziału cenowego. Miód na serce bo użytkuję hehe ale wiadomo jak to działa. Zastanawiam się nad tym transportem bo pasowałby wizualnie 😋

Przełączyłem się na optyka.

----

Często Angole chwalą bardziej sprzęt własnej produkcji. Ale ten transport to nie jest typowy styl "osobne krany do zimnej i ciepłej wody", tu gra wszystko dość równo,  tylko gubi to co z tyłu i .. te dodatkowe przeszkadzajki które realizator wplótł w nagrania (pomimo DAC Moona), gdzieś zniknęły, a już słyszałem je u siebie.

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

A poważniej to cenię Twoje podejście , że nie próbujesz dostosować słuchu do sprzętu. Muszę się pochwalić , że też skończyłem z etapem , że jak kupuję sprzęt to próbuję sobie zracjonalizować , że jak mi coś nie pasuje, to może to nie on / bo tyle kosztował , czy też legenda/ , może kolumny , może kabel , może .... Zmieniam i wszystko. 

Dzięki.

Przestałem się kierować emocjami odkąd za 1/3 ceny  odsprzedałem roczne Bowersy 685s2 bo nikt ich nie chciał za większą kwotę kupić,  a tak fantastycznie grały ...... przez miesiąc.

28 minut temu, tomek4446 napisał:

Bogusław , jak byś chciał prawdziwy hard core to kup Yamachę S 700 i spróbuj wcelować płytą wieczorem przy lampce nocnej , mimo , że jest tam szuflada , przerabiałem :) 

Głowa do góry , może będzie dobrze.

hehe, a myślałem że gorzej być nie może. 

Podświetlanie talerza w Emotiva, chociaż to tylko taki bajer, ale nie było głupie.

-------

No nic, zmieniam kolejne płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

To ciekawe czemu coś znika , skoro cd-ek tak naprawdę daje sygnał do przetworzenia na dac i dalej... Czyżby cd-ek obkrawał coś ? W sumie nie powinien.

A może tam są jakieś ustawienia jeśli korzysta się z zewn. daca ?

Do jest właściwe pytanie.

Gdzie jest teraz ta aura tła pogłosu z "Nocturne" Vangelisa?   Płyta XRCD24 Dianny Krall po 3 nagraniach odpuściłem tej płycie (zaczęła mnie drażnić).  Mike Oldfield , nie pamiętam która płyta, czy Tubular Bells czy Five Miles Out, ale gitara prowadząca gra ciszej, normalnie bym powiedział że gość się cofnął (a nie powinien), ale tu brakuje drugiego planu jako takiego, po prostu gitara gra ciszej i już, czemu?  przesłucham te płyty jeszcze raz.

------

fakt, że to niepokojące zjawisko. Jak w strumieniu danych, wykorzystując jeszcze bufor mogą zajść w ogóle zmiany?  tak sobie pomyślałem o podstawkach anty rezonansowych, chociaż nie ma to nic wspólnego ze strumieniem bitów a daje zmianę.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie odpowiedź, czy transport ma znaczenie.

TEAC T1 ( najtanszy z VRDSow) mozna kupić miedzy 1500-2500zł. Laser jest wieczny ale jakby co dostepny. System VRDS. Myslę, że gdyby porownac z tym Audiolabem to nie byłoby zludzeń co lepsze.

Czy pomiedzy audiolabem, a moonem jest zegar taktujący? Dowiadywałeś się jakie w moonie są systemy niwelujace dżitter?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubakk napisał:

PS: słucham Tracy Chapman - różne kawałki z flac 44kHz i jest przyjemnie :D

Bravo Ty

---------------

Można by pogrzebać w pełnych odtwarzaczach, tylko powiem że jestem zdziwiony separacją kanałów z Audiolaba bez DACu w tej samej obudowie

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Emotiva dźwiękowo była dobra, tylko .....ten tani chiński napęd.

 

Nie gadaj Bogusławie ,że myśl o tanim chińskim napędzie świdrowała Ci głowę i nie mogłeś się skupić na słuchaniu ;)  chociaż wiem jak jest , polecam siąść a najlepiej położyć się tyłem do kolumn , dźwięk będzie o wiele lepszy , testowałem :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...