Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

A czego w takim razie szukasz ? Bo pisałeś o CD i transporcie - czyli Arcam obydwa te elementy spelnia

Bo użycie tego arcama jako transportu i CDka z jego własnym DACiem daje dwie bardzo ciekawe możliwości uzyskania 2 różnych brzmień.

Wyjścia i wejścia zapewniaja ci to właściwie we wszystkich standardach .

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie. Czyli do wydania mamy 2100zł. Zaraz coś znajdę.

https://m.olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-1-advantage-odtwarzacz-bladeliusa-CID99-IDBhsBX.html#position=2&page=4

Dogadalbym sie z wlascicielem na wypozyczenie.

https://m.olx.pl/oferta/dac-behringer-shigaraki-cd-top-loader-CID99-IDAFpl1.html#position=7&page=5

Za wiele w tym budzecie cdkow nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audiowit napisał:

To coś konkretnego. Na tanie rzeczy szkoda kasy.

Coraz częściej o tym myślę, że to dobre rozwiązanie.

-----------

https://photos.app.goo.gl/TMvtUoY1KxQZWhwa9

fragmencik z dziś (sorry za wizje) Na lampach Brimare ecc81 i za głośno.

37 minut temu, audiowit napisał:

Ale jeszcze tylko wtrące, ze Bladelius, to dobre cd. Myślę, ze Emotiva nie byla tą klasą.

Ale wiesz że tam płyta do góry nogami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Inferno napisał:

Fajna stronka, w pierwszej chwili myślałem że oprócz formuły interesujesz się Moto GrandPrix! I chodzi o Jorge Lorenzo 😅

hehe. Moto GP czasami oglądam.

Na stonce po prawo otwórz całość i poszukaj "fale"  brakuje skali na wysokość fal dla Huraganu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000CDT

Jak że nie jest to pełnoprawny cd, nie wszystkim podpasuje. Ale jak wiemy, dziś 3/4 (wzmacniacze, amplitunery czy streamer) ma już DAC w środku, co nie przeszkadza dorzucić 6000CDT do kompletu i skorzystać z pochowanych, gdzieś po domu (mieszkaniu) kolekcji zakurzonych płyt. Jeśli ma być wykorzystany w takich okolicznościach, jak najbardziej polecam, ALE .... o ładowaniu płyt do odtwarzacza już wspomniałem, nie jest to może super rozwiązanie. Jednak patrząc na inne firmy i zacniejsze niż Audiolab, nie ma się czego bać i sądze że ten napęd jest stabilniejszy, a na pewno lepszy od chińskich napędów DVD-ROM wciskanych w CD player na siłę. Dla mnie wadą jest że nie odtwarza płyty po załadowaniu, tu musimy skorzystać z leniucha by coś się zadziało. Martwi mnie też górna pokrywa, czarny mat (osobiście wybrał bym przeciwieństwo) dlatego że jego struktura, jest delikatnie porowata, trochę szybko łapie odciski, a z czyszczeniem może być kłopot (za krótki okres czasu u mnie, by być pewnym). Koniec narzekania w tym temacie. Wiem, wiem, czekacie na opis dźwięku, ale to już jutro.

cdn.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Part II

By nie rozwlekać opisu o dźwięku, wpierw musimy być świadomi, że to DAC (zakładam że ~ 90-95%)* będzie kształtował granie. Dla niektórych osób, ten czy inny transport, nie może mieć wpływu na zmiany w dźwięku bo to tylko cyfry ....... w tym miejscu mogą mogą już przestać czytać dalej.

Teraz wracam do wcześniejszego wpisu o lekkim akcentowaniu niski i wysokich tonów, nadal to potwierdzam. Średnie tony nabrały lepszej barwy i wypełnienia po 24h, i jest dobrze. Wysokie tony troszkę natarczywe (coaxial i toslink) tu słychać tzw. ... cyfrowe granie. Niskie tony dobre, jest głębia i wykop, tylko im niżej, tym bardziej tracą kontrole, ale to zjawisko gdzieś ~ 50- Hz. Scena szeroka, nie wiem czy nie przesadzona. Audiolab gra pierwszym planem, instrumenty w tle lekko schowane, co osłabia dodatkowe przeszkadzajki w nagraniu, na koniec dodam że im więcej dzieje się w nagraniu tym gorzej, rozdzielczość spada. Podsumowując to wszystko = Jest to sprzęt z wadami, ale sądzę że za tą cenę, nie można zadać więcej. 

* - w zależności od jakości DAC`a

 --  AQ Carbon Coaxial - DAC Moon 280D - PAD Poseidon XLR - McIntosh MA252 - głośnikowy PAD Poseidon - Heco The New Statement / Pomieszczenie bez adaptacji.

Bob.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę. Kiedyś tak jak Ty myslałem, że dac kształtuje brzmienie. Tak, ale nie do końca ;). Transport jest rownie wazny.

Kiedyś uklady transportu byly bardzo rozbudowane i " pożądnie" zaprojektowane. Dziś jest trochę inaczej, ( cd romy)bo poradzono sobie z częscią mechanicznych problemów np drganiami. Ale wysokiej klasy transporty są nadal robione z aluminium, izolowane itd.

Dlatego to 90-95% to mocno zawyżone dane:). Stawialbym obydwa te elementy na rowni. Do tego dochodzi...uwaga trudne slowo dla racjonalistów...synergia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, audiowit napisał:

Kiedyś uklady transportu byly bardzo rozbudowane i " pożądnie" zaprojektowane.

Zgodzę się w pełni , dlatego szuflada mojego CDX-1060 waży więcej niż niejeden wzmacniacz :) , a płytę mogę położyć prawie jakkolwiek, a i tak szuflada ułoży ją w odpowiedniej pozycji. Zaprojektowano ją z głębokim wgłębieniem mającym zaokrąglone brzegi i płyta się po prostu zsuwa , dodatkowe płytsze pierścienie izolują płytę od spodu by nie uległa porysowaniu . Można ? ! :) 

post-122477-0-64236300-1466918278.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że eliminacja błędow odczytu realizowana jest poprzez uzupelnienie brakow podobnymi z probki obok ( kompresja). Czyli podobnie jak w obrazie.

Idealem byłoby, zeby błędów bylo jak najmniej. Czyli taka namiastka gramofonu.

Dlatego też niech nie dziwi wysoka cena niektorych cd.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem odebrać UP!-ka po naprawie.

------------------------

3 godziny temu, audiowit napisał:

Tu się nie zgodzę. Kiedyś tak jak Ty myslałem, że dac kształtuje brzmienie. Tak, ale nie do końca ;). Transport jest rownie wazny.

Kiedyś uklady transportu byly bardzo rozbudowane i " pożądnie" zaprojektowane. Dziś jest trochę inaczej, ( cd romy)bo poradzono sobie z częscią mechanicznych problemów np drganiami. Ale wysokiej klasy transporty są nadal robione z aluminium, izolowane itd.

Dlatego to 90-95% to mocno zawyżone dane:). Stawialbym obydwa te elementy na rowni. Do tego dochodzi...uwaga trudne slowo dla racjonalistów...synergia. 

Musimy rozpatrywać Audiolaba pod kątem, kto? i z czy go zestawi?  To może być Yamaha 803, może Pioneer A-40AE albo NAD 338 itd. Tamtejszy DAC nie jest królem jakości. 

Wiem dobrze że podmiana Moona na NAD 1050 (gdzieś schowany) da inny wynik końcowy, nie wiem kto będzie łączył 6000CDT z Moon`em? na co dzień, no! poza mną 9_9. Dlatego w tym wypadku, przypadku, transport nie będzie miał dużego wpływu, dlatego podałem takie wartości.  

U mnie, transport (nie drogi) ma być na przetrzymanie, zanim zakupie docelowy.  Liczyłem że Emotiva pociągnie jeszcze trochę, ale się nie udało, bo do pełnych 24 miesięcy było blisko. 

 

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Odczyt płyty przez dowolny ( kompletny ) napęd komputerowy, trzykrotny do bufora i potem eliminowanie błędów odczytu.

Za prawie 16k, nie można zostawić nic, przypadkowi. Ten 3krotny bufor chyba nie jest tam dla ozdoby, wiedzieli że może by problem. Emotiva tak własnie pospiesznie i wielokrotnie doczytywała dane, to ją położyło (pewnie za mały bufor) to dlatego potrafiła przerwać odtwarzanie w środku nagrania, początkowo 2-3s, potem było więcej. Coś nie zatrybiło miedzy laserem a buforem.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...