Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Niestety żadnych info o napędzie, nie wiadomo od kogo pochodzi.

podobno sanyo, ale to info z 2016...

a czy tak gra jak w opisie:"A jak brzmi SC300 ? Brzmienie jest przejrzyste i dynamiczne. Ze strony Soul Note nie doświadczymy jednak żadnych przejaskrawień i ostrości. Brzmienie SC300 spokojnie można uznać za naturalne i bezpieczne"

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

Tyle że to nie transport :/

Na jednym wyjściu coax po zmianie hebelkiem i jest tylko Transport

https://postimg.cc/Ty484jqc

-------

Unison https://s4home.pl/produkt/unison-research-unico-cd-primo/

TEAC CD5010A - do dobrze.

Pobór mocy 100W max - hmm..

2k mniej.

TAK! to jest konkret na Czarny Piątek.

-------

Piotrek,   to jest to, co bardziej mnie interesuje ,  

https://www.atoll-electronique.com/en/cd-drive-dr200sig/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul Note SC300 po analogu, łącznikiem do wzmacniacza jest Harmonix CI 230 MK2. CD podparty na trzech IsoAcoustics, zasilanie cd-AQ NRG 4 - listwa. 

Na wyposażeniu CDka są kolce, u mnie na szkle nie stosowałem. 

McIntosh ustawiony na 41% 

Pierwsza płyta, Ultravox .. link , Players CD jej nie lubią, jest mocno skompresowana, szorstka, nie przyjemna. Gramy, szału nie ma, ale da się słuchać, co nie często się zdarza. Jak jesteśmy w graniu na szorstko, Miles Davis, link  kontrabas ma dociążenie, chyba trochę za mocne, trąbka .... , nie ma tej szorstkości, trąbka została zdyscyplinowana. OK, podmieniam płytę link . To samo granie, hmm.., no dobra, tak musi być. Zmiana krążka na link . Fajne wysokie dźwięki, czysto bez natarczywości, ale konkretne. Ehh... te gitary, świetna scena lewo-prawo na gitarach i ten dźwięczny dźwięk dzwonu. Czas sprawdzić niskie tony,  aquavoice "silence" link płyta z elektronicznym basem, aż przytyka uszy jest okrutnie nisko. (Heco to 2X20cm niskotonowy i 3 bass reflex z tyłu, to nie jest kolumna dla grzecznych ludzi). Ktoś tu pytał o dynamikę? wiec link i jedynka na płycie, w większości moich gości tu podskakuje, potem jest nie cenzuralne słowo pod moim adresem. I tym miejscu cofam nagranie od początku, wzmacniacz na 70% O ku.... włos się zjeżył na ręce. Sacina dźwięku, "no mercy" i ta perkusja, znów sięga dna, wszystko drży. DAC Moon`a, jest bardziej powściągliwy w tym temacie (lepsza kontrola).. I teraz czwóreczka, z płyty ..i to misie lubią najbardziej. Wracam do poziomy 41%, czas na wokal, czas na sybilanty, link  lekko za świszczało (przypominam Heco ma gwizdek 30 mm)... bas troszeczkę przeszkadza, chce dominować, Słychać, że Note deko akcentuje bas, jest po ciepłej stronie, bardziej konturowy był by wskazany. ALE! znając granie kolumny z jednym niskotonowym, czy niski-średni, bez obaw, nie grozi Wam nadmiar basu. No to jeszcze zmiana krążka, Bajm i nagranie "Małpa i ja" słucham zakończeń słów Beaty. Podniosłem sobie poziom grania na 70% ... oj, za dużo, zrobił się bałagan, wiec volume ostro w dół, do nie widocznej wartości z miejsca gdzie siedzą, ale takiej normalnej do słuchana z odpoczynkiem, ... i jest gitara. 2.40 wchodzi perkusja, z lewej na prawej, każde uderzenie osadzone w przestrzeni z powietrzem wokół. Moon potrafi to samo, ale kosztuje 10k, a ten CD robi to samo za połowę tej sumy. Zmiana krążka na tacy, link  piąte nagranie, poziom ponownie 41% . Po 15s cofam piątkę i wzmacniacz na 70%, szarpnięcia strun przy tym poziomie robią dziury w uszach, czysto i mocno.

Uznałem, że szukanie dziury w kolejnych płytach jest bezsensowne.

Słowo końcowe .... z tym CD mógłbym już zostać do emerytury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 08:34, S4Home napisał:

No i jak ten Soul Note ?

Widziałeś że mamy dobrą ofertę na Unisona?

Tyle że to nie transport :/

Nie zaskoczyłem w pierwszym podejściu. Byłem w trakcie testowania Soul Note. Teraz wiem że chodziło z Unison w dobrej cenie z dopiskiem, że to pełny CD

------------

Ten wpis nadal aktualny.

23 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Piotrek,   to jest to, co bardziej mnie interesuje ,  

https://www.atoll-electronique.com/en/cd-drive-dr200sig/

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta.

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wzmacniacz na 70% O ku.... włos się zjeżył na ręce. Sacina dźwięku, "no mercy" i ta perkusja, znów sięga dna, wszystko drży

Miało być  -   ..... włos się zjeżył na ręce. Ściana dźwięku, "no mercy" ........ 

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Uznałem, że szukanie dziury w kolejnych płytach jest bezsensowne.

eeeeee..., nie chodziło o szukanie dziury w płytach CD, tylko o szukaniu czegoś, co można by wytknąć za wadę czy nie poprawność 3setki Soul Note.

14 godzin temu, Kubakk napisał:

Trzeba nagrać film jak szybko chodzi tacka i ładuje płytę. Inna sprawa jak widać tańszy sprzęt a daje radę.

PS: u mnie leci Sara Farell - #Covers na spotify , jest relaxing ;) 

Szybkość tacki? może dziś.

Ten sprzęt daje rade, Były już źródła co na poziomie 70% Maka, gdzie dobre granie nie były tak oczywiste

13 godzin temu, karolkos napisał:

Kolego Bogusławie.

Śledzę od jakiegoś czasu Twój wątek i... po prostu Ci zazdroszczę

Absolutnie ta moja zazdrość pozbawiona jest złośliwości, żeby uściślić

Ten wątek miał być już dawno zamknięty, ale życie wciąż dopisuje kolejne strony.

Głowa do góry, zalecam samemu spróbować. Testować, porównywać ---  przede wszystkim słuchać i wyciągać wnioski.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MobyDick napisał:

Położenie potencjometru nie odpowiada temu samemu poziomowi głośności w różnych systemach. Sporo zależy od czułości wejściowej wzmacniacza, skuteczności kolumn i również charakterystyki potencjometru. Do tego moc wzmacniacza również jest nie bez znaczenia.

Może tak być , na ampli kd onkyo do 60% jest ~75dB , 61-80 to już pod ~100dB

Na lampie 20-35% to tak 50-75dB , 50% - 90dB

Na starym wzmaku yamahy po "serwisie" gdzie lekko zmieniono prąd to już 30% dawało dosyć wysoki poziom głośności

Niemniej w mcintoshu 70% powinno także ponad 80dB na kolumnach heco zrobić

Przytaczając blog wpszoniaka , wspominał iż tranzystory mają mniejsze zniekształcenia z podkręcaniem mocy , lampy na odwrót :D Co do tranzystora to zaskakujące , ciekawe jak to jest w hybrydzie Bogusława

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy z tranzystorowymi końcówkami mocy pod tym względem zwykle zachowują się bardziej jak wzmacniacze tranzystorowe. Wzmacniacze lampowe również nie wszystkie zachowują się w ten sam sposób, ale ogólna tendencja jest własnie taka jak napisał Wpszoniak. W przypadku dobrych wzmacniaczy lampowych, często ich zaleta są właśnie niskie zniekształcenia w użytecznym zakresie mocy. Niskie zniekształcenia przy prawie pełnej mocy są korzystne przy sprzęcie estradowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A McIntosh dalej naciska, MA252 - MA352 - MC901   

A ja tam wole mój piecyk (100W - 8 Ω), bo 352 (200W - 8 Ω) ...ni cholery... mi się nie widzi (test w kolejnym AV) a po ciepłym przyjęciu tej serii na rynku, już przyszedł czas na Mono bloki MC 901 (tranzystor - 600W - 4-6-8 Ω / na Lampie 300W - 4-6-8 Ω)  jest moc ... 300W z Lampy!!! czy to możliwe?

image.png.91c2858f87bbe86afaed4c97e75ca029.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampie, przynajmniej tej bez tranzystorów, akurat ta moc (te waty) nie są najważniejszym parametrem. Ich ilość nie decyduje o jakości dźwieku. Oczywiście dobrze jeśli jest ich trochę, jednak naprawdę nie są najważniejsze. No i raczej trudno jest mieć te same kolumny do lampy i do tranzystora. To zupełnie inne bajki. Choć niektórzy usiłują i twierdzą, że można. Ja mam inne zdanie. Wesołych Świąt dla wszystkich Lampolubów oraz Tranzystorolubów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 24.12.2019 o 08:35, Bogusław Kożyczkowski napisał:

300W z Lampy!!! czy to możliwe?

Wszystko zależy od topologi i przeznaczenia. Są układy lampowe generujące grube kilowaty. Mikrofalówka w domu bazująca na lampie elektronowej z rodziny magnetronów daje ok. 1-2 kW mocy. Co prawda jedzie poza pasmem akustycznym ale to lampa 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...