Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Dnia 14.07.2020 o 07:34, S4Home napisał:

Poczekam jeśli kable oddasz to też je sprawdzę :P Gorzej jak nie :P

 

Dnia 14.07.2020 o 07:48, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Purist nie wraca, a Furu? jeśli bas się nie uspokoi, to wkrótce będziesz miał okazje "posłuchać"

 

21 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@S4Home Piotrek!   Furu u mnie się nie sprawdza i będziesz miał okazje osobiście wpiąć go pod Twój piecyk (nie wiem jaki masz?) 

Nie powinienem pisać nic o wniesionych zmianach przez ten przewód, ale ułatwię Ci zadanie testowe....

Kabel pogrubia, dociąża bas, ale skala jego działania jest szeroka . Co do wysokich? są lekko przygaszone, ktoś cofnął potencjometr Treble o dwa ziarenka, potrafi się odzywać, jest dźwięczny, ale przygaszony. No i ta ŚREDNICA -- to z tego słyną kable Furutecha, zwróć uwagę na barwę, wypełnienie, tego zakresu,  --- piękna sprawa. A... i te wtyki.?.. to majstersztyk.

 

16 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przełączyłem go z listwy pod ścianę. Tylko faza na wolnym gnieździe się nie zgadza, bo to podwójne gniazdo, a AQ do listwy, już blokuje prawidłowe ustawienie. No i biedne to gniazdo... musi wytrzymać konkretne dwie wtyczki. Ścisk na gazetę, no i ciężar, już nie standardowy.

Zostawię go tak na 48h.

 

Skupiłem lekko wypowiedzi.....

Piotrek... 

Musze oddać przewodnik prądowy, to nie kabel dla mnie, wpięty pod ścianę dodał wszystkiego i .... basu też, to kolejny raz, gdy piszę, że ta listwa (gigawatt) ogranicza prąd do wzmacniacza. Musze poszukać innych opcji na kabel sieciowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. To w takim razie to rozszerzenie grania Gigawata własnie.

No chętnie sprawdzę. Odsyłasz już?

A co do testu. To tak nie było chętnych. Mimo że wtedy była opcja ściągnięcia na test pod patronatem medialnym :P Kabelków dość drogich.

Ale to tak samo jak z testem MP3 vs FLAC. Dyskusja na 50 stron a chętnych w komentarzach co kiedy gra 5 osób.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie ma sprawy. To w takim razie to rozszerzenie grania Gigawata własnie.

No chętnie sprawdzę. Odsyłasz już?

A co do testu. To tak nie było chętnych. Mimo że wtedy była opcja ściągnięcia na test pod patronatem medialnym :P Kabelków dość drogich.

Ale to tak samo jak z testem MP3 vs FLAC. Dyskusja na 50 stron a chętnych w komentarzach co kiedy gra 5 osób.

 

 

No chętnie sprawdzę. Odsyłasz już?  -- Tak, już odsyłam.

Nie, nie tak, Piotrze....

 

22 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Musze oddać przewodnik prądowy, to nie kabel dla mnie, wpięty pod ścianę dodał wszystkiego i .... basu też, to kolejny raz, gdy piszę, że ta listwa (gigawatt) ogranicza prąd do wzmacniacza

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubakk napisał:

Bogusławie a może warto pomyśleć o gniazdku lepszym ? wpszoniak chyba na swoim blogu opisywał ten temat

Mówisz dokładnie to samo, co kolega Adam, który osobiście pofatygował się do mnie z gdańska (50Km), tylko po to by posłuchać mojej konfiguracji audio.

Też mocno mnie naciskał na podwójne gniazdo furutecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mówisz dokładnie to samo, co kolega Adam, który osobiście pofatygował się do mnie z gdańska (50Km), tylko po to by posłuchać mojej konfiguracji audio.

Też mocno mnie naciskał na podwójne gniazdo furutecha.

Więc jest 2 do 1 ;)  Pomijając wpływ na brzmienie , to takie "lepsze" gniazdko pod audio może być przygotowane pod wtyki , pod ciężar kabla itd.

Nie chce popłynąć ,ale kabel naciskający wtykami na gniazda gniazdka też może się w nim mikro wyginać dając słabszy styk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kubakk napisał:

Więc jest 2 do 1 ;)  Pomijając wpływ na brzmienie , to takie "lepsze" gniazdko pod audio może być przygotowane pod wtyki , pod ciężar kabla itd.

Nie chce popłynąć ,ale kabel naciskający wtykami na gniazda gniazdka też może się w nim mikro wyginać dając słabszy styk.

Potwierdzam, że galanteria Furutecha posiada i wagę i wielkość i wygląd.

Co do gniazda?   nie mam jeszcze zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A ja właśnie porównaje moje źródło Marantz vs malina z volumio i jestem w lekkim szoku że sa zmaiany w dzwieku. 

Ps: sorki za OT

Napiszesz jaki DAC i jakimi interfejsami są te transporty do niego podłączone?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Co ? Żródło gra ? A jeszcze jak powiesz transport to już wogóle

Oczywiście ja w to wierze ale sceptyk kablowy powinien negować także to. No bo jak to.

Moim zdaniem w kablu jest mniej elektroniki niż w transporcie, co za tym idzie, mniej rzeczy, które mogą nie działać jak należy :) 

Zdaje się, że dobrze zaprojektowany transport powinien zawsze brzmieć tak samo. Jeżeli interfejs spdif jest skopany to zamiast przebiegu prostokątnego możemy mieć coś na kształt zdeformowanej sinusoidy i wtedy taki DAC może mieć problemy, żeby dobrze "zatrzasnąć" się na takim sygnale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No w tym że globalny założenia są bardzo podobne jest różnica albo nie ma różnicy dlaczego ? Dlaczego jest skoro fizyka mówi coś innego podobnie jak w przypadku kabli.

To jeszcze zależy o jakich kablach mówimy... Cyfrowych? :) Tu chyba komentarz zbędny... Interkonekty? Ja starając się być obiektywny nigdy różnicy nie usłyszałem. Różne testy potwierdzają, że różnicy być nie powinno (np. null test). No chyba, że kabel jest skopany i ma dużą pojemność/rezystancję. Dlatego jak ktoś chce zrobić sobie samemu tanie, porządne interkonekty to świetnie nadają się do tego przewody mikrofonowe.
Kable głośnikowe? Tutaj też można to wytłumaczyć naukowo. W tym przypadku mamy dużo więcej zależności bo oprócz parametrów samego przewodu (całkowita indukcyjność/rezystancja) dochodzi jeszcze impedancja kolumn, a z tym wszystkim musi sobie poradzić wzmacniacz o odpowiednio wysokim DF. Benchmark fajnie opisuje rolę DF w systemie. Z kolei Stereophile opublikowało ciekawy artykuł z pomiarami różnych kabli głośnikowych oraz ich wpływem na ch-kę częstotliwościową. Poniżej z kolei wykres pokazujący jak zachowują się wzmacniacze z różnym DF.

image.png.d3a63c944a2a63947126d18ac8aae974.png

Wszystko, da się wytłumaczyć. To, że często słyszymy coś czego nie ma to też przypadłość ludzka. Tylko, że ludziom ciężko się do tego przyznać. A kombinacja naszych zmysłów zmienia odczucia jeszcze bardziej. TUTAJ krótki film zrobiony przez BBC pokazujący efekt McGurk'a. To w jakim otoczeniu słuchamy, jak wygląda sprzęt na którym słuchamy, nawet zapach - wszystko to wpływa na końcowy odbiór dźwięku. No ale niektórzy twierdzą, że nie wszystko w audio da się zmierzyć, a nasz słuch to najlepsze narzędzie do wydania werdyktu.

Edytowano przez kukocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 22.07.2020 o 15:13, degsterr napisał:
Dnia 17.07.2020 o 12:18, JohnDoe napisał:

Bogusław, nie pamiętam czy kiedykolwiek pytałem Ciebie o to.  Czy Ty rozpoznajesz swoje kable (ich brzmienie) z zamkniętymi oczami?

Nie używam celowo nazwy "ślepy test" bo to troszkę hejtersko brzmi  😉           

Serio, nie hejtuję bo niby jak.   Jestem po prostu ciekawy.    Chętnie bym kiedyś zobaczył na własne oczy jak ktoś rozpoznaje kable nie widząc ich i powie mi który akurat gra.      Może wtedy zmieniłbym zdanie 😉

Ale to chyba nie w tym rzecz aby robić ślepe testy ale w aby bawić się na całego zmianami?

 

Kiedyś Piotrek z S4 proponował takie spotkanie kablarskie ale nie było chętnych. Ja mam za daleko i do żadnego z Was nie pojadę. 

 

 

Ja powiem tak: Boguś wie co w trawie piszczy lub w tonach i będzie w pomieszczeniu obok to usłyszy, więc takie pytania bym sobie darował po prostu. Jak u mnie rozpoznaje źródła i kable nawet te mniej istotne (zasilające streamer) to co dopiero u siebie?! OK. Nie hejtujesz, ale już nie raz spotkałem się z podobnymi stwierdzeniami i pytaniami o to na tym i innym forum... 

Boguś to nawet ma taką moc w sobie, że kiedyś na odległość mi zaprogramował w głowie jak konkretny kabelek ma brzmieć. Skutecznie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kukocz napisał:

Napiszesz jaki DAC i jakimi interfejsami są te transporty do niego podłączone

Cierpliwosci jeszcze troche proszę. Dzisiaj bedzie kolejny wieczór jak bede robil porownania by byc pewnym na 100% zanim wyrzuce z siebie cos kontrowersyjnego tu na forum :)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Dlaczego jest skoro fizyka mówi coś innego podobnie jak w przypadku kabli.

Nic tu fizyka nie mówi.

 

7 godzin temu, kukocz napisał:

Moim zdaniem w kablu jest mniej elektroniki niż w transporcie, co za tym idzie, mniej rzeczy, które mogą nie działać jak należy :) 

Zdaje się, że dobrze zaprojektowany transport powinien zawsze brzmieć tak samo. Jeżeli interfejs spdif jest skopany to zamiast przebiegu prostokątnego możemy mieć coś na kształt zdeformowanej sinusoidy i wtedy taki DAC może mieć problemy, żeby dobrze "zatrzasnąć" się na takim sygnale...

tutaj kolega dobrze Ci odpowiedział

 

PS. @S4Home

Mam wrażenie, że szukasz zaczepki i koniecznie chcesz tutaj rozprawiać o kablach.

Edytowano przez Ma_ki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2020 o 10:34, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Musze oddać przewodnik prądowy, to nie kabel dla mnie, wpięty pod ścianę dodał wszystkiego i .... basu też, to kolejny raz, gdy piszę, że ta listwa (gigawatt) ogranicza prąd do wzmacniacza. 

Co to znaczy ze ogranicza? Z 220v robi np. 185v czy jak? Bo nie kumam jak moze listwa ograniczac prąd?

Dnia 20.07.2020 o 19:55, Kubakk napisał:

Nie chce popłynąć ,ale kabel naciskający wtykami na gniazda gniazdka też może się w nim mikro wyginać dając słabszy styk.

Czyli ze jesli nawet jest slabszy styk np. na biegunie fazowym to co sie dzieje z dzwiekiem? Bo tez nie rozumiem.

Dnia 21.07.2020 o 14:48, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 Co niestety skutkuje jakimś delikatnym duszeniem prądu do wzmacniacza. 

????????

Że w sensie Ja to sceptyk kablowy? Ja nie jestem sceptykiem kablowym. Przynajmniej jesli chodzi o glosnikowe. Przy zasilajacych to juz jednak jestem :) taka hybryda ze mnie : P

10 godzin temu, S4Home napisał:

Co ? Żródło gra ? A jeszcze jak powiesz transport to już wogóle

Oczywiście ja w to wierze ale sceptyk kablowy powinien negować także to. No bo jak to.

Dlaczego mialbym to negowac?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2020 o 07:57, kukocz napisał:

Napiszesz jaki DAC i jakimi interfejsami są te transporty do niego podłączone?

Ok. Słuchałem i moge sie juz wypowiedziec. Jest różnica czy sie to komus podoba czy tez nie. Odpowiadajac na pytanie.... W obu przypadkach interfejs - Universal Serial Bus.

Zdublowane te same pliki (mp3 320), wrzucone na hdd po jednym do Marantza i do maliny. Moglbym porownac cd vs flac ale moim zdaniem ktos moglby sie przyczepić ze te roznice wynikaja z innych nosnikow, czestotliwosci probkowania itp.

Tak wiec do porównania mamy Marantz cd6004 z cs4398 a przeciwnikiem bedzie pmc5102a, czyli DAC HiFace M2TECH. 

To co napisze wynika z warunków, ktore wystepuja u mnie w moim srodowisku akustyka-wzmacniacz-kolumny, i jest to moje subiektywne odczucie. 

Zmiany zachodzace w dzwieku sa zauwazalne i moge z całą pewnością stwierdzic ze jestem w stanie w moich warunkach akustycznych i moim sprzetem towarzyszacym wskazac w ślepym tescie "kto podaje dźwięk"!

Zmiany dotyczyc beda do ok 10% zmian ogólnego dźwięku.

   Marantz proponuje coś na zasadzie podkreslonego wyzszego basu/niskiej srednicy dodajac element który trudno zdefiniować. Napisalbym "cos" (inni użyją pewnie słowa muzykalnosc, magia itp.). 

   HiFace oczyszcza (bylem zdziwiony ze to mozliwe) dzwieki w gornych rejestrach, wyciaga szczegół ktory prawdopodobnie jest mniej czytelny u konkureta z powodu podniesionego subiektywnie wyzszego basu, i nadaje brzmieniu ogolnego lepszego wglądu w kazdym zakresie.

Przestrzen u obu porownywalna czyli tak jak lubie.... gleboko i szeroko z fajna dynamika i spietrzeniami dzwieku u HiFace-a, marantz nieco wygładza co nie nalezy interpretowac ze jest bardziej "analogowy", bo mimo subiektywnie lepszego wgladu w detale u HiFace, analogowosc w/w jest zachowana. Jak juz wczesniej pisalem zmiany sa "procentowe". Ale zauwazalne. Nie mam pojecia z czego zrezygnowac wiec na "szybko" bedzie odtwarzać zestaw Marantz natomiast do wnikliwych Odsluchow zaprzegniety bedzie DAC z rpi4 + volumio :)

Pozdr.

Ps: malina 4 po nowym wgraniu na karte programu juz sie nie wiesza ani nie wylacza jak to miało miejsce wczesniej co mnie wowczas zniechęciło do zabaw z nią, ale nadal pomimo 3 radiatorow grzeje sie, ze w czasie pracy nie mozna utrzymac opuszka palca na radiatorze dluzej niz 3 sekundy :(

ale działa poki co i tak to zostawiam... testy trwają ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać co z czym porównujesz? jak po kolei idzie sygnał?

Marantz cd6004 pliki mp3 nagrane na cd?

a drugie to https://www.q21.pl/m2tech-hiface-two.html ?

47 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zmiany zachodzace w dzwieku sa zauwazalne i moge z całą pewnością stwierdzic ze jestem w stanie w moich warunkach akustycznych i moim sprzetem towarzyszacym wskazac w ślepym tescie "kto podaje dźwięk"!

nic dziwnego

przy niezłym słuchu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ma_ki napisał:

Marantz cd6004 pliki mp3 nagrane na cd?

Pliki mp3 320 nagrane na hdd. Marantz potrafi przyjąć bez problemu taki format prosto na wewnetrzny DAC z wejscia usb z panelu frontowego.

32 minuty temu, Ma_ki napisał:

Ten link jest do HiFace Two, a ja porównywałem z HiFace DAC.

20200726_211025.jpg

https://www.inner-magazines.com/audiophilia/m2tech-hiface-38432-dac/

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...