Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

5 minut temu, Dedal75 napisał:

A jak przeczytasz publikacje, albo opracowanie jakiegoś inżyniera ze coś jest na rzeczy ale Ty i tak tego nie usłyszysz lub nie doświadczysz poprzez jakieś ograniczenia lub inne warunki. To nie będziesz już tego negował?

To ja poprosze w takim razie ta publikacje. I pozniej wrocimy do rozmowy ok.

Ps: jedna publikacja juz tu byla na forum prezentowanna i wszyscy sie zachwycali dopoki nie pokazalem ze nie uwzgledniono wstecznej SEM glosnika pracujacego w zestawie.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA i guzik zrozumiałeś. 

To że okazałoby się że Ci co coś słyszą lub nie, się potwierdzi!!! 

Lepiej nie będę spał, mój syn nie będzie od tego zdrowy, a mieszkanie nie powiększy się o kilkanaście m2. 

Dlaczego z uporem chcesz udowadniać wszystkim dookoła ze piszą bzdura jak nie poprą ich udokumentowanymi i na dodatek wiarygodnymi  faktami tylko po to by CIEBIE przekonać. 

Wątpię że ludzie mają na to ochotę, wierzysz albo nie jak w różne inne rzeczy dookoła nas.😉

Ja natomiast tylko czytam i nikogo do tablicy nie wywołuje 😂

Pzdr 👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

To drobnym drukiem to sobie musze gdzies zapisać w razie jak bede miał nienajlepszy humor - to przeczytanie tego od razu mnie rozbawi.

Czyli wystarczy że znajdziesz kilku ludzi z ktorymi sie umówisz np. "W ukryciu" zeby wszyscy pisali ta sama głupotę i juz staje sie to faktem niepodwazalnym? Co za typ to wymyślił?

 

A Twierdzisz, że jest inaczej?
Nie jestem pewien czy wychwyciłeś kontekst mojej wypowiedzi... 
Jak Twoim zdaniem wyglądają opisy/recenzje niektórych produktów na forach audio? Obserwacje na pograniczu audio voodoo powielane przez kilka osób stają się faktem, a potem inni tworzą tematy z pytaniami, czy to dobry kierunek aby dokupić magiczny komponent, który ma  przynieść niezaprzeczalną poprawę. Jak wprowadza się nowe super produkty na rynek? Czym różni się magiczny kamień wykonany z rzadkich minerałów postawiony na odtwarzaczu CD od kompletu wtyków RCA za np. 2000zł?
Pierwszy element rzadziej znajduje uznanie wśród szerszego grona użytkowników bo jednak rozsądek każe porzucić myśli, ze to w jakikolwiek mogłoby wpłynąć na dźwięk. A jednak niektórzy słyszą i nie jesteś w stanie tego podważyć.
A wtyki RCA? Czy będą lepsze od takich za 20zł sztuka? Tutaj szło by nawet wykonać pomiary, które jeśli nawet są w stanie wykazać różnicę, zapewne daleko poniżej progu słyszalności (kiepskim lutowaniem czy zaciśnięciem przewodów można zepsuć więcej).

Chodzi o to, że jak kilka osób napisze, że słychać różnicę to nie mogą się mylić (uznanie do wyprowadzonych wniosków jest tym większe im większym cieszą się uznaniem na forum). Jak pomiary pokazują, że jest to niemożliwe (albo poniżej progu słyszalności - bo TAK, w XXI wieku posiadamy sprzęt który "widzi/słyszy" znacznie lepiej niż ludzkie zmysły) to zazwyczaj nie dyskredytuje się tych słyszących, a raczej winę zwala się na pomiary, które są tylko cyferkami na papierze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakie wnioski wysuniemy?

1 godzinę temu, kukocz napisał:

Chodzi o to, że jak kilka osób napisze, że słychać różnicę to nie mogą się mylić

Jedzmy k...ę! Miliony much nie może sie mylić! 🤣🤣🤣🤣

Nie chodzi o to co sądzą inni. Chodzi o to co sądzisz Ty jako jednostka. 

Jesli twierdzisz ze cos istnieje masz prawo w to wierzyć.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to przyjmijmy ze jestem niedouczonym głupkiem jak IKAR i na tym kończymy DYSKUSJE 🤔, niestety nie mogę Ci podlinkować żadnych wiarygodnych  publikacji by to potwierdzić. 

PZDR👍

Choć ja jestem Dedal ten podobno mądrzejszy który przestrzegał 😁

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

W przeciwienstwie do Ikar-a wiem na jakim pułapie lecieć by wosk sie nie stopił lub by pióra nie nabrały wilgoci. 

Chodzi o to ze Ikar otrzymywał dobre rady do ktorych sie nie zastosował i zginął!

W moim wpisie nie pisze nic takiego ze jestes niedouczony głupek. Dedal daje dobre rady w mitologii. 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kukocz napisał:

Ktoś tu na forum już też wspominał o różnych odczuciach zależnych od nastroju czy pory dnia.

Pora dnia w przypadku słuchania muzyki ma dla mnie wielkie znaczenie i staram się to robić wieczorami najlepiej gdy jest już ciemno.

4 godziny temu, kukocz napisał:

*A jeżeli kilku innych audiofilów jest w stanie potwierdzić Twoje spostrzeżenia to opinia staje się już faktem niepodważalnym. Innym sposobem na uzyskanie wiarygodności jest osłuchanie wynikające z dużej ilości przeprowadzonych odsłuchów wszelkich konfiguracji sprzętowych. Wówczas nie potrzebujesz potwierdzenia osób trzecich. Posiadasz doświadczenie, które daje Ci gwarancję wiarygodności.

Nic dodać, nic ująć!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wierzyć bądź nie w ich działanie ale dla mnie te grube przewody wyglądają kozacko! Serio, podoba mi się 👍

Kiedyś widziałem taki interkonekt cyfrowy grubości kciuka tez był super z jakimiś metkami, oznaczeniami na zajebistych wtykach i te ze zdjęcia nie odstają!

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, gratuluję, że wreszcie zakończyłeś poszukiwania najlepszych kabli. Serio, cieszę się, że osiągnąłeś cel 🙂

 

 

Jest w Europie (w Szwecji)  taki audiofil (czy raczej świr) występujący na forach różnych krajów pod pseudonimem patrick82 - słyszał ktoś o nim? Jest znany na audiosciencereview, stereophile, audiogon, itp...   Facet robi kable już od wielu lat. Grube i drogie. Można kupić a czasem facet urządza loterię i rozdaje swoje kabelki za darmo do testów i recenzji. Nie będę go tutaj reklamować ale jak ktoś chce to łatwo go znajdzie w internetach po nicku - patrick82    

Bogusław, nie denerwuj się, to tylko żart i absolutnie nie jest moim zamiarem Ciebie zaczepiać. Jednak taki facet naprawdę istnieje i jest prawdziwym kablowym freak'iem. 

patrick82 - 

1375061_thumb.jpg.54648ff1a7cd2ab0e7eec6dc5cba5fdd.jpg

 

 

 

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

przyrost jakościowy całkowicie nie współmierny do ceny

Czyli w którą stronę to rozumieć? Wyszło tanio czy drogo?  Na granicy percepcji czy kilka klas wyżej teraz jest? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git, kabelki ogarnięte masz. Teraz jaki plan żeby się nie nudzić?  Streamer jakiś był chyba w planie, czy transport sieciowy. Ja się rozglądam za czymś lepszym od chromecast, bez ograniczeń próbkowania.  Jakiś goły transport sieciowy, dobrze by było żeby z roon.  Miałeś może sotm u siebie? Albo inny fajny transport sieciowy? Malina mnie nie interesuje póki co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2i miałem i sprzedałem. Polubiłem roon. Na moim DACu nie słyszałem różnicy między Node a Chromecast więc został tańszy. Tyle, że chromecast ma ograniczenia do 96 kHz. Czasem słucham coś z Qobuz 192kHz i nie chciałbym żeby cokolwiek było konwertowane niżej. No i szukam jakiś goły transport sieciowy żeby śmigał z roon. To nie może być drogie bo przecież w środku takiego transportu nic drogiego nie ma 🤔

Chyba się skuszę na sotm. Ale wciąż się rozglądam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 12:49, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Chwilowo .. zostawmy kable

Teraz czas potestować małą i niepozorną skrzyneczkę, dokładniej .. to to  I-O Data Soundgenic HDL - RAS2TB link

IMG-20201210-121615.jpg

 

 

 
 
 
 
 
 

 

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

No i git, kabelki ogarnięte masz. Teraz jaki plan żeby się nie nudzić?  Streamer jakiś był chyba w planie, czy transport sieciowy. Ja się rozglądam za czymś lepszym od chromecast, bez ograniczeń próbkowania.  Jakiś goły transport sieciowy, dobrze by było żeby z roon.  Miałeś może sotm u siebie? Albo inny fajny transport sieciowy? Malina mnie nie interesuje póki co. 

 
 
 

przesłuchałem tego zawodnika. 

Soundgenic | link

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...