Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

@Kraft @audiowit

A Boguś siedzi cicho i zawija .... wróć....  słucha teraz muzy z Qobuza. https://photos.app.goo.gl/nrJoYSHjBYKs8LL17   nagrałem też trochę grania mikrofonem, co i tak nie odzwierciedla dźwięku w pokoju.  link

Co do TV i ustawienia kolumn to już pisałem, że nie jest to pomieszczenie docelowe. Docelowe https://photos.app.goo.gl/H6yvqvSLewMS57KG8   właśnie przeszło lifting i za nie długo przenosiny i budowa właściwej akustyki. Na lewej ścianie linia prądowa tylko pod sprzęt.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

Napisano (edytowany)

Brawo Boguś! Jak dopieścisz wszystkie szczegóły, to będziesz mógł ten pokój wynajmować na godziny spragnionym (muzycznych) rozkoszy.

Edytowano przez Kraft

27 minut temu, Kraft napisał:

Brawo Boguś! Jak dopieścisz wszystkie szczegóły, to będziesz mógł ten pokój wynajmować na godziny spragnionym (muzycznych) rozkoszy.

hehe.. Tego nie mogę obiecać.

-----------

Jest jeszcze opcja pokoju obok na piętrze, to ten sam wymiar co obecny (TV+Audio) na parterze, tylko musiał bym syna przesiedlić. Ten ma lepsze ustawienie (bardziej symetryczny), jeśli ustawić kolumny na ścianie okiennej (okno ma 2,5m) to mam jeszcze po 1m na boki, chodzi o to, by zasłony już pracowały jako panel za kolumnami + roleta na okno co zasłoni przed słońcem (południowa strona) i pomoże akustyce, gdy będzie to potrzebne. Zapobiegawczo ... bruzdownica zrobiła dodatkowy rowek na kabel, który teraz jest schowany w puszcze u syna w pokoju. :) A tak po prawdzie, kolumny były kupione pod inne pomieszczenie https://photos.app.goo.gl/bHjQpHb9QgpmcKVT7  6X6m, ale w życiu, nie wszystko idzie zgodnie z planem. 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Potrzebny cennik.

Jako, że wkrótce zabieram się za przenosiny Audio do nowego kwadratu, czas pomyśleć co na ścianę za kolumnami?

Pochłaniacz, rozpraszacz czy połączenie obu, czyli hybryda. Wiadomo, że pomiar też się zrobi, ale coś mogę już zakupić na początek.

Co prawda, pierwsze miały być Cumulus Tri-Corner Bass Trap, ale tydzień (nawet więcej) przeleciał a odpowiedzi brak, więc trzeba patrzeć na nasz rynek.

Moze warto byloby założyć nowy temat w akustyce, bo Panowie znajacy sie na akustyce raczej rzadko zagladaja do innych tematow (takie wnioski wyciagniete zostaly z obserwacji tego forum). A jak wiadomo Oni najsxybciej Ci pomogą

Miro, masz słuszność, trzeba będzie tam się pofatygować.

PS O dziwo i z zaskoczenia, odezwał się dystrybutor na PL i podał cenę Cumulus Tri-Corner Bass Trap  -- "535,77 zł netto detal za opakowanie (2 sztuki). Oczywiście jako dystrybutor oferujemy rabaty"

Od początku tego roku trwa remont nowej fili Nautilusa w Wejherowie. Jeszcze nie otwarte oficjalnie, ale spędziłem tam dziś krótką chwilę (2h minęły nie wiem, kiedy) przesłuchując dwa zestawy.

Wzmacniacz Accu 600 + cd player też Accu na monitorach Dunaudio Confidence 20     Ehhh... pięknie to zagrało, ale bas chwilami na granicy przeciągania co przekazałem dalej i tak rozmowa poszła w akustykę. Musze przyznać, że pomieszczenia (obecnie są dwa) bez paneli czy bas trapów, ale się broni, owszem zasłon i firan więcej niż w przeciętnym pokoju, ale Właściciel powiedział, że to celowe, warunki odsłuchowe mają być jak w domu. A ten mały problem z niskimi to tylko zasługa bliskości monitorów do tylnej ściany z doświadczenia wiem, że to prawda.

Drugi zestaw to mono bloki i cd10 II Ayona + nie znane mi kolumny na ceramicznych membranach zagrało to trochę ciężko i już przeciągał bas, może trochę winy miała nie najlepsza realizacja na płycie, ale zmiana kabla zasilającego w CDku na świeżo dostarczonego Siltecha naprawiła ten mankament, czego byłem świadkiem. Ale o tym, że ten Cd lubi dobre kable to już wiedziałem z odsłuchu u mnie tego modelu Ayona, o czym zresztą już tu pisałem. W tym pomieszczeniu widać mocno nawiercany regips na suficie skrywający zapewne watę. 

Nic ... teraz czekać na oficjalne otwarcie, dowiedziałem się też ze jak sytuacja wirusowa pozwoli to szeryf Ayon`a obiecał odwiedzić ten salon osobiście. Po cichu liczę, że znajdzie się moja postać na pamiątkowym zdjęciu z tego wydarzenia w takim gronie.

Boguś