Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

19 minut temu, S4Home napisał:

 

Uruchomiliśmy nową stronę i jest koło niej trochę zamieszania.

Jak nie możesz przez niego to uderzaj do mnie to będę dzwonił raz za razem.

Piotr

Jeśli dobrze pamiętam, to tylko czekaliście aż dotychczasowa umowa o oprawę graficzną na stronie, dobiegnie końca.

checking........

Nooo!...... nowa strona robi wrażenie! Gratulacje! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

zamieniłem niebieskie na złote - strzałki widziałem, wtyki dokręcone.

ok. odpalaj. :)

Lutuje zawsze tak ,że jak są strzałki to zgodnie z ich kierunkiem od źródła / żyła gorąca , masa sygnałowa , ekran/  do wzmacniacza / żyła gorąca , masa sygnałowa/. Jak strzałek nie ma to identycznie tylko zgodnie z kierunkiem napisu na kabelku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek4446 napisał:

ok. odpalaj. :)

Lutuje zawsze tak ,że jak są strzałki to zgodnie z ich kierunkiem od źródła / żyła gorąca , masa sygnałowa , ekran/  do wzmacniacza / żyła gorąca , masa sygnałowa/. Jak strzałek nie ma to identycznie tylko zgodnie z kierunkiem napisu na kabelku.

Wiem o co chodzi, już to spotkałem kablach AQ Type4, strzałki są na wewnętrznej otulinie, ledwo widoczne, ale wiedziałem o tym i było chwile szukania i tak z 4,5m długości zrobiło się 4,20m - hehe..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie troch a w tym czasie złoty kabelek sobie "pograł" a więc ... ten ma trochę więcej niskiego basu fajny (pojęcie względne), lekko ocieplony i ma głębie, ale podejrzewam ze może to byś spowodowane delikatnym cofniecie przełom niskie - średnie.  Dalej -- Niebieski przewodnik bardzo subtelnie podkreślał soprany, ten robi to mocniej, ten zakres jest trochę oderwany od średnich tonów, jest więcej szeleszczenia na górze, daje to więcej aury w pokoju, tu jest blisko Posejdona. tak się zastanawiam czy nie jest to wina wtyków, chętnie bym posłuchał ten przewód na złoconych wtykach od Furu, moim zdaniem te lepiej tu pasują.

Ja wam wiadomo kolumny stoją pod ścianą a to wystarczy by wyłapać kłopoty z basem w kablach, zaś średniak Alnico znajdzie wady w barwie średnicy -  zimna/ciepła, no i wysokie tony....  na które jak wam wiadomo jestem wyczulony, tu żadne zapiszczenia czy szeleszczące głoski nie przejdą bez cenzury.

@tomek4446 Na razie niebieski wygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem brązową łączówkę RCA - wysokie tony znów dały znak, to podobna skala ataku co złoty przewodnik, niestety ten zakres jeszcze ingeruje w średnice, muzyka, wokal, tonowo brakuje tu dociążenia. Dolny zakres kontrolą i szybkością pod niebieski kabel, ale basem sypie oszczędnie, tylko jak musi. Wszystkie 3 nie potrafią wypełnić dźwiękami pokoju jak to robi PAD, tu bardziej dźwięki trzymają się kolumn.

Z tych trzech wybieram niebieski, o którym pisałem, że niczym się nie wyróżnia, co może okazać się zaletą i tak właśnie się stało.

Dziś już nic nie zrobię, ale jutro nagram ten sam song na wszystkich kablach.

@tomek4446 tylko musisz wybrać który to song mam zarejestrować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia  Widzę ze Twój wątek został przyblokowany, czy chcesz coś dodać od siebie w związku z tym zdarzeniem?

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Bogusław, wybierz coś sam, coś co znasz najlepiej.

Niebieski powiadasz? A mówią, że kasa nie gra :) 

Bedzie ciężko z wyborem, więc idę szukać "odważnego" nagrania .......                                               a może jakieś propozycje z forum? 

Nie wiem kto tak mówi ze kasa nie gra? bo ja jestem innego zdania, dla ścisłości dopowiem, że brązowy jest najsłabszy z tej trójcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem kto tak mówi ze kasa nie gra?

Nikt tak nie mówi. Kosmiczne technologie zastosowane w produkcji najlepszych kabli muszą przecież kosztować 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Bedzie ciężko z wyborem, więc idę szukać "odważnego" nagrania .......                                               a może jakieś propozycje z forum? 

A może....

America the Beautiful - Black Label Society?

3 gitary. Najpierw z lewej za kolumna (drugi plan), później srodkowa- bliżej- (czasem jakby lekko na prawo zachodzaca)- (pierwszy plan), jednoczesnie w tle głęboko subiektywnie trzecia daleko z prawej (trzeci plan) w miedzyczasie dochodzi "tło" oscylujace pomiedzy planami drugi i trzeci i pełzajace z lekka w kanały lewy/prawy- taki fajny utworek z fajną głębią.

Tak to ja słyszę... - być może mam uszkodzony sprzęt, lub co gorsza uszy :/

A najlepsze jest to że sa idealnie odseparowane od siebie i każda jest sugestywnie inna i oddalona od pozostałych.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie po korekcie stron, odbył się zapis roboczy grania z moich kolumn. Po długim czasie użyłem mojego  Novox NC-1 Black USB który był celowo zakupiony do projektu https://www.youtube.com/channel/UCGEzmJJp1ONIbEPoWPe_Kxg do którego dostałem zaproszony by omówić sprawę różnych wydań tej samej płyty CD - podobieństwa i różnice, ...... jakoś do dziś nie skorzystałem z zaproszenia, ale ono nadal jest otwarte, więc nie mówię, "Nie".

Polecam posłuchać paru wywiadów ......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrze, wygląda na to, że oni "bardzo mocno"(chyba pod naciskiem) wspierają 10-ke, wszystkie wcześniejsze wersje zniknęły, na szczęście Tomek znalazł w swoim archiwum dyskowym te pierwsze wersje i dziś się tym zajmę, jednocześnie wczoraj instalowałem potrzebne programy do uruchomienia DDR24 z DL3 na laptopie, który posiada owy wymagany system do optymalnej pracy w środowisku Dirac Live. 

IMG_20210708_133036.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...