Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ale będę walczył

Dasz radę, ale to kwesti nastawienia. Podchodzisz troche do DL jak do jeża, ale myślę, że naprawde warto, w szczególności w tak trudnym akustycznie pomieszczeniu jak Twoje.

Widziałe u Ciebie na zdjęciu duuuży fotel skórzany. Gdzieś na formu przeczytałem, że warto, w trakcie pomiarów położyć na niego jakiś ręcznik, koc co by nie był dodatkowym źródłem rezonansów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie racje ..., podoba mi się obecne granie i nie wiem, czy chce je zmieniać, jak wiecie dzięki Nautilus (a wcześniej inne salony i u Bazodrur) podsłuchuje co nieco i tak jak pisałem wcześniej "mała namiastki tego grania mam u siebie" ale by było lepiej trzeba niestety wymienić cały sprzęt i tyle, aaaaaa ....  pamiętajcie ze zmieniam lokum na inne .... tylko nie wiem jeszcze, kiedy   (teraz/dziś, by ocieplić dobudówkę to i 40k nie starczy - to największy wydatek - na raz))

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w salonie, gdzie sprzęt stoi, takie miejsce odsłuchowe, jest lekko umowne, to co dobre u mnie to Heco nie są jakoś bardzo kierunkowe co sprawdziłem, odchyłka rzędu jednego siedziska w lewo czy prawo nie czyni spustoszenia w odbiorze wysokich tonów. Gdy Jarek testował małe Heco R3 to zapytałem czy dużo traci z dźwięku przechodząc przez pokój od jednej do drugiej? ale nie doczekałem się odpowiedzi, u siebie wiem ze gwizdek Heco dobrze promieniuje na boki (co sprawdziłem mik. + RAW) ........

...... co innego, gdy mamy pomieszczenie dla siebie i fajny fotelik dobrze ustawiony.

 

Czekam na potwierdzenie i może będę jechał w pewne miejsce, co skutecznie wstrzyma dzisiejsze prace na konfiguracją DL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czekam na potwierdzenie

Masz trzy opcje pomiarowe. Dla fotel, wąskiej sofy i szerokiej. Przy tej ostatniej teoretycznie ma największe pole do zmiany położenia miejsca odsłuchowego. Pozatym zasady są takie same jak dla słuchania bez DSP. Zmiana miejsca odsłuchu zmienia odbiór dzwięków.

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

co innego, gdy mamy pomieszczenie dla siebie i fajny fotelik dobrze ustawiony

No tak. Nie da sie ukryć, że to opcja optymalna. Mi np. musi wystarczyć krzesło 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

Masz trzy opcje pomiarowe. Dla fotel, wąskiej sofy i szerokiej. Przy tej ostatniej teoretycznie ma największe pole do zmiany położenia miejsca odsłuchowego. Pozatym zasady są takie same jak dla słuchania bez DSP. Zmiana miejsca odsłuchu zmienia odbiór dzwięków.

No tak. Nie da sie ukryć, że to opcja optymalna. Mi np. musi wystarczyć krzesło 🤪

A to dobrze, że jest taka możliwość wybory wielkości sofy - skorzystam - 

Krzesełka zawsze można zamienić na fotel, to to będzie na +, co innego w drugą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A to dobrze, że jest taka możliwość wybory wielkości sofy - skorzystam - 

Moja sofa nie stoi centralnie na wprost kolumn , jest lekko przesunięta. Najlepsze rezultaty uzyskałem gdy robiłem pomiary " dla fotela" , choć zaznaczam , że wówczas zawęża się tolerancja zmiany miejsca odsłuchu. Najszerzej jest faktycznie jak robimy 17 pomiarów " dla 2 os. na sofie ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniknął problem z głosem już na wzmacniacz-kolumny, ale telekonferencja z Tomkiem i jego dobra pamięć zaradziły problemowi.

Tak, oczywiście zrobię, bo pierwszy był zakłócany przez otwarte okno (przejazd samochodu,) czy suczka, która otworzyła drzwi w trakcie pomiarów i ... sobie poszła, a drzwi półotwarte zostały.  Kto ma cierpliwość to zapis co powiedziała żona, która nigdy nie słucha muzyki, nie interesuje jej co tam zmieniam, która tylko ogląda swoje programy w TV.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski znalazłem instrukcję do pierwszej wersji DDRc z DL. / załącznik/. Dzisiaj robiliśmy ustawienie trochę chaotycznie , proponuję jutro na spokojnie zrobić to jeszcze raz wg. instrukcji. Pierwsza sprawa to zainstalowanie oprogramowania DDRC i DL. / zdjęcie 1/. jak przejdziesz do ostatniej pozycji czyli XMOS_Firmware dla windows to w powstałym okienku / zdjęcie 2/ , otwórz i zainstaluj plik bin ten na dole / zdjęcie 3/. W ten sposób będziesz miał zainstalowane pełne oprogramowanie na DDRC-24. Przed pomiarami wyłączasz w aplikacji DDRC , Dirac Live / klikasz by wyłączyć/, Po pomiarze i zapisie do slotu , musisz włączyć filtry / zdjęcie 4/. Przeczytaj instrukcję / jak coś to da się skopiować do tłumacza google :) /.

Powodzenia.

dL11.jpg

DL12.jpg

dl223.jpg

DL1.jpg

miniDSP DDRC-24 User Manual.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, mówiłeś ze wgrałeś już najnowszy frimware, więc nie mam tu nic do wgrywania. to to samo co aktualizacja napędów CD-ROM czy nowy bios do PC, ostatni zawsze jest najlepszy, usuwając drobne błędy (np. złe sterowanie wiatrakiem na procesorze), czy w CD-ROM/DVD powiększają bazę płyt cd tak by nagrywarka prawidłowo rozpoznawała max prędkość nagrywania...  dobra ... dla pewności ponownie wgram ten z wersji 1-13  // Plugins tez wgrałem z wersji 1-13 wpierw odinstalowując ten z wersji 1-9 tak jak zalecają. Przestawiłem też -5dB na 0dB, bo była dyskretna różnica pomiędzy Posejdonem na skrzyneczką, teraz powinno być dobrze. // miałem tez źle ustawiony poziom wyjściowy w DL i wzmacniacz musiał pracować na 100% a i tak całkiem nie mieściłem się w zielonym (optymalnym) polu -- już zrobiłem korektę. To chyba na razie tyle, przeglądam jeszcze raz wszystko.

 

 

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy pomiar to same kłopoty albo poziom siły głosu za niski, albo zbyt dużo próbek w pamięci, do tego dziś wyjątkowo mocno jest spadek napięcia co słychać na kolumnach przy wysokim Volume. Podsumowując .... dziś wolna sobota i koniec! a tak poważniej podejrzewam o obecne kłopoty, to nowsze oprogramowanie, posiedzę trochę poczyszczę PC i wgram ponownie to pierwotne .. bo wczoraj z pomiarem nie było żadnych zakłóceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

bo wczoraj z pomiarem nie było żadnych zakłóceń.

Walcz dalej :)

Na pocieszenie powiem Ci , że 22D jest dużo prostsze w obsłudze oczywiście pod warunkiem , że masz Win 10. Wgrywasz aplikację i DL. Na aplikacji wciskasz połączenie z DL , łączy się sam , robisz pomiary , zapisujesz w slotach i koniec. Dzisiaj rano przed robotą robiłem pomiary dla nowego ustawienia kolumn i od "0" do posprzątania po pomiarach zajęło mi to 17 min. DDRC -24 jest bardziej rozbudowane , może pełnić funkcję zewnętrznej zwrotnicy , ma DAC-a i może służyć do korekcji suba. Ale nie jest to kosmiczna technologia , do opanowania , łatwiej jest jednak wg. mnie na Win 10 :)

9 minut temu, Asia napisał:

Czy nie lepiej wieczorem robić pomiary?

Najlepiej to jest wtedy jak nie ma nikogo w chałupie :) Wieczorem to muszę się dogadać z żoną i ....psem :)

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych próbach nie udało się zrobić pomiaru, nie będę wnikał w szczegóły.

Na dziś rezygnuję ...  w poniedziałek podłączę się jeszcze do laptopa z Win10 i najnowszej wersji DL3 + soft do DDR24

-----------------

Podsumowanie z wczorajszego odsłuchu

A więc, sam charakter dźwięku nie wiele się zmienił, jest ogólnie podobny do tego co mam na co dzień, nie wiem, jak jest u innych? czy przez DDR maja lepszy wokal czy uspokojoną górę? czy większy, czy mniejszy bas? wchodząc w szczegóły ... dźwięk jest bardziej oczyszczony, ktoś pozabierał jakieś niepotrzebne furczenie z basu, jego nerwowość, teraz jest po prostu "czyściej" kolejna rzecz to wyrazistość wokalu i instrumentów ...  tak, jest poprawa, lepiej słuchać wszelkie zakończenia słów, czy szczegółowość instrumentów, ALE ...  wszystko tu straciło lekko dociążenie, brakuje tej pełności w dźwiękach, no i został nam wysoki zakres .. tu o dziwo mam więcej delikatnego zapiszczenia, kto przesłuchał test domowy nagrany fonem - funkcja "dyktafon" pewnie też to usłyszał. Ostatnia rzecz to obrazowanie 3D, niestety na skrzynce tracę to dodatkowe coś, podejrzewam, że to odbicia wtórne dźwięku od ścian, ale one dają fajną aułrę i dźwięk jest w całym pokoju, a po skrzynce tylko od miejsca odsłuchu to pół okrąg, niestety, ale płyta "Amused To Death" mocno tu ucierpiała.

Są dwie rzeczy, o których chce powiedzieć, a które mogą mieć wpływ na to co usłyszałem i opisuje ... pierwszy do DAC w skrzynce, tu upatruje części problemów, innym czynnikiem są połączenia i Toslink przed skrzynką i RCA za skrzynką, po pierwsze brakuje mi Harminix  którego dobrze znam a inna sprawa to różnica pomiędzy RCA a torem na kablach XLR, każdy kto używa XLR wie co wnosi ich używanie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...