Skocz do zawartości

KD do 10k - 7.1.2 czy 5.1.4 a może 7.1.4; jakie ampli i kolumny


tsx

Recommended Posts

Witam :)

Cieszę się, że jest takie merytoryczne forum. Przeczytałem wiele wątków i komentarzy ... i mimo, że moja zagwozdka jest pewnie pospolita ... to nie znalazłem najlepszego rozwiązania, aktualnego na dzień dzisiejszy.

 

# W IMIĘ ZASAD

1. Kategoria: Kino domowe z atmos
2. Kwota: 8 max 10k (gdy będzie warto to 10+ rozłożone w czasie)
3. Sprzęt: Raczej nowy ... ale może być używany
4. Sprzęt towarzyszący: bez bagażu :)
5. Powierzchnia: ~20m2 w open space
6. Długość użytkowania: raczej raz a dobrze (jestem laikiem nie audiofilem ... na razie)
7. Funkcjonalność: dźwięk przestrzenny (podłączenie pod TV z ARC pod który są podłączone wszystkie inne źródła) ew. płynna współpraca z Harmony HUB
8. Miejsce: Kraków
9. Zastosowanie: film i gry ... muzyka w tle do pracy (głównie filmowa i jazz)

 

# INTRO
Zależy mi na znalezieniu najlepszej jakości w rozsądnej cenie.
Max bangs for the bucks.
Optimum, punkt przełomu - dojście do momentu w którym cena zaczyna rosnąć szybciej od jakości.
Jakości dla laika nie audiofila. Dziś zadowalam się pierwszą edycją zestawu Genius 5.1 i przyszedł czas by poczuć o co c'mon tym wszystkim audiofilom (bez urazy ;) ... a wręcz przeciwnie :) ).

Układ obszaru odsłuchowego - nie ma co liczyć na jakąkolwiek harmoniczność - trzeba założyć najgorszy wariant (stąd liczę na takie AccuEq).

 

## FORMAT
7.1.2 czy 5.1.4 czy może 7.1.4?
Patrząc na ceny ampli 11.2 vs 9.2 - myślę o układzie 7.1.2 lub 5.1.4
Który wybrać? Dlaczego?
A może jest istotna różnica i warto dołożyć do 7.1.4 ... Auro-3D?

 

## AMPLI
Wstępnie wybrałem 3 modele:
- Onkyo TX-NR787
- Onkyo TX-RZ730
- Pioneer VSX-LX303

Jaka jest różnica pomiędzy NR787 a RZ730?

1. Wiem, że pierwszy jest (jeszcze) w PL niedostępny.
Czy i dlaczego warto dołożyć do RZ730?
Czym różnią się serie NR i RZ (poza gwarancją)?

2. Kiedy można się spodziewać dostępności NR787 w PL?

3. Na ile system kalibracji w Onkyo jest istotnie/praktycznie lepszy/gorszy od Pioneera?
(moją wiedzę czerpałem z: https://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/pioneerelitevsx-lx303)
Czyli na ile czekać na NR787, a na ile brać LX303?

 

## KOLUMNY
Oczywiście kolumny sufitowe będą montowane na/pod sufitem (bez odbijania dżwięku).

Przeglądając forum wybrałem wstępnie kolumny (mające w serii kolumny atmos):
- Magnat Shadow 207
- Jamo S 807 HCS
- Dali Zensor

1. Czy można zastosować normalne kolumny satelitarne (może mniejsze) jako atmos?
2. A może kolumny do atmos innego producenta?
3. Czy Sub powinien być z serii?

 

### INNE
Kable, ustawienie, montowanie, kalibracja
... ale to później.

 

Będę wdzięczny za pomoc :)
Zwłaszcza, że z natury jestem perfekcjonistą i pewnie będę deliberował najmniejsze detale ;) 

Edytowano przez tsx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Zacznę od tego że chyba niema sensu rozpisywać się nad technicznymi różnicami w ustawieniach dźwięku wielokanałowego o tym można przeczytać na wielu stronach choćby http://dolbyatmos.eu/   zacznę od amplitunerów i tu porównanie modeli Onkyo NR787 a RZ730. Niestety jak Pan wie tego pierwszego niema  na naszym rynku więc trudno o jakiś konkretny opis czy różnice w brzmieniu, mogę tylko pokusić się o porównanie samych serii produktowych czyli serii NR I RZ . Seria NR to amplitunery budżetowe firmy Onkyo dla klientów mniej wymagających pod kątem szeroko rozumianego brzmienia-chodzi głównie o dźwięk stereo ale też w mniejszej mierze wielokanałowy. Oczywiście funkcjonalność, wyposażenie i możliwości pod wieloma względami są porównywalne ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Amplitunery z serii RZ to urządzenia posiadające poza większą mocą, czy większą ilością złącz oparte są na wyższej klasy komponentach, przetwornikach C/A  dzięki którym możemy również cieszyć się zdecydowanie lepszym dźwiękiem stereofonicznym. Podsumowując jeśli zależy Panu na większej dynamice i lepszym dźwięku stereo zdecydowanie polecam kupno wyższych serii amplitunerów bez względu na markę. Jeszcze co do kalibracji to oczywiście jest jak najbardziej potrzebna ze względu na rozmieszczenie kolumn, akustykę pomieszczenia itd. Pytanie czy któraś jest lepsza-gorsza chyba nie mam na to jasnej odpowiedzi - po prostu powinna być wykonana. To samo tyczy się amplitunera Pioneer VSX-LX303, która plasuje się w amplitunerach średniej klasy i bliżej mu do modelu Onkyo TX-RZ730 niż amplitunerów z serii NR. Co do kolumn to z wymienionych przez Pana postawiłbym zdecydowanie na Dali Zensor jedne z najbardziej popularnych w tym przedziale cenowym kolumn, cenione przez posiadaczy zestawów stereo jak i kina domowego. Na koniec subwoofer, który dopełnia całość ale może być innej firmy i tu oczywiście jest kilka ciekawych propozycji-Jamo J 12 Sub, Klipsch R-12SW czy Dali Sub E-9F.

Pozdrawiam Marcin

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry budżet na fajne KD , co do ampli podstawowe pytanie czy lepiej dopłacać 1000zł , czy dorzucić to w kolumny ? Co da lepszy dźwięk ? ;) Amplitunery przeważnie zmieniają model co roku , kolumny co ~10 lat , to taka mała podpowiedź o utracie wartości.

Ja bym wybrał onkyo serii NR i wziął lepsze fronty , q21 ma ciekawy setup (do tego oczywiście potrzeba sub-a)

https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr686-heco-aurora-700-300-center-30.html

ewentualnie (+ ampli + sub)

https://s4home.pl/produkt/zensor-71vocal/

możesz też dobrać kolumny różnych firm (ja tak np. mam) ;) 

Przy 7.1.2 , lub 5.1.4 nie wiem czy złoży się ciekawe KD w tym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sufit moga byc zwykle glosniki.  Ja mam np. Heco 200f.

 

Subwoofer nie musi byc tej samej firmy. Najlepsze subwoofery produkuja firmy, ktore nie maja nawet zwyklych glosnikow w ofercie. 

Do kina polecalbym poszukac uzywanego velodyne eq 12 maxxx, lub Klioscha 112sw, 115sw,  (BK, SvS to juz drozsze suby).  Velodyne jest o tyle dobry ze ma wlasna kalibracje, a amplitunery onkyo podobno do kalibracji suba sie nie nadaja 

 

Jakbys chcial najtanszy amplitunet, z najwiekszymi mozliwosciami to jest to Marantz 7010 i nowsze.  Idzie wyrac wzglednie tanio (uzywke) i masz mozliwosc  rozbudowy 7.2.4

 

Glosniki, obadaj firmy Heco.  Mysle ze spokojnie wciagna nosem te zensory. Heco tez ma Najtansze/najlepsze glosniki. 

10 000 niby duzo ale jak madz kupic suba - 2000zl, avr 4000 - 5000zl  to juz ci skromna sumka zostaje na glosniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz projektor 4k za 5000zl....  za tyle dobry fullHD uzywany kupisz. 

 

Wszystie filmy akcji przez czolowe wytwornie robione sa na dzien dzisiejszy w atmosie. Sprawdz sobie dane statystyczne. 

 

Czy mozesz podac przyklad filmu w atmosie 5.1.2 lub 5.1.4?  Bo wydaje mi sie ze takowych nie ma.

 

Cos mi sie wydaje ze za duzo gazetek sie naczytales. Piszesz same glupoty. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie atmos obsługuje wiecej glosnikow. Najczesciej  z tytulem filmu jest zapis "atmos 7.1" _co to dokladnie oznacza? 

Projektor mam za 3tys. Full hd i jest naprawde dobry. 4k sa za okolo 5500 i w recenzjach mozna przeczytac, ze sa porownywalne czesto do tych duzo drozszych. Jesli ty masz wyczulone oko to podejrzewam, ze nie rozgladasz sie za tanszymi projektorami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, modelarz01 napisał:

Faktycznie atmos obsługuje wiecej glosnikow. Najczesciej  z tytulem filmu jest zapis "atmos 7.1" _co to dokladnie oznacza? 

Projektor mam za 3tys. Full hd i jest naprawde dobry. 4k sa za okolo 5500 i w recenzjach mozna przeczytac, ze sa porownywalne czesto do tych duzo drozszych. Jesli ty masz wyczulone oko to podejrzewam, ze nie rozgladasz sie za tanszymi projektorami :)

Dolby Atmos technology allows up to 128 audio tracks plus associated spatial audio description metadata (most notably, location or pan automation data) to be distributed to theaters for optimal, dynamic rendering to loudspeakers based on the theater capabilities. Each audio track can be assigned to an audio channel, the traditional format for distribution, or to an audio "object." Dolby Atmos by default, has a 10-channel 7.1.2 bed for ambience stems or center dialogue, leaving 118 tracks for objects.[5]

 

Na temat projektorow szkoda pisac.  Poczytaj i poszukaj wyrazu "natywny" wiele on ci wyjasni. 

Bo dzisiaj 4K 8k 16k nawet milion "k" zrobie ci z rozdzielczosci 640x480 za pomoca kopiowania pikseli. I bedziesz dumny z Naklejki 4K na twoim projektorze. Powtarzam z NAKLEJKI, bo jakosciowo takie cos moze byc gorszym badziewiem niz twoj projektor FullHD za 3000zl (inna jasnosc  kontrast kosztem kopiowanja pikseli). Tez mam projektor za 3000zl.

 

Jak widac naklejki dzialaja, bo sprzedawca i reklamy zrobia z ludzi idiote i sie sprzeda.  Bo przeciez 4k lepsze od FullHD, 8k lepsze od 4k itd... 

 

Edytowano przez lolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo po czesci masz racje. Wymienilem odtwarzacz filmow na nowszy. Dzwiek i obraz nic sie nie zmienilo. Jedynie odtwarzacz plynnie odtwarza filmy full hd w 99,9% wczesniej jakies 95%. I lepszy procesor odtwarza plynnie filmy z serwera nas oraz pusci dzwiek atmos. 7.1 dlatego tez o tym pisalem m.i.n. Nikektore odtwarzacze puszcza filmy w systemie atmos np. 7.1 jak moj odtwarzacz. Dune solo lite. W ustawieniach to max 7.1 dzwiek mam z amplitunera 5.1.2 

Amplituner tez wymienilem dlatego zeby obslugiwal atmos. Ale bez fajerwerkow. Akurat na naklejki sie nie jaralem tylko na atmosa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2018 o 14:33, lolo2 napisał:

Na sufit moga byc zwykle glosniki.  Ja mam np. Heco 200f.

 

Subwoofer nie musi byc tej samej firmy. Najlepsze subwoofery produkuja firmy, ktore nie maja nawet zwyklych glosnikow w ofercie. 

Do kina polecalbym poszukac uzywanego velodyne eq 12 maxxx, lub Klioscha 112sw, 115sw,  (BK, SvS to juz drozsze suby).  Velodyne jest o tyle dobry ze ma wlasna kalibracje, a amplitunery onkyo podobno do kalibracji suba sie nie nadaja 

 

Jakbys chcial najtanszy amplitunet, z najwiekszymi mozliwosciami to jest to Marantz 7010 i nowsze.  Idzie wyrac wzglednie tanio (uzywke) i masz mozliwosc  rozbudowy 7.2.4

 

Glosniki, obadaj firmy Heco.  Mysle ze spokojnie wciagna nosem te zensory. Heco tez ma Najtansze/najlepsze glosniki. 

10 000 niby duzo ale jak madz kupic suba - 2000zl, avr 4000 - 5000zl  to juz ci skromna sumka zostaje na glosniki. 

Ja zakupiłem Heco Aurora 700 5.1 biały kolor + onkyo 686 i jestem bardzo zadowolony:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze komentarze :) 
Dzięki Marcin z Q21 - widzę, że macie naprawdę duży wybór :)
Dzięki Piotrek z S4Home - do Was zaś faktycznie mi bliżej :)

Zanim się zdecyduję jednak na odsłuch - to chciałbym wszystko wiedzieć i być przygotowanym.

Widzę po Waszych komentarzach, że raczej budżet to będzie 10k+ (podnieśmy poprzeczkę do max 15k).
Nie odpisuję też na każdy koment osobno ... ale zważyłem wszystko i (syntezując) dowiedziałem się od Was że:


## FORMAT
:( ... tu akurat nic - dalej nie wiem co lepiej: 7.1.2 czy 5.1.4 (czy skokowo droższe 7.1.4)?
(znam technikalia - lecz zależy mi na inf. praktycznej - gdzie więcej dobrych filmów?, co brzmi subiektywnie lepiej?, co Wy byście sobie ustawili na moim miejscu?)
A z racji układu mieszkania (wygodniej mi zamontować coś na suficie niż postawić na podłodze obok/z tyłu) - szala przechyla się na 5.1.4
(chyba, że surroundy odbijane od podłogi ;) - no bo skoro można od sufitu ... :D - ok, żartuję)


## AMPLI
Na razie zmieniłem front i optuję za Onkyo TX-RZ730.

TX-NR686 - ma tylko 7.2 :( - a ja chcę coś czego nie wymienię przez kolejne lata (takie raczej na wyrost) ...ale wnioskuję, że to klasa NR787 - czyli jeśli wezmę RZ to będzie tylko lepiej.

TX-RZ730 vs TX-NR787 (vs VSX-LX303)
"RZ oparte są na wyższej klasy komponentach, przetwornikach C/A dzięki którym możemy również cieszyć się zdecydowanie lepszym dźwiękiem stereofonicznym"
... i ma dwa kanały procesowane więcej (od ww. NR i LX).

Czyli de facto TX-RZ730 to 9.4 (9 kanałów wzmacnianych + dodatkowo 4 procesowane) ... to ew. w przyszłości pozwoli mi na podpięcie wzmaka stereo do frontów i zrobienie zarówno uczciwego stereo jak i systemu 7.2.4 czy Auro-3D z VoG czy innego na 13 głośnikach)

Myślę, że wyższa jakość komponentów + dwa kanały procesowane więcej - przekonuje mnie by dołożyć te 600 PLN do RZ (w stosunku zarówno do NR jak i Pioneera [notabene rozumiem, że Pioneerowi bliżej do NR nie RZ {cena, funkcjonalność i fakt że obie firmy to już jedna ... Onkyo}]).

No chyba, że mnie przekonacie, że lepiej dołożyć 1k+ i zamiast Onkyo TX-RZ730 pomyśleć o takim używanym Marantz 7010 (z Audyssey XT32). Hmm!?


## KOLUMNY
Atmos i sub - może być z innej firmy.
Magnat i Jamo widzę, że poległy względem Dali i Heco.

Zostają na placu broni:
Dali Zensor 7/1/Vocal (+ Sub E-9F {piękny!} + 4*atmos) ... albo (choć designersko słabsze) to "wciągające (Dali'ch) nosem" ...
Heco Aurora 700/300/C30 (+ SUB 30A + 4*atmos: Heco 200f / AM 200)
-  oba za niecałe 10k w cenach sklepowych.

A ... czym różnią się takie Heco Aurora 700 od Heco Victa Prime 702 (drivery podobne, efektywność podobna, drugie trochę mniejszy rms ... samo Heco pozycjonuje Victa wyżej ... a cena odwrotnie ... 30%! różnicy dla Victa)?
Na mocy mniej mi zależy (w trosce o sąsiadów ;) i pamiętając, że będą napędzane z wielokanałowego [w domyśle słabego] ampli) niż na jakości.
(tym pytaniem, chciałbym też zbudować listę czego warto odsłuchać - zarówno by zbudować sobie experience w nowej dziedzinie ... jak i wiedzieć co kupić dziś i o czym myśleć na przyszłość)

Oraz analogicznie, czym poza "mocą" (na której mi nie zależy) różnią się Dali Zensor 7 vs Zensor 5?


## SUB
(wydzieliłem z kolumn - bo jak piszecie to czuję, że to osobna kategoria "wagowa" ;) )
... i ew. powinienem pomyśleć o osobnym subie: Velodyne (EQ-MAX12), Klipsch (R-12SW/112SW)

Czy warto (w stosunku do takiego Dali SUB E-9F czy Heco Aurora Sub 30 A) dołożyć praktycznie 2k na np. taki Velodyne EQ-MAX12?

Edytowano przez tsx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź przygotowany na odsłuch. A nie czytanie w sieci. Patrzysz na model rz730 do którego bym w życiu nie dołożył. Onkyo to albo 686 albo rz830 tak jest już od wielu lat.

Już nawet 6012 albo 6013 jest idekawsza od 730. Ale tego się nie dowiesz jak nie porozmawiasz z kimś. Mogę ci pokazać układ atmosa. Później możemy cie odwiedzić i zobaczyć jak u ciebie ugryźć rozmieszczenie sprzętu. 

Aurora 700 to znacznie wyższą seria od prime 702. To tak jakbyś pytał czym różni się opel corsa od opla Insignia. No różnica jest i to znaczna. 

Zensor 5 to kolumny przeciętne troszkę nijakie, 7 zjadają je pod każdym krokiem. Przetrzeni, żywiołowości , dynamiki.

Sub??. Ehhh tych pytań po tldrpdze będziesz miał jeszcze wiele. Na forum to nie przejdzie. Chyba że jesteś człowiekiem który lubi ryzyko i wybierze na ślepo. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Trzeba odsluchac. Sprawdzic twoj pokój ile glosnikow ppmiesci i gdzie itp... 

Z subwoferem to sprawa skomplikowana. U mnie np. Jak umieszcze suba w dowolnym miejscu to wrazenie, ze jest fajnie i w sklepie pomyslalbym, ze kosztuje okolo 1000zl. Jak ustawie w miejscu wg. Kaukulatora link kiedys podawalem to jest ogromna roznica i wrazenie, ze w sklepie moglby kosztowa 2-3tys. To tak w skrocie :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bądź przygotowany na odsłuch

Przygotowuję się ... całym ciałem/słuchem i duszą :)

Cytat

rz730 do którego bym w życiu nie dołożył. Onkyo to albo 686 albo rz830 tak jest już od wielu lat

przecia ... :o ... RZ730 ledwo co wyszedł ... ale ...
(ok ważne jest dla mnie min 9.2 ... ale ew. może ... może być ten Marantz 7010 - ma w sumie chyba 9.6)

Ważne jest to, że nie kupuję KD by otoczyć się kilkama kolejnymi przedmiotami ...
... zakup KD dla mnie to "Experience" wejścia w to co czują Audiofile
Bardziej chcę doświadczyć (lub wykluczyć - jeśli moje ucho jest z dolnego decylu) ... czym jest dźwięk niż nabyć kilka pudełek.

W każdym razie Piotrek, Marcin  - wybiorę się do któregoś z Was na "cały dzień" ... byście nauczyli mnie czym jest Dźwięk (z dużej D) i może zrobili ze mnie ... audiofila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny, ktore wedlog mnie warto przesluchac i ktore mozna nazwac swietnymi to:

Heco aurora - niemieckie granie z podkreslonym dolem.  Mam cale kino na heco. 

Klipsch rp 260 / 280 - amerykanskie granie z efektem wow (typowo do kina)  podkreslony dol i gora. 

Tannoy Mercury lub XT8F - Angielskie kulturalne granie. Podobno swietnie sprawdzaja sie w stereo. 

Dali Zensor 7 - to juz dla mnie dziadki, byly jedne z najlepszych w swojej klasie, ale mysle ze ich czas swietnosci mija. 

Monitor Audio Silver - to moze byc czarny kon, ostatnio kilku znajomych kupilo wlasnie je. Nie Wiem jak graja. 

Mozna pokusic sie o glosniki Pylon, Indiana, magnat i wiele wiele innych.

 

Powyzsza lista kolumn to moje takie ABC odsluchow. Kazdy glisnik inny, inne wykonczenie, inne granie.   Oczywiscie mamy drozsze kolumny, ale czy warto do kina? A tym bardziej czy warto dla kogos kto bedzie wszystko puszczal z avr w pokoju nie przystosowanym akustycznie.? Mysle ze nie. Mysle ze w mieszkaniu nie jestesmy w stanie wykozystac potencjalu pozyzszych kolumn. 

 

Pamietaj aby czytac wszystkie te posty z przymrozeniem oka. Aby to byl tylko punkt odniesienia, aby cie w sklepie w balona nie zrobili. 

 

Nie wypada reklamowac nikogo, ale smialo moge napisac ze s4home to dobre chlopaki. Mam u nich troche pieniazkow wydane i jeszcze zlego slowa o nich nie slyszalem. 

 

 

ps. napisales:

"Czyli de facto TX-RZ730 to 9.4 (9 kanałów wzmacnianych + dodatkowo 4 procesowane) ... to ew. w przyszłości pozwoli mi na podpięcie wzmaka stereo do frontów i zrobienie zarówno uczciwego stereo jak i systemu 7.2.4 czy Auro-3D z VoG czy innego na 13 głośnikach)"

 

Pamietaj ze AURO posiadaja amplitunery ze stajni Denon i Marantz.  Na onkyo nie zrobisz Auro. 

 

Kolejne pytanie czy 7.1.2 czy 5.1.4.  Jak dla mnie 7.1.2 jest lepsze ale jezeli nie masz jak rozstawic 7 kolumn, to w zupelnosci wystarczy 5.1.4. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zakupić zestaw do sluchania muzyki i filmów z czasem do rozbudowy na 5.0 lub 5.1.Jakie Kolumny przednie i amplituner doradzacię ,muzyka różna. Ktoś mi doradził  Onkyo TX-RZ830 i do tego KEF Q950 co oty zestawieniu powiecie. No jeszcze sam się nakręciłem na  amplituner Cambridge CXR120. Napiszcie który byście mi doradzili . Dzięki i czekam na odpowied

Edytowano przez nowy55555
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nowy55555 napisał:

Witam chciałbym zakupić zestaw do sluchania muzyki i filmów z czasem do rozbudowy na 5.0 lub 5.1.Jakie Kolumny przednie i amplituner doradzacię ,muzyka różna. Ktoś mi doradził  Onkyo TX-RZ830 i do tego KEF Q950 co oty zestawieniu powiecie. No jeszcze sam się nakręciłem na  amplituner Cambridge CXR120. Napiszcie który byście mi doradzili . Dzięki i czekam na odpowied

Spróbuj utworzyc nowy temat w dziale kino domowe. To ulatwi tobie i innym zeby ci pomoc. Ten watek jest utworzony przez innego użytkownika :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze porady ... przemyślałem dokładnie wszystko co mi napisaliście i ...

Zdecydowałem się wstępnie na zestaw 5.1.4

Dzięki @lolo2 i @modelarz01 za wskazanie jaki format lepszy - to coś czego nie można łatwo znaleźć w sieci ... ale postaram się kupić takie satelity by mogły być zarówno na suficie jak i z tyłu (bym mógł przetestować sobie w domu 7.1.2 vs 5.1.4 - i zdecydować ostatecznie czy pierwszy jest na tyle słyszalnie lepszy by postawić kolumnę na środku pokoju do 7.x.x albo ostatecznie dokupić wzmacniacz stereo i postawić pełne 7.1.4 ... a jak bym się zdecydował na Marantz/Denon postawić ew. 10.1 Auro-3D.

Achh ... a wiecie może (lub wiecie kto by wiedział) jakby się uplasował Auro-3D 10.1 w tym zestawieniu formatów co podał @modelarz01 (i czy w ogóle jest sens - mając na uwadze słabą dostępność Auro-3D i efekt skalowania dźwięku obiektowego do tego formatu w stosunku do Atmos 7.1.4)?

A jako zestaw referencyjny wybrałem (ew. po posłuchaniu pozmieniam)
Amplituner Onkyo TX-RZ730 oraz Heco Aurora 700/300/C30/SUB30A/4*AM200

Thx :)

ps
@S4Home jeśli rz730 to jakość nr6xx tylko z większą ilością kanałów. A nr6xx mi tu polecają - to dla mnie brzmi świetnie.
Ale chętnie posłucham czy jest dla mnie różnica między tym "najtańszym" modelem, a czymś z półki wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...