Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

15 godzin temu, S4Home napisał:

Do sieci potrzebna ci Yamaha wxad10 albo chromecast audio. Od 600 zł do 100 zł :)

A jeśli chodzi o podłączenie TV to do tego celu wystarczy dać fioo bo i tak lepszej jakości nie uzyskasz. Też 100 zł. 

Chyba że będziesz podłączał coś lepszego wtedy lepszy dac Cambridge dac100 za 600 zł.

Piotrek

Ok. A czy w takim razie lepszym rozwiązaniem będzie zakup oddzielnie taniego daca fioo i chromecast audio i wzmacniacza jakiś model np.do 2k, czy zakup urządzenia takiego jak nad c338?  Które rozwiązanie wygeneruje lepszą jakość dźwięku? Zakładając że kolumny zostaną prawidłowo dobrane, bo wygoda na pewno po stronie c338. A czy te popularne amplitunery stereo twoim zdaniem dorównają jakością grania do zestawu złożonego z klasycznego wzmacniacza + fioo+daca lub c338?

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wcale nie jest taka oczywista z tym czy lepiej kupić wzmacniacz i do niego inne peryferia , czy wzmacniacz wyposażony tak jak C338. Na pewno jest on bardzo dobrze wyposażony jak na swoją cenę i zapewnia dobry dźwięk. Sprawa komplikuje się gdy chodzi o czyjeś preferencje brzmieniowe i do jakich kolumn się go podłączy. Nawet podłączenie do C338 DACa 2 razy droższego niż on sam może przynieść poprawę dźwięku. Szczególnie gdy podłączy się go do kolumn 5 razy droższych od niego lub jeszcze droższych. Moim zdaniem jest sens go brać z kolumnami z którymi podoba się nam jego brzmienie. Jeśli wolisz inne klimaty to wtedy można myśleć o innym sprzęcie.

Bardziej istotna jest, jeśli chodzi o jakość dźwięku, kwestia wyboru kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem kupno wzmacniacza z np.2tys który załużmy że gra dobrze np.cd a ja chcę go połączyć z tani dac za 100zł plus chromecast za 200zł to wcale nie jest powiedziane że dalej będzie grał dobrze bo tanie urządzenia pereferyjne popsują charakter brzmienia wzmacniacza który wcześniej grał ok z cd-kiem? Jeśli tak to wtedy nie ma sensu w moim przypadku kupować oddzielnie wzmacniacza chyba że wydałbym drugie 2k na daca bo tani będzie wąskim gardłem dla wzmac. Jedyny wyjątek od tej reguły to taki że jak dla mnie to połączenie będzie dobrze grać to brać. Czy dobrze rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania na temat, ile źródło cyfrowe (czyli CD, DAC lub odtwarzacz strumieniowy) wnosi do systemu są podzielone. Niektórzy uważają, że źródło jest bardzo ważne, inni wprost przeciwnie, że nie da się usłyszeć różnicy między drogimi i tanimi odtwarzaczami cyfrowymi. Najlepiej będzie, jak osobiście sprawdzisz do której grupy należysz. Porównaj coś taniego z droższym i sam zadecyduje, czy warto wydawać więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko w systemie, żródło jest bardzo ważne. Niestety wszystkie informacje, ktore utracisz/znieksztalcisz na poczatku, wzmacniacz czy też kolumny nie odzyskają z niczego. Niektore źródła mają jeszcze tą przypadłość, że słabo różnicują pliki/ plyty i wszystko brzmi podobnie.

Musisz sprobować kilka źrodeł i sam zdecydować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowy123, przeczytaj sobie poniższy test i zastanów się, czy przy Twoim budżecie na całość warto napinać się na drogie źródło. Moim zdaniem to, co ewentualnie miałbyś wydać na droższe źródło sensowniej będzie przeznaczyć na lepsze kolumny i choćby podstawową adaptację akustyczną pomieszczenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam sobie komplikuje wybór. Słuchając muzyki w mp3 czy nawet flac z sieci nie ma sensu chyba iść w czysty wzmacniacz i lepiej chyba wziąć pod uwage urządzenie zintegrowane typu amplituner stereo lub wzmacniacz z siecią. Oczywiście osobiście słyszę różnicę pomiędzy mp3 128 a 320 ale flaci czy mp3 320kbs brzmią dla mnie już bardzo podobnie. Jakie jest wasze zdanie w kwestii wyboru? Urządzenie zintegrowane czy czysty wzmacniacz + peryferia? Oczywiście zakładając, że dokonałem wyboru kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tu chyba nikt nie namawiał do zakupu droższego źródła dźwięku analogowego, a ja wręcz zwracałem uwagę aby większa wagę przywiązywać do wyboru kolumn i do nich odpowiedniego wzmacniacza. A chodziło o to żeby nie oceniać wzmacniaczy z źródłami dźwięku za nieproporcjonalnie duże pieniądze. Poprawa nie będzie jakaś diametralna . Jednak może przechylić wagę na korzyść wzmacniacza który niekoniecznie będzie lepszy w połączeniu z DAC-iem za 100 zł

Wybór wzmacniacza w dużej mierze zależy od kolumn do których będzie podłączony.

Niema prostej recepty co lepiej kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że to one zadecydują o charakterze całego zestawu i na ich wyborze muszę się skupić. Już mi o tym wspomniałeś wcześniej. Tylko jak się skupić na kolumnach jak nie wiedziałem z czym ich zestawiać ale myślę, że masz rację, zresztą sam chciałem na początku c338 ale potem zacząłem wymyślać że może c316bee i do tego jakiś tani dac zawsze to taniej by było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C316bee to wzmacniacz który nie sprawdza się dobrze przy głośnym graniu nawet w obrębie swojej mocy i bez wchodzenia w przesterowanie. To jest wzmacniacz do niedużych kolumn i do małych pomieszczeń.

Myślę że dla obniżenia kosztów warto pomyśleć o używanych Focalach Chorus seri 72x  z C338. Jednak nie widzę aby ktoś miał takie na sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

@Nowy123 myślę że warto abyś przeczytał test tego nada na stereolife. Parę ciekawych informacji tam jest.

Polecają np. focale do tego wzmacniacza

Czytałem te testy ale prawdę powiedziawszy nie wiem czy jest obiektywny. Praktycznie każdy test który czytam jest pochlebny. Jak kupowałem amplituner kd denon avrx520bt to w każdym teście był chwalony pod niebiosa że za 1200zł to świetna maszyna do wszystkiego a dopiero na forach dowiedziałem się że najlepiej to nie przyznawać się że się na czymś takim muzyki słucha.

18 minut temu, MobyDick napisał:

C316bee to wzmacniacz który nie sprawdza się dobrze przy głośnym graniu nawet w obrębie swojej mocy i bez wchodzenia w przesterowanie. To jest wzmacniacz do niedużych kolumn i do małych pomieszczeń.

No ty to skądś wiesz a ja jak patrzę na parametry typu moc to widzę prawie to samo co w c338 to dla mnie nie powinno być różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu forach jest sporo często niezasłużonego krytykanctwa :) 

C338 i C316 to zupełnie inna budowa wzmacniaczy i sporo inne brzmienie. Jeden wzmacniacz który ma 40W ledwo zipie przy 20W a inny przy 50 nominalnie może sporo więcej pokazać przy większych mocach chwilowych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest z tum krytykantctwem, bo jak tego swojego dziadowskiego denona podczepiłem u kolegi pod cantony chrono a on miał do nich podpiętego też jakis sprzęt za 7k to sam był zdziwiony że ten mój denon grał przyzwoicie i wielkiej różnicy między nimi nie było ale co ja tam wiem, piszą że to profanacja słuchać na tym w stereo to człowiek ulega zbiorowej histerii i mimo że wydaje mu się że jakoś to znośnie gra to ma w podświadomości to, że to nie powinno grać bo niby jak przecież to kd. Fakt można ohu-eć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

@Nowy123 ale ja nie piszę żebyś bezwzględnie przyjął tę recenzję

Uważam że ciekawe są informacje o uruchomieniu sieci, obsłudze i sugerowanych kolumnach. Nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić takie zestawienia.

Kupowanie w ciemno to podstawowy błąd.

Oczywiście rozumiem i sprawdzałem tego nada ale z innymi kolumnami mimo to bardzo przypadł mi do gustu jego styl ale jak już pisałem chciałem pokombinowac i za bardzo zabrnąłem i rozumiem że posłuchać najpierw trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czytania tylko głowa boli. Zachciało mi się stereo a że jestem strasznie dociekliwy no to mam teraz zgryz. Co mi doradzicie? Załużmy, że wybiorę kolumny, wiem, że to one determinują charakter brzmienia i co dalej? Boję się, że zmieniając swój amplituner KD na amplituner stereo nie poprawię znacznie jakości a na tym głównie mi zależy. Często też różni ludzie twierdzą, że kupując sam wzmacniacz mamy większe możliwości rozbudowy w przyszłości swojego systemu. Czy ze wzmacniaczy do 2tys. da się wybrać coś sensownego co może posłużyć nam za bazę? Zasadnicza różnica jak zauważyłem pomiędzy wzmacniaczami to taka,że część posiada dac-a a więc i sekcje cyfrowych wejść a część same rca. Wszystkie nowoczesne urządzenia AV wysyłają sygnał cyfrowo a więc potrzebujemy albo wzmacniacz z dac albo zew.dac. Kupując wzmacniacz do ok.2tys + DAc CA-100(600zł)+Chromecast(180zł) da się stworzyć lepiej grający i bardziej rozwojowy system audio niż kupując wszystkomający amplituner stereo czy w tym budżecie to tylko można pomarzyć i lepiej się w to nie bawić. Ogólnie nie chciałbym wydać więcej na elektronikę niż 3tys.zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze gdybym miał taki dylemat jak Ty Nowy123 to bez 4-6tysi na nowy wzmak stereo bym nie myślał się przesiadać z ampli KD ;) 

Po prostu zbyt mało "spektakularna" byłaby to przesiadka = czułbym się zawiedziony zapewne. Zresztą przyszłościowo kiedyś zapewne jakaś hybryda albo pełna lampa u mnie zagości , ale to trzeba większego budżetu bo oprócz w/w jeszcze dobry DAC , przełącznik do kolumn itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze pieniądze aż tak bardzo nie grają i myślę ze jeśli chciałbyś mieć lepszy dźwięk niż z C338 to na sam wzmacniacz musiałbyś wydać ponad 3 tys i do tego dodatkowe elementy. Myślę ze już na tym wzmacniaczu powinieneś odczuć sporą poprawę dźwięku w stosunku do amplitunera który masz.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...