Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedź.

Nad 326- gdzieś czytałem że są problemy z potencjometrem czy to prawda? Czy to zdecydowanie lepszy wybór od tańszego c316?

Xindac 06.A dlaczego akurat starsza wersja? U was w sklepie widziałem tylko z daciem. Prawdę mówiąc to nie brałem tego wzmacniacza pod uwagę ale może warto posłuchać.

Marantza też biorę pod uwagę do odsłuchania.

Magnat dużo droższy.

W waszym sklepie nie ma c338 mogę wiedzieć dlaczego nie sprzedajcie tego modelu nada?

Jak te kolumny heco 700 grają w porównaniu do shaphir 25, 31i elaców f6. Pytam bo słuchałem w/w z yamaha rn602 802 pionkiem sx30 oraz nadem c316 i c338 i nie powaliło mnie na kolana. Za to c338 i tesi 560 mi przypadło do ucha i w tym kierunku bym chciał iść ale nie wiem która konfiguracja będzie najbardziej zbliżona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nowy123 napisał:

Nad 326- gdzieś czytałem że są problemy z potencjometrem czy to prawda? Czy to zdecydowanie lepszy wybór od tańszego c316?

Prawda, dlatego warto kupować ten model nowy. Tak jest to zdecydowanie lepiej grający wzmacniacz od 316. Chodź barwa jest podobna.

Starsza bo nowy 06 kosztuje w okolicach 3k.

15 godzin temu, Nowy123 napisał:

W waszym sklepie nie ma c338 mogę wiedzieć dlaczego nie sprzedajcie tego modelu nada?

Sprzedajemy. Jest na ekspo nawet. Zmieniamy stronę i nie wrzucamy już aktualizacji na sklep. Będzie nowa strona pod koniec sierpnia lub wrzesień.

Co Cie nie powaliło? Heco, Pylon czy ELAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i tak chcę zrobić, ale jak wybiorę się do sklepu to chcę mniej więcej wiedzieć co z czym posłuchać dlatego też pytałem o konkretne modele wzmacniaczy, bo przecież jak będę chciał wszystko posłuchać to mi dnia braknie. Jeśli te kolumny mi nie pasowały pod względem dźwięku to próbować ich jeszcze w konfiguracji z czymś innym czy dać sobie spokój? I jeszcze jedno ogólnie nie lubię płacić za coś co nie jest warte swojej ceny, a więc czy są jakieś w/w modele, które są w jakiś szczególny sposób mniej lub bardziej awaryjne?

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co nie pasuje w kolumnach. Jeśli to co w nich nie pasuje może nadrobić inna elektronika to wtedy właśnie warto zmienić to do czego są podłączone. Jeśli ogólny charakter brzmienia nie odpowiada to raczej odpadają. Przy okazji spojrzałem na parametry kolumn KEF Q350 i Q750 i wg producenta te dużo większe kolumny mają skuteczność tylko o 1 dB większą od podstawkowych monitorów i są w stanie tylko o 1 dB grać głośniej. Czasem pozory rozmiaru mogą bardzo mylić :) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie powinna za bardzo ustępować tym większym i wiele większych kolumn nie sprawdzi się lepiej.

Q350 schodzi do 42 Hz przy spadku 6 dB , gdy tak samo mierzone Q550 schodzą do 45 Hz.

Jednak w tolerancji +/- 3 dB Q350 schodzi do 63 Hz a Q550 do 58 Hz .

To wskazuje na nieco lepsze wypełnienie niższym basem w większych Q550 mimo że Q350 schodzi trochę niżej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry producenckie nie zawsze się sprawdzają , nie mniej jak słuchałem pylon sapphire 25 to były najcichsze z odsłuchiwanych (miały najmniejszą skuteczność) dlatego wydaje mi się iż do takich trzeba chyba mocniejszą elektronikę stosować - mam nadzieję iż się w swych domysłach nie mylę ;)

Dlatego wybór zestawu wzmak + 2 kolumny jest tak trudny , bo może się okazać iż brzmienie kolumn nam nie spasuje , a to elektronika nie odpowiednia (u mnie nie było wyboru bo pod ampli KD kupowałem ,więc musiałem kolumnami żonglować by spasowało).

Co do tych niskich tonów przy -6dB to jest to fajnie słyszalne jak posiada się subwoofer który przy takich ~40Hz nie ma tego , a 6dB to chyba 2-3x różnica w głośności jeśli pamiętam :D

Tak czy siak "mięsistość" basu bierze się też z pojemności obudowy , wielkości przetworników , więc zwykła kolumna da zawsze więcej basu niż podstawkowa.

Pamiętam na odsłuchu dynavoice df-5 (zejście do 28Hz wg producenta , chyba przy 8-12dB spadku...) które miało z 3x mniej basu niż moje focale 716

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie parametry jeden producent mierzy zwykle w tych samych warunkach i są porównywalne. Sporo zależy od konstrukcji samych głośników. Często jest tak ze mniejsze kolumny do osiągnięcia tej samej głośności i pasma przenoszenia potrzebują więcej mocy. Tak dochodzimy do tego, że duża kolumna o wysokiej skuteczności może mieć gorsze pasmo przenoszenia od znacznie mniejszej i maksymalny poziom głośności również może być mniejszy, jednak będą do tego potrzebować bardzo słabego wzmacniacza, bo silniejszy nic tu nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na jakości głównie, nie lubię słuchać muzyki jak nic nie słychać, chcę słyszeć wyraźnie instrumenty, wokal i łupnięcie perkusji. Nie zapomnę chwili jak kupiłem obecny sprzęt( wcześniej słuchałem na miniwieży goldstara) i usłyszałem schine on you crazy diamond Pink Floyd to dostałem gęsiej skórki i jak pomyślę, że może być jeszcze lepiej to warto się pomęczyć. Dodam tylko że teraz bas u mnie produkuje głównie sub bo kolumny niestety tego nie potrafią ale wiadomo jaki ten bas jest, trzeba ciągle coś kręcić bo raz jest za duży a za chwilę go nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kolumny dają to brzmienie którego poszukujesz , jest więcej barw np. perkusji , gitary basowej itp. ;) ja u siebie tego doświadczyłem po przesiadce ze starych tonsili , dodam tylko iż słucham głównie na ampli kd , tylko że onkyo oparło go na swoim ampli stereo tak więc jest przyjemnie :D

Zgubiłem się już w tym wątku co i jak z budżetem , kogo z branży masz niedaleko , ale może warto sprawdzić pylon pearl 25/27 , ew. w/w kefy , jednak q550 (13cm przetworniki nie zrobią szału o czym się przekonałem) będzie mieć za mało basu w tej cenie lepiej obadać to co ja mam (focal chorus 716) , ew. heco aurora 700.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet ok 5tys. Najbiżej Wrocław. Żadne pylony, elaci, browersy mnie nie odpowiadały. Wiąże duże nadzieje z heco 700 i ewentualnie tanoye 7.4, podobało mi się też granie tesi 560 z c338 ale ja chcę też zmienić ampli kd na wzmacniacz typu c338 lub ampli rn602. Nie dziwię się, że się pogubiłeś bo ja sam bie wiem czego chcę.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...