Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Jak kupić dobre stereo za 5 tys w Legnicy .... 

Bierzesz 1100 PLN. Zostawiasz w ramach kaucji i wypożyczasz : 

https://allegro.pl/yamaha-ax-1050-wysoki-model-legnica-i7508240102.html

albo parę pln mniej : 

https://allegro.pl/yamaha-ax-870-potega-mocy-legnica-i7467814393.html 

https://allegro.pl/marantz-pm-7000-legnica-i7467903391.html

Bierzesz piecyk pod pachę , i jedziesz posłuchać to :

https://allegro.pl/infinity-kappa-8-2i-kolumny-glosniki-i7508917611.html 

lub bardziej budżetowo : 

https://allegro.pl/kolumny-quadral-shogun-wstega-i7511911478.html#thumb/10 

https://allegro.pl/kef-q11-dark-apple-i7452967581.html

Jak już podniesiesz szczękę z podłogi , to kup w internetach jakiegoś daca do tv czy streamerka/chromecasta do spotify

Powyższe oczywiście pod warunkiem że nie masz awersji do sprzętu używanego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po. Z kolumn jestem raczej zdecydowany na heco 700. Grały jak dla mnie najbardziej uniwersalnie z każdą muzyką. Krążą opinie że apmli stereo onkyo 8250 i 8270 to bliźniacze modele ale ja zauważyłem różnice w graniu na kożyść 8270. Dla porównania posłuchałem też cambridge topaz sr20. Zauważyłem pewną rzecz otóż, słuchając tego samego utworu flac przesłanego optykiem z ieast stream pro 30,kolejno do tych dwóch onkyo i CA,ogromną różnice w jakości na korzyść CA. W zasadzie na onkyo nie było większej różnicy pomiędzy mp3 a flac. A na CA była różnica kolosalna pomiedzy flac a mp3. Z czego to wynika? Dlaczego przy lepszej jakości pliku ca grał zdecydowanie lepiej od onkyo? Sprzedawca tłumaczył to tym, że ca jest po prostu mocniejszy i potrafi z lepszej jakosci pliku wejsciowego więcej wykrzesać. 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jak plik będzie w lepszej jakości to na każdym sprzęcie będzie to słychać a tu wychodzi na to, że takiemu onkyo wszystko jedno bo i tak zagra tak samo. Przecież te CA topaz sr20 to też tani budżetowy amplituner, czyżby jednak rozkładał te onkyo? Raczej nie wyczytałem nigdzie żeby ktoś zachwalał za to onkyo wszyscy chwalą.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają inne przetworniki cyfrowo-analogowe ;)  onkyo AKM , a ca wolfsona , i przez to inaczej pliki cyfrowe są przetwarzane , popatrzyłem na tego CA i fajnie wygląda , jak Ci pasuje to bier z tymi aurorami i będziesz mieć ciekawy zestawik

Dla mnie onkyo 8250,8270 i mój ampli kd 676 grają bardzo podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej przebieram tym mam większy mętlik w głowie. Na początku drogi były kolumny i te myślę, że zostały wybrane a mianowicie heco 700. Ale totalnie jestem zagubiony odnośnie sprzętu. Stawiałem na początku na amplit.yamahy rn602 sugerując się ilością zadowolonych użytkowników ale dla mnie dźwiękowo zdecydowanie nie. Słuchałem pionnera sx30 -NIE. Yamaha r803-Nie. Onkyo 8270 - było dobrze tylko nie wiem czemu pliki bezstratne brzmiały tak samo jak mp3. CA topaz sr30 - pliki mp3 grały podobnie jak onkyo ale z flacami już zdecydowanie lepiej od onkyo, dźwięk jakby się rozszerzał i wokal przybliżał do słuchacza, zdecydowana poprawa. I jeszcze te nady ale na innych kolumnach. Może zawęzić poszukuwania na coś ze stajni CA lub Nad do tych Heco? Wiem, powiecie zapewne - bierz to co ci najbardziej odpowiada. Gość w sklepie powiedział, że wszystkie japończyki będą podobne brzmieniowo i bez wyrafinowania a jeśli chcę coś z charakterem to coś brytyjskiego typu CA. Oczywiście mimo że nad-ów nie miał to też dobrze o nich mówił ale raczej o tych modelach typu 326 i 356. Twierdził że te nowe 338 czy nawet 368 to nieporozumienie i bardziej japońskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, jaką procedurę odsłuchową zastosowałeś. Piszesz, że wybrałeś kolumny Heco 700. Rozumiem, że odsłuchiwałeś je i grały dla Ciebie tak, jak trzeba. Następnie piszesz, że słuchałeś ich z kilkoma różnymi wzmacniaczami i to nie było to. Zauważ, że za każdym razem słuchałeś tych samych kolumn. Z jakim wzmacniaczem "zagrały" na wstępie, że zdecydowałeś się właśnie na nie? Może kup właśnie ten. Druga możliwość, to szukaj jednak innych kolumn, skoro pojawiły się wątpliwości (a moim zdaniem pojawiły się), czy Heco "grają".

PS wszystkie opisane odsłuchy odbywały się w tym samym pomieszczeniu, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, heco z onkyo 8270, potem 8250 następnie CA sr20. Źródłem było spotify przez urządzenie sieciowe ieast stream pro 30 dlatego że Ca nie ma sieci. Wszystko grało podobnie dla mnie i dobrze tzn.podobało mi się ale po włączeniu pliku flac z usb tego urządzenia sieciowego lepiej grał CA. Muzyka grała a gość przekładał kable. Ta konfiguracja w jednym pomieszczeniu. Na wstępie słuchałem onkyo 8270 z tannoy 7.4, monitor audio 300, fyne audio a na końcu heco.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli źródłem dla amplitunerów Onkyo też był ieast stream? Czy grały z wbudowanych odtwarzaczy?

Niestety wygląda mi na to, że tak jak piszesz masz mętlik w głowie. Nie miejsce na to, by tu rozstrzygać, czy FLAC gra lepiej niż mp3 (swoją drogą, jakie to było mp3? 320 czy 128 kbps?) - tym zajmowaliśmy się w innym wątku. Wydaje mi się jednak, że powinieneś z większym dystansem podejść do swoich wrażeń z odsłuchów. To dość stresujące zajęcie i łatwo się w tym pogubić. Wystarczy zmienić pozycję z pochylonej na wygodnie rozciągniętą na kanapie i już trafiasz w inne mody pomieszczenia i słyszysz trochę inaczej. Podobnie z głośnością. Jeden sprzęt sprzedawca puści trochę głośniej lub pokręci gałkami regulacji i też zagra inaczej. Albo zapowie: "proszę zwrócić uwagę, jak z tym wzmacniaczem poszerzy się scena" i "rzeczywiście" scena się poszerza. Trudno na to wszystko zwracać w stresie uwagę, dlatego wnioski są często pochopne. Proponuję żebyś się umówił na ponowny odsłuch. Daruj sobie te mp3. To format odchodzący już do lamusa. Skup się tylko na FLAC. Będziesz miał mniej zmiennych i łatwiej Ci się będzie skupić. Dopilnuj też pozycji odsłuchowej i upewnij się, że każdy sprzęt gra w trybie DIRECT i podobnie głośno. 

SR20 wygląda na porządnie zbudowany, ale z drugiej strony, czy jest sens kupować dzisiaj amplituner bez obsługi sieci? Musisz do niego jeszcze dokupić źródło więc wyjdzie drożej niż amplituner sieciowy (no chyba, że sprzedawca daje z tego powodu mega rabat, bo musi się pozbyć przestarzałego modelu). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy właśnie taki test, że źródłem dla wszystkich był ieast stream podłączony optykiem kolejno do 8250, 8270, CA i plik flac ten sam. Ale teraz sobie przypomniałem że był problem z ustawieniem tej samej głośności bo CA miał skalę w db a onkyo 0-99. Sprzedawca nic mi nie sugerował ale inicjatywa żeby zrobić taki teścik wyszła z jego strony.Cenowo wychodzi podobnie z rabatami porównując do 8270 oczywiście. Przepraszam za ten galimatias ale nie jestem w tej dziedzinie na tyle mocny żeby móc precyzyjnie opisać swoje wrażenia. Tak czy owak i tak będę wypożyczał do odsłuchu w domu na spokojnie ale chciałem poznać zdanie innych osób.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często początkujący w tej dziedzinie oczekują odpowiedzi co jest najlepsze ( w określonej cenie ). Sęk w tym że właśnie dlatego różni producenci robią nieco inaczej grający sprzęt, bo różne są gusta. Bardzo ważne jest również co z czym jest podłączone. Do tego dochodzi jeszcze kwestia odsłuchów wprost z ulicy. Wtedy zwykle najlepiej wydają się brzmieć systemy najbardziej wyraziste, które mogą potem męczyć na dłuższą metę. Warto sobie z tego zdawać sprawę i po prostu słuchać. Wtedy można wybrać coś dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Nowy123 napisał:

 Ale teraz sobie przypomniałem że był problem z ustawieniem tej samej głośności bo CA miał skalę w db a onkyo 0-99. 

Jeśli sprzedawca chciał wyregulować głośność na podstawie skali wzmacniaczy to raczej źle to o nim świadczy. To po prostu niemożliwe. Nawet ten sam sprzęt ustawiony powiedzmy na -50 dB zagra z różną głośnością w zależności od wybranego źródła (u mnie np. na optyku gra ciszej). Po to zresztą nowoczesne amplitunery mają opcję regulowania poziomów głośności dla poszczególnych źródeł. Można spróbować ustawiać identyczną głośność na podstawie miernika zainstalowanego na komórce. Może uda się w ten sposób wyregulować poziomy z dokładnością do 1dB. To jednak trochę kłopotliwe. Trzeba na to poświęcić ładnych parę minut. 

PS SR20 wygląda mi na model obecnie niesprzedawalny. Jeśli się na niego zdecydujesz to ostro się targuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że to będzie aż tak trudne, myślałem, że jak wejdę do sklepu posłucham to od ręki coś kupię. Nie mam wielkich wymagań chcę czegoś w miarę możliwości uniwersalnego i bezpiecznego do różnej muzyki ale lepszego od posiadanego sprzętu. Zacząłem się zastanawiać nad używanym ale na to nie przeznaczyłbym więcej jak 3500 z kolumnami.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jeśli sprzedawca chciał wyregulować głośność na podstawie skali wzmacniaczy to raczej źle to o nim świadczy. To po prostu niemożliwe. Nawet ten sam sprzęt ustawiony powiedzmy na -50 dB zagra z różną głośnością w zależności od wybranego źródła (u mnie np. na optyku gra ciszej). Po to zresztą nowoczesne amplitunery mają opcję regulowania poziomów głośności dla poszczególnych źródeł. Można spróbować ustawiać identyczną głośność na podstawie miernika zainstalowanego na komórce. Może uda się w ten sposób wyregulować poziomy z dokładnością do 1dB. To jednak trochę kłopotliwe. Trzeba na to poświęcić ładnych parę minut. 

PS SR20 wygląda mi na model obecnie niesprzedawalny. Jeśli się na niego zdecydujesz to ostro się targuj.

Wszystko było spinane tym samym kablem do wejścia optycznego każdego amplitunera po kolei tylko żeby porównać chciał ustawić na wszystkich trzech tą samą głośność na skali ale problemem było to że CA miał w db skalę a więc w onkyo skala np.na 60 a w CA nie wiadomo na ile żeby odpowiadało tym 60, ale zostawmy to skoro piszesz że to jakiś już nie sprzedawany model to może rzeczywiście chciał się go pozbyć i mi namieszał w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, żeby nie wydawać za dużo kasy od razu nad wypożyczyczeniem heco 700 do domu i sprawdzić je ze swoim denonem avr x520bt czy w/g was ma to sens? Czy sprawdzenie ich z tym ampli będzie jakieś w miarę obiektywne? Jeśli by dobrze grało to wtedy rozgladałbym się za wypożyczaniem elektroniki pod kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...