Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Nada słuchałem z innymi kolumnami i grał świetnie ale może to była zasługa kolumn tesi 560. Trochę boję się tego c338 bo tam nawet niema możliwości regulacji basy/soprany ale mimo to kombinuję żeby go posłuchać z heco. 8270 słuchałem z heco i było to dobre połączenie ale chciałbym zrobić bezpośrednią konfontację z c338 bo jeśli się okaże że nad będzie lepszy to mu daruję brak kilku pokręteł. Jest jeszcze jeden zawodnik CA sr20 takie mp3 grał jakby trochę gorzej od onkyo ale jak dostał flac-a to pokazał klasę wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nowy123 napisał:

Nada słuchałem z innymi kolumnami i grał świetnie ale może to była zasługa kolumn tesi 560. Trochę boję się tego c338 bo tam nawet niema możliwości regulacji basy/soprany ale mimo to kombinuję żeby go posłuchać z heco. 8270 słuchałem z heco i było to dobre połączenie ale chciałbym zrobić bezpośrednią konfontację z c338 bo jeśli się okaże że nad będzie lepszy to mu daruję brak kilku pokręteł. Jest jeszcze jeden zawodnik CA sr20 takie mp3 grał jakby trochę gorzej od onkyo ale jak dostał flac-a to pokazał klasę wyżej.

Ciekawi mnie że Yamaha 803 w twoim odsłuchu wypadła słabo. Jest bardzo chwalona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 803 z shappirami 31 i klipsch rf 26 i dla mnie grało nie wiele lepiej niż mój denon x520 z wharfedale vardus 300. Sam stawiałem na początku na któryś z ampli yamahy czytajac właśnie opinie ale się troche rozczarowałem.Może z heco jej posłucham? Wymieniając sprzęt chcę zdecydowanie polepszyć jakość dźwięku przede wszystkim a nie tylko wymienić na nowszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no teraz to przegiąłeś :P Rozumiem że może się to połączenie nie podobać, szczególnie z R26 które są przeciętne ale porównanie tego do X520 + Vardus 300 świadczy o tym że powinieneś przy tym systemie zostać. Skoro nie ma dla Ciebie różnicy. Nie wszyscy mają słuch.

Prawdę mówiąc nie wiem jak z tą głośnością, ale mogę Ci sprawdzić. Pamiętam jednak że w Oxygene od Roksana tam start Volume był zaprogramowany i nie dało się tego zmienić.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego miałbym porównać jeśli akurat na tym słucham? A z drugiej strony każdy radzi żeby samemu słuchać i wybierać co jest dla niego najlepsze no więc poszedłem za radą i słuchałem a że nie zrobiło to na mnie wrażenia to nie moja wina. Twierdzisz, że powinno?Głuchy raczej nie jestem, przynajmniej laryngolog tak mówił. Ale też myślę, że w warunkach domowych odczucia mogłyby być jednak trochę inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowy123 - w innym temacie wrzuciłem filmik ze zlotu pewnej grupy audio , i tam jest jedno ciekawe zdanie by nie mówić iż coś brzmi lepiej/gorzej , trzeba używać słowa "inaczej" by nikogo nie urazić :D 

Tobie nie spodobało się brzmienie yamahy i tyle , masz widocznie inny gust i ja to doskonale rozumiem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w ten sposób możemy też przyjąć że Opel Insignia za 100 000 też jest budżetowy. Bo to nie mclaren. Stawianie sprzętu względem ceny to błąd ale nie o tym tu mowa. 

Moim zdaniem tamto zestawienie obiektywnie musiało zagrać lepiej. Powiem tak. Komuś mogło się nie podobać rozumiem. Ale znam oba brzmienia. Bo 520 i vardudy też znam doskonale. I to granie jest tak inne, że różnica musiała być. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra już dajmy spokój, ja nie jestem aż takim znawcą i może gdybym postawił te zestawy obok siebie to poczułbym większą różnicę. Napisałem, że nie brzmiało dużo lepiej a to nie znaczy przecież że tak samo tylko, że mi się nie spodobało i nie zrobiło dobrego wrażenia. Chyba depczemy błoto niepotrzebnie. Jak tylko znajdę trochę czasu jadę jeszcze na jeden odsłuch do Wrocławia i mam plan podjąć jakąś decyzję. Wypożyczę do domu bo widzę, że nie wielki jest sens takich porównań. Stawiam na heco i onkyo 8270/ nad c338.

 

I jeszcze jedno, chciałbym żeby przy niskim poziomie głośności było wyraźnie słychać dźwięk z kolumn. Co o tym decyduje i czy któryś z wymienionych w tym wątku zagra w ten sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję Ci coś, co sam ostatnio wybrałem. Jeżeli nie masz mocnego ciśnienia na klasyczne radio i wystarczyłoby Ci radio internetowe to weź pod uwagę zestaw Yamahy: wzmacniacz A-S701 plus odtwarzacz sieciowy WXAD-10 plus odtwarzacz CD-S700. Kupiłem ten wzmacniacz i sieciówkę i jestem zadowolony. Obecnie planuję dokupić CD-S700. Całość (bez kolumn) w cenach detalicznych to około 5100zł.

Poczytaj mój wątek, może Cię zainteresuje:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nowy123 napisał:

Dzięki, przeczytałem w całości. Spróbuje jeszcze posłuchać yamahy w tym salonie do którego się wybieram z innymi kolumnami, może poprzednie odsłuchy były jakieś nietrafione. Problem jest tylko taki, że ty doskonale wiedziałeś czego szukasz a ja dopiero szukam tego swojego brzmienia.

Ale jakieś podstawy masz - ma być lepiej od twojego amplitunera :D, a to już jest jakiś początek. I to Twoje ucho zadecyduje co mu najlepiej pasuje. Ja dałem Ci tylko kolejną alternatywę pod rozwagę. I jeszcze jedna drobna uwaga - nie wstydź się pokręcić czasami gałkami Bass i Treble B|, może usłyszysz to coś.

Miłego wybierania swojego Stereo. Ja dziś zamówiłem ostatni element do swojego zestawu czyli CD-S700. Pozdrawiam.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nirwaną prawdziwego audiofila jest sytuacja gdy nie trzeba kręcić gałkami :) , bo regulatory barwy to dodatkowe źródło zniekształceń. No chyba że ktoś lubi sobie pozniekształcać :) . A tak naprawdę to muzyki nie powinno się słuchać cicho, tylko z w miarę naturalna głośnością instrumentów grających na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, ale prawdziwy audiofil raczej nie celuje w zestaw za 5000 zł, dlatego uważam, że w tej klasie sprzętu można sobie gałeczkami pokręcić B|. I tu należy brać pod uwagę własny słuch i sprawdzić, czy kręcenie tymisz gałeczkami nie degraduje dźwięku - z mojego skromnego doświadczenia wiem, że w tanich wzmacniaczach można popsuć dźwięk, w tych trochę lepszych już nie. Dlatego polecam sprawdzić a decyzja i tak jest w gestii kupującego.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem ze audiofil może spokojnie kupić dobry sprzęt w takim budżecie i można wydać dużo pieniędzy na coś co będzie grało bardzo średnio dla wielu ludzi lecz spodoba się komuś, chociażby ze względu na wygląd.

YPAO to nie regulacja barwy, tylko aktywna adaptacja dźwięku do pomieszczenia. Delikatne korekcje cyfrowe nie są obarczone wprowadzaniem dodatkowych układów rlc i niepotrzebnych tranzystorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej starej yamaszce kręcenie pokrętłami dawało interesujące brzmienia ;)

Niedługo jak znajdę więcej czasu to mam w planie założyć temat czegoś dla mnie (raczej na 2019r) , gdzie pokręteł raczej się nie stosuje , tzn. najpierw raczej ogólnie by podyskutować co i jak , tak się już trochę zastanawiam.

PS: Nowy , nie wiem jaki masz słuch , co Cię kręci ale mój wybór byłby prosty dla kogoś kto dopiero zaczyna , prosty acz uniwersalnie-optymalny , pewnie wiesz o jaki zestaw chodzi gdyż pisałem już z 2x , i nie kombinowałbym , bo realnie rzec biorąc w tym budżecie to jedyna słuszna droga jeśli nie słuchasz namiętnie heavy metalu itp. gdzie może większa dynamika byłaby potrzebna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

A tak naprawdę to muzyki nie powinno się słuchać cicho, tylko z w miarę naturalna głośnością instrumentów grających na żywo.

MobyDick , uwielbiam jak ktoś pisze, jak się POWINNO słuchać muzyki :) To tylko krok od tego JAKIEJ MUZYKI POWINNO SIĘ SŁUCHAĆ :) 

A swoją drogą nie mając porównania z koncertem na żywo, skąd do cholery mam wiedzieć z jaka głośnością, dynamiką grał np. taki Snowy White, i czy czegoś nie schrzanił realizator podczas nagrania ? :) 

5 godzin temu, S4Home napisał:

To kolumny decydują o tym czy dźwięk przy niskim poziomie głośności jest slyszalny dobrze czy nie.

I tak i nie. Zawsze dążyłem do tego by móc słyszeć całe pasmo właśnie przy cichym odsłuchu i takowy rezultat osiągnąłem dopiero kupując silną końcówkę mocy ,2x 295 W przy moich 6 - cio omówkach. Ciche słuchanie to jedno, ale to że wyraźnie słychać całe pasmo ma znaczenie gdy słucham starych winyli np. Deep Purple, Metallici, Sade  nie spaczonych " loudness war", gdzie jest duża dynamika, od bardzo cichych dźwięków ( na poprzednim Vincencie SP-331; 2x100 po prostu tylko cos brzęczało) do fortissimo.  

 

17 godzin temu, Franz napisał:

Może masz rację, ale prawdziwy audiofil raczej nie celuje w zestaw za 5000 zł, dlatego uważam, że w tej klasie sprzętu można sobie gałeczkami pokręcić B|.

 Każdy audiofil od czegoś zaczyna i lepiej jest zacząć niżej finansowo i się uczyć, niż sparzyć na sprzęcie za dużą kasę. A gałeczkami pokręcić , nie widzę w tym nic złego :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...