Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

34 minuty temu, steff napisał:

faktem jest, że znaczącej różnicy przy tym nie słyszałem. 

A jaka była ta nieznacząca różnica? Więcej powietrza, szersza scena czy zdjęty koc?

Czemu, jak nie słychać różnicy, to nie można napisać po prostu "brak różnicy w dźwięku"? Zawsze mamy jakieś "nie słychać znaczącej różnicy", albo "różnica na granicy percepcji". Czy przypadki, że nie słychać różnicy w ogóle w przyrodzie występują? Z lektury wpisów forumowiczów wychodzi, że nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steff napisał:

Nieznacząca różnica jako chwilowe, subiektywne wrażenie zmierzające asymptotycznie do zera. Zakładam że ktoś inny może usłyszeć coś, czego ja z różnych przyczyn nie potrafię… i odwrotnie. Nie ma o co kruszyć kopii. 

Steff masz rację, coraz częściej mam wrażenie graniczące z pewnością, że większość ,by nie powiedzieć wszystkie opinie o sprzęcie grającym : ciepło , zimno,jasno,ciemno, skrajami pasma itd. to czysty subiektywizm ,a niektórzy po przeczytaniu kilku takich jednoznacznych opinii boją się przyznać , że słyszą zupełnie coś innego, niż jedyna słuszna ... Np. mój główny zestaw oparty jest na klockach Yamahy , powszechna opinia " Yamaha gra skrajami pasma". Tylko , że ja tego tak nie słyszę ! A tak się się składa , że dysponuje również Sony, Marantzem, Nadem i mam z czym porównać. Ale opinie poszła w lud,i tak już zostało, choć wszyscy mówią , że 70-80 % decydują kolumny i w zależności od tego, co z czym podłączymy to taki będziemy mieli dźwięk.

Mam dziwne wrażenie , że podczas naszych dyskusji, nie na temat wątku " Nowy zestaw stereo ..." zaginął jego autor :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek4446 i pomyśl jak się nie zagotować , jak ktoś Tobie wmawia jak Twój sprzęt wg testów czy jego odsłuchów grać powinien czy też gra ;)  Co prawda jakiś tam pogląd bazowy zapewne jest ,ale potem dochodzą także inne czynniki w tym nasz słuch , nasz gust który z wiekiem także się zmienia.

Nie ma co OffTopić , piszmy o nowym stereo do 5tysi :D Tylko chyba ten temat został już wyczerpany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może wyczerpany ale nie zakończony ponieważ jestem na etapie organizowania wolnego czasu na jeszcze jeden wypad do salonu, który mam nadzieję zakończy się wypożyczeniem sprzętu do domu, bo im więcej czytam opinii tym mam większy mętlik. Planuję jeszcze raz odsłuchać aurory vs zensor 7 tym razem i 8270 vs czysty wzmacniacz z dac, zastanawiam się nad nowym pioneer 40 i jeszcze raz w zestawieniu z w/w kolumnami rn803.

 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe stereo do 5 tys. to coś jakby: „Nowy Samochód do 50.000 zł”. Kwota niby poważna, prawie każdy producent coś tam posiada w swojej ofercie i nawet są ludzie którzy to z różnych względów kupują, bo?… 

- znana marka

- nowe z salonu

- będę pierwszym właścicielem

- gwarancja   

Ale powiedzmy sobie jasno - (IMHO) szału nie będzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kubakk napisał:

tomek4446 i pomyśl jak się nie zagotować , jak ktoś Tobie wmawia jak Twój sprzęt wg testów czy jego odsłuchów grać powinien czy też gra ;)  Co prawda jakiś tam pogląd bazowy zapewne jest ,ale potem dochodzą także inne czynniki w tym nasz słuch , nasz gust który z wiekiem także się zmienia.

Nie ma co OffTopić , piszmy o nowym stereo do 5tysi :D Tylko chyba ten temat został już wyczerpany

Gwarantuję że jak wpadniesz do kilku osób z rozbudowanym sprzęciorem to niejednokrotnie zdziwisz się że to co słyszysz uznane jest za ciepły,zimny, neutralny dobry itp. dźwięk :)

Nasz percepcja .... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Nowy123 napisał:

Mnie prestiż nie obchodzi.

I bardzo dobrze :) 

Wiesz na przykład co ja bym kupił z tego co jest obecnie dostępne na portalach aukcyjnych mając wolne 5k. ?

Ano takie cóś :

https://allegro.pl/yamaha-ax-900-najladniejszy-egzemplarz-i7511937216.html#thumb/14

https://allegro.pl/bowers-wilkins-b-w-matrix-804-hi-end-i7306781891.html

+ Rapsberry Pi3B+ / Volumio/ 

I miałbym wszystko tj. jakość dźwięku i dostęp do współczesnych bajerów / ethernet, USB,bletooth,Tidal, Spotify i inne radia internetowe, a po za tym przy malinie pewność , że nagle w moim sprzęcie nie wygaśnie jakieś wsparcie ,bo gdzieś na drugiej półkuli dwóch facetów się nie dogada co do kasy :) 

Przepraszam za literówkę powinno być : Raspberry Pi 3 B+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

https://allegro.pl/zestaw-audiolab-8000q-i-8000p-i7534857365.html

+ te dali 450

https://allegro.pl/kolumny-dali-450-i7530267393.html

i uważam ze wtopy nie będzie

Do tego zaproponowany wcześniej rsapberry

 

Co przemawia za takim rozwiązaniem?

Ano mozna przejśc sie do salonu i posłuchać audiolaba 8300 i kolumn dali - charakter dźwięku będzie podobny

albo poczekać na zestaw 8200q + 8200p - cena moze być do tysiąca wyższa a różnice w stosunku do 8300 minimalne

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2018 o 13:58, S4Home napisał:

Co do kolumn to ja spotkałem się z takimi które po rozkręceniu mają potężny bas a przy niskim poziomie praktycznie wogole

Paradoksalnie w cichych odsłuchach najlepiej sprawdzają się jak największe kolumny. Kolumny z dużym głośnikiem niskotonowym (>20cm) mają wysoką efektywność i zazwyczaj nie wymagają używania funkcji loudness przy cichym słuchaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

Gwarantuję że jak wpadniesz do kilku osób z rozbudowanym sprzęciorem to niejednokrotnie zdziwisz się że to co słyszysz uznane jest za ciepły,zimny, neutralny dobry itp. dźwięk :)

Nasz percepcja .... ;)

Przekonałem się o tym podczas kupowania kolumn , opinie i testy nie miały za dużo wspólnego z tym co słyszałem , ale teraz rozumiem iż brak wygrzania , oraz elektronika mogły być nie te.

Sam miałem inne przekonania co tam chce czyli np. ciepłe kluchy , a wyszły wg opisów przeciwne , chociaż dla mnie grają idealnie.

Nie miałem pojęcia w temacie określeń, dlatego dla wielu szukających zestawów na forach trudno realnie doradzić. Może im się wydawać iż "ciepłe" znaczy fajne , a potem okaże się ,że to dudni , nie ma tzw. dynamiki itd. O ubytkach słuchu każdego z nas nawet nie chce wspominać , z wiekiem też zmienia się gust , i jeśli słuchaliśmy na czymś przez 10-15 lat to można się potem zdziwić co może zachwycić ;) Dobra koniec OT.

Do cichego słuchania to nie wiem czy nie trzeba szukać kolumn z odpowiednimi przetwornikami , być może dosyć lekkimi , poza tym chyba dużo też zależy od realizacji nagrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wallace napisał:

Paradoksalnie w cichych odsłuchach najlepiej sprawdzają się jak największe kolumny. Kolumny z dużym głośnikiem niskotonowym (>20cm) mają wysoką efektywność i zazwyczaj nie wymagają używania funkcji loudness przy cichym słuchaniu.

Wyciągnąłeś błędne wnioski. Po prostu miałeś do czynienia z dużymi kolumnami o charakterystyce V. Często tak jest ze większe kolumny z serii mają więcej basu. Taka charakterystyka fizjologiczna sprzyja słuchaniu przy niskich poziomach głośności. Jednak nie sprzyja głośnemu słuchaniu.

Duże kolumny i każde o dość liniowej charakterystyce zwykle lepiej grają gdy mamy naturalny poziom głośności. Gdy będą grały cicho może nam się wydawać ze skrajów pasma jest za mało, szczególnie po porównaniu z kolumnami o charakterystyce V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bo te które mam obecnie nie mają ch-ki V i grają bardzo dobrze w cichych odsłuchach i jeszcze lepiej przy większych pozimach mocy. Za to duża część kolumn z głośnikami nisko/średniotonowymi 16cm ma znaczne (6-9dB) podbicie na basie w okolicach 100Hz, a mimo tego w cichych odsłuchach wypadają gorzej niż zestawy z 18-20cm głośnikami niskotonowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...