Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Klasa G tak jak i H to w zasadzie wzmacniacze pracujące w klasie AB, tyle że zmieniającym się napięciem zasilania stopnia mocy w celu obniżenia strat. Nie tylko Arcam stosuje takie rozwiązania. Są one bardziej popularne w wzmacniaczach estradowych o dużej mocy lub tam gdzie istotny jest możliwie mały pobór mocy. Ostatnimi czasy wzmacniacze impulsowe coraz mocniej wchodzą w ten sektor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem udać się na odsłuch tej Yamahy 803 aby samemu się przekonać jak gra. I słuchałem z Heco aurora 700 oraz podstawkowymi KEF 350 oraz  Heco Celan GT 302 . I z 302 grał przyzwoicie. Odsłucham jeszcze te kolumny z Nadem 326 i skłaniał bym się jednak do 803 ale ze względu na funkcjonalność tego drugiego i małą różnicę w odsłuchu z nadem. Jednak jest to juz ponad 5000 niestety. Ale granie celan 302 - mi lezy, lepiej moim zdaniem zagrały niż Heco 700. Moze jednak warto coś dołożyć :).

Odsłucham je jeszcze z jakimś wzmacniaczem w kwotach ok 3000-4000. Moze jakiś atoll. Ale kolumny raczej wybrałem :) 

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

A jak wrażenia z odsłuchu KEF Q350 ?

Porównując z Heco 700 i GT 302 wypadły najsłabiej ( według mojego gustu) słuchałem je jako ostatnie więc słysząc że graja słabiej nie słuchałem długo. Lubie w kawałkach Metalica czy AC/DC jak słychać odpowiedni bass. I w GT 302 było to najmilsze mojemu uchu. Ale spróbuje z mocniejszym wzmacniaczem czy efekt nie będzie lepszy niż grała Y803 i nad 326. Wcześniej słuchałem jeszcze dali i tez nie było i to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm celan 302 to monitor droższy od aurory 700 , posiadający 2 głośniki mniej , wg teorii "lepsza konstrukcja" powinien grać lepiej. Jeśli bass z monitora był odpowiedni tzn. iż pomieszczenie odsłuchowe nie było duże ?

Po za tym co ma mocniejszy wzmacniacz do grania , podawałem ostatnio ile więcej W pobiera mój amplituner przy jakich dB , 15W przy 82dB a to już na tyle głośno ,by się wstydzić przed sąsiadami :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kubakk napisał:

Hmm celan 302 to monitor droższy od aurory 700 , posiadający 2 głośniki mniej , wg teorii "lepsza konstrukcja" powinien grać lepiej. Jeśli bass z monitora był odpowiedni tzn. iż pomieszczenie odsłuchowe nie było duże ?

Po za tym co ma mocniejszy wzmacniacz do grania , podawałem ostatnio ile więcej W pobiera mój amplituner przy jakich dB , 15W przy 82dB a to już na tyle głośno ,by się wstydzić przed sąsiadami :D 

Tak-pomieszczenie nie było duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie. 

Zdecydowałem się wypożyczyć do domu heco aurora700, jestem o krok przed złożeniem zamówienia ale nie wiem z czym. Podpowiecie który wzmacniacz najlepiej się zegra z tymi kolumnami dając czyste, wyraźne nie męczace górą jednocześnie muzykalne i przyjemne w odsłuchu do każdego rodzaju muzyki. 

Nad356+dacmagic100+streamer

Cxa60+streamer

Yamaha 701

Marantz6006

Onkyo 9150

Magnat780

Xindak 06

Muzyka narazie z plikow mp3 i flac i spotify w przyszłości chcę rozbudować i dołożyć cd albo nawet gramofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ofertę cenową i zacznę od poz 1 z listy dlatego, że bardzo jestem ciekaw tego nada, mam tylko jeden problem z dac iem otóż musze podłączyć dekoder tv i streamer kablem optycznym do dacmagic, który ma tylko jedno wejscie optical. Jak to rozwiązać? Może do tv kupić jakiegoś fiio a do streamera zostawić dacmagica? Ma to sens? Czy może jakiś rozdzielacz toslink?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spliter toslink też ma sens:

https://allegro.pl/rozgaleznik-spliter-optyczny-toslink-1-na-2-fv-i6671137111.html

albo taki konwerter wielosystemowy pozwalający podłączyć 2 źródła cyfrowe:

https://allegro.pl/przejsciowka-toslink-coax-i-coax-toslink-i7640453746.html

Do tego połączenie  heco aurora 700 ma sens z Nad-em 356, choć ja pewnie wybrał bym do nich inny wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego rozmiary wynikają z zawartej w nim elektroniki.  Wysokosprawna amplifikacja impulsowa nie wymaga dużych radiatorów. Zasilacz impulsowy jest też dużo lżejszy od transformatorowego. Do tego cała obudowa jest zrobiona z aluminium. Na pewno nie można o nim powiedzieć że jest kiepsko wykonany. Problem z nim siedzi w głowach wielu ludzi, przyzwyczajonych do tego ze wzmacniacz musi być duży i dzieżki. Dlatego mają rację bytu gorsze wzmacniacze odpowiadające utartym wyobrażeniom na temat tego jaki ma być wzmacniacz, a ten jest nie tylko wzmacniaczem. Może być używany jako DAC lub przedwzmacniacz, bo na wyjściu RCA może być podawany sygnał o stałej wartości lub regulowany pokrętłem głośności lub z pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Jeśli jeszcze ktoś obserwuje ten temat i jest zainteresowany to powiem, że dzisiaj zamówiłem- wypożyczyłem sprzęt, dzięki uprzejmości S4Home. Zestaw na początek bardzo klasyczny, żeby się przekonać na własne uszy-aurora 700, nadc356, dacmagic100, sieciówkę ieast stream pro30 i kabelki kimber 4pr. W ramach wdzięczności za porady napiszę o swoich wrażeniach. Mam tylko nadzieję, że przesyłka dojdzie nie naruszona i obejdzie się bez komplikacji. Ciężko było się zdecydować bo wybór ogromny ale postawiłem na sprawdzony i często wybierany wzmacniacz i kolumny, jak coś nie pyknie to wypożyczę coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...