Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Mam nadzieje że będę mógł zostawić te kolumny jeszcze u siebie a wzmacniacz odesłać i pożyczyć inny. Zobaczymy co sklep na to.

Nie no dzisiaj to już jednak słyszę inaczej, zupełnie inne wrażenia. Potwierdza się fakt że w jeden dzień to się nic nie da stwierdzić. Porównując do vardusów z denonem jest dużo lepiej dociążone dolne pasmo, głębszy dźwięk, duużo lepsza przestrzenność dźwięku, średnica czyli jak już się dowiedziałem wokale artystów są lepiej słyszalne jakby bliżej w vardusach są wycofane a dźwiek jakby jest taki przyklejony do głośników i podbite jest górne pasmo kosztem pozostałych dlatego pierwsze wrażenie miałem takie przy odsłuchach że wydawało mi się nawet granie z vardusów bardziej wyraźne niż z heco. Jakby dobrać wzmacniacz który by zapewnił dociążenie takie jak w tej chwili ale poprawić jednocześnie jeszcze średnicę i detale to było by chyba to czego szukam. Ale się wczoraj zbłaźniłem pisząc że niewielka różnica, różnica jest naprawdę spora, bardzo pochopne wnioski i jak tu kupić coś po godzinnym odsłuchu w salonie? Dla wszystkich niezdecydowanych szczerze polecam wypożyczenie do domu już teraz rozumiem dlaczego w salonach nic mi się nie podobało. I choć jeszcze nie zdecydowałem co wybiorę ale mam nadzieję że panowie ze sklepu nie będą mi mieli za złe że jestem taki wybredny i umożliwią mi odsłuchy do skutku.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. To taki utarty schemat. Miałem Altusy i chce dźwięk z Altusa (dlaczego tu nie ma basu). Trzeba trochę czasu, posłuchać aby zrozumieć że na prawdę może być lepiej.

22 godziny temu, Nowy123 napisał:

Ale się wczoraj zbłaźniłem pisząc że niewielka różnica, różnica jest naprawdę spora, bardzo pochopne wnioski i jak tu kupić coś po godzinnym odsłuchu w salonie? Dla wszystkich niezdecydowanych szczerze polecam wypożyczenie do domu już teraz rozumiem dlaczego w salonach nic mi się nie podobało. I choć jeszcze nie zdecydowałem co wybiorę ale mam nadzieję że panowie ze sklepu nie będą mi mieli za złe że jestem taki wybredny i umożliwią mi odsłuchy do skutku.

Tym bardziej cieszę się że udało mi się przeforsować na forum wypożyczanie sprzętu. Taka moja mini zasługa :)

Sprzęt masz od nas? To się dogadamy :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nowy123 napisał:

Tak zrobię.

Słuchałem nada i 803 oraz magnata 780. Nad bez szans. Wybrałem Magnata 780. Wcześniej o nim nie słyszałem i nawet nie brałem pod uwagę. Na odsłuchu zawsze mi czegoś brakowało. I przez przypadek zaproponowano mi odsłuch magnata. I to było to. ?

Ale kolumny to jednak nie Aurory tylko celan - niestety.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arturas napisał:

Szybki? A jakie te Celany?

Mam podstawkowe Celan 302. Jak dla mnie  grały lepiej niż aurore 700 podłogowe które tez słuchałem. Uznałem ze w takiej kwocie mogę kopic klasę wyższą podstawkowe niż bym kupił podłogowe. I rzeczywiste graja lepiej nie wspomnę o jakości wykonania ( lakierowania). Ale każdy słyszy inaczej więc pisze swoje odczucia a nie uogólniam. Słucham 100% tidal i spotify + radio internetowe. Naprawdę dobry ten magnat i wygląd z lampami wieczorem naprawdę extra. Ma rezerwę na większe kolumny i możne kiedyś podłogowe celany 902. ?

 

 

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nowy123 napisał:

Spotify prze co zapodajesz do magnata?

Zapodaje przez : http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-akcesoria/ieast-m30-soundstream-pro-art566.html#

Tylko niestety w 5000 się nie uda zmieścić. Ale ja zakładałem 3000 i w tych kwotach nic nie grało lepiej od tego co miałem do tej pory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szybki napisał:

Mam podstawkowe Celan 302. Jak dla mnie  grały lepiej niż aurore 700 podłogowe które tez słuchałem. Uznałem ze w takiej kwocie mogę kopic klasę wyższą podstawkowe niż bym kupił podłogowe. I rzeczywiste graja lepiej nie wspomnę o jakości wykonania ( lakierowania). Ale każdy słyszy inaczej więc pisze swoje odczucia a nie uogólniam. Słucham 100% tidal i spotify + radio internetowe. Naprawdę dobry ten magnat i wygląd z lampami wieczorem naprawdę extra. Ma rezerwę na większe kolumny i możne kiedyś podłogowe celany 902. ?

 

 

No jakoś wierzyć mi się nie chce że te 302 zagrały lepiej niż Aurora 700 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha też mam do testów tego soundstreama musiałem tylko wykupić premium bo na Free nie pójdzie. Ja też zakladalem 5000 a to co wypożyczyłem to już ponad 6000 ale to tylko jeszcze bardziej mobilizuje do tego żeby nie kupować na czuja tylko słuchać, bo przykro wydać kasę i być nie zadowolony z efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłaniał bardziej do stwierdzenia ze z reguły w podobnej cenie to te mniejsze kolumny są zazwyczaj lepsze.

Nie zawsze można jednak małymi kolumnami nagłośnić do wystarczająco wysokiego poziomu głośności. Dlatego czasem trzeba wybrać kolumny gorszej jakości o większych rozmiarach. Jednak wielu ludzi od razu skreśla mniejsze kolumny, często niesłusznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi już o wielkość, to jego subiektywna opinia ? jak S4 tu napisze że jest to prawda, to wtedy uwierzę, a narazie to dla mnie zwyczajna kpina, ale niech mu będzie ? jak jemu się podoba i jest lepiej, to trzeba się cieszyć z jego szczęścia i tyle ? sam także jestem zainteresowany dwoma monitorami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...