Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Magnat MR780 to nie znany wzmacniacz.A to bardzo dobra konkurencja dla Vincenta. Jest znacznie tańszy i prezentuje wysoką kulture grania.

Pamiętam podobnie jak dałem możliwość wypożyczeniaa MA600 na forum audiostereo. Nagle okazało się że model bardzo popularny. Pare osób wypożyczyło, połowa z nich kupiła.

Takie produkty bronią się same. Nie marketingiem a odsłuchem.

Z MR780 próbuje zrobić to samo. Z tym że na audiostereo (ja-Piotrek) nie działam :P

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, S4Home napisał:

Średnicy nie poprawisz wymieniając 356 na 803. Nad ma nieco jaśniejsza wyższa średnicę ale to klasowo znacznie lepszy wzmak. O lepszej dynamice. 

Możemy ci jeszcze zapodac magnata mr780. To zobaczysz. A później ewentualnie inne kolumny. 

Piotr

A jakie byś proponował te inne kolumny?

Magnata chwilowo brak żeby nie tracić czasu wezmę z ciekawości yamahę 803d. A może cxa60 lepiej sprawdzić zamiast tej yamahy?

 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kubakk napisał:

Magnat może by potrzebował czegoś bardziej "jasnego" , może jakiś kef q750 , ale to musiałby Piotrek z s4home potwierdzić ;)

Magnat owszem gra lepiej z jasnymi kolumnami ale KEF Q750 jasny nie jest :/

11 godzin temu, Arturas napisał:

Mr 780 będzie zbyt słodki to Auror,

I tak tutaj się zgadzam. Oba wyśmienite produkty ale ie w parze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na czym stoją kolumny zawsze ma wpływ na to jak grają. Kolce sprawdzają się najlepiej na wykładzinie dywanowej które mają przebić. Na podłożu które mogły by uszkodzić potrzebne były by podkładki pod kolce. Wtedy pełnią rolę regulowanych nóżek. Ważne jest aby kolumny stały stabilnie i aby się nie chwiały. Zamiast kolców na podstawkach można wkręcić śruby z łbami które nie uszkodzą nam podłogi. Niektórzy producenci dają specjalne nóżki wkręcane w gniazda w podstawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

nie chciałem tworzyć nowego wątku zacznę - tutaj się podepnę :)

Zacznę od powitania - bo nie znalazłem osobnego tematu. Witam wszystkich serdecznie!
Ostatnio zacząłem się rozglądać za zestawem stereo do salonu i ogólnie wybór przyprawia o zawrót głowy.
Liczę na to, że dowiem się czegoś ciekawego o "audio" bo aktualnie jestem absolutnie zielony ?

Jak wspominałem szukam czegoś do salonu (aktualnie ok 20m^2 ale w niedalekiej przyszłości będzie większy salon - nowe mieszkanie powiedzmy 30-35m^2).
Słucham głównie elektroniki (np.: trance, progressive) na Spotify (z PC). Do kolumn podłączę pewnie też telewizor ale o tym będę się martwił później.

Sprzęt może być nowy albo używany, do powiedzmy 5k za całość,  jakoś to żonie wyjaśnię
Sprzęt raczej na kilka lat. Aktualnie w pracy słucham muzyki w słuchawkach ISK HD9999, podoba mi się jak jest dużo basu.

Wstępnie zastanawiałem się nad jakimś zestawem 2 kolumny + subwoofer. Czy może powinien jednak szukać 2 kolumn z osobnym wzmacniaczem?
Chętnie przygarnę linki / materiały do poczytania.

PS. jestem z Wrocławia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś utworzył własny temat bo się bałagan robi jak ktoś czyta później to nie wie komu odpowiada, ale jak już napisałeś to moim skromnym zdaniem subwofer do muzyki to nieporozumienie. Można oczywiście ale są to dość drogie konstrukcje. Ja używam jamo j10 i ciężo go wyregulować żeby grał poprawnie. Przeważnie  dudni. Lepiej te kwotę dołożyć do kolumn chyba że się dużo filmów ogląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...