Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Ja akurat chcę sprzętu na którym da się posłuchać wszystkiego i z pewną dozą emocji i przyjemnosci jaką daje muzyka. Oczywiście każdy z was ma rację bo emocje i przyjemnośc to są bardzo subiektywne doznania. Dlatego odsłuchy w domu świetna rzecz. Już teraz chcę podziękować Piotrowi i kolegom z S4home za świetną obsługę i doradztwo i tzw.bezproblemowość przy wypożyczaniu. Przepraszam jeśli wyszła z tego reklama sklepu ale i tak pewnie wszyscy się domyślili o jaki sklep chodzi.  Nie ujmując nic innym salonom bo pewno działająpodobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

To zdjęcie ma udowadniać jakąś tezę? Co z niego ma wynikać?

Zasilanie urządzenia jakim jest wzmacniacz jest ważne. Wbrew pozorom tutaj tego nie ma ale nawet w klasie D są urządzeniami solidnym zasilaniu.

 

4 godziny temu, Nowy123 napisał:

Dlatego odsłuchy w domu świetna rzecz. Już teraz chcę podziękować Piotrowi i kolegom z S4home za świetną obsługę i doradztwo i tzw.bezproblemowość przy wypożyczaniu. Przepraszam jeśli wyszła z tego reklama sklepu ale i tak pewnie wszyscy się domyślili o jaki sklep chodzi.  Nie ujmując nic innym salonom bo pewno działająpodobnie.

No z tym jest różnie. Ale cieszę się że my dajemy taka opcje. I klienci nas za to doceniają.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Układ zasilający ma wpływ na brzmienie wzmacniacza. Pokazałem nada 356 który ma jednak lepszy układ zasilający od 803 czy 701. 

Moim jak i kolegi zdaniem ten wzmak gra zdecydowanie lepiej od Japończyka.

Piotr

Nom ma , nawet większy niż tzw. max moc którą producent się chwali ;) 

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Nowy123 Zrobiłeś kalibrację mikrofonem ?

Moby myślisz ,że ktoś testował i ampli ustawiony pod inne pomieszczenie ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MobyDick napisał:

Nowy123 Zrobiłeś kalibrację mikrofonem ?

Jak wrócę do domu to zrobię. Myślałem o tym że ktoś przede mną mógł zrobić do innego pomieszczenia ale gdzieś wyczytałem w instrukcji ze po zrobieniu kalibracji jest opcja włączenia jej lub wyłaczenia. Nie widziałem na wyświetlaczu napisu yapo a wiec myślałem że ustawienia kalibracyjne nawet jak były to są nie używane. Ale dla pewnosci przywróce dzisiaj ustawienia fabryczne i skalibruje.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Układ zasilający ma wpływ na brzmienie wzmacniacza. Pokazałem nada 356 który ma jednak lepszy układ zasilający od 803 czy 701. 

Moim jak i kolegi zdaniem ten wzmak gra zdecydowanie lepiej od Japończyka.

Piotr

Mój wpis dotyczył czegoś innego. Chodziło mi o wypowiedź kolegi T Z6 "To jest tylko amplituner i trzeba o tym pamiętać". Chciałem wykazać, że "amplituner" to tylko określenie wskazujące na funkcjonalność urządzenia, a nie na jego cechy konstrukcyjne. Z porównania wzmacniacza A-S701 i amplitunera R-N803 widać, że oba urządzenia są zbudowane tak samo. Mogą być solidnie zbudowane amplitunery i kiepsko zbudowane czyste wzmacniacze. Przeciwstawianie sobie tych dwóch typów wzmacniaczy (bo amplituner stereo jest przede wszystkim wzmacniaczem) nie ma sensu.

32 minuty temu, S4Home napisał:

A o ile się nie mylę. Ten model miał wcześniej Kraft!! I robił kalibrację! Bardzo słuszna uwaga!

 

Piotr

No nie. Będzie teraz, że zepsułem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kalibracji i jest tak jak mówiłem nawet jak zrobimy kalibracje to możemy zrobić off i wtedy ustawienia nie sa brane pod uwagę ale zrobiłem dla św.spokoju + wcześniej reset i tak nie wiele to dało delikatnie dźwięk się zmienił. Mi coś nie podchodzi jednak to granie. Z nadem(mimo że też mi coś brakowało) to jakoś tak z jajami grało. Chyba ją jeszcze dzisiaj spakuje.

Pytanie do Kraft- masz tę yamahe 803d? 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nowy123 napisał:

Pytanie do Kraft- masz tę yamahe 803d? 

Ty ją masz;)

Pytanie. Czy podczas porównań wyrównałeś miernikiem poziom głośności z jakim odsłuchiwałeś oba wzmacniacze? Ja wykorzystałem do tego program na smartfona. Równe poziomy głośności są ważne w takich testach.. 

Jeśli jesteś ciekaw moich odczuć z odsłuchu Yamahy to poczytaj to:

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność ustawiałem na ucho ale mi nie chodzi o to by zdyskwalifikować 803-kę, mnie poprostu zmęczyło po 2h takie sypanie tależami. Bas w moim odczuciu też jest inny dla mnie gorszy niż w Nadzie. Ale fakt że dźwięk z yamahy jest bardziej detaliczny, to mi się akurat podoba w 803 ale reszta mi nie pasuje. Wyglada,że jestem wybitnie zwolennikiem ciepłego grania. Nawet o tym nie wiedziałem.

Myślę teraz co dalej? Posłuchać mr780? Może inne kolumny? Ale jakie?

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie gora yamaszki nie meczy.Nawet sie dziwie ze to moze przeszkadzac ale kazdy ma przeciez swoj wlasny gust.Brakuje mi czegos na dole.Niby jest bas i potrafi zejsc bardzo nisko.Ale brakuje kopa na stopie perkusji.Oczywiscie uzywam pokretel na zero.Wlaczony yapo volume.Volume trim na maksa.Interkonekt od pana Marka (aurora) plus glosnikowe ktore kiedys dostalem od Pumpurka w gratisie ale nie wiem co to za przewody.Byc moze yamaha faktycznie bardzo roznicuje nagrania.Sa takie plyty np gdzie bas wbija w fotel i sa takie gdzie go jakby prawie nie bylo.Ja po czasie ktory juz minal i zabawie w audio mysle ze nie ma takiego urzadzenia ktore by nas usatysfakcjonowalo w 100%.Zeby tak moglo sie stac to musielibysmy chyba posiadac ze dwa czy trzy wzmacniacze i do tego tyle samo par kolumn.I rozne plyty, pliki sluchac na odpowiednio dobrym dla danego sprzecie.A jesli ktos z was posiada zestaw ktory go cieszy na 120% to poprostu zazdroszcze☺....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...