Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Mr780 sprawdzimy. Tylko dowiedziałem się że jeszcze go nie ma. Poczekam. Teraz wiem że macie ciężki weekend, bo audioshow ?

29 minut temu, Kubakk napisał:

Ja od siebie dodam ,iż jak budżet ogranicza to pewnej granicy jakości jaką chcemy uzyskać się nie przeskoczy ;)

 

Zaczynam właśnie podejrzewać że możesz mieć rację.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2018 o 17:48, Nowy123 napisał:

Jestem po kalibracji i jest tak jak mówiłem nawet jak zrobimy kalibracje to możemy zrobić off i wtedy ustawienia nie sa brane pod uwagę ale zrobiłem dla św.spokoju + wcześniej reset i tak nie wiele to dało delikatnie dźwięk się zmienił. Mi coś nie podchodzi jednak to granie. Z nadem(mimo że też mi coś brakowało) to jakoś tak z jajami grało. 

A może tak po prostu (lecz nie po ałdiofilsku) zanim zaczniesz wydawać fortunę na kolumny, przewody i peryferia - podkręć pokręcadełkiem "Loudness"?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MobyDick napisał:

Tam jest nawet automatyczny Loudness do cichego słuchania.

Owszem, ale z tego co pamiętam ten klasyczny (pokrętło) sprawował się przyjemniej. Można wyłączyć automat (YPAO Volume -> Off) i próbować ręcznie, działa również z aktywną adaptacją (YPAO Korektor -> On).   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem wszystkiego. Ja nie wiem, może ten egzemplarz uszkodzony czy co? Spakowałem go i raczej już nie rozpakuje a jako że kurier nie odebrał jeszcze nada 356 to podłączyłem go na nowo i z przyjemnością słucham. Jak dla mnie to zupełnie inna liga mimo że nie jestem wytrawnym audiofilem nic na to nie poradzę. A ten loudnes to co ma niby poprawiac? Podkręcanie nim powoduje jakby koc narzucić na kolumny. Na prawdę nie chcę nic ujmować tej yamaszce bo funkcjonalnosć przy tym nadzie jest wzorowa ale brzmienie dla mnie do niczego. Chyba pożyczę cxa80 w poniedziałek bo jest dobra cena i zobaczymy co będzie jak też nie wyda to chyba zostanę przy c356bee i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pewnie nie chodzi o to, że lepiej tylko, że inaczej a dla mnie zdecydowanie lepiej i na tyle lepiej, że warto w/g mnie pobawić się w osobny dac i sieciówkę ,czego osobiście się obawiałem i zupełnie niepotrzebnie bo spokojnie sobie z tym poradziłem.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie o y 803d zwątpiłem w mój słuch i postanowiłem odpakować yamahę i jeszcze raz do boju. Tym razem mam oba sprzęty czyli nada c356 z dacmagic 100 i yamahę 803d obok siebie a więc miałem lepsze porównanie i wiecie co? Potwierdzam wszystko to co wcześniej pisałem. Naprawdę w porównaniu do yamahy to nada słucha się z wielką przyjemnością. Yamaha =brak emocji. Nie jest to tylko moja opinia w teście brala udział moja żona i 23 letni syn i starałem się im niczego sugerować tylko kazałem odpowiedzieć co gra lepiej puszczajac im ten sam utwór na obydwu sprzętach. Jeszcze nie zdecydowałem co kupię ale yamaha do 803d włącznie to na pewno nie będzie. Może wyższe modele wypadły by lepiej. Pisze się dużo o akustyce i powiem tak, gdybym zaczynał od 803d to podejżewałbym że mam problem z akustyką bo bas w 803d lubi zadudnić zwłaszcza przy głośniejszym odsłuchu ale ciekawostka- dlaczego to się nie dzieje jak kolumny zasila c356? Nawet jak mocno przekręcę gałkę w prawo żadnego dudnienia tylko mięsisty basior. Uprzedzam odrazu że yapo oczywiście eliminuje dudnienie ale dźwięk staje się dużo suchszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz powodów wątpić w swój słuch :) . Po prostu wystarczy mieć świadomość że sam widzisz jakie są różnice pomiędzy wzmacniaczami, które mają idealnie płaskie charakterystyki pasma przenoszenia i mogło by się wydawać ze wszystkie powinny grać tak samo. Pomiędzy kolumnami różnice są dużo większe ... i są ku temu realnie duże powody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arturas napisał:

Czekam na rozwinięcie tematu na temat dudnienia , ciekawe jakie wnioski z tego wyjdą, bo mam ten sam problem, akustyka? Kolumny? 

Mnie się wydaje że problem jest bardziej złożony i wszystko ma wpływ po trochę, bo c356 z aurora700 nie dudni mimo, że szklanki dzwonią a te same kolumny w tym samym pomieszczeniu z innym wzmacniaczem już potrafią zadudnić a przy głośnym słuchaniu to już masakra. Może w zestawie z innymi kolumnami by tego nie było lub nawet ten sam zestaw w innym pokoju też by tego nie było. Przyjdzie jeszcze albo cxa80 lub mr780 i zobaczymy czy będzie jakieś dudnienie. Niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie bo ja laik jestem. Ale dudnienie słyszę i wiem co mówie bo wczesniej muzyki słuchałem na innym sprzęcie z subwooferem i wlaśnie dudnienie mi przeszkadzało.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arturas napisał:

A z czym u ciebie gra aurora?

 

6 godzin temu, Krzysztof Rogóż napisał:

Zerknąłem na waszą stronę, cxa80 widze w normalnej cenie, promocja o której piszesz się już skończyła? 

Zmieniają stronę od 2 miesięcy. Nowej jeszcze nie ma a obecnej nie aktualizują dlatego pewnych rzeczy nie widać, trzeba zadzwonić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że konstrukcja auror jak i ich przetworników powoduje iż jest dudnienie , sporo basu z wielkości skrzynek oraz liczby przetworników ;)

Miałem coś takiego przy odsłuchu pylon sapphire 25 , męcząca sprawa ,a być może niektóre kolumny są do sporo większych pomieszczeń ...

Wzmacniacz może coś tam od siebie dorzucić do brzmienia ,ale raczej nie zlikwiduje tego co kolumna sobą prezentuje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...