Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Ja bardzo lubię Kubak, tego kolegę Nowy 123 ? zostawił sobie furtkę nie urażając użytkowników rn 803d ? wie czym by to groziło, zdjęciem skalpu ? będziesz prawdopodobnie żył dalej kolego Nowy, a Indianie nie zdejmą z Ciebie skóry ? ten cxa to już pewnie inna kultura brzmienia, ma on tam regulacje tonów w sobie? DAC jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kubakk napisał:

Nowy123 porównujesz wzmak cxa80 w cenie 4800zł do amplitunera 803 ,gdzie sam wzmak 701 kosztuje ~2500zł ? ;)  a mówią ,że pieniądze nie grają , jak widać jednak jest trochę inaczej :P

Tak to trochę złe porównanie ale c356 kosztuje 2500 a gra nie gorzej od cxa80 a napewno dużo lepiej od 803d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 356 to był/ jest wybitny model i czy się to komuś podoba czy nie taka jest prawda. Niektórzy go nie lubią innym nie podoba się z wyglądu ale i tak to model który wybierze znaczna część osób względem innych wzmacniaczy. Tutaj wielką szkoda że nad zmienił koncepcje na klasę D przez co ten model nie ma już swojej kontynuacji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam czy yamaszka faktycznie tak ostro gra na gorze...I jakos tego nie slysze.Wszystkie ustawienia na zero.Jedynie dzialajacy yapo volume.I tak mysle ze gdy perkusista uderza w talerze to fajnie jest uslyszec wlasnie te talerze a nie talerze owiniete folia?....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, T Z6 napisał:

Ja sie zastanawiam czy yamaszka faktycznie tak ostro gra na gorze...I jakos tego nie slysze.Wszystkie ustawienia na zero.Jedynie dzialajacy yapo volume.I tak mysle ze gdy perkusista uderza w talerze to fajnie jest uslyszec wlasnie te talerze a nie talerze owiniete folia?....

Też lubię słyszeć talerze ale lubię też słyszeć wyraźnie wokal a w tym yamaha u mnie poległa względem c356 bo talerze przykrywają średnicę, tak przynajmniej ja to odczułem.

16 minut temu, Inferno napisał:

Jak go sobie tego 356 ....oglądam to wentylacja jest na całej pokrywie

Zgadza się i tym bardziej zastanawia mnie dlaczego tam się grzeje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wokale sa wyrazne i czasem az mam wrazenie ze pchaja sie przed szereg.W sumie yamaszka moglaby miec jedynie lepszego kopa na dole.Tylko tam widze niedostatek.Ale zaznaczam ze wszystkie pokretelka mam na zero.Yapo volume i nic wiecej.Nie mowie ze nie ma basu.Jest i to czesto bardzo porzadny.Ale amplituner prawdopodobnie bardzo roznicuje poszczegolne utwory, nosniki.Stad takie zjawisko.I tylko to mi sie lekko nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nad 356 to był/ jest wybitny model i czy się to komuś podoba czy nie taka jest prawda. Niektórzy go nie lubią innym nie podoba się z wyglądu ale i tak to model który wybierze znaczna część osób względem innych wzmacniaczy. Tutaj wielką szkoda że nad zmienił koncepcje na klasę D przez co ten model nie ma już swojej kontynuacji.

Piotr

W dodatku na niemieckim amazonie można go upolować za ok 1600zł :). I mówimy tu o nówce sztuce.

3 godziny temu, Nowy123 napisał:

Zauważyłem, że 356 dość szybko i mocno się nagrzewa, szczególnie z prawej strony, czy to normalne zjawisko? 

Mam to samo w swoim egzemplarzu.

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Bo z lewej strony są otwory wentylacyjne, a z prawej widać na zdjęciu 3 radiatory w części nie wentylowanej. Sam się  kiedyś spotkałem ze wzmacniaczem w którym najwięcej ciepła wydzielał ( gdy nie grał ) rezystor od podświetlenia diody oznaczającej że jest włączony.

 

25 minut temu, Nowy123 napisał:

No to już zgłupiałem, wydaje mi się że w moim pokrywa była cała dziurkowana bo nawet przez otwory zaglądałem co tam może sie grzać.

Wygląda na to, że NAD wypuszczał różne wersje obudowy bo innego wytłumaczenia nie widzę. Ciekawe czy wnętrznościami/projektem też się różnią?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej mam mieszane uczucia. Niby jest dobrze, lepsza stereofonia niż w nad 356 , czystszy dźwięk ale trochę bas za mocny przy głośniejszym słuchaniu, nie dudni jak to miało miejsce z Y 803d ale dosłownie kruszy ściany i jak dla mnie jest troche za mocny no chyba że go odejme regulatorem ale staram się tego unikać. Ten nad ma taki specyficzny miękki i przyjemny bas nawet przy max power nie ma go za dużo. Ten cxa80 bardziej by mi odpowiadał ze wzgledu na bardziej rozdzielcze brzmienie no i posiada też wbudowanego niezłego daca z 2szt toslink, co tez jest dla mnie ważne. Mam zagwozdkę inne kolumny jednak? Jak tak to jakie w cenie heco700? Za dużego wyboru nie ma. Hmm jutro jeszcze popracuje nad ustawieniem kolumn może coś z tym zbyt mocnym basem uda się zrobić.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...