Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Nikt Cię nie obgadał, poprostu zauważyliśmy że każdy ma inny słuch. A w ogóle to widzę że tylko nieliczni rozumieją o co mi chodzi. Mi nie chodzi o to żeby basu było mniej tylko o inny jego charakter. 

Do tej pory myślałem, że bas to bas poprostu niskie tony ale dopiero słuchając różnych sprzętów w domu zauważyłem że bas basowi nie równy.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nowy123 napisał:

Nikt Cię nie obgadał, poprostu zauważyliśmy że każdy ma inny słuch. A w ogóle to widzę że tylko nieliczni rozumieją o co mi chodzi. Mi nie chodzi o to żeby basu było mniej tylko o inny jego charakter. 

Do tej pory myślałem, że bas to bas poprostu niskie tony ale dopiero słuchając różnych sprzętów w domu zauważyłem że bas basowi nie równy.

Właśnie o to chodzi ze każdy lubi co innego, ja lubię szybki prężny bas który jak potrzeba zejdzie bardzo nisko i gdyby był odczuwalny od niskich głośności. Niektórzy użytkownicy stwierdzili ze przyzwyczaiłem się do wieży Trochę mnie to śmieszy. Bo prawdopodobnie u mnie akustyka szwankuje i złe dobrany wzmacniacz do moich potrzeb. Lubię rozmowy na poziomie nie lubię jakiś głupich przytyczek od niektórych użytkowników forum ze jestem naiwniakiem ze wcisneli mi jakiś szajs. Nie wydaje mi się żeby to co mam to jakiś szajs. Owszem mogłem kupić i droższe kolumny i droższy wzmacniacz ale nie jestem adiofilem. Na odsłuchach gralo to fajnie a pomieszczenie było metrażem takie same jak mój pokój i nie wiele dalej siedziałem jak u mnie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nowy123 napisał:

Dlatego potwierdza się to o czym ciągle mówi piotr@s4home - najlepsze są domowe odsłuchy i ja to potwierdzam. 

To prawda najlepiej sprawdźcie w swoim pomiesczeniu w którym będzie stał zestaw, bo może się okazać ze nie gra tak samo jak na odsłuchach... albo za dużo basu albo za mało ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat odpalony. Żona wcześnie wstaje a więc już śpi i nie mogę zbyt głośno posłuchać ale na tę chwilę mogę powiedzieć że magnat mnie zaskoczył gra pięknie , przy -35db głośności ,jutro zobaczę jak przy głośniejszym odsłuchu ale jeśli nie straci na melodyjnosci to myslę że to bedzie on. Czy ktoś powie mi jak wyglada sprawa trwałości tych lamp oraz co zmieni się w brzmieniu po ich wygrzaniu bo to nówka sztuka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wygrzanie daje więcej wszystkiego w zależności od lampy , lepsze dane pasma , scena ;)  przedwzmakowe lampy niekiedy starczają na ~10000h , czyli 5-10 lat więc nie ma strachu, natomiast wymiana na jakieś fajniejsze stare NOSy może polepszyć brzmienie.

Coś czuję iż magnat zostanie , jak bym wybierał z tych co słuchałeś to bym na niego postawił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam model lampy produkowany  nieco inaczej przez rożnych producentów może nadawać nieco inne brzmienie. Do tego często jest tak że rożne modele lamp są zgodne z podstawką i aplikacją elektryczną. Tu różnice mogą być jeszcze większe. Producent zwykle podaje jakie można zamontować lampy zamiast tych które są zamontowane fabrycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=ecc81&_sacat=0&_sop=16

pewnie jakieś stare mullard , phillips , siemens , itd. z lat 50-60 poprawiłyby brzmienie magnata , ciekawe co tam seryjnie montują z nowej produkcji.

Magnat jest marką mało "audiofilską" , pewnie gdyby zmienić znaczek to byłby droższy o 50-100%

http://audiofezzowanie.pl/jakie-lampy-dla-silver-luny-czesc-2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości za bardzo do szerszych testów dzisiaj ale mogę powiedzieć tyle, że dźwięk jest przyjemny  i miękki , bas kiedy trzeba potrafi nisko łupnąć a stereofonia i szczegółowość jest jak na moje ucho wyraźnie lepsza niż w nadzie , może nie aż taka jak cxa80 ale wysokie tony są łagodniejsze i przez to nie męczą uszów. Pan Stanisław z s4home dał mi  czas przez weekend potestować na spokojnie.

Jak pojawia sie jakies spostrzeżenia to oczywiscie będę pisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień testów.

Z kolumnami heco aurora700 jest tak:

Na basie miękko i głęboko bez łupanki tak jak lubię przyjemnie słychać gitare basową ,kontrabasy i perkusję w zależności od muzyki.

Średnica troszeczkę jakby mniej soczysta i mniej wypchnieta niż w nad c356 ale też jest dobrze czytelna. Wokale można bez problemu zrozumieć co do słowa.

Wysokie tony są w/g mnie bardziej wyeksponowane niż w nadzie i przez to jest lepsza przestrzenność dźwięku niż w nad. Oglądałem kawałek filmu z efektami bez subwofera i dźwięk tak latał wokół kolumn  że mój denon 5.1 z vardusami mógłby się zawstydzić. Mimo mocniejszych wysokich tonów nie są one jednak zbyt ostre.  

Tak naprawdę to chyba niema się czego przyczepić jeśli chodzi o dźwięk chociaż myślę że mógłby być jeszcze cieplejszy bo w/g mnie wcale nie jest jakoś przesadnie ocieplony z tymi kolumnami a słyszałem ostrzeżenia że może być mydło. No chyba ze po wygrzaniu pojawi się efekt ocieplenia. Funkcjonalność prawie na 5. Jest bluetoth i działa bezproblemowo z moim j5 a jakośc zadowalajaca. Radio analogowe działa na dołaczonej antence bez zakłóceń a w denonie wiecej szumów niz radia. Radio Dab -nie udało mi się znaleźć żadnej stacji. Pilot taki średni i można się przyczepić do kilku rzeczy a zwłaszcza do sposobu zmiany źródła bo trzeba dwa razy nacisnąć chociaż teraz wpadłem że to jednak nie głupie jest ,bo w razie przypadkowego naciśniecia nie zmieni nam źródła i dźwięk nie zniknie. Z większej odległości wyświetacz mało czytelny. Mogło by być jeszcze pure direct z pilota. Może się czepiam ale obsługa z pilota taka trochę mało standardowa ale idzie sie przyzwyczaić.

Jeśli chodzi o wyglad zew.to mnie osobiscie bardziej podoba się surowy c356 ale przy zgaszonym świetle magnat pokazuje swoj urok żarzącymi się lampami a w nad żarzą się tylko niebieskie kontrolki i to dość mocno.

Nad ma to coś jednak w tym dźwięku nie wiem czy to sama barwa czy co? To coś nie pozwala mi o nim zapomnieć. Myślę jednak że mr780 wygra tę konkurencję. 

Bałem się trochę, że magnat będzie taki troche jak popularne amplitunery stereo( bo w sumie nim jest) ale myślę że bliżej mu jednak do wzmacniacza stereo.

Mam jeszcze kilka dni a więc lampy i reszta  się trochę jeszcze wygrzeją i w tedy zobaczymy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...