Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Zaskoczony jestem tym, że przy odsłuchu tych samych kolumn z różnymi wzmacniaczami usłyszałem tak różne charaktery grania. Wcześniej czytałem że to kolumny determinują szkołe grania a wzmacniacz tylko delikatnie coś może podkreślić. Aż boję się pomyśleć co by było gdybym wziął na tapetę jeszcze inne kolumny.

9 minut temu, MobyDick napisał:

Ciekawe jakbyś odebrał go z kolumnami Magnat Quantum 725. Góry było by trochę więcej i bas bardziej energiczny. Za to wyższego środka trochę mniej.

Bas owszem bardziej energiczny mógłby się przydać o ile energiczność jego nie byłaby taka jak w yamaszce 803d natomiast jeśli góry byłoby więcej to odpada. Miałem cxa80 i 803d i tam góra mnie męczyła.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja przestawiłem się już dawno na muzykę z plików ze względu na wygodę ale myślę że jak skompletuję już wzmacniacz i kolumny to zacznę się rozglądać za cd-kiem. Płyty są stosunkowo nie drogie w porównaniu np.do 15 lat wstecz no i plików często mamy więcej niż potrzebujemy a jak zapłacimy za płytę to już byle czego nie kupimy. Ja mam pełny hd muzyki a słucham tak naprawdę kilka albumów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę tak bo grają podobnie. Nad jest tańszy ale musiałbym dac-a dołożyć. Magnat ma wbudowany. Jeśli miałbym dopłacać to raczej bym poszedł w nad-a chyba. Wysłałem rano meila Piotrze z pytaniem o cene, wczesniej mi proponowałeś cenę na mr780 ale niezbyt precyzyjnie i chciałbym tylko potwierdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo a 9070, generalnie chodzi o to by był to wzmacniacz neutralny lub jaśniejszy, najlepiej gdyby miał funkcje direct także, czyli przy cichym słuchaniu dociąża dźwięk, przy głośniejszym wyłączasz tą funkcję i ustawiasz sobie potemcjometrami bas i sopran, potem tylko przełączasz się między tymi funkcjami, nie będziesz musiał cały czas ustawiać do każdego utworu, bez przesady, no Aurory tak mają że grają inaczej w zależności od utworu lub płyty, ale weźmy to za pozytyw przecież, wczoraj przy mega głośnym słuchaniu to nawet wydawało mi się że za dużo wysokich było, bas po zmniejszeniu stał się punktowy , po prostu trzeba do nich dobrać wzmacniacz w którym możesz modyfikować dźwięk, no taki ich urok, przynajmniej nie jest nudno, zawsze zostaniesz czymś zaskoczony, oczywiście możesz Ty lubić bardziej słodkie brzmienie i wybierzesz tego magnata, dla mnie by było za dużo miodu w tym połączeniu, może wypozycz sobie coś jeszcze od Piotrka, Piotrek przynajmniej jest przyjazny, inne sklepy takie nie są, więc tu masz okazję ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że niczego z onkyo nie słuchałem bo i też takiej sugestii ze strony Piotrka nie było a ja raczej chciałem posłuchać tego co mi poradzą. Reasumując magnat gra jak dla mnie bardzo fajnie podobnie było z nad- em. Z tymi dwoma jest tak że jakbym nie słuchał czy cicho czy głośno to nie muszę nic regulować bo gra przyjemnie. Z 803d i cxa80 ciągłe kręcenie gałami a to mnie wkurzało. Ja tam mógłbym jeszcze coś pożyczyć tylko czy chłopaki ze sklepu się nie wnerwią bo już 4 szt wysyłali a ja wychodzę na gościa który sam nie wie czego chce. Ale wiem po odsłuchach tych 4 że ciepły dźwięk to jest mój klimat, mięciutki basik długo wybrzmiewajacy, wyraźna średnica i nie ostra góra i raczej jestem skazany na magnata lub nada chyba że jest jeszcze coś.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowy123 rozumiem, że jeśli chodzi o NAD to piszesz o modelu 356, a słuchałeś Nad 375? Jeżeli 356 Ci się podoba to z NAD 375 może być tylko lepiej patrząć na Twoje wymagania brzmieniowe, a nowego lekko powyżej 4K kupisz. Ten Magnat też ciekawy.

8 godzin temu, Arturas napisał:

... najlepiej gdyby miał funkcje direct także, czyli przy cichym słuchaniu dociąża dźwięk, przy głośniejszym wyłączasz tą funkcję i ustawiasz sobie potemcjometrami bas i sopran, potem tylko przełączasz się między tymi funkcjami ...

Raczej odwortnie ;)

Funkcja "Direct", "Tone defeat" itp pomija regulacje tonów we wzmacniaczach, dźwięk z reguły idzie wtedy po krótszym "torze", bez podbicia żadnych pasm. Słuchając cicho, jeżeli komuś brakuje niskich czy też wyższych tonów to wspomaga się funkcją "Loudness" jeżeli wzmacniacz takowy posiada, bądź wyłącza "direct" i wzmacnia pasma jeżeli to jest wymagane potencjometrami od barwy. Przy głośniejszym odsłuchu (słyszymy więcej niskich i wyższych tonów) można już włączyć "Direct", która odetnie ową regulację.

Oczywiście to tak bardzo ogólnie bo można bez problemu dobrać sprzęt gdzie już od najniżego wzmocnienia będzie grał bardzo "poprawnie", nie wymagając przy tym żadnych regulacji ... Kwestia funduszy i synergii zestawu.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mordor12 napisał:

@Nowy123 rozumiem, że jeśli chodzi o NAD to piszesz o modelu 356, a słuchałeś Nad 375? Jeżeli 356 Ci się podoba to z NAD 375 może być tylko lepiej patrząć na Twoje wymagania brzmieniowe, a nowego lekko powyżej 4K kupisz. Ten Magnat też ciekawy.

375 to już byłaby chyba przesada z tymi kolumnami za duza dysproporcja cenowa w stosunku do kolumn. Granie nada bardzo mi odpowiada magnata też. Dziwię się tylko że magnat określany jest jako zbyt ciepły i słodki do auror700, ja bym powiedział że to nad 356 z tymi kolumnami gra trochę cieplej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem funkcji direct jest pomijanie układów które nie są niezbędne do działania wzmacniacza. Pomija się wtedy wszystkie układy typu regulacja barwy itp. Być może u Ciebie dźwięk bez direct jest lżejszy. Tak jednak nie jest w przypadku większości wzmacniaczy. Filtry typu loudness polegające na podbiciu skrajów pasma lub ich działanie może symulować regulacja barwy z zasady stosuje się do cichego słuchania. Gdy słuchamy z naturalną głośnością nie są one potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arturas napisał:

No jakoś funkcja direct dociąża dźwięk, jest gęstszy, więcej basu jest, dlatego napisałem do cichego słuchania, kolega Mordor choroby mi wmawia, ale oki niech i tak będzie ? 

No jeszcze tego by brakowało abym komuś choroby wmawiał hehe ;)

Przesłuchałem kilkadziesiąt wzmacniaczy i jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją , aby było tak jak piszesz, ale fakt Twojego Onkyo nie słyszałem więc jeżeli tak jest to zwracam honor ;) Co innego jeśli chodzi o dynamikę.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz zależy od wzmacniacza, w Onkyo czy wzmacniacz czy amplituner, to ten dźwięk jest gęstszy dociążony, akurat do cichego słuchania, ponieważ niczego nie brak, przy głośniejszym jest nie do przyjęcia, bo by mi ściany chyba popękały, kolega Nowy też napisał że w różnych wzmacniaczach wygląda to inaczej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...