Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

@Arturas a jakie Ty masz kolumny i w jakim metrażu?

16 minut temu, Arturas napisał:

w Onkyo czy wzmacniacz czy amplituner, to ten dźwięk jest gęstszy dociążony, akurat do cichego słuchania, ponieważ niczego nie brak, przy głośniejszym jest nie do przyjęcia, bo by mi ściany chyba popękały..

Z tego co niegdyś wyczytałem Ty masz Heco Aurora 1000, albo Music Style 1000 {nie pamiętam} w za małym pomieszczeniu. Bas Ci się nieźle tam wzbudza zapewne i dlatego musisz odejmować go przy głośniejszym odsłuchu to też dlatego wyłączasz Direct , a jak słuchasz cicho to wydaje Ci się , że Direct dociąża dźwięk.

Chyba jednak tutaj leży przyczyna Twojej wypowiedzi odnośnie funkcji Direct i jej dociążania dźwięku? :)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchał z was ktoś magnata mr780 i nada c356? Bo ja słuchałem nada z 2 tyg.temu a magnata słucham teraz i mam wrażenie że nad mimo że gra podobnie do magnata to jednak coś dodaje do tego dźwięku co sprawia jednak większą przyjemność, nie wiem co to może być. Najlepiej było by mieć oba jednocześnie żeby to sprawdzić. Cholera jestem prawie zdecydowany na mr780 ale ten nad ciągle gdzieś mi chodzi po głowie i nie daje spokoju. Czy może przez to że byl jako pierwszy i zrobił pozytywne wrażenie? Sam nie wiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Proponuję. Weź kartkę Nowy 123 i podziel na dwie części. Na jednej połówce pisz wady, a na drugiej zalety tych dwóch wzmaków tzn. brzmienie, dynamika, bas, soprany, cena, wygląd, funkcjonalność ... im więcej cech tym lepiej. Słuchałeś dwóch, więc znasz, nikt oprócz ciebie decyzji nie podejmie. Wypełnij tabelkę plusami, minusami, punktami czy kolorami i podlicz. Może pomoże podjąć decyzję :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 10 razy się zastanowić i podpytać sto razy, a kupić raz a dobrze, aczkolwiek w tej pasji człowiek ewoluuje, więc przeważnie prawie każdy po jakimś czasie człowiek się osłuchuje i szuka jakiejś zmiany ? mi chodzi po głowie zmiana kolumn, po co? Sam nie wiem hehe , chyba nowe doznania, branża ma dobrze, posłucha sobie czego chce i już na takim Piotrku nie robi nic wrażenia ? ile masz przeznaczone kasy na ten wzmacniacz? Tylko nowy czy używany także?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac`a lepiej mieć poza wzmakiem. Zmienisz wzmak, a dac zostanie. Pytanie pozostaje o użyteczność czy funkcjonalność. Mi na ten przykład potrzebny będzie taki a WE USB i wyjściem SPDIF coax i optycznym więc zdecydowałem, że Topping D10 będzie OK bo wzmak, który zamówilem ma wejście SPDIF coax i opt. ale innym może przydać się z wejściami USB, OPT, COAX więc bardziej by celowali np. w SMSL Sanskrit 10th. Oba na Xmosie i dobrych przetwornikach ESS i AKM. Tu badania jednego Topping zmierzony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobię wkleić wcześniejszą wypowiedź z innego tematu tu na forum. Wiem 803D jest wszędzie promowana ale mi dźwiękowo podeszło Onkyo a że w gratisie jest HDMI ;) co też ułatwia.

Cytat

Byłem na odsłuchu może nie w najlepszym miejscu  ale w Media Markt mają tam niby taki pokoik. (żona wybierała sobie praleczki itp więc miałem godzinke dla siebie) 

Moje wrażenia z Heco Aurora 700 są takie że to naprawdę fajne głośniczki i w zestawieniu zarówno z Onkyo TX-8270 i Yamaha R-N803D grają dobrze lecz według mnie zdecydowanie inaczej. Dużo czytałem o tych zestawach i dużo jest komentarzy że 803 gra zdecydowanie lepiej i że to lepszy sprzęt itp i tutaj nie do końca się zgodzę (chyba że mój odsłuch mało miarodajny bo w MM mają kolumny podłączone na stałe pod jakimś tam przełącznikiem aby nie przepinać). 

Robiłem odsłuch ze spotify bo bluetoothówie bo innej opcji nie było ale odczucia mam mieszane. Według mnie to zupełnie inne dźwiękowo amplitunery. Yamaha lepiej zdecydowanie gra wysokimi tonami tu lepiej brzmi np gitara czy sprawdza się w muzyce klasycznej można by naprawdę długo słuchać, niskie tony w porównaniu do onkyo jak mi bardziej kontrolowane ale takie punktowe i suche  Natomiast Onkyo gra zdecydowanie cieplej więcej dołem miałem wrażenie że bas jest cieplejszy średnica też ok a góra lekko wycofana (oczywiście wszystko ustawione na 0).

W przypadku artystów takich jak podałem wyżej czyli Shakin Stevens, Chris Norman, Rod Stewart, Lionel Richie, Bryan Adams, Bon Jovi bardziej dźwięk ocieplony z Onkyo mi podchodził.

Potwierdza to że powinno się naprawdę zrobić odsłuch różnica jest bardzo duża. W moim przypadku nie chodzi tu o cene bo cenowo dla mnie jest to kwota podobna lecz bardziej o to jakie mam wrażenia i czego w dźwięku szukam. Zachęcam wszystkich stojących przed podobnym wyborem aby jednak nie wierzyli ślepo w to co piszą inni tylko sprawdzili sami. Oba sprzęty są dobre jakościowo Yamaha ma wnętrze jak ze wzmacniacza ale nie każdy ogląda je od środka 

Moja rada jeśli szukacie ciepłego dźwięku bardziej wypełnionego cieplejszym i według mnie mocniejszym basem wybierzcie Onkyo. Dzwięk bardziej analityczny z lepszą górą bardziej w strone Yamahy oczywiście mówię tu o zestawieniu z kolumnami Heco Aurora 700. 

Ja bardziej skłaniam się ku Onkyo a Hdmi jako dodatek czemu nie  

ps. mam nadzieję że fachowcy nie zjadą mnie tu zaraz jako amatora   ale dodam że odsłuch był spontaniczny jak i może wrażenia. Niestety jak chciałem umówić się na innych odsłuch w wawie w jednym ze sklepów audio (nie podam celowo nazwy nie jestem taki;) to heco powiedzieli że nie wyjmą z pudełka a zakup amplitunera i głośników za 6-7 tys i prośba czy mógłbym umówić się na godziny odsłuch był odebrany z dziwnym uśmiechem. Rozumiem że może Pan koło 50 nie traktuje 30 latka jak porządnego klienta ale do dobrych sklepów się wraca i dziś kupuje swój pierwszy sprzęt za 5-6 a niedługo mogę chcieć zostawić za 30 tys lub polecić znajomych. Mam wrażenie że w naszym kraju jeszcze sporo musi się zmienić. Dodam że to nie pierwsza sytuacja jaka podczas większych zakupów mnie już spotkała (taka sama sytuacja miała miejsce w salonie Mazdy w Warszawie więc jeżdzę inną marką 

 

sorrki za długo wypowiedź życzę wszystkim trafnych wyborów 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafalik1 napisał:

Moje nagranie jeszcze z placu budowy

Zmieni się jak urządzisz miejsce odsłuchu (meble, dywany, zasłony, inne dodatki) ... zakładam , że na lepsze ;) Mam przeczucie, że Onkyo można brać w ciemno i wszędzie da radę ... co prawda zamówiłem już Audiolaba 6000A ale długo zastanawiałem się czy nie brać Onkyo A-9150 ... przeczucie, że byłoby jak sobie wyobrażam hehe 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może głuche echo ale po pierwsze nagrywane telefonem, w pomieszczeniu brak jeszcze umeblowania a i głośniki nie są wygrzane. Mogę jedynie powiedzieć że Onkyo sobie bardzo dobrze daje radę z napędzaniem ich (nawet bałbym się na max to rozkręcić).

Dla mnie dźwięk osobiście lepszy niż w 803D i co by nie pisali co w nim tam siedzi itp dla mnie Onkyo gra lepiej ciut cieplej. Dla mnie to modele modne więc konkurencyjne (może różnica w cenie jest ale obojętnie w którą stronę była by różnica to i tak wybrałbym Onkyo). Tak naprawdę kwestia czego potencjalny klient słucha. Nie można w ciemno pisać że 803 jest lepsza pod każdym względem. Może jest bardziej uporządkowana w środku lub zrobiona na wzór wzmacniacza i tylko tyle... reszta to subiektywna ocena. 

 Biorąc pod uwagę cene 2500 zł złączna HDMI i łatwość sterowania i łączności z tv przez HDMI ARC plus głośniki które udało mi się kupić za 2700 wygląda na fajny zestaw w cenie za około 5 tys. U mnie doszły jeszcze przewody Melodika MDSC4030 Purple Rain 3m  ze wtykami 2x4mm za 339 zł

 

Edytowano przez rafalik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie tak jak mnie nie podchodzi po prostu granie 803d i tyle. Są osoby którym się podoba i świadomie wybierają ale są pewnie i takie które kupiły w ciemno bo wszyscy chwalą. Ja o mały włos też bym kupił ale na szczęscie trafiłem na to forum bo byłbym mocno zawiedziony. Dopiero po wypożyczeniu kilku sprzętów dowiedziałem się że lubię ciepły dźwięk i teraz sam mam rozterkę- magnat 780 czy nad 356? Skłaniam się do tego pierwszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że pewnie mamy podobne preferencje osobiście kiedyś zastanawiałem się nad magnatem 780 oraz vincent sv 236 ale na ten moment stanęło na Onkyo. 

Cena wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy jednak x2 lub x3 jak połknę bakcyla nie wykluczam kiedyś pójścia w stronę wzmacniacza oddzielnego 

Edytowano przez rafalik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2018 o 19:33, Nowy123 napisał:

W c356bee właczenie trybu direct powodowalo wzrost dynamiki i pogłębienie basu przy cichszym odsłuchu a w magnacie jest to samo ale ledwo zauważalne. W yamaszce 803d właczenie direct pogarszalo zdecydowanie dźwięk  a w cxa80 nie słyszałem żadnej różnicy .

W 803D po to jest kalibracja aby nie grać na Direct :)

 

Nowy123 uwierz wiele osób z tego forum chciało by mieć "tylko taki" dylemat jak Ty masz teraz :)

Co byś nie wybrał nie wybierzesz źle. Po prostu.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...