Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Panie kolumny zmień , po tym co kolega tutaj wrzucał (filmik) uważam iż to one psują cały odbiór (jakość) :D hehe i karuzela kręci się dalej. Tzn by się kręciła gdyby budżet zwiększyć ,a tu temat o ~5tysiakach więc w tej kwocie aurory są optymalne

 

Chyba musze popracować nad jakąś dźwięku i nagrać czymś innym niż telefonem (postaram się może we czwartek ) bo jednak nie czuć dynamiki. 

Lecz trzeba pamiętać że głośniki grają naprawdę fajnie chociaż jak wpadł do mnie sąsiad który ma soundbar jbl 3.1 to pierwsze co powiedział dokup subwoofer bo brak basu mu. Sporo osób jak i ja wcześniej byliśmy przyzwyczajeni do dudnienia a nie do basu i może też takie a nie inne wrażenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MobyDick napisał:

Sprecyzuj. Kolumny się nie przestrajają same :) .

Tak mi się wydaje że same nie. Ale co może na to wpłynąć i jaki będzie tego efekt. 

Moje pytanie wynika z sytuacji która mnie zastała podczas odsluchu. Gdy chciałem głośniej posłuchać muzyki AC/DC obsługa poprosiła abym głośno nie podkrecal bo głośniki się mogą przestroić. Dlatego pytam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro decydujące starcie. Nad c356 vs magnat mr780. Magnata mam prawie tydzień i powiem szczerze że jeszcze bardziej się ułożył, prawda z tym wygrzewaniem. Ten sprzęt na prawdę daje radę. Bardzo dobrze się zgrywa z aurorami, nic nie jest za słodko ani za mdło. Konkretna basowa podstawa, pięknie gra na średnicy tak czysto i wyraźnie. Coś mi sie zdaje ze 356 przegra tę konfrontacje ale musze się na własne uszy przekonać bo mi to później spokoju nie da, mam w pamięci tę zrywność i kop nad-a.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2018 o 17:30, Szybki napisał:

Moje pytanie wynika z sytuacji która mnie zastała podczas odsluchu. Gdy chciałem głośniej posłuchać muzyki AC/DC obsługa poprosiła abym głośno nie podkrecal bo głośniki się mogą przestroić. Dlatego pytam. 

Na 99 % chodziło o to aby głośnik wysokotonowy się nie "przepalił". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nowy123 napisał:

Podepnę i zobaczę. Zastanawiam się czy jest jakiś prosty sposób na podłączenie jednej pary kolumn pod dwa wzmacniacze, żeby nie przekładać kabli co chwile. Ale coś myślę że to zbyt ryzykowne może być.

Niestety nie ma prostej metody na podłączenie 2 wzmacniaczy do jednej pary kolumn. Są do tego specjalne urządzenia używane w niektórych sklepach. W domowych warunkach najlepszym rozwiązaniem są kable zakończone wtykami bananowymi. Wzmacniacze nawet ma chwilę nie mogą być podłączone razem swoimi wyjściami. Nawet poprzez kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły weekend mnie się trafił na testowanie... nieoczekiwany brak czasu ale jakoś dałem radę. Konkluzja następująca- oba wzmacniacze czyli nad c356 i magnat mr780 grają z heco aurora bardzo dobrze. Nad troszeczkę wiecej basu, średnica bardziej wysunięta do przodu, magnat z kolei gra o ile na basie podobnie to średnice ma też wyraźną ale ocieploną w odbiorze. Największa różnica jest w rozdzielczości i szerokości sceny(chyba tak się to nazywa) magnat tu jest sporo lepszy. Znacie kawałek Dire Straits pt.Local Hero w wersji live? Na magnacie brzmi przepięknie, jakbym był na koncercie, niesamowite, c356 nie potrafił tak zagrać tego kawałka co nie znaczy że było źle poprostu inaczej. Magnat zostaje. Nie dość że gra świetnie to jeszcze ma dac-a, bluetooth przez który z powodzeniem ze smartfona zapodaje spotify, radio fm i przedwzmacniacz gramofonowy w jednym. Bałem sie że skoro jest taki amplitunerowaty to też polegnie tak jak yamaha 803d ale nic z tego w/g mnie yamaszce brakuje i to duużo do mr780 natomiast c356 byłby też dobrym wyborem. Dobrze Piotrek pisał że co bym nie wybrał to bedzie dobrze. Jedna jeszcze uwaga dot. Magnata otóż zauważyłem że po kilkunastu minutach grania dźwiek jakby sie wygładza czy to wpływ lamp? No i mógłby mieć troche lepsze zaciski głośnikowe, są i tak o wiele lepsze niż w cxa80 ale w c356 są rewelacyjne.

Jeszcze jedno. Ktoś mi sugerował(chyba Kubakk) podpiać dacmagica pod magnata. Podpiąłem i jest jeszcze lepiej trudno mi to okreslić ale jakby lepsza separacja instrumentów i jeszcze lepsza stereofonia także nie wykluczone że za jakiś czas dokupię lepszego dac-a ale najpierw zainwestuje w cd. Na pewno zasiegnę porady na forum.

Uff, 6 miesięcy czytania, kilka odsłuchów w różnych salonach i ponad miesiąc testów w domu. Świetny sklep. Polecam.

Dziekuję wszystkim a w szczególnosci obsłudze sklepu s4home.

Podzielę się jeszcze wrażeniami podczas wygrzewania sprzętu oczywiście.

 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , magnat mr780 niedoceniana marka , dzięki czemu zapewne oferują swe produkty ~30% taniej niż taki np. vincent ;) 

Ja dziś odebrałem swego lampiaka i musi się to wszystko dogrzać , a po odpaleniu lampy też muszą załapać temperaturę.

Teraz pomyśl masz przed sobą 2 opcje zwiększenia jakości brzmienia : lepsze lampy , lepszy dac w okolicach 1500-2000zł , skoro dac100 gra tak dobrze to taki arcam irdacII na sabre musi ładnie zamiatać , chyba dobrze znaleźć dac który separuje kanały.

I tak jak pisałeś masz wiele bajerów w środku , mniej miejsca zajęte ;) 

Gratki zakupu i testów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampy się nagrzewają. Myślę że tak po pół godziny do godziny gra tak jak powinien.

No i widzicie mówię Wam, odkrywam dobre produkty mniej znane :D

I jeszcze daje opcje wysyłek. Pamiętam jak przy poprzednim modelu MA600 zrobiłem taką akcje na audiostereo. Teraz już tam nie działam, ale odzew był olbrzymi, na PLUS.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Z tego co wiem to na rynku Angielskim sprzęt marek Niemieckich nie jest lubiany.

Dość spojrzeć na What Hi-Fi Awards - 99% to made in UK (albo raczej designed in UK...). Tam za bardzo nie lubią zagranicznych marek. Ale w sumie to samo dotyczy też innych krajów z rozwiniętą gospodarką. Sprzedaję maszyny budowlane z UK i na rynku niemieckim naprawdę trudno to ożenić, mimo że wykonanie i parametry są co najmniej takie same, a cena zazwyczaj 10-20% niższa. Podobnie ma się sprawa np. z samochodami - zerknijcie na rankingi sprzedaży: Niemcy - VW, Francja - Renault, Hiszpania - Seat, itd., itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy też są znani z tego że kupują swoje marki mimo ze produkowane często w Chinach, jednak elektronika typu wzmacniacze itp angielskich marek były tam dostępne i sprzedawały się. Gorzej było chyba z kolumnami. Wiem ze niemiecki Visonik był dumny z tego że ich małe monitory używało Brytyjskie radio BBC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nowy123 napisał:

Spakowałem sprzęt do wysyłki i podłączyłem stare graty. 

Dramat

Jak ja mogłem tego słuchać przez 3 lata.

haha , po podpięciu daca100 miałem już podobne wrażenie , a dawniej zachwalałem wewn. dac onkyo ...

Na lampie teraz to się już zastanawiam jak zrobić by to było końcówką także pod KD :D  może za parę lat się pomyśli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...