Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

21 godzin temu, Nowy123 napisał:

A jak skompletować taki zestaw, co potrzebuję kupić?

Tutaj poradnik krok po kroku co i jak zestawić by otrzymać podstawową wersję z maliną ---- mając urządzenie w domu i podstawowe kable uruchomiłem wszystko w 30 minut

https://www.codeproject.com/Articles/838501/Raspberry-Pi-as-low-cost-audio-streaming-box

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojciech sysa napisał:

Tutaj poradnik krok po kroku co i jak zestawić by otrzymać podstawową wersję z maliną ---- mając urządzenie w domu i podstawowe kable uruchomiłem wszystko w 30 minut

https://www.codeproject.com/Articles/838501/Raspberry-Pi-as-low-cost-audio-streaming-box

Dzięki. Założyłem osobny temat dot.raspberry ale widzę że tutaj większe zainteresowanie. Dzieki za poradnik lecz gdy ja chodziłem do szkoły to rosyjskiego uczyli i z angielskim trochę na bakier ale znalazłem sporo informacji w sieci na ten temat po naszemu. Doszedłem do wniosku że na razie odłoże zakup na później, zamówiłem chromecasta tymczasem a potem zobaczę. Tak czy inaczej pomyślałem że mógłbym wykorzystać malinę nie tylko do multimediów ale też jako komputer podłączony do tv, tylko czu na tym linuxie da się tego normalnie używać tak jak windowsa np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Tak czy inaczej pomyślałem że mógłbym wykorzystać malinę nie tylko do multimediów ale też jako komputer podłączony do tv, tylko czu na tym linuxie da się tego normalnie używać tak jak windowsa np.

Musiałbyś poczytać, ale najbliżej windowsa znanego z desktopa będzie raspbian (graficzny interfejs, możliwość doinstalowania przeglądarki internetowej itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie będę męczył.

Po ok.50 godz.słuchania zestaw gra w/g mnie tak jak ten który miałem na wypożyczeniu, tak naprawdę to dużą zmianę zaobserwowałem przez pierwsze 2-3godz. Magnat gra rewelacyjnie z aurorami i jestem zadowolony z zakupu, jeszcze raz podziekowania dla sklepu s4home za możliwość wypożyczenia i dla wszystkich tu na forum za doradztwo. 

Jeszcze słowo odnośnie mojego starego zestawu (denon avrx520 i wharfedale vardus300) gra teraz w pokoju syna na 13m2 i jest duuużo lepiej niż w moim salonie 30m2, pojawił się w końcu bas także akustyka i wielkość pomieszczenia zmieniła całkowicie charakter sprzętu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drodzy forumowicze,

chciałbym Was poprosić o poradę. Obecnie posiadam amplituner CD Denon UD-M31 i głośniki podstawkowe Wharfdale Diamond 8.1. Chciałbym mieć możliwość odtwarzania muzyki z zasobów sieciowych dlatego pomyślałem o wymianie na amplituner sieciowy Yamaha R-N602 lub R-N803D.

Niestety, nie mogę uzupełnić zestawu o kolumny podłogowe (może w przyszłości), w grę wchodzą tylko podstawkowe lub naścienne. Czy taki sprzęt ma w ogóle sens z tego typu głośnikami? Jeśli tak - czy macie jakieś propozycje? Pomieszczenie, w którym zestaw miałby grać ma 20m2.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby Wharfdale Diamond 8.1 podłączyć do amplitunerów takich jak Yamaha R-N602 lub R-N803D. O funkcje sieciowe może rozszerzyć wzmacniacz np. malina. Kolumny można również kiedyś zastąpić innymi. Czasem w takich warunkach warto pomyśleć o subwooferze do muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, technicznie jest mozliwe ale zastanawiam sie na ile te glosniki sa odpowiedniej klasy by wykorzystac potencjal yamahy. nie jestem znawca sprzetu ale uwielbiam sluchac muzyki. czyzby staruszek denon nie ustepowal sprzetowi yamaha?

znajomi jakis czas temu nabyli komplet marantz plus canton za ponad 12k i widze roznice. mnie nie stac na taki sprzet ale moze da sie poprawic jakosc dzwieku za mniejsze pieniadze?

chcialbym uniknac tez budowania piramidy z klockow i plataniny kabli- nie mam na to miejsca. za to sub woofer moze sie gdzies by wcisnal,  nie pomyslalem o nim wczesniej.

Edytowano przez Szymon Wiadomojaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer o dobrej jakości może znacznie poprawić kwestie basu. Wharfdale Diamond 8.1 to moim zdaniem zupełnie niezłe kolumny. Jednak w 20 m kw wymagały by podbudowy niskich częstotliwości. Lepszy wzmacniacz również może pomóc. Jednak cudów w kwestii basu bym się nie spodziewał po podłączeniu tych kolumn do Yamaha R-N602 lub R-N803D. Wymienić można wszytko. Ja bym jednak zaczął od subwoofera, skoro większe kolumny nie wchodzą w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaw sypialni która ma około 18-19 m2 mam kolumny Mission QX2 grają w moim przypadku z Regą Brio i przez długi czas Chromecast audio. W tym wypadku żadnego dodatkowego woofera nie potrzeba. Może sprawdź te kolumny?

Chodzi o dobranie kolumn które poradzą sobie w danym metrażu. Mission w niewiele co mniejszym u mnie robią efekt Wow! Polecam.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że w sypialni nie miałem żadnego problemu z ich ustawieniem. Stoją tam gdzie zakładałem dla nich miejsce czyli na komodzie. To według mnie tez dość ważna sprawa.

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Mission QX2  z Regą Brio ?

Chodzi mi o same kolumny, ja podałem z czym u mnie grają

To według mnie kolumny dobrej jakości za bardzo rozsądne pieniądze zapłaciłem 1800pln za parę. Mogę podać kontakt gdzie

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele jest na temat qx2 w sieci ale to co znalazlem brzmi pozytywnie (jesli wierzyc recenzjom). chetnie bym ich posluchal na zywo choc sa wlasciwie w ofercie tylko jednego salonu audio(?)

na zmiane wzmacniacza tak jak pisalem jestem otwarty ze wzgledu na funkcje sieciowe i poprawe mozliwosci sprzetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...