Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

U mnie QX stoją 1,6 m od siebie jakieś 20-25 cm od ściany i jest dobrze. Robiłem eksperymenty i przestawiałem je w różne miejsca. Dalej od siebie, dalej od ściany i zmiany może i były z tym ze nie usprawiedliwiały postawienia kolumn w ciągu komunikacyjnym. Bo to sypialnia nie salon odlsuchowy ? według mnie bardzo dużo zależy od pomieszczenia wiec rada @1Ender żeby pokombinować z ustawieniem i samemu ocenić jak najbardziej słuszna.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A z ciekawości na jakiej wysokości?Ile ma komoda?

Piotr

wysokosc komody to ok75cm. duzo mozliwosci do testowania nie ma ale napewno sprobuje.

moze kiedys przyjda lepsze czasy i bedzie mozliwosc postawienia kolumn podlogowych (wiele propozycji od Was na forum) lub chociaz porzadnych stand'ow. teraz dzieciaki opanowaly przestrzen i zmniejszaja bezpieczenstwo tych rozwiazan.

najpierw moze jednak wezme denona do salonu zeby porownac brzmienia z yamaha. najlepiej z jakims punktem zaczepienia w postaci propozycji kolumn

Edytowano przez Szymon Wiadomojaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oprocz qx2 i q350 warto sprobowac jeszcze jakis innych? ze stojacych czytalem o zensor 7 wiec moze zensor 3? w tophifi we wroclawiu posadzili mnie dzis przed jakimis bowersami. zaprosili tez do przywiezienia moich diamondow do porownania. 

z kolei w denonie w magnolii uslyszalem, ze od diamondow 8.1 wszystko zagra lepiej. 

w obu salonach jednak obsluga nie byla specjalnie chetna do udzielania porad. w pierwszym uslyszalem ze rn803d jest ok i ze moze grac z diamondami. w drugim namawiali mnie na amplituner tv.

na marginesie, bylem zaskoczony jak na zywo prezentuja sie plastikowe pokretla potencjometrow na rn803d. w moim denonie wyglada to lepiej.

Edytowano przez Szymon Wiadomojaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To salony brandowe :/ Idziesz do appla sprzedają...... appla :/ No szkoda.

W salonach Denona jest na prawdę różnie, Tutaj cisnienie jest spore..... ale nie o tym.

QX2, Q350, Magnat 723 - taniej ale sprawdź. Lepsze 753. Wyprzedawane świetne Heco Celan GT302, Zensor albo lepiej oberon 3.

Albo ekspozycyjne wyprzedawane u nas Studio 16 hz Canto one.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

To salony brandowe :/ Idziesz do appla sprzedają...... appla :/ No szkoda.

W salonach Denona jest na prawdę różnie, Tutaj cisnienie jest spore..... ale nie o tym.

QX2, Q350, Magnat 723 - taniej ale sprawdź. Lepsze 753. Wyprzedawane świetne Heco Celan GT302, Zensor albo lepiej oberon 3.

Albo ekspozycyjne wyprzedawane u nas Studio 16 hz Canto one.

 

Piotr

Polecam heco celan 302. Mam je osobiście i słuchałem z 803 i było ok. U mnie grają z magnatem 780. Wizualnie też bardzo ładne zwłaszcza w kolorze drewna. Polecam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2019 o 01:32, Szymon Wiadomojaki napisał:

czy oprocz qx2 i q350 warto sprobowac jeszcze jakis innych? ze stojacych czytalem o zensor 7 wiec moze zensor 3? w tophifi we wroclawiu posadzili mnie dzis przed jakimis bowersami. zaprosili tez do przywiezienia moich diamondow do porownania. 

z kolei w denonie w magnolii uslyszalem, ze od diamondow 8.1 wszystko zagra lepiej. 

w obu salonach jednak obsluga nie byla specjalnie chetna do udzielania porad. w pierwszym uslyszalem ze rn803d jest ok i ze moze grac z diamondami. w drugim namawiali mnie na amplituner tv.

na marginesie, bylem zaskoczony jak na zywo prezentuja sie plastikowe pokretla potencjometrow na rn803d. w moim denonie wyglada to lepiej.

Bo w salonach Danon nie maja amplitunerów stereo, i wciskają ludziom amplitunery KD do stereo... myślałem, że to tylko u nas w mieście mają takie poronione pomysły, ale widze, że w innych salonach to samo. Szczerze im współczuje, co 2gi klient chce ampli stereo a oni nie mając ani yamahy ani onkyo... mają duży problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie życie, pracownicy musza sprzedawać to co jest w ofercie. Ja jeszcze mam w domu taki stary HK AVR z DVD do kompletu. Waży chyba kilkanaście kilo ten amplituner a dźwięk pomimo ponad 80W na kanał w stereo nie powala ?i Rega robi go o lata świetlne będąc malutką częścią wagi i rozmiaru. Także niedługo sporo tanich AMP KD będzie na Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jan Koval napisał:

W jakiej cenie u was ten magnat mr780

W bardzo dobre. Będziesz dzisiaj dzwonił o R. to zapytaj też o Magnata :)

13 godzin temu, Inferno napisał:

Niestety takie życie, pracownicy musza sprzedawać to co jest w ofercie. Ja jeszcze mam w domu taki stary HK AVR z DVD do kompletu. Waży chyba kilkanaście kilo ten amplituner a dźwięk pomimo ponad 80W na kanał w stereo nie powala ?i Rega robi go o lata świetlne będąc malutką częścią wagi i rozmiaru. Także niedługo sporo tanich AMP KD będzie na Allegro.

No właśnie a tak być nie powinno. Czemu polecam sprzetu używane których nie mam. Czemu polecam produkty wyprzedażowe, dobre w świetnych cenach których też juz mieć nie mogę? To wszystko kwestia chęci i podejścia do klienta. Takiego ludzkiego. W tych Salonach mają olbrzymie ciśnienie dlatego tak jest.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Noaśnie a tak być nie powinno. 

Kurcze może maja premie od utargu albo pensje uzależnioną od wyników i zwyczajnie nie do końca maja inne wyjście ? Ale zgodzę się że tak nie powinno być. Z tym że jak wejdziesz do salonu Mazdy to nikt nie poleci Ci używanej B’e 5 iątki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Również stoję przed wyborem sprzętu stereo. Na początek chcę wykorzystać monitory, które mam - Tannoy Reveal. W sumie po długich poszukiwaniach wybór ograniczyłem do Onkyo TX 7280 i Magnata MR780. Onkyo kusi funkcjami sieciowymi, Magnat - wyższą jakością. Docelowo (już z podłogowymi kolumnami) zestaw ma nagłaśniać pomieszczenie 30+ m2.  Muzyka dość szeroka - od ciężkiego metalu, po klasykę. Zależy mi na jasny, zrównoważonym i szczegółowym brzmieniu, bez przytłaczającego basu czy nachalnej góry. Warto dokładać do Magnata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mikołaj Cichno napisał:

Cześć.

Również stoję przed wyborem sprzętu stereo. Na początek chcę wykorzystać monitory, które mam - Tannoy Reveal. W sumie po długich poszukiwaniach wybór ograniczyłem do Onkyo TX 7280 i Magnata MR780. Onkyo kusi funkcjami sieciowymi, Magnat - wyższą jakością. Docelowo (już z podłogowymi kolumnami) zestaw ma nagłaśniać pomieszczenie 30+ m2.  Muzyka dość szeroka - od ciężkiego metalu, po klasykę. Zależy mi na jasny, zrównoważonym i szczegółowym brzmieniu, bez przytłaczającego basu czy nachalnej góry. Warto dokładać do Magnata?

Czy tannoy reveal nie są aktywne? 

Zatem najpierw wybierz kolumny a później amplituner/wzmak. Onkyo i magnat grają inaczej. Jeśli mamy dobrze doradzić to musimy wiedzieć do czego. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...