Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

No właśnie też tak pomyślałem, że gorzej raczej nie będzie☺ Myślę, że kupowaniem czy też wypożyczaniem wszystkiego na raz to tylko skomplikuje sobie wybór. Czemu wcześniej na to nie wpadłem? Zaraz zaraz chyba nawet były takie rady aby skupić sie najpierw na kolumnach?

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nowy123 napisał:

No właśnie też tak pomyślałem, że gorzej raczej nie będzie☺ Myślę, że kupowaniem czy też wypożyczaniem wszystkiego na raz to tylko skomplikuje sobie wybór. Czemu wcześniej na to nie wpadłem? Zaraz zaraz chyba nawet były takie rady aby skupić sie najpierw na kolumnach?

Witam

Obserwuje wątek ponieważ jestem na podobnym etapie. Mam pytanko czy Nady wypadły z obiegu? Nie rozważasz ich sprawdzenia!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wypadły tylko w salonie w którym ostatnio byłem i odsłuchiwałem m.inn. heco nadów nie mieli. Ale jak kupię kolumny to na pewno któryś z nadów przetestuje z nimi. Powiem szczerze, że bardzo ciekawi mnie c338 bo przypadło mi do gustu jego granie i chciałbym go odsłuchać z heco ale ciągle mam gdzieś w głowie mam te głosy z forum że to badziewie bo nie ma prawdziwego zasilania. Chociaż jedna osoba na tym forum ten wzmacniacz polecała a ja mam wrażenie przynajmniej z tekstów jej wypowiedzi, że to kompetentna osoba. Jakoś mam wrażenie, że podoba mi się to czego nikt nie poleca jak np.w/w nad lub CA sr20 a że jestem mało doświadczony w temacie to polegam na doświadczeniach kolegów z forum i chciałbym wybrać sprawdzone rozwiazanie. Mam przykład, polecano kolumny heco i rzeczywiście spodobało mi się.Tak czy owak po zakupie kolumn dopiero zdecyduje z czym je zgrać. Chciałbym nie wydać majątku ale stworzyć sobie fajnie grajacy zestaw do którego jak mi się zamarzy dokupić w przyszłości np.gramofon lub cd i tyle.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziewie? A kto ci powiedział że badziewie? 

Wejście końcówek mocy w klasie D jest porównywalne z przełomem wejścia tranzystorów. I jakoś lampy to teraz niszowy sprzęt. Nie mówię że zły. Ale to ułamek sprzedaży wzmacniaczy tranzystorowych. Takimi opiniami bym się nie przejmował. O zasilaniu były już dyskusję bez końca. A co rusz pojawia się produkt który udowadnia inaczej.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, w tym wątku nikt tego nie powiedział, gdzieś to wyczytałem nie pamiętam w tej chwili gdzie bo jest tego tyle że głowa boli. A i sprzedawca ostatnio w salonie wypowiadał się na temat tych wzmacniaczy w klasie D, że to nieporozumienie.  Porównywał je do tanich sprzętów jak miniwieże mówiąc, że w nich też są takie zasilacze wielkości paczki zapałek i powiedział, że dobry wzmacniacz D kosztuje 10tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary zasilacza impulsowego są związane zwykle z mocą jaką musi dostarczyć w tym wypadku wzmacniaczowi. Wzmacniacze impulsowe mają wysoką sprawność i do tej samej mocy wyjściowej potrzebują mniejszych zasilaczy,  :)  nawet jeśli są to zasilacze oparte o transformator. Można kupić bardzo dobrze grające wzmacniacze o małej mocy w klasie T za bardzo małe pieniądze i bardzo drogie wzmacniacze tego typu klasy Hi-end, a z tych bywają i takie o bardzo dużych mocach i te które są adresowane do posiadaczy grubego portfela i wysokich wymaganiach. Bardzo duża moc wzmacniacza w warunkach domowych do słuchania muzyki również często nie jest aż tak bardzo potrzebna. Dziś już mało kto pamięta że Zodiaki miały moc 2x10 lub 2x15W a UNITRA WS-304S miała 25W na kanał i grało to często zupełnie głośno :) . Do tego warto wspomnieć że obecnie stosowane nowoczesne zasilacze impulsowe o wysokiej sprawności mają znacznie mniejsze rozmiary niż było to kilkadziesiąt lat temu. Najbardziej to widać w automatyce przemysłowej. Nie zawsze rozmiar ma znaczenie :) .

Warto dodać że wzmacniacze impulsowe również bywają lepsze i gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Porównywał je do tanich sprzętów jak miniwieże mówiąc, że w nich też są takie zasilacze wielkości paczki zapałek i powiedział, że dobry wzmacniacz D kosztuje 10tys.

A to inna sprawa. Wyższe, droższe modele mają zupełnie inaczej wysterowane granie. 

Moim zdaniem przykładem świetnie grających D klas jest roksan oxygene teraz do dostania za 7k a był po 18k oraz primare i35 chodź niższe modele też są świetne. 

W tańszych konstrukcjach takich za 2k trudniej zniwelować nalot suchości, co wcale nie jest niemożliwe. 

Nie słuchaj porad sprzedawcy tylko muzyki!!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nowy123 napisał:

Nie, nie wypadły tylko w salonie w którym ostatnio byłem i odsłuchiwałem m.inn. heco nadów nie mieli. Ale jak kupię kolumny to na pewno któryś z nadów przetestuje z nimi. Powiem szczerze, że bardzo ciekawi mnie c338 bo przypadło mi do gustu jego granie i chciałbym go odsłuchać z heco ale ciągle mam gdzieś w głowie mam te głosy z forum że to badziewie bo nie ma prawdziwego zasilania. Chociaż jedna osoba na tym forum ten wzmacniacz polecała a ja mam wrażenie przynajmniej z tekstów jej wypowiedzi, że to kompetentna osoba. Jakoś mam wrażenie, że podoba mi się to czego nikt nie poleca jak np.w/w nad lub CA sr20 a że jestem mało doświadczony w temacie to polegam na doświadczeniach kolegów z forum i chciałbym wybrać sprawdzone rozwiazanie. Mam przykład, polecano kolumny heco i rzeczywiście spodobało mi się.Tak czy owak po zakupie kolumn dopiero zdecyduje z czym je zgrać. Chciałbym nie wydać majątku ale stworzyć sobie fajnie grajacy zestaw do którego jak mi się zamarzy dokupić w przyszłości np.gramofon lub cd i tyle.

Też mnie kusi ten 338.

Ale mam pytanie które gdzieś już padło ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy lepiej kupić bez fajerwerków wzmacniacz np nowy pioneer 40 czy nad 326 lub 316 i dokupić np WXAD 10. Co Bedze bardziej funkcjonalne jeśli chodzi o pobieranie i słuchanie muzyki; Radio internetowe, spotify, możne podłączyć- tv (ale nie koniecznie). Cenowo moze to byc nawet tańsze rozwiazanie niz nad 338.

Nad 316 1400zł+WXAD10 700zł=2100złok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi tak że niema na to jednej odpowiedzi. Wszytko zależy od tego którego wzmacniacza brzmienie  bardziej Ci odpowiada, jakie masz kolumny, jak duże masz pomieszczenie i jak głośno chcesz słuchać. A wszystko sprowadza się do tego że musisz to posłuchać. Ja bym wybrał C338. Po to się produkuje rożne wzmacniacze, aby był wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szybki napisał:

Też mnie kusi ten 338.

Ale mam pytanie które gdzieś już padło ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy lepiej kupić bez fajerwerków wzmacniacz np nowy pioneer 40 czy nad 326 lub 316 i dokupić np WXAD 10. Co Bedze bardziej funkcjonalne jeśli chodzi o pobieranie i słuchanie muzyki; Radio internetowe, spotify, możne podłączyć- tv (ale nie koniecznie). Cenowo moze to byc nawet tańsze rozwiazanie niz nad 338.

Nad 316 1400zł+WXAD10 700zł=2100złok.

Słuchałem c338 i 316 z wxad10 z tymi samymi kolumnami i dla mnie c338 grał lepiej tak jakby bardziej dynamicznie. Byłem zdziwiony ponieważ wygląda niepozornie, cienko jakieś 7cm i leciutki, nie ma nawet regulacji tonów oraz balansu, pilot to jakaś karykatura pilota. Do 316 trzeba jeszcze daca żeby tv podłączyć najtańszy 150zł. C 338 z rabatami można kupić za 2500zł. Sam się zastanawiam co będzie lepsze i muszę jeszcze posłuchać różnych rozwiązań jak już kupię kolumny. Na początku wiązałem duże nadzieje ze sprzętem Yamahy ale po odsłuchach rn602 i modelu wyższego 803 dałem sobie spokój z yamahą, chyba że jeszcze spróbuje z heco. Dziwi mnie tak dużo zadowolonych klientów dla mnie ten sprzęt nie daje żadnych emocji podczas słuchania poza funkcjonalnością.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nowy123 napisał:

Yamahy ale po odsłuchach rn602 i modelu wyższego 803 dałem sobie spokój z yamahą, chyba że jeszcze spróbuje z heco. Dziwi mnie tak dużo zadowolonych klientów dla mnie ten sprzęt nie daje żadnych emocji podczas słuchania poza funkcjonalnością.

Zgadzam się w 100%

Słuchałem też tej Yamahy i porównałem w tych samych warunkach z Nadem 316 i mimo ze temu drugiemu tez trochę brakowało to Yamahe wyłączyłem po 2 minutach. Dlatego też wyleczyłem się z amplitunera mimo ze miałem ich kilka od Radmora 5412 poczynając, a zależy mi na radiu którego słucham ciągle.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odpaliłem mój stary wzmak yamahy , musiałem trochę pokręcić by dało się jako tako znośnie słuchać ;) Co prawda moje kolumny nie nadają się do yamahy , już prawie zapomniałem o "górze" , za to przypomniałem sobie iż tanie kable głośnikowe vs chociażby melodika puple to przepaść , tak samo jak DAC z kompa vs DAC z ampli KD. Ciekawe czy taki chociażby ca dac100 to też przepaść do DACa z ampli KD , o arcamach itp. powyżej 2tysi nie wspominając

Dodam pytanie-zagadkę , podpiąłem wzmak do PC kablem z zakończeniem MONO (taki mam zrobiony pod gitarę) , kto wie jakie efekty brzmieniowe otrzymałem ? :D 

 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Szybki napisał:

Zgadzam się w 100%

Słuchałem też tej Yamahy i porównałem w tych samych warunkach z Nadem 316 i mimo ze temu drugiemu tez trochę brakowało to Yamahe wyłączyłem po 2 minutach. Dlatego też wyleczyłem się z amplitunera mimo ze miałem ich kilka od Radmora 5412 poczynając, a zależy mi na radiu którego słucham ciągle.

Tunery radiowe można bardzo tanio kupić używane. Jeśli masz stałe łącze internetowe to warto przesiąść się na radio z netu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szybki napisał:

Zgadzam się w 100%

Słuchałem też tej Yamahy i porównałem w tych samych warunkach z Nadem 316 i mimo ze temu drugiemu tez trochę brakowało to Yamahe wyłączyłem po 2 minutach. Dlatego też wyleczyłem się z amplitunera mimo ze miałem ich kilka od Radmora 5412 poczynając, a zależy mi na radiu którego słucham ciągle.

Dla mnie osobiście jeśli już bym się zdecydował na amplituner to prędzej onkyo 8250 lub 8270. Całkiem dobrze z heco grał też cambridge audio topaz sr20, nie ma sieci ale posiada tuner radiowy i dac. Może trzeba by do yamachy inne kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Yamahach przeszkadza zbyt mocna góra to dobiera się do nich kolumny z łagodną górą. Często bas jesz z nich dość sztywny i tu trzeba dobrać kolumny z dynamicznym basem i lepszym zejściem w dół. Z niedrogimi Yamahami dobrze zgrywały się kolumny z podstawowej serii magnat Quantum 673, 675, 677. Te kolumny nie sa już produkowane i kończą się w sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kubakk napisał:

Sapphire 31 gra zupełnie inaczej niż 25 ;) 25-ka ma tak jakby więcej basu , takiego dociążonego , tylko tak jak wspominałem te kolumny potrzebują długiego wygrzewania inaczej grają tak sobie , chociaż kto wie jakby z yamahą zagrały , szczególnie z 803

Natomiast onkyo + heco = optimum

 

W takim razie przeproszę jeszcze ampitunery i spróbuje 8270. Gdyby mi przypadł do gustu brzmieniowo to ma wszytko czego potrzebuje, w jednym opakowaniu i pilot ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie na temat amplitunerów onkyo 8250 i 8270 oraz bliźniaczy ponoć pioneer sx30ae wszyscy zgodnie twierdzą, że są to praktycznie takie same pod względem brzmienia urządzenia ale dla mnie to jednak onkyo 8270 gra jednak najlepiej. Nie potrafię fachowo określić różnicy ale było ją wyraźnie slychać. Czyżbym ja miał jakieś urojenia albo jakaś autosugestia, że droższe gra lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...