Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Tak. Magnat zostaje. Czekam na wysyłkę nówki sztuki heco i magnata i będziem wygrzewać. Chcę usłyszeć czy faktycznie dźwięk będzie się zmieniał. Jakieś rady odnośnie wygrzewania? 

Chcę na łamach tego forum podziękować chłopakom z s4home za wypożyczenie sprzętu, fachową i miłą obsługę i dobre ceny. Mój kolega już się napalił na podobne zakupy jak usłyszał moją historię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie proces wygrzewania postępuje podczas normalnego słuchania muzyki :) . Gdy kolumny grają głośniej wtedy proces ten postępuje szybciej. Na samym początku warto jednak nie przesadzać za bardzo z głośnością. Gdy celem jest samo wygrzewanie i np. niema nas w domu wtedy dobrze nadaje się do tego np. szum pomiędzy stacjami z radia FM. Po to aby było ciszej można kolumny postawić naprzeciwko siebie bardzo blisko i w jednej z nich odwrócić fazę zamieniając kable. Podczas procesu wygrzewania największe zmiany zwykle występują w ciągu pierwszych kilku godzin. Potem zmiany są delikatniejsze i mogą trwać przez wiele lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie w przypadku membran o strukturze takiej jak papier włókna powinny się raczej stopniowo rozluźniać niż rozrywać, dlatego lepiej na początku nie grac z bardzo dużą głośnością , co nie znaczy ze trzeba grać cicho. Po prostu na samym początku wskazane jest granie z normalnym poziomem głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jezeli chodzi o wygrzewanie kolumn to najbardziej chyba chodzi o ewentualne dotarcie cewki, w takie coś z mechanicznego punktu widzenia jestem w stanie uwierzyć. Czy jak tego nie zrobimy to czy coś się stanie.... może zamiast grać 25 lat pograją 23... nie wiem nigdy tak długo sprzętu audio nie miałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

No to jezeli tak, jezeli cewka i zawieszenie nie musza się ułożyć w jakiś mechaniczny sposób „ wyrobić” ,uzwojenie cewki wygrzać nabrać stabilności w oporze, a zawieszenie zwyczajnie rozruszać w zakresie w jakim będzie pracowało  itd .. to jaki jest sens wygrzewania?

Właśnie w w dużej mierze wygrzewanie kolumn na tym polega. Jednak cewka głośnika poruszając się w szczelinie gdy działa on prawidłowo nie powinna mieć kontaktu fizycznego z szczeliną. Tam musi być pozostawiony luz. Tarcie w tym miejscu powodowało by powstawanie niepotrzebnego ciepła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MobyDick napisał:

Właśnie w w dużej mierze wygrzewanie kolumn na tym polega. Jednak cewka głośnika poruszając się w szczelinie gdy działa on prawidłowo nie powinna mieć kontaktu fizycznego z szczeliną. Tam musi być pozostawiony luz. Tarcie w tym miejscu powodowało by powstawanie niepotrzebnego ciepła.

Ok, dobra złapałem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Zmiana planów. Udało się jeszcze wstrzymać wysyłkę i zamówiłem do bezpośredniej konfrontacji z mr780 NAD c356 z dacmagic100. Jak tak dalej pójdzie to mnie koledzy Piotrka ze sklepu zamordują a administrator tego forum usunie temat, który zdaje się nie mieć końca.?

 

Spoko spoko ja ich tam trzymam na wodzy :) nic się nie bój. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...