Skocz do zawartości

Słuchawki zamknięte do 350-400 zł


Recommended Posts

Witam

Planuje kupić słuchawki do 350-400zł

Będą podłączane do komputera (filmy, muzyka, czasami gry) - takie uniwersalne i czasem do amplitunera

Lubię ciepłe brzmienie, z dobrym basem i ,troszkę mocniejsze- żeby przy głośniejszym słuchaniu nie charczały 

Mają to być słuchawki konstrukcji zamkniętej, przewodowe

Zastanawiałem się nad Creative Aurvana Live 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2018 o 10:45, MobyDick napisał:

Są teraz w promocji za 199 zł .

https://inspiracje.x-kom.pl/niezbednik-urlopowicza?s=&cat[]=1115&pricef=&pricet=&sort=popular&limit=30

Warto zwrócić uwagę na SoundMagic HP151

Warto dopłacić do SoundMagic?

Sprawa drugorzędna jaka karta dźwiękowa zewnętrzna do 350zł 

Edytowano przez Obcy666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy 2 razy wyższa cena jest warta dopłaty. Myślę że ceny za jedne i drugie są bardzo dobre. Na CAL 2 wielu narzeka na ich uszkodzenia mechaniczne. Jednak nie wszystkim się one psują i chyba sporo zależ też od tego jak się je używa. W HP150 pękał pałąk i w 151 jest ponoć poprawiony i w zasadzie na tym polega różnica pomiędzy nimi. CAL 2 to dość spore, bo wokółuszne słuchawki do sprzętu przenośnego do użytku poza domem. Nadają się też bardzo dobrze w domu. HP151 to słuchawki typowo stacjonarne, lecz da się je dobrze używać ze sprzętem przenośnym. HP151 są chyba cieplejsze na basie i w niższym zakresie pasma, do tego dochodzi dość wyrazista góra. CAL 2 mają dość twardy bas. Jednak generalnie są to dość ciepło brzmiące słuchawki. Sporo zależy od tego co ktoś lubi.

Jeśli chodzi o to do czego je podłączyć w cenie do 350 zł, to myślę że pasują do nich oba najbardziej popularne DAC/Ampy słuchawkowe: FiiO Olympus 2 i SMSL M2. FiiO będzie dawał cieplejsze brzmienie, SMSL jest bardziej szczegółowy, choć robi to kulturalnie i bez zgrzytliwości. W Chińskich sklepach ceny na SMSL-e są niższe i można tam kupić w tej cenie cieplej grający i droższy M3 , bardziej stacjonarny.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Creative Aurvana Live ale pierwszą wersję i nie powiedziałbym, żeby grały ciepło. Ale może mój DAC Prodigy Cube tworzy "jasne" brzmienie (całość gra z laptopem).

Dwójek nie słyszałem, więc może ktoś inny się wypowie.

Swoją drogą CAL to przyjemne granie właśnie do niedrogiego DAC'a w połączeniu z komputerem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą jednych i drugich z tych słuchawek jest to że nie są zbyt wymagające od sprzętu i mogą grać bez mocnych wzmacniaczy. Jednak nie są bardzo efektywne i wzmacniacz słuchawkowy jest dla nich wskazany. CAL2 mają bardziej wyeksponowane skraje pasma w stosunku do ich pierwszej wersji. Są też bardziej przestrzenne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Warto wspomnieć że na niemieckim amazonie są od dawna sprzedawana w cenie która dla wielu wydaje się wręcz podejrzana.

Jednak ci którzy je tam kupili są zadowoleni. Teraz są za 42€ + 10,48€  dostawa.

Dokładnie takie kupiłem na amazonie, też myślałem, że będą jakieś trefne, zaryzykowałem i nie narzekam bo świetnie grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...