Skocz do zawartości

Używany amplituner 5.1 z hdmi do 400zł


labamba63

Recommended Posts

Cześć wszystkim,
szukam amplitunera do swojego projektora z Optomy, będzie to mój pierwszy zakup takiego urządzenia. Wymagania jakie musi spełniać amplituner to wejście HDMI oraz obsługa 5.1, fajnie gdyby posiadał takie standardy jak DTS Master lub Doby TrueHD - ponoć zwiększają jakość dźwięku ;). Tak jak pisałem wcześniej nigdy nie posiadałem takiego amplitunera dlatego przed zakupem chciałem się zwrócić do was o zaproponowanie mi jakich modeli szukać. Do tej pory mam dwie kolumny w stereo, ale odkąd obejrzałem u kolegi film w 5.1 (zwykłe komputerowe najtańsze logitechy za 300zł) to stwierdziłem, że ja też muszę mieć 5.1 różnica była ogromna nawet przy najtańszym nagłośnieniu.
Od razu zaznaczam, że wiem o tym iż takie urządzenia są drogie i cena systemu nagłośnieniowego powinna być podobna do ceny projektora, ale niestety w tej chwili nie stać mnie na takie wydatki i myślę, że prędko nie będzie. Na chwilę obecną chciałbym mieć budżetowy używany amplituner z obsługą 5.1 - a kiedyś zmieni się na coś lepszego
Będę bardzo wdzięczny za propozycje jakiś modeli, pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panu bardzo za odpowiedź, rozumiem że chodzi o model Onkyo TX-SR606 - wygląda bardzo fajnie i jest w przystępnej cenie na portalach aukcyjnych, mam tylko jedną wątpliwość w opisie tego amplitunera widzę, że
 

Cytat

Amplituner Onkyo, wyposażony jest w funkcję HDMI Video Upscaling (do 1080i)

Czy to oznacza, że nie uzyskam już rozdzielczości 1080p? tylko maksymalnie 1080i, a możne nawet 720p interpolowane do 1080i?

Edytowano przez labamba63
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...