Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 25000zl


Damian1982

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

Chcialbym zmienic moj dotychczasowy zestaw stereo. Obecnie posiadam Canton s-cl z myryad 120 i odtwarzaczem sieciowym onkyo. Odtwarzacz sieciowy chcialbym zostawic. W obecnym zestawie brakuje mi przejrzystosci. Podstawa basowa jest dominujaca. Z tego co znalazlem w sieci moimi faworytami bylyby:

wzmacniacz: MF m6i

Kolumny: Opera Grand Callas 

              Monitor Audio Gold 300

              Sonus faber Olympica II ewentualnie III ale to juz przekracza budzet (pytanie czy warto dolozyc)

              Focal Sopra no 3 ewentualnie Electra albo Aria 948

 

Zalezy mi na muzykalnej srednicy, wychodzacej do sluchacza, z dobra ale nie dominujaca podstawa basowa, wysokimi nie tnacymi po uszach. Slucham przewaznie soul, rock, muzyka filmowa. Pokoj 20mkw (4x5m) dosc pozastawiany, odleglosc pomiedzy kolumnami okolo 2m, odleglosc od kolumn 3m, stoja na dluzszej scianie na srodku.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

P.S. Do tej pory nie slyszalem zadnego z tych zestawow. Obecnie z czasem dosc ciezko wiec dlatego prosze was o naprowadzenie bym mogl ograniczyc sie do powiedzmy dwoch zestawien i na takie umowic sie na odsluch. Przede wszystkim czy MF m6i moze zostac uznany za punkt wyjsciowy w moim zestawie, gdyz w takim przypadku wchodzilby w gre jego zakup i testowanie go z wybranymi kolumnami.

Edytowano przez Damian1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,

M6i to rozumiem używany? Bo nowy to M6si

Co do kolumn to

18 godzin temu, Damian1982 napisał:

Opera Grand Callas 

              Monitor Audio Gold 300

              Sonus faber Olympica II ewentualnie III ale to juz przekracza budzet (pytanie czy warto dolozyc)

              Focal Sopra no 3 ewentualnie Electra albo Aria 948

Aria 948 to wyraźnie model słabszy od reszty, Delikatnie przebasowiony. Będziesz miał to od czego chcesz uciec. Olimpica III z tych kolumn na pewno najlepiej sprawdzi się w Twoich oczekiwaniach. Piękna średnica, melodyjne granie. Monitor audio 300 to granie żywe, z piękną górą.

Ale szczerze póki jeszcze są, a zamykają produkcję. zastanów się nad którymiś z PMC serii Twenty. Do listy dopisał bym także Dali Rubicon 8.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie rozjechane te twoje propozycje, temat zestaw do 25k a propozycje kolumn za 40k jak te sopry.

Pokój mały, w dodatku jak sam napisałeś zagracony i kolumny na dłuższej ścianie. Nie potrzebujesz niczego dużego.

Zwróć uwagę na ProAc Response D Two, wybitne kolumny, produkowane od wielu lat. Spokojnie nagłośnią twoje pomieszczenie. Do tego Copland 405 albo Moon 240/ 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i serdecznie dziekuje za podpowiedzi i pomoc. Zapomnialem dodac na poczatku - oczywiscie zakup z drugiej reki. Przyjemnie byloby nowki ale kiedys trzeba powiedziec stop. Tak jak jeden z Kolegow zauwazyl i ja sklanialbym sie ku Sonus Faber Olympica. Pytanie tylko czy Olympica II mocno rozni sie podstawa basowa i oglnie dzwiekiem od III - czy warto dolozyc oraz ktora sprawdzi sie w moim metrazu. Zapomnialem o jeszcze jednej pretendentce tj. Opera Grand Callas. Jezeli zostalibysmy przy Wloszkach - Sonus Faber oraz Opera, jaki wzmacniacz polecalibyscie. Czy ten ktory wymienilem spelnilby oczekiwania, czy raczej inny?

Co do odsluchow, wstepnie jestem umowiony na sobote za trzy tygodnie we Frankfurcie wiec w koncu moze troszke mi sie rozjasni.

2 godziny temu, AudioExpert napisał:

Witam, rozumie że zakup z drugiej ręki w tym budżecie. 

Proponuje zestaw który prawdopodobnie spełni oczekiwania, nowy z salonu. 

Hegel H360 do tego Kef R700,  ewentualnie Hegel H190 + Piega Classic 7.0

Warto posłuchać, zapraszamy. 

Zastanawialem sie nad Kef R900 ale wiele osob twierdzi ze stoja one po chlodnej stronie - moze sie myla. Sprawdze to gdyz bede mial w najblizszym czasie mozliwosc odsluchu. Dziekuje za pomoc

3 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Strasznie rozjechane te twoje propozycje, temat zestaw do 25k a propozycje kolumn za 40k jak te sopry.

Pokój mały, w dodatku jak sam napisałeś zagracony i kolumny na dłuższej ścianie. Nie potrzebujesz niczego dużego.

Zwróć uwagę na ProAc Response D Two, wybitne kolumny, produkowane od wielu lat. Spokojnie nagłośnią twoje pomieszczenie. Do tego Copland 405 albo Moon 240/ 250.

Teoretycznie masz racje ... ale. Ja slucham muzyki raczej cicho, powiedzmy obecnie max. to godzina 10 a i to rzadko. Wydaje mi sie wiec ze brakowaloby mi tego wolumenu przy podstawkowcach. Popraw mnie jesli sie myle, niestety do tej pory nie slyszalem zbyt wielu zestawow. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian1982 tym bardziej powinieneś myśleć o dużych monitorach- własnie przy cichym słuchaniu wypadają zdecydowanie lepiej od kolumn podłogowych (oczywiście w odpowiednim metrażu- który u Ciebie jest wręcz idealny dla D Two). Idąc dalej przy dość bliskim odsłuchu (bo 3 metry to nie jest dużo) podstawki "znikną" w pomieszczeniu i zaoferują dużo bardziej spójny dźwięk. Oczywiście nie generalizuje że taka sytuacja jest z każdym podłogowcem i podstawkowcem- odnoszę się konkretnie do ProAc'a Response D Two. Kolumny uważam za wybitne, przeważnie lądują w systemach gdzie są jednym z najtańszych elementów owych systemów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzisz o horns fp10 - czy warto sie nimi interesowac? znajomy znajomego ma i obecnie jest na etapie wymiany calego sprzetu wiec moze trafic sie okazja. z tego co wiem to kolumienki smigaja u niego pod bladeliusem. Twoja propozycje na pewno tez postaram sie sprawdzic - w zaleznosci od dostepnosci.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Z drugiej ręki to nie olkmpici które mocno trzymają cenę tylko Cremona M. Lepiej na tym wyjdziesz. I do tego dzielony pre+końcówka naim. 

Piotrek

Ciekawa propozycja. A co sadzisz o Sonus Faber Amati Homage - mozliwe ze bede mial w dobrej cenie. Co proponowalbys z naima? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluja. Canton zawsze będzie grał sucho detalicznie i krystalicznie. Bo od lat wszędzie stosuje aluminium. To się nie zmieni. Wyższe serię tylko to potrafią lepiej kontrolować. Z kolei klipsch już robi 3 odsłonę tych potężnych kolumn. Grają nie źle. Ale na pewno nie za tą kasę. Pamiętajmy to nadal seria RP. Przeskok cenowy jest nie współmierny. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Te Elaci to kawał porządnej kolumny, świetna stereofonia i detaliczność okraszona potężnym miękkim basem, którego ciężko oczekiwać po tak filigranowych kolumnach. Obawiam się tylko, że tego basu może być za dużo jak na twój pokój. 

Dzis bylem na odsluchu i powiem tak. Suchalem Canton Reference 5.2, Dynaudio Excite 44, Dynaudio Contour 30 oraz Elac FS407. Canton odpada gdyz moje uszy zastrajkowaly podczas odsluchu - wyszly do sasiedniego pokoju. Dynaudio Excite bylo niezle ale brakowalo mi troszke swobody. Contour 30 bylo calkiem, scena szersza, wiecej powietrza, ale przyszedl czas na Elac. Panowie cos takiego sie nie spodziewalem. W porownaniu do contour 30 o polowe mniejsze (prawie ;-)), membrany wielkosciowo jak gdyby z jakiejs pseudo super stereo wiezyczki, ale to co sie wydobylo z tego filigranowego glosnika. WOW. To przeczy prawom fizyki - tyle basu, ta gestosc, muzykalnosc. Tak najlepiej to okreslic jako muzykalnosc. Niesamowite. Pracowalo to wszystko najpierw pod tandemem Primare 35 a nastepnie Musical Fidelity m6si. Wydaje mie sie ze pod MF bylo jak gdyby mniej basu i gestosci ale za to wysokie ciut sie wysforowaly. Co polecalibyscie ewentualnie do tych kolumn do napedzenia? Czy np. Vincent sv237 bylby lepszym wyborem jak MF m6i? Jak wyglada sytuacja z Elac FS 249.2 albo Elac FS 409 - czy tutaj jest basu mniej, wiecej?

 

By nie zaczynac nowego tematu. Jak juz pisalem posiadam odtwarzacz sieciowy Onkyo 6170. Chcialbym moc odtwarzac muzyke z internetu, np. z youtube. Co musialbym dokupic by byla taka mozliwosc

Edytowano przez Damian1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Obie to wyjątkowo dobre konstrukcje. Co prawda seria 4 jest lepiej wykonana. Ale i seria 249 o której ostatnio pisałem jest wyjątkowa. 

To prawda da się dostać i model 407 i 409 w dobrej cenie. Ale trzeba uważać skąd jest import. 

Jak chcesz posłuchać w domu 249 to napisz do nas 

Piotrek

Z racji tego ze jak pisze:

 

3 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

249.3 to wielkie kolumny o potężnym basie, którego nie powstydziłby się nie jeden subwoofer. Nie nadają się na 20m2. 

bede musial sobie je odpuscic gdyz juz przy 407 bylo go wiecej jak wystarczajaco, wydaje mi sie wiec ze w moim pokoju bylby zbyt dominujacy. Pozostaja wiec na polu bitwy 409. Dodalbym 507 lecz nie wiem jak wyglada tutaj z podstawa basowa - prosze o rade. Druga sprawa, to co sadzicie o porownaniu Elac 409 i 507 do Opera Grand Callas. Czy ktos z Was sluchal juz moze tych Wloszek? Musze jeszcze dodac ze bardzo niechetnie (czytaj zupelnie) moja druga polowa nie akceptuje czarny oraz bialy lakier - najlepiej drewno. Wiem ze kolumny maja przede wszystkim grac ale w tej kasie czlowiek chcialby takze od czasu do czasu spojrzec na nie z cieplym uczuciem, a nie chowac po katach.

Jesli chodzi o import to raczej z mojego rodzimego rynku (Niemcy), raczej wiekszosc ok, aczkolwiek nie warto lapac sie na tzw. okazje, gdyz takowych po prostu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku bardzo chetnie skorzystalbym z twojej propozycji Ale mieszkam na stale w DE i zjezdzam max. 1 raz w roku do Polski. Wieksze nie zawsze znaczy potezniejsze brzmienie dlatego pytam bardziej obeznanych gdyz jezeli uda mi sie umowic na odsluch nie chce za jednym zamachem sluchac 10 zestawow gdyz ciezko w tak krotkim czasie dokladnie ocenic. Dlatego pytam Co Wy bardziej wprawieni proponowalibyscie o podobnym brzmieniu do 407.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...