Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 25000zl


Damian1982

Recommended Posts

dzieki. jak juz napisalem - doswiadczenia niezbyt wiele, na razie na etapie poszukiwan. Kazda rada wiec na wage zlota. Wiem ze akurat tutaj najwazniejsze sa wlasne preferencje, ale dzieki pomocy czlowiek wylapuje roznice, ktorych, jako mniej albo wiecej laik, moglby nie zauwazyc. tak zlozylem pierwszy zestaw z ktorego kilka lat bylem zadowolony, dopoki nie uslyszalem lepiej grajacego ;-)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Szczerze powiedziawszy mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o Focal Electra 1038be- bardzo rozni sie od elac? Czy brzmi podobnie muzykalnie jak mozna znalezc w wielu opisach czy jednak to zupelnie inna jak u Elac szkola muzykalnosci.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sytuacja z Isophon Gauder Arcona 100 oder Vescova mkii? Znalazlem kilka opisow ktore mocno pokrywaly sie z moimi oczekiwaniami. Warto byloby je wziasc pod uwage?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dluzszej nieaktywnosci - wiadomo praca. A wiec stalem sie posiadaczem, po wielu godzinach odsluchow, porownan itd. itp., Kef r900. W porownaniu do moich canton w koncu nie mam bolu glowy po kilku minutach glosniejszej muzyki, co nie znaczy ze ze wysokich nie ma - oj sa i to jakie, rozdzielcze ale rowniez takie ... satynowe. Chyba to dobre slowo - po prostu jest przyjemnosc ze sluchania. W niedziele smigam po MF m6si  i teraz kolejne pytanie do  Was - jakie kable by srednice troszke wypchnac, a reszte zachowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Dobre kolumny w atrakcyjnej obecnie cenie. !!

M6si to dobry kompan do nich. Myślę że on sam wystarczy aby uwypuklić średnice.

Ale sprawdź z kablami Kimbera.

Piotrek

A moglbys mi powiedziec jak moglbym troszke podstawe basowa odchudzic? Czy jest szansa ze m6si w porownaniu do myryad mi120 troszke to uglaska? 

Edytowano przez Damian1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian1982 napisał:

A moglbys mi powiedziec jak moglbym troszke podstawe basowa odchudzic? Czy jest szansa ze m6si w porownaniu do myryad mi120 troszke to uglaska? 

Niestety, ale kupiłeś duże podłogówki do 20m2 i będziesz miał problem z tym basem, pozostaje adaptacja akustyczna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze da sie to ogarnac tylko czeka mnie male przemeblowanie, ponieway na razie nie dosc ze sa scisniete to jeszcze prawie przy scianie. Z zatyczkami juz sie troche pobawilem ale dopiero jutro badz pojutrze pocwicze. Poza tym jestem ciekawy jak zagraja z MF. Dodatkowo swiezo wypakowane wiec jeszcze nie wygrzane, tutaj rowniez troszke sie zmieni wiec jak na razie pozostaje stresowanie sasiadow :-)

P.S. Chyba rozumiem albo co najmniej zaczynam rozumiec sentyment do muzyki klasycznej badz jakiejkolwiek innej gdziej wystepuja klasyczne instrumenty, gdyz dzwiek fortepianu, wiolonczeli, skrzypiec itd. - miod na uszy, bezcenny. W porownaniu z Cantonami, jak gdyby bez koca na kolumnach.

 

2 godziny temu, Damian1982 napisał:

Ale sprawdź z kablami Kimbera.

Ktore kable miales na mysli?

Edytowano przez Damian1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze juz dzisiaj po kilku dobrych godzinach grania, dzwiek sie zmienil, na korzysc. Dodatkowo Myryad sporo doklada na dole. Poeksperymentowalem z zatyczkami  i suma sumarum wszystko idzie w dobrym kierunku, a kiedy przemebluje i kolumny dostana troszke wiecej przestrzeni, sadze ze to takze wniesie sporo. Jestem takze na etapie rozgryzania tematu paneli i absorberow. Wiem ze dla wielu moze wydawac sie kupowanie takich kolumn bledem, ale mnie przekonal po prostu volumen dzwieku, to jest to czego szukalem. Wiec pozostaje sluchac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.8.2018 o 14:00, Damian1982 napisał:

musze powiedziec ze juz dzisiaj po kilku dobrych godzinach grania, dzwiek sie zmienil, na korzysc. Dodatkowo Myryad sporo doklada na dole. Poeksperymentowalem z zatyczkami  i suma sumarum wszystko idzie w dobrym kierunku, a kiedy przemebluje i kolumny dostana troszke wiecej przestrzeni, sadze ze to takze wniesie sporo. Jestem takze na etapie rozgryzania tematu paneli i absorberow. Wiem ze dla wielu moze wydawac sie kupowanie takich kolumn bledem, ale mnie przekonal po prostu volumen dzwieku, to jest to czego szukalem. Wiec pozostaje sluchac.

Panowie stalem sie wiec posiadaczem m6si. Wszystko podpiete - pierwsze wrazenia ... no coz, tak jak sadzilem, bas wrocil do normy (wszystkie zatyczki br wyciagniete). Poza tym musze sie przyznac do pewnego bledu, ktory takze wniosl sporo na niekorzysc, a mianowicie z tej calej euforii przy podlaczaniu kolumn nie wypialem z toru korektora Canton, ktory byl podlaczony do scl-ek. W wyniku tego kolejny koc spadl z kolumn, niskie tony swietnie kontrolowane, w zadnym przypadku nie przytlaczajace czy przyslaniajace reszte pasma. Wrecz moglbym powiedziec ze teraz ich troszke brakuje. Tak wiec nastepny krok odtwarzacz sieciowy i kabelki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Najważniejsze, że jesteś zadowolony :) 

Oj Tak. Tego oczekiwalem. Jedyne czego mi teraz brakuje to polaczenia bezprzewodowego mojego laptopa z onkyo ns-6170. Czy moge uzyc jakiegokolwiek USB dac i wpiac go w USB A z przodu lub USB B z tylu? Szczerze nie mam pojecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, masz racje. To jest takie samo wejscie jak z przodu tj. USB A tylko ze z tylu mozna podlaczyc dysk. Zalezy mi przede wszystkim na yuotube, abym mogl streamowac. Probowalem bezposrednio ze wzmacniacza, ale tutaj dzwiek jest mocno przygaszony w porownaniu do onkyo, choc wzmak ma takze wbudowanego dac. Ewentualnie zastanawialem sie nad dac-kiem, ktory by to ogarnal, moze byc takze na lampie. Co ewentualnie polecilibyscie?

50 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Nie wystarczy udostępnić pliki po sieci i wykorzystać DLNA?

Sorry ale nie bardzo rozumiem. Musialbym utworzyc serwer domowy? Przyznam, ze z podobnymi rzeczami troche na bakier jestem. Z gory dziekuje za objasnienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Hi-Fi Poznan bardzo dziekuje, w koncu swiatelko w tunelu. 

 

26 minut temu, S4Home napisał:

Oczywiscie że da się kontrolować bas w nich. Po to masz w komplecie zatyczki do bass reflexu. Połówkowe i kompletne. Odchudzisz bas i nadasz mu szybkość.

Tak wiem ale po usunieciu z toru korektora z sc-lek oraz podlaczeniu MF wszystko w jak najlepszym porzadku. Dzwiek dostal powietrza, nie trzyma sie tylko miedzy kolumnami, a otacza je jak gdyby. Poza tym na gorze o wiele wiecej informacji - bardzo czystej, nie zaciemnionej jak na poprzednich kolumnach. Musze sie tylko przyzwyczaic, ze nie kazda piosenka ma duzo basu, gdyz na Cantonach obojetne czego czlowiek sluchal, byl BAS, ze matko moja. Tutaj bas trzymany w ryzach i nie ma mowy o poluzowaniu, nawet na wyzszej glosnosci nie zlewa sie, atak jest w pelni kontrolowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

No cantony mają zupełnie inny bas. Ale zobaczysz że ten który masz teraz jest bardziej zróżnicowany a to się ceni.

Piotrek

Dokladnie to zauwazylem. Z poczatku jednak myslalem (oczywiscie po skorygowaniu toru), ze cos nie tak z kolumnami, ale teraz coraz bardziej widze to jako plus. Teraz slysze w kazdej piosence, w nagraniu roznice, ktore wczesniej byly mocno zatarte, a wrecz mozna powiedziec nie bylo ich wcale - wszystko sprowadzalo sie do umc umc umc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...