Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 25000zl


Damian1982

Recommended Posts

Teraz, po tygodniu, gdy kolumny i wzmacniacz jest juz po czesci wygrzany, musze stwierdzic ze to jest to czego szukalem. Kolejne pytanie bedzie wiec o kable glosnikowe. Skoro nie musze nic korygowac, jakie kable polecalibyscie, ktore ewenetualnie poprawilyby przestrzen? Czy interkontekty Pro-Ject Connect-it RCA zgraja sie z moim sprzetem? Wiem sam musze odsluchac ale ze wypozyczenia nie ma mozliwosci, chcialbym od Was uslyszec zdanie na ten temat. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Myślałem żeby podłączyć wysokie do wzmacniacza a sekcje basową do dwóch końcówek grających w mono. Wtedy na każdą kolumnę mam około 200W na 8ohm’ach. Czyli wzmacniacz robi za preamp dla dwóch końcówek grających w mono i jednocześnie napędza sekcje  wysokotonową. Tak po wielu próbach grało mi najfajniej.

Takie podłączenie w takim zestawieniu najlepiej kontroluje bas. A w tych R900 jest co kontrolować ?

Dnia 1.09.2018 o 10:00, audiowit napisał:

Straight wire serenade.

No bo te co podawałeś wcześniej to zupełnie nie w moim budżecie ale te Kimber jak najbardziej.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straight wire robi kable na roznym poziomie cenowym. Serenade akurat jest chyba levelem4 czyli najdrozszym ale mozna czasem wyrwać je w rozsadnej cenie. Kabel nie do kazdego systemu. Wyraźnie ociepla, zageszcza.

Zawsze przy biampingu obawiam się o przesuniecia fazowe itd. Ale skoro sprawdziles w odsluchach to ok.

Napisz proszę w jakim torze grają kefy i na jakiej powierzchni. Bedzie to wskazowka dla czytajacych. Co Cie urzekło w tych kolumnach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, sekcja wzmocnienia to 82DACQX i dwie końcówki SmartPower Plus, źródłem jest Stream X2 Signature. Różnica względem moich MA Bronze 6 to w zasadzie więcej  wszystkiego, przestrzeni, szczegółów i dźwięku. Są w stanie wypełnić pomieszczenie dźwiękiem. Scena przesunęła się tak że słuchając jestem w  środku. Przy MA scena była dokładnie na lini kolumn oczywiście u mnie w pomieszczeniu( pewnie są zwyczajnie zbyt małe na 80m2 i do tego ponad 3 m wysokie). Myślałem ze to ich zaleta bo wcześniejsze próby z większymi kolumnami zawsze powodowały dudnienie i odbicia. Jakiś czas temu pożyczyłem Heco Aurora 100 i zobaczyłem że duża też zagra. Jak miałbym te KEFy określić jednym słowem to bazując na doświadczeniach z różnymi kolumnami jakie u mnie się przewinęły to by było: neutralność . Tam gdzie w kawałku jest przestrzeń to one ja maja jak jest bas to tez one go maja ale jak są smaczki, dzwoneczki to tez to słychać. Względem MA może tego basu jest nawet więcej ale jest tez różnorodny i chyba łagodzony tez sekcja średnich i wysokich wiec nie jest na pierwszym planie. No i kontrola basu jest na innym poziomie. Nie jestem mistrzem krasomówstwa wiec nie wiem czy mi wyszło. I tam w innym wątku napisałem i chyba to był klucz że ten typ kolumn trzeba zrozumieć bo MA w mniejszym pomieszczeniu robią większy efekt łoł tyle że na moje ucho kolumna MA jest wysterowana plus ileś tam dB na niskich i konstrukcyjnie jednak nie jest trójdrożna i to według mnie robi różnice.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo cytrusy masz. To malo popularny u nas sprzet. A ludzie nie wiedzą, ze zacny :).

Trochę niepokoi mnie to, ze jak to okreslasz jestes w srodku sceny. Taka prezentacja szybko się nudzi i jest meczaca. Ale chyba przesadzasz ;). 

Jeszcze raz gratuluję, tym bardziej, ze znalazleś kolumny z lubianej przeze mnie firmy ;). Daj znać jakie kable kupiles i czy jest progres w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może że w środku to nie, może masz racje. Ale scena jest zdecydowanie bliżej mnie. Na tej powierzchni w MA było ciężko o takie oderwanie muzyki od kolumn. Na razie testuje te Kimber w połączeniu pojedynczym, musze porównać w Bi tyle że mam jeden i sprawa musi poczekać do poniedziałku. Nie wiem czy takie mieszanie różnymi ma sens.

14 minut temu, audiowit napisał:

Oooo cytrusy masz

A w „Cytrusach” to była miłość od pierwszego wejrzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 10:49, Inferno napisał:

@Damian1982 napiszesz trochę o kolumnach teraz? Jak je oceniasz po kilku miesiącach ? Mam je od tygodnia na odsłuchu zastanawiam się nad zakupem.

Witam!

Coz na pewno wazne a nawet bardzo jest to ile godzin graly juz, gdyz przy moich ze wzgledu na to ze nie moge sluchac zbyt glosno, wygrzewaly sie bardzo dlugo i mialem juz rozne mysli- z wyrzuceniem przez okno wlacznie. Teraz po ökologischer kilku miesiacach stwierdzam ze dogadalismy  sie. Oferuja dosc szeroka scene, z bardzo dobrze kontrolowanym basem. Caly zakres jest przyjemnie polaczony, moze minimalnie wybija sie srodek, ale to juz niuanse, skadinad dla mnie porzadane. Raczej kolumny stojace po neutralnej stronie mocy, potrafiace jednak walnac az serce rosnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2019 o 15:06, audiowit napisał:

Kimber jest bardzo lubianym kablem. Ja bym go sprobował. 

A co myślisz o Tellurium? I czy ma sens teraz walczyć jak kolumny maja 3 tygodnie i ciagle się układają ? Bo teraz mam ten XLO i jest fajnie tyle że dźwięk się cały czas zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Inferno napisał:

A co myślisz o Tellurium? I czy ma sens teraz walczyć jak kolumny maja 3 tygodnie i ciagle się układają ? Bo teraz mam ten XLO i jest fajnie tyle że dźwięk się cały czas zmienia.

Myślisz o głośnikowych czy o całym komplecie?
Poza tym - które Tellurium?

Serię Blue od razu można sobie odpuścić. Od serii Q-Black można spokojnie zaczynać, z tym że warto wziąć aktualny model czyli Q-Black II, bo jest trochę lepszy od starszego (cena jako nowy kabel została utrzymana).
Potem jest seria Ultra Black, no ale ceny powoli robią się zaporowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  tym że im wyższy model tym cena bardziej absurdalna @RoRo ma rację. Właśnie myślałem o Blue 😕

13 godzin temu, audiowit napisał:

Jak ułozą Ci się kolumny to napisz co byś poprawił.

 Mnie tylko zależy żeby zachować gęste, dociążone brzmienie Cyrusa nic więcej. 

Mam złącza BFA w Cyrusie to standard i te Tellurium mi się podobają bo nic nie musze przerabiać w tych przewodach. Na tych XLO gram przez takie mosiężne przelotki BFA na banan i według mnie to nie ma sensu. Wpinam kabel za 1500 przez przelotkę 😏 no to jezeli chce żeby ten przewod przeniósł wszystko i niczego nie „wyfiltrował” to powinien być taki który wepnę bezpośrednio w końcówki. 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 07:40, Inferno napisał:

Musze przyznać ze trochę w tym prawdy jest, u mnie grają od dwóch tygodni. Słucham na średnim poziomie głośności i dźwięk zmienia się cały czas.

U mnie rowniez graly ma srednim poziomie i wygrzewaly sie okolo 3 miesiecy - jesli brac pod uwage zmiany barwy. Przede wszystkim wysokie po wygrzaniu nie graja pierwszych skrzypiec co klulo bardzo w uszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian1982 napisał:

Przede wszystkim wysokie po wygrzaniu nie graja pierwszych skrzypiec co klulo bardzo w uszy

Przy mojej powierzchni i Cyrusie nie mam problemu z wysokimi. U mni bas się zmienia, robi się głębszy taki nie wiem jak to nazwać ...luźniejszy, więcej go jest w takim dobrym znaczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...