Skocz do zawartości

O TRZECH TAKICH... KABLACH co problemy audiofilskie pokazują


Gość

Recommended Posts

11 minut temu, wpszoniak napisał:

No więc sam sprawdź jak to jest z tą liniowością.

Z tego co widzę, to ten wzmacniacz jest niemal wzorowo skonstruowany. Jego parametry są prawie doskonałe. Liniowość również. Zwróć uwagę, że w paśmie akustycznym (20-20000 Hz odchylenia od ideału nie są większe niż 0,1 dB! Tak je też posumował testujący pisząc: "Wzorzec wzmacniacza zintegrowanego." Mój Marantz wypada ociupinkę lepiej, ale różnice dziesiątych części decybela lub nawet kilku decybeli, ale znajdujących się poza pasmem przenoszenia kolumn, nie mają praktycznego znaczenia. Oba wzmacniacze określiłbym jako idealnie liniowe.

50207-accuphase_e650_audiocompl_laboratorium1.jpg

49920-marantz-pm8006-laboratorium-fot1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak... A oglądałeś wykres lampowca? Audio Research ma trochę gorsze wykresy (choć droższe) a jak wiesz wielu woli lampowe wzmacniacze (np ja)

W każdym razie ściśle rzecz biorąc to do liniowości trochę im brakuje.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowce mają trudniej, ale akurat w tym przypadku konstruktor poradził sobie z pasmem doskonale. 0,5-07 dB spadku przy 20 000 Hz to pryszcz. Ani tam nie gra żaden instrument, ani tego nie słyszymy. Ten wzmacniacz też określiłbym jako liniowy. 

Wykresy są tak wyskalowane, że wydaje się, że widzimy jakieś wielkie nieprawidłowości, ale w rzeczywistości spadki są minimalne.

Kolumny mają najczęściej nieliniowość pasma w granicach ok. 6-9 dB (a pomieszczenie dodaje do tego kolejne dołki i górki). Cóż przy tym znaczy 0.1 dB.

48592-wzmacniacz-zintegrowany-audio-research-gsi75-audiocompl-lab1.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, przekonałeś mnie, że małe odchylenia od linii prostej i do tego poziomej można traktować jako liniowe, ale to nie zmienia faktu, że głośniki tę liniowość przemieniają na krzywą... I robią to chyba po to by słuchaczy zadowolić. 

Jednak Kraft, popatrz na temat.... Odbiegliśmy od niego nieco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Fafniak,  w takiej postaci nie może się podobać, ale jeśli to prototyp to nie liczy się wygląd lecz myśl techniczna (w naszym przypadku- audiofilska). Widać tu jakiś pomysł na opanowanie pojemności kabla,  a w konsekwencji indukcyjności. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak, posłużę się przykładem- jeśli kabel ktoś zrobi doskonałe o długości 1,2m to nie oznacza od razu, że będzie jeszcze doskonalszy gdy jego długość będzie wynosiła 3,5 m. Jeśli (z naciskiem na "jeśli") ta konstrukcja z fotki wyżej jest przemyślana to zapewne akurat taka długość oddalenia poszczególnych żył daje konkretne wartości pojemnościowe, czyli ani krótsze odcinki, ani dłuższe nie robią tego co mają robić. Martwi mnie tylko ta niekonsekwencja w odcinku gdzie żyły mogą się swobodnie przemieszczać. Może konstruktor jest na wczesnym etapie rozwoju technicznego? Może to jakieś pierwsze próby prototypowe? Niewiele tak naprawdę wiemy, więc jestem ostrożny w tym próżnym naśmiewaniu się na podobieństwo użytkowników forum- "audiostereo.pl" (już dawno przestałem ich czytać, bo to jak jarmark hejtu mającego niewiele wspólnego z kulturą współuczestniczenia w dyskusjach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc to

7 godzin temu, Fafniak napisał:

ekhm... no jeżeli już z czymś walczymy to chyba do końca ? A tu wygląda na to że walka skończyła się że tak powiem w fizycznej połowie konstrukcji ;) - te druciki co biegną sobie obok siebie przez praktycznie połowę konstrukcji

miałem właśnie na myśli

7 godzin temu, wpszoniak napisał:

Martwi mnie tylko ta niekonsekwencja w odcinku gdzie żyły mogą się swobodnie przemieszczać.

To jakaś gigant niekonsekwencja...

O długości kabla nic nie wspominałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @Fafniak'u drogi, obaj dumamy podobnie, ale tylko na podstawie obrazka. I z Twojej strony i z mojej to tylko dywagacje. Dopóki się nie usłyszy tego czegoś to nie wiadomo tak naprawdę niczego poza tym, że póki co nie przedstawia to coś żadnej wartości estetycznej.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast GigaWatt LC-1 MK3+ został wpięty Audioquest NRG THUNDER 2M z pominięciem listwy Gigawatta, czyli prosto w ścianę. A niech mnie.........

3X około 1.5 mm i zapomnijcie że uda się wam go ułożyć za sprzętem wedle waszej woli, to opony zawodnik. Wkrótce test względem NRG - 4 i ......... LC-1.

20180816_155254.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kablach nie ma co pisać. Trzeba posluchać.

Solid Core No. 2. Pro. Testuję wersję z wtykami zlotymi i rodowanymi. 

Po dluższej przerwie znow zachcialo mi się testowania kabli. Niedlugo wygrzeje mi się nowy mb to cos skrobnę. A później na warsztat pójdą solid cory.

No i mam jeszcze nowy produkt ale jeszcze nie ma go w dystrybucji. A poźniej bedą już ciekawsze rzeczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła moda na warkocz w sieciówkach.

Najważniejsze że pominąłem tą głupią listew Gigawatta, kabek się układa, a ja napisze tylko pewien szczegół z granej muzy obecnie. Przy taki konfiguracji złapałem  Mark Knopflera podczas solówki gitarowej, jak nie zdążył docisnąć palca za progiem na gryfie gitary, a w tym czasie piórko w drugiej dłoni szarpie strunę i pierwszy dźwięk matowy, by po ćwierć sekundy zabrzmieć pełnym dźwiękiem. Element którego nigdy wcześniej nie słyszałem w tym miejscu. czy to zasługa nowego AQ czy ominięcia listwy, czy obu jednocześnie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet czy kolega ma swoją stronę. Z duzym powodzeniem sprzedaje swoje kable. Te akurat ciezzą się dużą popularnoscią. Mogą się spodobać. Listwa na zdjeciu jeszcze nie jest w ofercie firmy. Bedę ją testował i dzielił się wrazeniami zarowno z producentem jak i tu na forum. Na poczatek idzie listwa do kolegi, a ja zajmę się kablami. Kupiłem juz jedną parkę. Grają z monoblokami natomiast chcę sprawdzić wszystkie jego produkty. A asortyment się poszerza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit, zechciałbyś napisać o kablach szczegółowiej? Z jakich przewodników zbudowany, przekroje, jakie zamontowano wtyczki. Po prostu tyle ile wiesz. Po to zresztą ten wątek powstał, by konfrontować ze sobą jakieś kable, a najlepiej mniej znanych firm (choć niekoniecznie).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby konfrontować trzeba posluchać. Przewody miedziane, wtyczki z konektorami miedzianymi, pokrytymi srebrem, zlotem lub rodem. Przekrojów nie pamietam ale chyba 2.5 kwadrat zyła. Specjalnie nie interesowala mnie budowa, choc producent odpowiedział na wszystkie moje podstawowe pytania. Bedę się z nim wkrotce kontaktował wiec podpytam o szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...