Skocz do zawartości

Szukam wzmacniacza do 2k i źródło do około 1k


1Ender

Recommended Posts

Poszukuję wzmacniacza lepiej grającego od Audiolaba 8000a. Zależy mi na spójności i przejrzystości, szerokiej scenie i słyszalnych detalach w średnicy i górnym paśmie. Góra szczegółowa, niekująca lekko zaokrąglona. Średnica dobrze wypełniona, zwiewna z powietrzem. Dół pasma dobrze kontrolowany, dociążony.  Wzmacniacz ma obsługiwać kolumny podłogowe Phonar Laser 250 - 4 omy. Dla tych co nie znają, kolumny grają dość ciepło z dobrą średnicą dość szczegółową. Tony niskie mocne i wyraziste. Przedstawiciel Phonara opisał styl grania bardzo zbliżony do Dynaudio. Kolumny potrafią zagrać mocno, ale w lżejszym repertuarze bardzo finezyjnie.

Pokój powyżej 20m2, prostokąt.

Budżet do 2k.

Wzmacniacz używany.

Muzyka - elektroniczna od lżejszej Ambient, aż po cięższe brzmienia Trance i Techno, Rap, Rock, Metal, Pop, lekki Jazz, Chill Out oraz rzadko coś z klasycznej.

Moja propozycja to Atoll in 100, myślałem też o jakimś chińczyku grającego w klasie AB, może hybryda lub dobry tranzystor. Moc przy 8 omach około 80W i dla 4 omów powyżej 100W. W czystej klasie A myślę, że około 15-20W mogłoby wystarczyć przy 8 omach. Xindak??? Yaqin??

Źródło zostawiamy na później.

Edycja: Dużym problemem są dla mnie osobiste odsłuchy, nie mam na to czasu. Prędzej kupię odsłucham u siebie w warunkach domowych, jak będzie dobrze zostawię, źle wiadomo.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkk ten sprzedawca nie wzbudza mojego zaufania. Ma podejzanie niskie ceny.

Ender, myslałeś moze kiedyś o Densen beat100? Nie wiem tylko czy to z Twoimi kolumnami nie byloby za spokojnie i przyjemnie.

Jeszcze a'propos rotela to nie wiem czy Enderowi spodobalyby się wysokie tony.

Z densenem Twoj opis dźwięku by się zgodził....oprócz kontroli. Lubi sobie poluzować :)

Podobnym wzmacniaczem jest nieco Thule. Ale teraz nie widzę zadnej oferty.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka opcji, dzielonkę niemiecka pre+końcówka Audiolaba 8000, ale było by to samo, co miałem może wieksza swoboda grania..

Końcówka Atolla + pre pre rotela, ale raczej nie, bo rotel mi do końca nie leży.

Atoll in 100 może.. około 1800.

Myślałem o xindaku, może inna lampa lub hybryda made in China, pomijając fakt że pochodzą skąd pochodzą to robią tam coraz lepsze produkty w przystępnych cenach.

Rotel dla każdego! Pamiętacie? :D

Minęła mi fascynacja tym klockiem. Fajny był ale trochę zbyt jazgotliwy. Konturowy, ok, ale te górne pasmo..Kontrola dołu rewelacyjna, ale już go nie chcę.

@audiowit No właśnie nacieszyłem się około roku, jak ten czas leci.. Myślę, że wystarczy! :D 

Densen.. gdyby nie ten dół...

@Fafniak ja robię małe kroki, na duży skok nie mam teraz rezerw federalnych :D Poza tym wolę tak.. Sprzedam dołożę parę stówek, to tak nie boli..

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopuszczasz lampę widzę :). Super bo dźwięk , ktory opisujesz jest domeną lamp. Obawiam się, ze 2kzl moze być trochę za mało, bo tanie lampy nie są dobre :). Ale może coś sie zdaży.

Tak, głównie dzięki rotelowi Cię pamiętam. Widzisz jak to się zmienia. Ale bardzo dobrze, nie boisz się zmian, idziesz do przodu. To lubię. Osiadanie na laurach jest dobre dla tych co nigdy niczego nie osiągną. Trzeba mie otwarty umysł :). 

No dobra, zatem rozszerzamy poszukiwania o lampy.

Na xindaka trzeba uwazać bo niektore są ostre, a inne ciepłe. Nie mają chyba okreslonego dźwieku firmowego.

 

Tego audiolaba odpuść. W porównaniu z 8000 to krok do tyłu. Bezduszne granie, szaro, bez emocji brak wypelnienia. Lepszy bylby atoll. Ja nie jestem fanem ale Roro chyba slyszal chyba wszystko atolla. Podpytaj go może. Dobry stosunek jakość/cena. Tylko to nie jest ciepłe granie. Ale z Twoimi kolumnami moze to być dobre polaczenie.

Rozejżalem się w lampach. Musialbyś wydać 3500zł zeby kupic integrę, ktorą warto się zainteresować. Nie mogę polecić Ci byleczego. Czy to za dużo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rotel to brzmienie za bliskie audiolaba. Pytanie czy tu faktycznie ma być skok na przód czy w bok po inny, podobnej klasy. Roksan K2 to używany w granicach 2200-2500 i uważam to za dobrą cenę na rynku używanych. 

Cyrusa słuchałem mamy go nawet. Dobre analityczne granie. Ale tu cena też pokaźną. Chyba że model mocno wiekowy. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Piotrek, budżet sztywny nie do nagięcia. Musi coś zostać na źródło. Może jakieś lepsze przewody. Wzmacniacz max 2k.

Roksana widziałem za 2,7 - 2,8 k. A także powyżej 3k. 

Audiolaba znam, miałem wystarczy.

Xindak 6800R ??? Czytałem, że całkiem niezła Integra. Ktoś tego słuchał? Nowy coś około 3,6k. Używany około 1,8-2k. Wg opisu gra dość neutralnie. Minus brak preampu gramofonowego. Jeszcze nie używam, gramofonu, ale od jakiegoś czasu myślę...

@RoRo a Ty co myślisz? Co po Audiolabie?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender.

Po pierwsze -skoro masz łącznie 3 tysiące, to gdy będzie fajny wzmacniacz (Roksan, ale również np.Atoll IN100 SE) to kup go do kwoty 2500zł, a na źródło wydaj 500zł (np. Rotel czy Sony X202/222/229ES). Dzięki temu będziesz miał wzmacniacz na dłużej, a CD zmienisz szybciej jak się pojawi dodatkowa kasa.

Oszczędzanie teraz na wzmacniaczu może być kiepskim pomysłem (no chyba że trafisz okazję).

Cyrus 7 lub 8 (to ze starszych modeli), albo z aktualnej produkcji-używany "One". Do tego CD Cyrusa i jesteś albo na styk (z "1"), albo nawet zostanie jeszcze kasa (gdy kupisz 7 lub 8, ale starszy CD).

Co do Rotela-podobało mi się granie integry RA-06 (obie wersje -i mieścisz się spokojnie poniżej 2000zł), dzielonka RB-980BX z preampem RC-1070 zagrała jeszcze bardziej dynamicznie (ale to już tysiąc więcej). 

Co do sprzedawcy dzielonki RB/RC-06, to ja również kupowałem coś od niego (amplituner) i dotarł szybko z Anglii do Polski, a stan był zgodny z opisem i zapakowanie również było OK. Poza tym w Polsce też można trafić dzielonego Rotela w dobrej cenie (komplet z CD w cenie do 3 tys).

Ewentualnym brakiem wbudowanego preampu się nie przejmuj, firmową używkę kupisz za 200zł gdy będziesz już go potrzebował.

A mimo braku czasu to lepiej przesłuchać sprzęt przed zakupem, bo raczej jesteś zbyt mało osłuchany byś mógł kupować w ciemno albo na podstawie starych odsłuchów (bez urazy-po prostu stwierdzam fakt).

Pozdrawiam

PS. Do tej pory jedna osoba wypowiada się negatywnie o IN-100, nie wiem z jakiego powodu -bo inni użytkownicy tego wzmacniacza zupełnie inaczej go opisują. Wnioski zostawiam Tobie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo dziękuję za odpowiedź. Problem polega na tym, że mam tylko 2k do dyspozycji. Audiolaba już nie mam, źródła też. Mamy dużo czasu, spokojnie miesiąc do dwóch. Źródło kupię jeszcze później.

Chciałem się Ciebie zapytać, czy duża różnica jest między integrą a dzielonką Audiolaba 8000a. Miałeś możliwość posłuchać? Za około trochę ponad 1k mogę kupić niemiecką wersję dzieloną, pre na xlrach i z preampem gramofonowym. Zostanie wtedy jeszcze parę złotych na CD.

Zastanawiałem się nad końcówka atolla 100, z pre rotela, ale to już drożej. Rotela miałem Ra971 jest to odpowiednik 06 i średnio mi pasował. Zwyczajnie na dłuższe odsłuchu był męczący. To nie do końca mój dźwięk.

A czy miałeś możliwość posłuchania xindak xa 6800R? Jak to gra? Jest dużo recenzji, ale.. No właśnie czy warto. 

Co do odsłuchów to całkowicie się z Tobą zgadzam, ale większość czasu przebywam za granicą. W Polsce jestem krótko, dlatego odsłuchy nie mają racji bytu. Aby odsłuchać muszą albo kupić, albo wypożyczyć. A druga opcja jest niestety bardzo rzadko. A jak się już zdarza to zakup nie jest już tak atrakcyjny, zazwyczaj kilka stówek drożej... I kółko się zamyka. A te kilka stówek robi dużą różnicę.. Zwłaszcza w moim budżecie to tylko 2k, a nie 20k.

Pozdrawiam.

Ps. Czytałeś cały temat? Nie rozumiem dlaczego namawiacie mnie na Rotela, którego nie chcę?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam atoll nie przekonuje

Natomiast plącząc się alledrogo natrafiłem na coś takiego :

https://allegro.pl/haiku-bright-mk2-w-pelnej-klasie-a-i7477178515.html

Powstaje oczywiście pytanie dlaczego sprzedaje jeżeli to jest taki dobry sprzęt, ale z drugiej strony cała masa ludzi nie może długo wytrzymać z tymi samymi klockami ;)

 

Ale ja bym poczekał ze wszelkimi ruchami na koniec wakacji...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FafniakSpoko, mi się aż tak nie spieszy :D. Mamy czas. Pisałem wcześniej, zakupy drugiej dekadzie września najszybciej. A może jeszcze później?:3_grin:

Póki co czytam i cieszę się, że jest zainteresowanie. xD

No właśnie testowałeś jakieś końcówki i pre Atolla, muszę tylko znaleźć. Łączyłeś z Audiolaba coś tak kojarzę.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...