Skocz do zawartości

Szukam wzmacniacza do 2k i źródło do około 1k


1Ender

Recommended Posts

Dnia 1.08.2018 o 00:05, 1Ender napisał:

Ps. Czytałeś cały temat? Nie rozumiem dlaczego namawiacie mnie na Rotela, którego nie chcę?

Czytałem cały temat - ale wspomniany był Rotel i dlatego odniosłem się do tego. Rotel ma sporo modeli i różnią się między sobą. 
Napisałem też o Cyrusie...

Nie porównywałem dzielonki Audiolaba z integrą, więc nie pomogę.

Odnośnie Xindaka 6800R - pytasz po pierwszą wersję, czy o drugą (z "wycieraczkami")?

A w podsumowaniu - masz do wydania 2 tysiące na wzmacniacz i na razie nie zapowiada się zwiększenie budżetu... Więc do takiej kwoty szukasz/szukamy sprzętu i ma to być coś innego niż Rotel.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2018 o 09:29, Fafniak napisał:

Mnie tam atoll nie przekonuje

Natomiast plącząc się alledrogo natrafiłem na coś takiego :

https://allegro.pl/haiku-bright-mk2-w-pelnej-klasie-a-i7477178515.html

Powstaje oczywiście pytanie dlaczego sprzedaje jeżeli to jest taki dobry sprzęt, ale z drugiej strony cała masa ludzi nie może długo wytrzymać z tymi samymi klockami ;)

 

Ale ja bym poczekał ze wszelkimi ruchami na koniec wakacji...

 

Tu trzeba uważać. Wiem że różne wzmacniacze tej firmy wychodzi w formie takich modeli testowych. Mogą mieć od siebie delikatne odmienne brzmienie. Dobrą, mała manufaktura. Trzeba słuchać konkretnego egzemplarzu. To raczej odnoszę się do starszych modeli. Jak jest teraz z nowymi się nie wypowiadam.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wzmacniacz Roksan Caspian M1 (stasza wersja bez xlr), kupiłem w cenie do 2k. Wzmacniacz świetnie się prezentuje, a jeszcze lepiej gra. Na obecną chwilę Roksan zaspokoił moje oczekiwania prawie w 100 %. Piszę prawie, bo jeszcze go dobrze nie poznałem.. :D

Początkowo brakowało wypełnienia i dociążenia w dolnym paśmie. Niskie tony były dość szczupłe, szybkie. Średnica i góra to zupełnie inna jakość do tego co znałem. Dużo lepiej w każdym aspekcie. Dźwięk, przestrzenny z powietrzem i dużą ilością szczegółów.

Po około 9 dniach trzymania wzmacniacza pod prądem system się wstępie ułożył. Niskie tony ożyły, zrobiło się gęsto, mięsiście i szybko. Reszcie pasm nie miałem czasu się dokładnie "przyjrzeć". Bo zmiana nastąpiła wczoraj. I to co przykuło uwagę to właśnie niskie tony.

Dziękuję za pomoc @audiowit @RoRo @S4Home @Fafniak, a także tym których nie wymieniłem, a brali aktywnie udział w temacie.

Będę potrzebował jeszcze IC 2x rca-2x rca, ale jeszcze nie wiem o jakiej charakterystyce. Potrzebuje dobrze wsłuchać się w system.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home już piszę, cyfrowy Profigold Proa 4802, analog IC 2x rca-2x rca Profigold 4201. Może napisz trochę o tych kabelkach, bo to od Ciebie - jak gra, jaki ma rys brzmieniowy (analog). Czy jest neutralny, a jak nie to jakie pasma podkreślają? W klasyfikacji ogólnej jaka to półka? Bo mi trudno się odnieść, z tego względu, że nie mam przewodu stricte neutralnego. Aha! Z CD - wzmacniacz mam jakiś podstawowy vitalco digital.

Profigoldy idą po "dacu" do wzmacniacza, różnic jakichś drastycznych nie zauważyłem.. również od CD

Wracając do technicznych aspektów wzmacniacza, podoba mi się to, że można podłączyć gołe przewody. ?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w większości wzmacniaczy tak jest :)

cufrowe z oczywistego punktu widzenia zostawiam. 

co do analoga moim zdaniem orofigold gra podobnie jak melodika. Delikatnie wycofana góra kosztem balansu totalnego. 

zywosc caspian wyciągnął bym poprzez chorda clearway. Całkiem dobrze wypada takze taki qed. Nie pamiętam oznaczenia ten drugi model od dołu. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już po bólu i tanio pojawil sie Caspian. Mialem niewielkie obawy przed poleceniem go Enderowi, bo szukał podobno cieplego dzwieku ale klasa wzmaka pozwolila mu zapomnieć o ,,nowych celach,, ;).

Tak to jest w audio. Niezbadane, tajemne siły, voodo ;).

No i Ender przekonał się co znaczy czas w układaniu się nowego elementu w torze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit czas... kilka razy się przekonałem ile trzeba nowym przewodów, by zaczęły grać jak używane.. A i przy używanych przewodach zaskoczenie.. 9 dni kto by przypuszczał.. Tak to z pewnością wszechobecne voo doo ?

Jak dla mnie Caspian gra po ciepłej stronie...

35 minut temu, T Z6 napisał:

?

Dla kolegi wiadomości, Audiolaba miałem około 1 roku i trochę. Nie ma nic do śmiechu. Trzeba czytać ze zrozumieniem!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 1Ender napisał:

@audiowit czas... kilka razy się przekonałem ile trzeba nowym przewodów, by zaczęły grać jak używane.. A i przy używanych przewodach zaskoczenie.. 9 dni kto by przypuszczał.. Tak to z pewnością wszechobecne voo doo ?

Jak dla mnie Caspian gra po ciepłej stronie...

Dla kolegi wiadomości, Audiolaba miałem około 1 roku i trochę. Nie ma nic do śmiechu. Trzeba czytać ze zrozumieniem!

Zaczal sie sezon grzewczy wiec trzeba wygrzac rury centralnego ogrzewania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 07:38, 1Ender napisał:

Początkowo brakowało wypełnienia i dociążenia w dolnym paśmie. Niskie tony były dość szczupłe, szybkie. Średnica i góra to zupełnie inna jakość do tego co znałem. Dużo lepiej w każdym aspekcie. Dźwięk, przestrzenny z powietrzem i dużą ilością szczegółów.

@audiowitPo około 9 dniach trzymania wzmacniacza pod prądem system się wstępie ułożył. Niskie tony ożyły, zrobiło się gęsto, mięsiście i szybko. Reszcie pasm nie miałem czasu się dokładnie "przyjrzeć". Bo zmiana nastąpiła wczoraj. I to co przykuło uwagę to właśnie niskie tony.

Cóż :)  Te wrażenia możesz zweryfikować tylko w sytuacji gdybyś miał obok drugi "niewygrzany" ;) wzmacniacz, ten sam model.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 18:15, grabbo napisał:

Tak proponuję do tego whisky z lodem  posłuchać np.Smolik album Smolik ten że słoniem. Genialne .

Chord clearwey z roksanem i z heco 900 u mnie zgrywa się bardzo dobrze lub też wyśmienicie. Polecam.

 

 

Napisz jaką masz resztę toru. Jakie źródło? 

Teraz prośba do wszystkich, poszukuję źródła Odtwarzacz CD, które dobrze będzie się zgrywać z Caspianem i ocieplonymi kolumnami Phonar (Dynaudio). Dźwięk neutralny, z dobrze wypełnioną i szczegółową średnicą, kontrolą i dociążeniem niskich. Wysokie detaliczne nie nachalne, nie kłujące. Budżet 1 zł - 1500 zł. ? Zakup grudzień 2018.

Może być coś przejściowego do 500 zł na teraz, a w grudniu dołożę. Szczerze to wolałbym tą opcję. Teraz coś tańszego, a później dołożyć.. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak roksan caspian pierwsza seria.  Kolumny heco ms 900. Pierwsze miałem amplituner Onkyo 8150 ale brakowało mi czegoś w muzyce, była trochę jakby sucho, trochę metalicznie, nie było efektu. Z caspianem zupełnie inne granie niesamowite dociążenie dołu bardzo czysta i czytelna góra, średnica spokojna na swoim miejscu. Moim zdaniem ten wzmacniacz ma klasę. Bez zbędnych korekcji tonów, gra wyśmienicie.

Za źródło słóży mi bluesound node ponieważ słucham głównie tidal hi-fi,  a node ma do tidal bardzo dobre sterowanie.

Brakowało mi jeszcze czegoś i dokupiłem zewnętrznego dac xiang sheng da-05 A, jest jeszcze lepiej, bardziej dynamiczne, wszystko jest mocniej podkreślone, lepsza stereofonia, większą przestrzeń.

Przewody RCA melodica, oraz zwykły optyczny z bluesound do daca.

Ostatnio właśnie wymieniłem przewody do kolumn miałem melodika purple rain, wymieniłem na chord clearwey i jest dobra zmiana, jest jakby czyściej?mocniej?, trochę jaśniej,  jakoś lepiej spasowały mi te przewody, nie jest to jakaś duża różnica, ale odczuwalna.

Zastanawiam się jeszcze nad przewodem do wzmacniacza, ponieważ mam zwykły od drukarki chyba? Czy będzie jakaś różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...