Skocz do zawartości

Amplituner + Głośniki 5.1/7.1 ?? Dla Laika


aras85oo

Recommended Posts

Witam serdecznie, rzucając palenie postanowiłam odłożyć pewną sumę tj. 4500/5000 zł na wymienione w tytule rarytasy. W temacie nagłośnienia jestem zielony więc idąc po rozum do głowy postanowiłem poczytać trochę informacji na forum, jak również utworzyć ten post. Na zdjęciu ściana na której będzie się znajdować większość zestawu pokój 4.6x4 metry. Przeglądając posty postanowiłem złożyć taki zestaw amplituner Yamaha RX-V483 Zestaw Wilson Raptor 5 + Wilson Sub-8. Co o tym sądzicie i co byście zmodyfikowali w tym zestawieniu. Za wszystkie porady będę wdzięczny. Pozdrawiam                                                               

1. Kategoria: Kino domowe 5.1 i wyżej 
2. Kwota : 4/5 tys. na amplituner + głośniki 5.0 + subwoofer {z możliwością przyszłej rozbudowy.                                                                3. Stan: Głośniki nowe sub i ampli raczej nowy ale może być używany 
4. Sprzęt towarzyszący: na razie brak
5. Powierzchnia: 19m w kwadracie 
6. Długość użytkowania: myślę że długo często i gęsto 
7. Miejsce: Stalowa Wola 
9. Zastosowanie: głównie filmy HBO, Netflix 70% ( za jakiś czas zakup odtwarzacza blu ray) muzyka klasyczna, etniczną 30% w przyszłości pod konsolę.

20180730_175035.jpg

Edytowano przez aras85oo
Dodano tagow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sprzęt teraz posiadasz ?

Czy przy tak bliskim ustawieniu kolumn i centrala słychać tam efekty w filmach itp ?

Jak miałem tak fronty ustawione to musiałem 1,5-2m od zestawu siedzieć by było fajnie ,a zazwyczaj siedzę ~4m więc przemeblowałem ;)

4-5tysi , licząc rabaty od branży to pewnie pod 6tysi można coś składać.

amplituner : wskazana yamaha lub może używane onkyo 676 pewnie w okolicach 1500zł

subwoofer : coś w okolicy 1000-1200zł , Heco Victa Prime SUB 252 A , Klipsch R-10SW (to już musi branża doradzić)

system 5.0 zostaje Ci 3000-3500zł

- zestaw melodiki BL410 / 420

- zestaw wilson raptor 7

- zestaw Magnat shadow 207 + 203 + center 213

gdzieniegdzie są też zestawy 5.1 w okolicach 3000-3500zł , sprawdź oferty forumowych branżowców q21,s4home,tophifi,itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje dobre kwestia ceny melodika wchodzi w grę ale jednak wilson 7 brzmią lepiej a magnat niestety przekracza mój budżet. Dzięki za propozycje czekam na kolejne. Znalazłem jeszcze całkiem fajne kolumny ( jeśli chodzi o design dla mnie rewelacja) Audio Pro Avanto HTS5.0 w jak się wydaje dobrej cenie 2800 zł a na dodatek ponoć nie potrzebują suba co sądzicie?

Tak wygląda pokój w którym ma stać zestaw. Starałem się jak mogłem. Każda porada co do rozstawienie zestawu mile widziana.

20180731_223818.jpg

Edytowano przez aras85oo
Dodanie ważnych informacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując na ten moment yamaha rx-v483 albo onkyo 676 używany (czy coś jeszcze godnego uwagi ?) + kolumny 5.0 Wilson Raptor 7, Melodiki bl410, Magnat 207 + subwoofer i tu za dużo opcji w cenie nie podaliście heco victa prime sub 252 lub klipisch r-10sw a co sądzicie o tym który ja wybrałem do zestawu. ( całość z rabatem ? max 5000 zł) Każda informacja jest dla mnie na wagę złota za Max 2 miesiące będę kupował sprzęt. Mam nadzieję że nie męczę was ale przed odsłuchem chcę zebrać jak najwięcej opinii. Apropo co do Pro Avanto urzekła mnie i żonę ich design i to wykończenie kolor orzech piękny. ? Dla tych co doradzili i doradzą wielkie dzięki 

Edytowano przez aras85oo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze kina w tym pokoju. Szkoda kasy, lepiej juz wylozyc te 3000zl na jakiegos dobrego soundbara + moze jakis subwoofer. 

 

Nie dosc ze fronty uduszone, maly rozstaw, kanapa dosunieta do samej sciany, subwoofera tez nie ma gdzie wstawic - w szafke to bedzie cala szafka drgala.  Dla mnie szkoda kasy. 

 

Jak juz chcialbym kino w tym pokoju to, na przodzie zamontowalbym glosniki podskawkwe - prawy na polce szafy, a lewy wycialbym okienko (3 od dolu) w szafie i tez na polce wstawil. Na tylniej scianie Dipole. Wtedy uznalbym to za namiastke kina. 

 

Proponuje przed zakupem wypozyczenie pozadnego soundbara za 3000zl np od LG i porownanie go do zestawu glosnikow, ktore wybierzesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost nie zastanawiałem się nad soundbarem myślałem że ustawić kino domowe fronty tak jak widać aczkolwiek są ok 40 cm od ściany a bazy po bokach odpadają poza tym rzeczywiście ich rozstaw to 140 cm jedna od drugiej czy to mało nie wiem. (zdaję się na opinie ekspertów) RTV wymienię w takim razie na mniejszą żeby ampli stał na podłodze. Co do bocznych kolumn myślałem o montażu na ścianie i jak również tylnych na ścianie i ustawienie ich pod jakimś w miarę uczciwym kontem w stosunku do kanapy. Siedzę na kanapie ok metr od ściany.  Czy w takim wypadku tylko soundbar mi pozostaje?? ? czy może macie jakiś pomysł co do opcjonalnego rozstawienia zestawu 5.1 ? Proszę o szczere opinie naprawdę kiepski że mnie znawca choć staram się doksztalcic w tym zakresie ? No i szkoda pieniądze wydać na coś co się nie sprawdzi. 

Edytowano przez aras85oo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aras85oo napisał:

ich rozstaw to 140 cm jedna od drugiej czy to mało nie wiem

zaleca się ustawienie kolumn frontowych w stosunku do miejsca odsłuchowego na planie trójkąta równobocznego. Oczywiście można pewnie pozwolić sobie na drobne ustępstwa, ale jak wspomniałeś, siedzisz 2,5m od TV, więc rozstaw frontów w Twoim przypadku jest o dobry metr za mały. Chyba, że "podjedziesz" z kanapą jakiś metr o przodu ;) 

Do tego musiałbyś przemyśleć umiejscowienie sub'a, gdyż w obecnym stanie, co z resztą zauważył jeden z kolegów, sub upchnięty w szafce, to nie jest najlepszy pomysł

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a czego do tej pory udało Ci się posłuchać? Z odsłuchów masz już jakiegoś swojego faworyta? To pozwoliłoby na pewno zawęzić wtedy propozycje, do preferowanego przez Ciebie brzmienia.

Bo jeżeli na odsłuch do tej pory się kolego nie wybrałeś, to czego oczekujesz - powielenia informacji, które już padły w powyższych postach?! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...